TS-LKD nori uždrausti tautininkams trauktis? (12)

www.alkas.lt

Liepos 14 d. posėdžiavęs TS-LKD Priežiūros komitetas paskelbė sprendimą, esą TS-LKD Tautininkų frakcijos 2011 m. balandžio 30 ir birželio 19 d. įvykusios konferencijos priimti nutarimai dėl veiklos nutraukimo partijoje ir tautininkų partijos atkūrimo šiurkščiai pažeidžia TS-LKD įstatus bei Tautininkų frakcijos statutą ir yra neteisėti.

TS-LKD priežiūros komitetas šį savo sprendimą bando grįsti tariamais procedūriniais pažeidimais teigdamas, esą antrosios Tautininkų frakcijos konferencijos dalies, įvykusios 2011 m. birželio 19 d., darbotvarkė konferencijai buvo pristatyta be frakcijos Tarybos patvirtinimo, o tai kertasi su Tautininkų frakcijos Statutu.

Tautininkų lyderis ir Seimo narys Gintaras Songaila tokį TS-LKD Priežiūros komiteto nutarimą vertina kaip TS-LKD vadovybės žūtbūtines pastangas bet kokia kaina išsaugoti TS-LKD partijos viduje bent nominalią Tautininkų frakciją, bent tokiu būdu bandant sutrukdyti atsikuriančiai Tautininkų sąjungai konsoliduotis į naują galingą politinę jėgą.

„Tokie TS-LKD partijos Priežiūros komiteto sprendimai man primena M. Gorbačiovo ir SSRS Komunistų partijos politbiuro desperatiškas pastangas neigti Sąjūdžio pradėtą Lietuvos atsiskyrimo nuo Sovietinės imperijos sprendimo teisėtumą, aiškinant, jog sprendimai dėl Lietuvos įstojimo į Sovietų sąjungą priimti teisėtai, o sprendimai dėl 1990-ųjų nepriklausomybės tėra tik grupelės nedraugiškų jėgų inspiruotas antitarybinis veiksmas“, – sakė Seimo narys, atkuriamos Tautininkų sąjungos iniciatyvinės grupės pirmininkas G. Songaila.

G. Songailos nuomone, tokie TS-LKD vadovybės veiksmai tik dar kartą parodo, TS-LKD vidinės partinės demokratijos stoką ir demonstruoja ne tik nesiskaitymą su pavienių partijos narių nuomonėmis, bet ir su visos frakcijos aukščiausio kolegialaus valdymo organo – Konferencijos – sprendimais.

Balandžio 30 d. įvykusioje TS-LKD Tautininkų frakcijos konferencijos pirmojoje dalyje buvo nutarta Tautininkų frakcijos veiklos nutraukimo klausimo svarstymą atidėti dviems mėnesiams, tikintis galimų demokratinių permainų TS-LKD (už visišką projekto atmetimą balsavo tik nežymi konferencijos delegatų dalis). Antrojoje konferencijos dalyje birželio 19 d. absoliuti dauguma delegatų balsavo už Tautininkų frakcijos veiklos nutraukimą. Tačiau šiuo metu paskelbtoje TS-LKD Priežiūros komiteto interpretacijoje bandoma paneigti Konferencijos teisę atidėti galutinį klausimo sprendimą kitam posėdžiui, motyvuojant tai aiškinimu, esą klausimas jau buvęs išspręstas pirmojoje posėdžio dalyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

12 komentarų

 1. Konservų partijos tautininkų frakcijoje matyt liks koks pusė šimto narių, dėl vaizdo. 🙂

 2. suomis:

  Man, kažkodėl kyla nuojauta, kad tai desperacija iš Konservatorių pusės. Greičiausiai, jie jaučia neišvengiamą galą. Kagi, su tuo mes juos ir pasveikinsim.:)

 3. Na nelinkėkime, lietuviai, vieni kitiems galų. Šiek tiek atlaidumo ir pakantumo. Juk visi dėl tos pačios vienintelės
  Lietuvos stengiamės. Tik supratimai ir interesai skirtingi.

 4. suomis:

  Jei, toje “partijoje”, nebūtų Landzbergio, nebūtų ir partijos. Ten, vienas Landzbergis ir yra visa partija. Visi kiti, tik klapčiukai su visom degutienėm ir kubiliais kartu sudėjus.

 5. lyvis:

  Trumpai tai revanšistų tikslai. Kaip ir suomio išsireiškimas “k čiortavoj materi” matosi kur jo motina gyvena.Ba ka gi pirmyn broliai į šviesų marksistinį rytojų. lyvis

 6. Vilmantas Rutkauskas:

  Aplamai, tai būdavo loginė nesąmonė, kai Tautininkai – tai Lietuvos žydkrikščionys.

  Lietuvis – žydo krikščionis.

  CHA

 7. tikras lietuvis:

  Geriausia būtų iš viso atsisakyti tautinių partijų – reikia dirbti visuomenės daugumai, o ne atskiroms grupėms.
  Taip ir lenkomanų galimybės būtų pakirstos.

 8. Remigijus:

  “TS-LKD Priežiūros komitetas” turi šansą reabilituotis – išmesti iš partijos visus lenkų fašistus.
  “tikras lietuvis” nesiorientuoja – “tautininkų partija” nėra “lietuvių partija”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: