M. Kundrotas. Tinklaveika – laisvė ir tironija (71)

Marius Kundrotas/respublika.lt

Marius Kundrotas

Kompiuteriai, internetas ir pop kultūra sudaužė į šipulius lokalius totalitarizmus. Jie ir sukurs dar neregėtą globalų totalitarizmą. Žmonės uoliai tarnaus režimui ne tik ir ne tiek verčiami, kiek iš įsitikinimo – tiesiog neįsivaizduodami kitokio gyvenimo, kaip jo neįsivaizduoja daugybė gyventojų Šiaurės Korėjoje.

Žvelgiant į šios šalies fenomeną globaliame pasaulyje, dažnai kyla įspūdis, jog jos režimas – skirtingai nei švelnesni Irano ar Sirijos autoritarizmai – paliekamas gyvuoti sąmoningai. Viena vertus – kaip baidyklė, antra vertus – kaip eksperimentų laukas. Tai baidyklė „liberalaus“ (daugiau žodžiais, nei esme) globaliojo totalitarizmo oponentams ir kritikams: nepatinka mūsų santvarka – žiūrėkite, o ten – dar baisiau. Ir tai, žinoma – „vienintelė“ galima alternatyva. Antra vertus, tai – eksperimentų laukas, tiriant – kokiu mastu ir lygiu įmanoma išprievartauti žmogaus dvasią.

XX a. pradžioje koks nors Adolfas Hitleris galėjo ateiti į alubarį ir gana spontaniškai verbuoti šalininkus. XXI a. pradžioje tokia agitacija atrodo juokingai. Anais laikais tai, ką žmonės girdėjo iš tokių kaip A. Hitleris, galėjo būti vienintelė jiems įdomesnė informacija. Šiais laikais žmonės ateina į viešąsias erdves, įskaitant alubarius, jau prifarširuoti tos informacijos, kurią jiems teikia globalieji hitleriai – ne mažiau godūs valdžios, daug godesni pinigams, o svarbiausia – kur kas gudresni, subtilesni ir galingesni.

Skeptikas paprieštaraus: juk ir tais laikais jau buvo spauda. Iš tiesų – spauda ir apskritai – masinio poveikio priemonės dažnai ir pagrįstai laikomos techninėmis prielaidomis totalitarizmui kaip reiškiniui. Aptariant ligtolines tironijas, paprastai išvis vengiama „totalitarizmo“ sąvokos. Dažniau kalbama apie absoliutizmą, despotijas, diktatūras. Tačiau totali kontrolė tapo įmanoma tik su ir tik dėl masinio poveikio priemonių, kurių anksčiau – nebūta. Lygiai taip pat galima pasakyti, jog atsirandant naujoms tokio poveikio priemonėms, tampa įmanomas ir anksčiau neregėtų formų, mastų ir galių totalitarizmas.

Dabartiniai patriotai ir antiglobalistai dažnai pervertina žodžio, ypač – spausdinto žodžio – galią. Ypač konservatyvūs tautininkai stipriai klysta, galvodami, jog įmanoma sugrąžinti „Aušros“ ir „Varpo“ laikus – tereikią tik truputį pasistengti. Iš tiesų tai – utopija.

„Aušros“ ir „Varpo“ laikais tautinė spauda buvo praktiškai vienintelė daugumai lietuvių prieinama spauda gimtąja kalba. Ne išimtis net religinė spauda, nes tiek Didžiosios, tiek Mažosios Lietuvos pusėje tuo metu vyravę religiniai sluoksniai buvo kitatautiški. Jiems apskritai nerūpėjo arba ne itin rūpėjo Dievo žodį lietuviams skleisti lietuviškai. Užtai lietuviška religinė spauda jau pačia savo esme taip pat buvo tautinė.

Šiandien lietuviai turi gausybę lietuviškos spaudos, priedo – radiją, televiziją ir internetą, bet galingiausi finansiniai svertai – anaiptol ne tautiškos žiniasklaidos rankose. Globalistai turi kur kas didesnes galimybes užpildyti ir perpildyti informacines erdves, kreipdamiesi į žmones jų kalba. Antra vertus, kalba šiandien – jau nebe toks svarbus veiksnys: gausėja žmonių, puikiai mokančių, skaitančių ir susikalbančių įvairiausiomis užsienio kalbomis.

Nebegrįš ir sovietmečio „samizdato“ laikai. Nors tuomet žiniasklaidos lietuvių kalba taip pat jau netrūko, bet išryškėjo gana aiški skiriamoji riba tarp „jų“ ir „mūsų“. Kas norėjo alternatyvos sovietų režimo propagandai – skaitė patriotinę literatūrą: nesvarbu – religinės, liberaliosios ar grynai tautininkiškos pakraipos. Visa ji buvo daugiau arba mažiau tautiška.

Dabartiniai laikai skiriasi ir nuo tų. Šiandien formaliai gyvename demokratinėje visuomenėje, kurioje deklaruojama žodžio ir jo sklaidos laisvė. Sudaroma įvairovės ir alternatyvų regimybė. Skiriamąją ribą tarp sisteminės ir antisisteminės žiniasklaidos gali įžvelgti tik uoliai smegenis krutinantis asmuo. O smegenų krutinimui vieni stokoja laiko, kiti jėgų, treti – motyvacijos.

Dabartinis gyvenimo tempas – toks spartus, jog persidirbęs žmogus nebeužsiima sunkiais apmąstymais, o laisvalaikis pasižymi tokia pigių ir lėkštų pramogų pasiūla, jog niekam kitam nebelieka vietos. Dabartinis žmogus – persisotinęs informacija, nebekreipdamas dėmesio į jos turinį, reikšmę ir kokybę.

Ar tai reiškia, jog perspektyvos – beviltiškos? Jog neišvengiamai visi tapsime globalistinio mechanizmo sraigteliais – globalistų darbo jėga ir jų prekių vartotojais? Nežinia. Bet kol kas laisvei rašinėti nekrologus atrodo ankstoka. Žymūs mąstytojai, pradedant Entoniu Smitu, baigiant Manueliu Kastelsu, globalizmo galias per masinio poveikio priemones laiko stipriai sureikšmintomis. Per daug sureikšminti – tokia pat klaida, kaip ir deramai neįvertinti. Anot anglų rašytojo Klaivo Steplio Liuiso, yra du būdai, kuriais šėtonas mulkina žmones: pirmas būdas – įtikinti, kad jo nėra, antras – įtikinti, kad jis visagalis.

Pop kultūros lėkštumas vargina ir atsibosta. Gimsta ir auga alternatyviosios kultūros. Drauge stiprėja poreikis aukštajai – elitinei – kultūrai. Atgimsta etninės kultūros. Visos šios kultūros formos pačia savo esme yra partikuliarios ir iš principo sudaro alternatyvas globalizmui.

„Visagalis“ internetas taip pat tampa erdve alternatyvų raiškai. Pradedant konservatyviais, etnokultūriniais, evangeliškais judėjimais, baigiant – deja – „Raudonosiomis brigadomis“ ir al Qaeda. Vienaip ar kitaip, kalbos apie neišvengiamą pasaulio virsmą vienu globaliu kaimu atrodo gerokai per ankstyvos.

Tironija – išradinga. Laisvė – dar išradingesnė. Jau dabar beveik užtikrintai galima pasakyti: prielaidos, šiandien leidžiančios iškilti globaliam totalitarizmui, galiausiai jį ir sužlugdys.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

71 komentaras

 1. suomis:

  Totalitarizmas yra sistema. O kiekviena sistema, nemėgsta svetimkūnių… Kultūrinių, gyvybinių, intelektualinių ir t.t., ir panašiai. Globalizmas pats save išnaudos. Gal juokingai tai skambės, bet jį reikia netgi skatinti, kad jis greičiau sprogtų. Europos šiandieninė krizė, kaip tik ir yra globalizmo o ne finansinė krizė. Ir ji plėsis vis labiau, ir labiau. Vokietijos bandymas stabdyti šią krizę yra pasmerktas žlugti, tokie bandymai stabdyti, tik dar labiau gilina šią krizę. Vietoj to, kad atsikratyti silpnų (prasiskolinusių-“nesveikų”) ekonomikų, bandoma terapiniu būdu jas gelbėti. Tačiau, “vėžys” plinta vis labiau, bet neišvengiamiau. Kol susprogdins pačią sąjungą iš vidaus. Taigi, mums reikia orientuotis labiau į “šiaurę” o ne į “Briuselį”. Kadangi “šiaurėje” ekonomika ir gyvenimo būdas yra stabilesni, tai ir ekonominis nuosmukis ten ateis vėliau – manau po kokių dviejų-trijų metų, bet ateis ir ten neišvengiamai. Po to ateis ir JAV eilė. O, vat tada prasidės pats “linksmumas”. Štai po to išsikristalizuos į ekonomiškai stabilią “šiaurės” sąjungą (Protestantiškąją) ir krečiamus kataklizmų nestabilius “pietus” (Katalikai, Ortodoksai (komunistai-KGBistai)). Su kuo Lietuva pasirinks būti parodys laikas, arba tiksliau iš kokio molio lietuviai yra nudrėbti, ar atsikratys to komunistiškai-liberastinio (globalistinio) mėšlo.

 2. Kemblys:

  Mariau, mano kaimynas su draugais po trečio puslitrio, būdavo, po langais tokias mintis varinėdavo, tik be svetimžodžių – jie keikdavosi.
  Teisybės dėlei, jie keikdavosi tik tarpusavyje, suprato ką daro.

  Tau gal priminti tokio ‘jaunalietuvio’ M.Kundroto kažkada rašytą straipsnį “Kauno dienoje” apie svetimžodžių vartojimą?
  Dabar gali bliauti asilėlio balseliu, kad KGB’ybiukai seka TAVE nuo vystyklėlių laikų – kad visi žinotų koks tu reikšmingas 🙂

  • Kemblys M.Kundrotui:

   Mariau, gal čia tavo prašymu Žygeivis ‘užpila’ tavo straipsnį atsiliepimais?
   Suprantu, laaabai jau nesinori prisiminti tokio “Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos “Jaunalietuviai” nario” Marijaus Kundroto straipsnio: “Pradžioje buvo žodis…” (Kauno diena, 97.12.01, Nr.281).
   Kelios ištraukos iš straipsnio:
   “Ką pasakytumėt, mieli skaitytojai, išgirdę karvę žvengiant? Arba lokį kiauksint. Ir į ką būtų panašus liūtas, bliaunantis asilo balsu?”
   “Ir jeigu žmogus nesirūpina savo kalbos išsaugojimu, argi nevadinsime tokio individo išsigimėliu?”
   “O tautiškumo pirmas ir pagrindinis bruožas – kalba (čia tinka biblinė frazė – “Pradžioje buvo žodis”).”
   “Yra kalba – yra tauta. Nėra kalbos – nėra tautos.”
   “Su liūdesiu tenka pažymėti: šios kalbos negerbia patys lietuviai, pačioje Lietuvoje ji nebesaugoma.”

   Taigi Marius Kundrotas supranta kalbos gadinimo pasekmes, nors ir nerašė apie svetimžodžius šiame straipsnyje.

   • Marius:

    Prašom pateikti nors vieną sakinį apie tarptautinius žodžius 🙂 Juolab kad pats vartoji žodį – architektas. Panašu, kad esi nevykęs provokatorius. Beje – tame pačiame straipsnyje yra žodis: frazė. Visada laikiausi ir tebesilaikau nuostatos: savo kalbą reikia saugoti. Nors šiandien tikrai matau didesnių grėsmių tautai, nei kalbos srityje. Vis gi nepritariu nei “w” lietuviškuose dokumentuose, nei “samožondams” valstybinių įstaigų užrašuose, nei anglų kalbos pirmenybei mokslinėse įstaigose. Žaviuosi Maceina ir Smetona, kurie daugelį – gana sudėtingų – filosofinių sąvokų vertė lietuvių kalbon, bet ir jie neapsiėjo visiškai be tarptautinių žodžių.
    Tautiškumas, jo kūryba ir kova už jį yra daugiaplaniai dalykai. Viena sritimi neapsiriboja. O pats, kiek supratau, anaiptol nesi tautininkas, tiesiog ieškai – kur ir ką pasmardinti. Šeškas.

    • Kemblys M.Kundrotui:

     Tavo nuomone, straipsnyje gausiai vartoti svetimžodžiai yra tarptautiniai žodžiai ir minčių neįmanoma buvo išreikšti lietuviškais žodžiais? Svetimžodžiais, beje, galėjai ir likusius lietuviškus žodžius keisti – atseit ‘tarptautiniais’. Dar vargšelis rašo:
     “Visada laikiausi ir tebesilaikau nuostatos: savo kalbą reikia saugoti.”
     Susirūpink sveikata, jei lietuvių kalba ‘nepaveža’ tavo TOKIŲ protingų minčių.

     “Ir į ką būtų panašus liūtas, bliaunantis asilo balsu?” – nujauti į ką 😀 😀 😀

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Straipsnis – kažkokia kleboniška retorika vėl nepaliaujamai ištisai apie blogį. Todėl jau nenuostabu, kad klastingai vis prakišami:
  – išimtis net religinė spauda…
  – lietuviška religinė spauda…
  – religiniai sluoksniai buvo kitatautiški…
  – ne itin rūpėjo Dievo žodį…
  – nesvarbu – religinės…
  – šėtonas mulkina žmones…
  – evangeliškais judėjimais…
  ————————————
  Minima krikščionybė su kolaborantiniais – išradingi.

 4. hans:

  Kemblys ir Rutkauskas, tai jau, deja, diagnozė. Ir ne pati palankiausia…(smile)

  • Kemblys:

   ‘hans’ puikus ‘diagnozuotojas’ tuoj įvertins M.Kundroto ligą rašyti svetimžodžių deriniais:

   “…globaliojo totalitarizmo oponentams ir kritikams…”
   “…globalieji hitleriai…”
   “…lokalius totalitarizmus…”
   “…alternatyvos sovietų režimo propagandai…”
   “…absoliutizmą, despotijas, diktatūras…”
   “…globalistinio mechanizmo…”
   “…partikuliarios ir iš principo sudaro alternatyvas globalizmui…”
   “…konservatyviais, etnokultūriniais, evangeliškais…”

   ‘Jaunalietuviais’ susidomėjau labai seniai. Kartą Kaune turėjau reikalų su architektais. Kažkur Sapiegos g. užlipau į ketvirtą aukštą. Smarvė vėmalų laiptinėje, klausiau ką jie čia šventė, tai atsakė, kad turi gerus kaimynus. Dirstelėjau kaip tie kaimynai ‘jaunalietuviai’ gyvena. Visos sienos nukabinėtos ‘paveikslais’, nuo kurių tikrai apsivemti galima. Daugiau, manau, pats M.Kundrotas papasakos iš ko ‘tautiškumo’ sėmėsi.

   • Kemblys M.Kundrotui:

    “…globalieji hitleriai…” – čia gaubliniai Šiklgruberiai ar ‘hitleriai’ kuo nors skyrėsi nuo ‘polpotų’, ‘stalinų’, ‘čiaušeskų’………..?
    Jaučiu neaiškinsi ‘nesuprantantiems’, tai pasakok apie tuos ‘paveikslus’. Gal jie įtakojo tavo mąstymą?

 5. Bet:

  Šiaurės Korėja turi atominį ginklą, o Sirija ir Iranas – ne. Štai ir paaiškinimas.

 6. pritarta:

  JIems dar į kompaniją ,,tikra litovca” ir bus trijulė TRIX…

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Tiesa akis graužia ? – Taip gana gan taikliai tavo nepravardžiuotas tikras lietuvis sakytų.
   Kemblys taip pat LABAI ir dažnai – teisus.
   —————————————————–
   Sieki pratrynti ?

 7. Henrikas Butautas:

  Vilmantams ir kitiems kembliams niekas nekliudo kalbėti sąvokomis: valgyti – miegoti 🙂 O šiaip – neteko girdėti tokių svetimžodžių junginio: paranoidinė šizofrenija? Ir kiek laiko redakcija dar kentės jos apraiškas? Dar kiek, ir normalūs autoriai numos ranka. Jei net Razauskas krikščionių sąmokslo atstovu vaizduojamas, nebenustebčiau, jei tuoj juo “taptų” ir Vaiškūnas.

  • !:

   Jei Jūs manot, kad esat teisus, tai tik todėl, kad Jūs taip manot, o Kemblys yra teisus todėl, kad jis ištiesų teisus.
   “Jei net Razauskas krikščionių sąmokslo atstovu vaizduojamas…” O kas vaizduoja? Beje, pačiam Dainiui Razauskui neprošal būtų prisimint savo paties, senai senai, rašytą straipnį apie Kalbą, o ir Jums nekenktų perskaityt. “Vydijoj” tas straipsnis yra, susiraskit.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Joną Vaiškūną palik. Jis asmenalus ir netelpa į bet kokias siūlomas klišas ir klišes – vardan VISŲ ir klišių. Kaip sakoma, kad visoks popierius viską iškentės, ir juolab – jis.

 8. Internetas yra labai galinga jėga – ir revoliucijos arabų kraštuose tai akivaizdžiai įrodė.

  Kaip ir pastarieji įvykiai Rusijos imperijoje.

  Akivaizdu, kad visų rūšių globalistai bei imperininkai tai irgi puikiai suvokia.

  Ir visaip stengiasi “neutralizuoti” tautinę internetinę žiniasklaidą.

  Tame tarpe ir panaudodami pačius šlykščiausius metodus – pradedant “internetinių brigadų” kūrimu, svetimų slapyvardžių naudojimu, siekiant juos sukompromituoti, ir baigiant aktyvių asmenų patraukimu baudžiamokon atsakomybėn, apkaltinus bet kuo (ypač paskundus kokiam nors “tolerantiškam jaunimui”, gaunančiam iš Lietuvos Valstybės ir įvairių kosmopolitinių – pederastinių fondų kasmet arti milijono litų šiai antilietuviškai veiklai), bei žinomų tautinių internetinių puslapių sunaikinimu – tiek oficialiu pretekstu, tie ir pasinaudojant visokiomis spec. priemonėmis, specialiai sukurtais virusais ir “įsilaužėlių” pagalba.

  P.S. Kaip tik Sausio 13 išvakarėse netikėtai “nulūžo” mano tvarkoma svetainė “Nacionalistas – Tautininkas – Patriotas” (ir kaip tik po to, kai įdėjau nuorodą apie Lietuvos Valstybės Prokuratūros parengtą instrukciją policijai, saugumui ir teismams, kaip turi būti persekiojami tautininkai (nacionalistai) ir kiti sistemos priešai…

  Nesu sąmokslo teorijų “fanatas”, bet man tokie sutapimai tikrai labai įtartini.

  • tikras lietuvis:

   Kaip sakoma – kas gali paneigti, kad taip nebuvo? 🙂

  • Kemblys:

   O taip, šlykščiai tave nuskriaudė prikimšdami į makaulę tų nelietuviškų žodžių:

   revoliucijos – perversmai? (šiuo atveju)
   metodus – būdus ? (šiuo atveju)
   sukompromituoti – sugadinti Įvaizdį? (šiuo atveju)
   aktyvių – veiklių? (šiuo atveju)
   oficialiu pretekstu – vieša dingstimi? (šiuo atveju)
   spec. – ypatingom? (šiuo atveju)
   specialiai – tam tyč (pagal Vaiškūną) 😀

   Užjaučiu vargšą “Nacionalistą – Tautininką – Patriotą” – lietuvišką mąstymo priemonę sugadino, o kitų kalbų neišmokė tie siaubingi ‘priešai’.

   • tikras lietuvis:

    Nebezambyk. 🙂

   • Kembly, nepaisant mūsų įvairių rimtų nesutarimų kai kuriais klausimais, aš pirmas tave pasiūlysiu į Lietuvių kalbos komisiją, kai tik mes valdysime Lietuvą.

    Tikiuosi, sutiksi? 🙂

    P.S. Manau, kad tikrai vertėtų sudaryti tam tikrą “Svetimžodžių Lietuvių kalboje pakeitimo žodyną” (beje, po to jį galima būtų įdiegti ir į WINDOWS lietuvių kalbos klaidų taisymo programą ABC), nes iš tikro pastebiu, kad jau ne tik Romualdas O. ar Marius K., bet jau ir aš pernelyg “moksliškai” pradedu rašyti. 🙂

    Kembly, aš savo forume, kai tik pavyks jį sutaisyti, atidarysiu atskirą skyrių šiam žodynui kurti ir papildyti.

    • Kemblys Žygeiviui:

     Žygeivis:
     “Kembly, nepaisant mūsų įvairių rimtų nesutarimų kai kuriais klausimais, aš pirmas tave pasiūlysiu į Lietuvių kalbos komisiją, kai tik mes valdysime Lietuvą.”

     Kiek prisimenu, Kemblį vadinai KGB’istu, provokatoriumi. Dabar jau siūlai ‘postą’, kai su Marium Kundrotu valdysite Lietuvą. Ar visiems KGB’istams skirsite postus? Ar tik tiems, kurie jus už žiaunų paims?

     • 1. Išvadinau, nes buvau tuo metu labai susinervinęs – dėl labai rimtų priežasčių.

      Beje, ir mane ne kartą yra labai įvairiai išvadinę. 🙂

      Ką padarysi, visiems būna. Taigi, ir tu neužsivesk.

      2. Vis tik stengiuosi laikytis bendro principo – ieškoti to, kas jungia, o ne skiria. Ir tau patariu apie tai pamąstyti. Jei nori išgryninti Lietuvių kalbą, tai turi suvokti, kad vienas šį tikslą nepasieksi.

      O kitais klausimais galime ir toliau diskutuoti, ginčytis bei nesutarti. 🙂

      • Kemblys Žygeiviui:

       Kartoju klausimą:
       Ar visiems KGB’istams skirsite postus? Ar tik tiems, kurie jus už žiaunų paims?

       • Ar tu taip prisipažįsti, kad esi kagėbistas? 🙂

        O aš jau norėjau visus mano kaltinimus, tau pareikštus, ištrinti…

        P.S. Postų kagėbistams neskirsime, o tave aš, apsvarstęs įvairią informaciją, iš jų sąrašo jau išbraukiau – na, nebent tu pats pasiprašysi, kad vėl įtraukčiau. 🙂

       • P.S. Ar skirsim tau kokį “postą”, ar neskirsim, “už žiaunų” tu mus vis tiek bet kuriuo atveju ir toliau tampysi, nes tavo toks charakteris (panašus, kaip ir pas Tikrą lietuvį 🙂 )..

        Todėl ir siūlau tau labai konkretų darbą, kur mūsų interesai sutampa – sudaryti Svetimžodžių pakeitimų žodyną.

        O tarpe tarp šios veiklos, galėsi mus ir toliau “tampyti už žiaunų”, o aš tave įsiutęs vėl išvadinsiu kagėbistu… 🙂

        Bet žymiai svarbiau už tai yra Žodynas.

        • tikras lietuvis:

         Žygeivi,
         tavęs tai neskirsiu į rimtą postą :),
         nes jau skyriau vadovauti kovo 11 – osios eisenai su nustražinimu, kad nebūtų nieko prie ko galėtų prikibti Lietuvos priešai, o tu išsisukinėji.
         Tai kaip: dirbsi ar ne Lietuvos visuomenės daugumai (tyliai 🙂 pranešu – tuo Kembliu aš nepasitikiu: žinok, perskaičiau tokio Žygeivio tinklapyje, kad ans yr kagėbists ir … beveik patikėjau – kažkaip jis visada bando liaudį nusukti nuo kalbos esmės į pašalius.
         Įtartins tips. 🙂 )?

   • Kemblys:
    2012 01 15 11:13
    Užjaučiu vargšą “Nacionalistą – Tautininką – Patriotą” – lietuvišką mąstymo priemonę sugadino, o kitų kalbų neišmokė tie siaubingi ‘priešai’.
    ————————————

    Įvairių kalbų aš moku… 🙂

    Tiesą sakant pastaruoju metu kaip tik ir diskutavau daugiausia visai ne lietuviakalbėse svetainėse.

    Nemažai rašiau įvairiose rusiškose (taip pat ir rusiškame delfyje), baltarusių, ukrainiečių, Kavkaz-center svetainėse.

    Panašu, kad kai kam tai irgi labai nepatiko (jau mačiau “įdomių” atsiliepimų), nes įdomesnius komentarus ir temas rusų kalba po to sudėdavau būtent į atitinkamas temas “Nacionaliste – Tautininke – Patriote”, ir tas temas šiek tiek “pareklamavau” “artimajame ir tolimajame užsienyje”…

    Taip, kad dar neaišku, kas čia nagus prikišo, mano forumą “nulauždami” – mūsų “teisėsaugininkai” ar kažkurie tai “užsieniniai” (kandidatų matau nemažai). 🙂

    • tikras lietuvis:

     Kalba Amerikos balsas iš Vašingtono:
     manoma, kad tai – žydomasonų darbas.
     🙂

     • Priežastis, kodėl “lūžo” forumas, jau išsiaiškinta – buvo surengta “masinė ataka” ir rimtai perkrautas serveris, o tada forumas buvo išjungtas, nes perkrovos “užlaužė” visą serverį.

      Tačiau visi duomenys tebėra.

      Žada, kad per porą savaičių sutvarkys programą taip, kad tokie dalykai nebebūtų įmanomi.

      ——————-

      O kol kas tie, kam įdomu, “Nacionalistas – Tautininkas – Patriotas” galite skaityti, suradę per Google paiešką ir paspaudę nuorodą “Google kopija”:

      – įveskite į Google paiešką žodžius Nacionalistas – Tautininkas – Patriotas ir temos pavadinimą arba atskirą žodį.

      – arba įveskite į Google paiešką Nacionalistas – Tautininkas – Patriotas, o po to (praleidę Pipedijos paistalus), paspauskite žemiau

      Nacionalistas – Tautininkas – Patriotas

      esančią nuorodą:

      Daugiau rezultatų iš lndp.lt »

      O ten jau atskirose temose spauskite nuorodą – „Google“ kopija 🙂

    • Marius:

     Žygeivi, jei pats ateisi valdžion – galėsi kemblį skirti Kalbos komisijos vadu, “tikrą litofcą” – saugumo, Vilmantą – kultūros ministru, Mažoną – vidaus reikalų ministru, o užsienio reikalų ministru – Paleckį 🙂 Spėju, adresu Vasaros 5 visą ministrų kabinetą atrastum. Bet jei būsi koalicijoje su manimi – tai šią publiką skirti galėsi per mano lavoną 🙂

 9. !:

  Na va, pats Žygeivis atsiliepė, o aš jau norėjau klaust kur dingo jo svetainė. Liūdna. O tą instrukciją gal “Alkas” išspausdintų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: