Kokį vardą suteikti naujajam Plutono palydovui? (0)

Naudojant garsųjį kosminį Hablo teleskopą, buvo indentifikuotas ketvirtasis Plutono palydovas.  Plutoną atrado Tombas Klaidas 1930 metais. Tik 1978 metais buvo atrastas pirmasis jo palydovas Charonas. Kiti du jo palydovai, Niksė ir Hidra, atrasti su tuo pačiu Hablo teleskopu, kaip ir naujasis.
Pats Plutonas 76 metus buvo laikomas planeta, kol galiausiai, atradus daugiau tolimų Saulės sistemos kūnų, buvo išbrauktas ir priskirtas prie nykštukinių planetų.
Įdomus faktas, kad Plutonas yra vienintelė (kažkada buvusi) planeta, kuri nebuvo aplankyta žmogaus sukurto kosminio zondo. Todėl tuo tikslu nuo 2006 metų link jo skrieja NASA  kosminė laboratorija „New Horizons“. Po ketverių metų ji praskries pro nykštukinę planetą 10 000 kilometrų atstumu bei tyrinės jo paviršiaus ypatybes, sandarą ir atmosferą.
Pats Plutonas pavadintas graikų mitologijos požemio dievo vardu, o šis vardas buvo pasiūlytas 1930-aisiais vienuolikmetės mergaitės Venecijos Burnei (Venetia Burnei). Trijų anksčiau atrastų Plutono palydovų pavadinimai taip pat iš graikų mitologijos: didžiausias palydovas, Charonas, pavadintas graikų mitologijos personažo, kuris mirusiuosius perkeldavo per Stikso upę, vardu; Niksė buvo Charono motina ir nakties deivė, o Hidra – daugiagalvis monstras, kaip pasakojama, gimęs Stikso upėje.
Naujasis palydovas P4 sukasi tarp Niksės ir Hidros ir greičiausiai yra pats mažiausias iš visų žinomų Plutono palydovų. Jo skersmuo – tarp 13 ir 34 km, tuo tarpu tiek Niksės, tiek Hidros skersmenys siekia tarp 32 ir 113 km.
Taigi, koks turėtų būti P4 pavadinimas? Puslapis www.newscientist.com prašo jūsų pasiūlymų, kuriuos žadama nusiųsti atradėjų komandai.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: