Kviečia filmų festivalis „Šeršėliafam“ (0)

Kovo 1–17 d. jau septintus metus iš eilės į kino sales aštuoniuose Lietuvos miestuose kvies Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“, šiemet pristatatantis apie dešimtį programų ir specialių seansų, kuriose pamatysime naujus ar naujai atrastus filmus net iš penkiolikos šalių.

„Kiekvienais metais festivalis turtėja vis įdomesniais filmais, kuriais sdu džiaugsmu dalijamės su mūsų žiūrovais. Liekame ištikimi prancūziškam moteriškam žavesiui, kuris atsispindės tiek pagrindinėje programoje, tiek specialiose programose. Tačiau, kaip visuomet, ruošiame ir staigmenų. Viena jų –- neatrastas skandinavų kino lobis“, – intriguoja viena iš festivalio organizatorių Greta Akcijonaitė.

Pagrindinėje programoje puikuojasi filmai, kurių tarpe rasime lietuviams jau pažįstamas ir naujas režisierių pavardes. Festivalį pradės iš komiškų juostų „Ledkalnis“ ir „Rumba“ žinomos belgų trijulės naujas, nebyliojo kino estetikoje sukurtas filmas „Fėja“. Festivalį papuoš tokių režisierių kaip I.Čaika (Isabelle Czajka), M.Šumovska (Malgorzata Szumowska), N.Kavase (Naomi Kawase), M.Hansen (Mia Hansen)  pavardės.

Festivalis šiemet pakvies iš arčiau pažinti Lotynų Amerikos moteris. Šioje programoje – net dešimt 2002–2010 m. filmų, įvairiais rakursais nužvelgiančių moters gyvenimo peripetijas. Festivalis džiugins specialiais seansais, kuriuose pamatysime du ryškius ir drąsius eksperimentus. Talentingos ir žavingos prancūzų aktorės C.Denio (Catherine Deneuve) gerbėjai galės mėgautis net devyniais retrospektyviniais filmais, kurių tarpe ir ją išgarsinęs L.Bunuelis (Luiso Buñuelio) filmas „Dienos gražuolė“. Festivalis pagerbs ir lietuvių aktorę Gabiją Jaraminaitę–Ryškuvienę. Jos portretą piešiančioje programoje bus galima pamatyti ryškiausius jos vaidmenis keturiuose skirtingų laikotarpių filmuose. Festivalis pakvies ir į lietuviško filmo premjerą.

Moterų režisierių ir apie moteris sukurti filmai šiemet atkeliavo iš tokių šalių, kaip Prancūzija, Belgija, Danija, Kanada, Airija, Ispanija, Japonija, Argentina, Venesuela, Meksika, Urugvajus, Slovakija ir, žinoma, Lietuva.

Festivalio metu bus pristatyta festivalio konkursinė programa. Žiūrovams bus parodyti 4 atrinkti filmai. Festivalio žiuri, kurią sudaro režisierius Donatas Ulvydas, aktorius Dainius Gavenonis ir reklamos specialistas Tomas Bartninkas, išrinks geriausiąjį darbą, kuriam bus įteiktas piniginis ir specialus festivalio prizas.

Festivalio naujovė – metų kino moters rinkimai, kuriuose sudalyvauti galės ir žiūrovai. Nugalėtojai bus įteiktas juvelyrinis dirbinys – „Kino fėjos“ segė.

„Kiekvienais metais festivalis apima vis daugiau veiklų, kurių visuma sukuria šventę, tačiau prioritetu išlieka kinas, kuris skirtas ne tik moterims, – jis yra skirtas visiems kino mėgėjams, kurie vertina talentingų režisierių sukurtus darbus“, – sako G.Akcijonaitė.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ kovo 1–11 d. vyks Vilniuje kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“. Festivalis taip pat atkeliaus į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Ukmergę, Druskininkus, Palangą ir Nidą.

Kategorijos: Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: