A.Kubilius tautinio jaunimo neatsiprašys: šmeižtas yra apšmeižtųjų problema (9)

LTJS stovykla "Mūsų šaknys - baltai"

LTJS stovykla "Mūsų šaknys - baltai"

Šiandien, duodamas interviu Žinių radijui, ministras pirmininkas Andrius Kubilius, ne tik laidė rasistinio pobūdžio sąmojus apie maorius ir kengūras Naujoje Zelandijoje, bet ir dar kartą užsipuolė tautinio jaunimo stovyklos Dieveniškėse organizatorius dėl neva „dviprasmiškų“ lozungų naudojimo. Atsakydamas į Žinių radijo klausytojo klausimą, ar nesiruošia paneigti jo pranešime spaudai pareikštos tikrovės neatitinkančios informacijos apie šią stovyklą, A. Kubilius teigė, kad, nors pareiškimas padarytas jo atostogų metu, jis tikrai atidžiai sekė visą situaciją ir į ją esą tinkamai reagavo ir viešai, ir neviešai.

Esą situacija Dieveniškių stovykloje, „kaip tai buvo aprašyta spaudoje, iš tikrųjų kėlė labai dviprasmiškų minčių ir todėl aš manyčiau, kad jauni žmonės, siekiantys demonstruoti savo patriotizmą ir meilę Lietuvai, turėtų labai rimtai pagalvoti, ar kai kurie jų šūkiai, kai kurie jų lozungai, skambantys labai dviprasmiškai ir kuriuos galima interpretuoti kaip pasisakymą prieš kitas tautines etnines grupes Lietuvoje, ar jie yra tinkami, ar jie atitinka Lietuvos konstitucinę dvasią, ir ar jie atitinka tą meilės ir rūpesčio Lietuvai reikalą, kurį bandoma afišuoti kaip labai gražų ir skaidrų“.

Laidos vedėjo Aurimo Perednio paklaustas, ar spauda tikrai galima pasitikėti šimtu procentų, A. Kubilius atsakė, kad jis pats nebuvo Dieveniškėse ir turėjo „galimybę spręsti apie tai, kaip vyko pati stovykla tik pagal tai, kaip buvo aprašyta spaudoje. O jeigu spauda kuriuos nors dviprasmiškus stovykloje matytus lozungus ar pasakymus suprato taip, kaip jinai suprato, tai yra ne tiktai spaudos problema, bet ir stovyklos organizatorių problema“.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad jokių dviprasmiškų lozungų stovykloje nebuvo. Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos surengtoje stovykloje „Mūsų šaknys – baltai“ drauge su lietuviais ir latviais dalyvavo ir apie trečdalis dalyvių iš vietinio lenkakalbio jaunimo. Stovyklos taisyklėse siūlyta muilu išsiplauti burnas tiems, kurie vartos bet kuria kalba ištartus keiksmažodžius, o ne kalbantiems slavų ar germanų kalbomis, kaip buvo teigiama ministro pirmininko pareiškime, kuriame, be to, lietuvių tautinis jaunimas netiesiogiai susietas net su A. Breiviko įvykdytomis žudynėmis Norvegijoje. Už šį pareiškimą A. Kubilius susilaukė Rusijos užsienio reikalų ministerijos pagyrų. Pastaroji taip pat pažymėjo, kad A. Kubiliaus pareiškime išdėstyti faktai esą siejasi ir su pastaruoju metu pasireiškiančiu noru „peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo rezultatus“.

Analogišką atsakymą A. Kubilius šiandien pateikė ir atsakydamas į oficialų Seimo nario Gintaro Songailos paklausimą. G. Songaila šiandien išsiuntė A. Kubiliui pakartotinį paklausimą, kuriame, be kita ko, klausia, ar A. Kubilius supranta, kad tokie jo pareiškimai gali turėti neigiamų pasekmių Lietuvos piliečiams ir pačiai valstybei?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Alvydas Butkus:

  Kubilus: “jeigu spauda kuriuos nors dviprasmiškus stovykloje matytus lozungus ar pasakymus suprato taip, kaip jinai suprato, tai yra ne tiktai spaudos problema, bet ir stovyklos organizatorių problema”
  Šiuos žodžius jis gali taikyti ir sau, nes Rusijos žiniasklaida, jo paties pareiškimą irgi “išinterpretavo” dviprasmiškai. Cituoju: Премьеру Литвы не понравилось предложение неонацистов “промыть глотку” полякам и русским
  http://www.regnum.ru/news/1430271.html#ixzz1U2PRYp4q ]http://www.regnum.ru/news/1430271.html#ixzz1U2PRYp4q
  Bet dėl savo žodžių iškraipymo Kubilius neprotestavo. Būtų gerai jam šitą “jo problemą” priminti :))

  • tikras lietuvis:

   O dabar pagalvokim – ar tikrai buvo reikalingas tas burnų plovimo punktas?
   Jei jo nebūtų buvę, tai idėja nebūtų žlugusi, o tiems, kurie nori kabinėtis, nebūtų buvusi suteikta proga pasikabinėti.

   Taip, kad, visų pirma, reikia, darant kokius tai dalykus, pamąstyti ar nebus kokiais tai niekais duota proga suniekinti gerą darbą.

   Ir pasiekimo rezultatas būtų tikrai aukštesnis.

 2. suomis:

  Eina tas kubilius švilpt. Ar ne per daug dėmesio yra skiriama jam?

 3. kitas:

  Vistik apie dviprasmybes, tai Kubilius teisus.
  Žinant, kad tai yra pakankamai jautrus klausimas ir visų dėmesys bus į stovyklą, viską reikėjo apgalvoti, nesudarant sąlygų žiniasklaidos interpretacijoms ir spekuliacijoms. Bet matyt stovyklos organizatoriai yra kvailiai ir to nesuprato.
  Be to yra net ir pačių stovyklos dalyvių, kurie sudarant sąlygas dviprasmybėms suprato tai kaip jų siauro nacionalizmo paskatinimą.

 4. Arvydas:

  Anksčiau lindo į politiką, kad sėdėtų prie lovio, šiandien prie kubilo. O žinių kaip trūksta, taip trūksta, ar gali tokie kubilai stovėti valdžioje ?

 5. G.P.:

  Gerieji žmonės, kokie esam mes – tokia ir Lietuva. Pradėkim keistis nuo savęs JAU ŠIANDIEN.

  P.S. Jei manęs gatvėje paprašo cigaretės ne valstybine kalba, maloniai ir šypsodamasis atsakau:
  – atsiprašau, aš nekalbu rusiškai (lenkiškai).

  Kaip taisyklė, po to žmogelis maloniai prakalba lietuviškai. Ir tada VISADA jam mielai duodu cigaretę

  P.P.S. Dideli dalykai prasideda nuo smulkmenų.

 6. Antanas:

  Lietuvoje daugiausia dviprasmiškų minčių kelia premjeras A.Kubilius ir jo aplinka-patarėjai. Mano galvai premjeras eina į taktą su Lenkijos URM R. Sikorskiu ir į bet kokius lietuvybės garbinimus reaguoja iškreiptai, liguistai. Tam įtakos gali daryti prolenkiški patarėjai Premjeras labai geros nuomonės apie save, bet jo reitingai viešoje erdvėje ne tik , kad nepakilo nuo naktinių mokesčių laikų, bet dar labiau smuko žemyn. Premjerą vakar rugpjūčio 18 d. per Kauno arenos atidarymo iškilmes sutiko ne plojimais, o tiesiog nušvilpė didelė dalis susirinkusiųjų iš penkiolikos tūkstančių žiūrovų? Premjero komentarą apie jo MPT aplinkos darbuotojų turistinę kelionę į N.Zelandiją svarbą Lietuvai, galima vertinti kaip praleistą progą nutylėti.
  Lietuvoje „kliurkos ant kliurkų“ visose srityse – užsienio politikoje, ekonomikoje, kultūroje… A.Kubiliaus vyriausybės nuopelnas – valstybės skola, valdant konservatoriams, patrigubėjo. Daugelis įsitikinę, kad opozicija imsis atitinkamų veiksmų nebeleisti A.Kubiliaus vyriausybei eksperimentuoti ir skurdintį Lietuvą.

  • Senis Šaltis:

   Gal kubilius tą švilpimą taip pat suprato dviprasmiškai. Švilpė, nes taip rodė pagarbą. Jam net nebuvo gėda dėl to. Akivaizdžiai matosi atotrūkis nuo tų valžiažmogių ir paprastų žmonių. Net ant to sukčiaus buratino tiek nešvilpė.

 7. Remigijus:

  Dėmesio! Alkas cenzūruojamas masonų!
  Radote ką nors įdomesnio – archyvuokite iš kart, nes rytoj gali nebelikti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: