Tarpininkaujant Prezidentei valdančioji koalicija susitarė – R.Palaitis atsistatydins „savo noru“ (video, nuotraukos) (14)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininku Algiu Čapliku | lrp.lt, Dž. G.Barysaitės nuotr.Kovo 19 d. pavakaryje  TS-LKD bei  Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovai –  Andrius Kubilius ir Algis Čaplikas, apsilankę Prezidentūroje ir susitikę su prezidente Dalia Grybauskaite, paskelbė pasiekę bendrą sutarimą.Buvo susitarta, kad iš pareigų „savo noru“ atsistatydina vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, tačiau jo atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnai Vitalijus Gailius bei Vytautas Giržadas į darbą gali būti sugrąžinti tiktai teisinėmis, bet ne politinėmis priemonėmis.

Vidaus reikalų ministras žurnalistus patikino, jog sprendimą atsistatydinti jis priėmė, atsižvelgdamas į šiuo metu susiklosčiusią padėtį valdančiojoje koalicijoje.

„Noriu pasakyti, kad aš iš tikrųjų dėl savo sprendimų nė kiek neapgailestauju. Atleidęs FNTT pareigūnus, jaučiuosi elgęsis teisėtai ir teisingai, bet matydamas Lietuvoje tokią sudėtingą situaciją, kuri kilo dėl sunkiai nusakomų veiksmų, aš nemanau, kad mano asmuo turėtų trukdyti… todėl, suprasdamas atsakomybę, artimiausiu metu atnešiu atsistatydinimo pareiškimą“, – tikino žurnalistus ministras po susitikimo su prezidente D.Grybauskaite ir premjeru A. Kubiliumi.

Tiesa, dar šiandien ryte R.Palaitis buvo ryžtingai nusiteikęs iš pareigų nesitraukti:

„Aš visada elgiausi pagal įstatymus.  Dėl atsistatydinimo aš nepersigalvojau, aš tikrai nesiruošiu pats atsistatydinti, nes esu įsitikinęs, kad elgiausi teisėtai ir teisingai,“ – šiandien po Vyriausybės pasitarimo kalbėjo R. Palaitis.

Po susitikimo Prezidentūroje Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius teigiamai įvertino vidaus reikalų ministro R.Palaičio sprendimą atsistatydinti, tačiau pabrėžė, kad toks sprendimas galėjo būti padarytas anksčiau. „Toks sprendimas leidžia koalicijai toliau svarstyti bendrą darbą.“ – teigė Premjeras.

A. Kubilius pažymėjo, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba bus reformuojama, vadovybės klausimas bus sprendžiamas po pertvarkos. R. Palaičio atleistų FNTT vadovų moralinio ir profesinio statuso klausimu atitinkamų sprendimų bus ieškoma artimiausiu metu.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

14 komentarų

 1. lyvis:

  Kažkam tai gedulas. Laimėjo visuomenė. lyvis

 2. suomis:

  Čia dar tokią partiją sužaisti galima, kad oho. 🙂

 3. lyvis:

  Ateities prezidentė Nijolė Oželytė. lyvis

 4. Kažin...:

  Manau, kad Palaitis, atsistatydindamas, traukė save į kampą įsivariusią Grybauskaitę, taigi taip pasielgdamas Palaitis ir jo partija pasitarnavo ne kam kitam, o tik jai…
  Gi Kubiliui, stojusiam už FNTT darbuotojus, akivaizdu, teko šią poziciją aukoti ir griebtis laikytis už Premjero kėdės… Tokie šiandien yra šio susikibimo esmė ir rezultatai.

 5. Biržų raj. Parojevietis:

  Laimėjo Švinius ir Ko.Teko gyvenime pažint prezidentes giminaičių(ypač merginų)velniškai gražios, bet betkuriai sudavus sprigtą į kaktą suskambėdavo.

 6. Rytas:

  Kodėl prie kubiliaus per 2 metus iš darbo rinkos dingo 250 tūkst. dirBančiųjų, o dabar atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas)

  Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų – didžiausias Europoje?

  Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 40 milijardų?

  Kodėl prie kubiliaus Rytų Lietuvoje nesilaikoma LietuvIŲ Kalbos, Švietimo, Darbo kodekso, kitų įstatymų? Kodėl nevykdomi teismų sprendimai?

  kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5, 3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMAA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo.

  kodėl prie Kubiliaus jau įsidarbinant reikia mokėti rusų kalbą (daugumoje darboviečių)?

  kodėl statybose pusvelčiui daugiausiai dirba atvežti baltarusiai, pakistaniečiai, siuvėjos iš Šri lankos ir kt. (Klaipėda, Vilnius, Mažeikiai ir kt.)?

  kodėl prie kubiliaus žalioji energetika apmokestinta kad neapsimokėtų ir tie pinigai (VIAPas)pervedami Gazpromo valdomai elektrinei Kaune?

 7. arunas.w:

  valius su padlaiciu liko gaideliu vietoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: