Užsienio lietuviams – 100 valstybės finansuojamų vietų aukštosiose mokyklose (0)

www.alkas.lt

Studijos Lietuvoje – gera galimybė užsienyje gyvenančiam lietuvių jaunimui sustiprinti lietuvybę ir ryšius su gimtine. Švietimo ir mokslo ministerija šiemet numato skirti po 50 valstybės finansuojamų studijų vietų universitetuose ir kolegijose užsienyje baigusiems vidurines mokyklas lietuvių kilmės užsieniečiams ir išeivių palikuonims.

Jie į aukštąsias mokyklas bus priimami konkurso keliu, tačiau dėl studijų krepšelių konkuruos tik tarpusavyje. Balai studijų krepšeliui gauti bus skaičiuojami pagal vidurinės mokyklos baigimo rezultatus, kaip ir Lietuvos abiturientams.

„Stengdamiesi į Lietuvą pritraukti jaunimą, mokyklas baigusį užsienyje, jau ne pirmus metus skiriame tam tikrą studijų krepšelių kvotą, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Pastebėjome tendenciją, kad į šias vietas pastaraisiais metais pretenduoja vis daugiau jaunų žmonių. Kaskart gausiau atvyksta stojančiųjų iš tų šalių, kuriose susibūrė didelės iš Lietuvos išvykusių žmonių bendruomenės. Galime daryti išvadą, kad į Lietuvą studijuoti grįžta jaunimas, kuris kadaise mokėsi Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose”.

Be lietuvių kilmės užsieniečių, į kvotines valstybės finansuojamas vietas gali pretenduoti užsienyje išsilavinimą įgiję Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos Ekonominės Erdvės valstybių piliečiai, taip pat Lietuvoje vidurines mokyklas baigę išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai, kurie ne mažiau kaip trejus metus gyveno užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis ne ankstesnėje kaip devintoje klasėje.

Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantiems išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių palikuonims taip pat gali būti skiriama finansinė parama: stipendija už studijų rezultatus ir socialinė išmoka.

Daugiau informacijos apie užsienio lietuvių priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas galima rasti ČIA.

Kategorijos: Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: