Lenkų rinkimų akcijos atstovas siūlo tikybos pamokas padaryti privalomomis (6)

www.alkas.lt

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Seimo narys Jaroslavas Narkevičius pasiūlė tikybos pamokas mokyklose padaryti privalomu mokymo dalyku.

J.Narkevičius pateikė pasiūlymą papildyti Švietimo įstatymą nuostata, kad “tikybos dalykas yra privalomas pradinio ir pagrindinio ugdymo programas vykdančiose mokyklose”.

Šiuo metu Lietuvos moksleiviai gali rinktis ką mokytis – tradicinės religinės bendrijos tikybą arba etiką.

Seimo narys J.Narkevičius savo siūlymą aiškina tuo, kad  “tinkamas religinis ugdymas gali daryti didelį poveikį ugdant žmogiškumą ir užkertant kelią vaikų bei jaunimo nusikalstamumui”.

Dabartinis pasirinkimas tarp tikybos ir etikos, pasak J.Narkevičiaus, “neužtikrina galimybių mokiniui susipažinti su tomis dvasinėmis vertybėmis, kurias teigia religija ir kurių reikia bręstančiai asmenybei”.

Šiandien kovo 17 d. Seime bus balsuojama dėl priimamo naujos redakcijos Švietimo įstatymo straipsnių. 

Tačiau, pasak kai kurių Seimo valdančios koalicijos narių, naujos redakcijos Švietimo įstatymą bus vengiama priimti dėl Lenkijos spaudimo. Kaip žinia Lietuvos lenkų mažuma ir Lenkijos politikai visais įmanomais būdais daro Lietuvos valdžiai spaudimą siekdami, kad nebūtų priimtos Švietimo įstatymo pataisos kurių dėka ketinama pagerinti lietuvių kalbos mokymą Lietuvos tautinių mažumų mokyklose. Todėl prognozuojama, kad šiandien Seime bus bandoma bet kokiu pretekstu atidėti balsavimą dėl Švietimo įstatymo pataisų.

Kategorijos: Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , .

6 komentarai

 1. Algis:

  Taip cia butu mano akmenukas mestas i krikscioniu darza, jeigu mokinti tikyba tai dada reiktu mokinti viso pasaulio religijas, nes vaikas turi teise pasirinkti kuriuo keliu jis nori eiti, o ne prievarta primetat viena is religiju ypac krikscionybe kuri mums buvo ibrukta per krauja ir prievarta, tada geriau tegu mokina musu gimtojo tikejimo ne svetimu religiju, nes krikscionybe niekada nebuvo musu tikroji religija. Turim vertinti tai kas yra musu nuo zilos senoves.

 2. Neringa:

  O is tikruju, ka sako svietimo istatymas apie religijos role mokykloje? As kaip tik rasau darba apie religijos itaka Danijos mokykloje. Istatymiskai Danijoje mokykla yra atskirta nuo baznycios, taciau mokykloje vis tiek mokoma tikybos (reformuotosios kriskcionybes)ir kunigeliai ateina per pamokas “rekrutuot” jaunimo konfirmacijai. Diskutuojama apie tai,kad religijos reik mokyti,kaip mokslo, bet ne pamokslauti apie konkrecios tikybos tiesas, kalant jas vaikams i galvas. Tikejimas yra kiekvieno zmogaus asmeninis reikalas, taciau gyvenime mokytojai susiduria su daugeliu problemu.Tai ypac akivaizdu kai i tautine mokykla ateina vaikai is religingu kito tikejimo seimu, kurios turi savas tradicijas ir paziuras.
  Per paskutine praktika perverciau tikybos vadoveli 3 klasei, ir tiesa pasakius man patiko: pradzioje keli skyriai apie aktika ir jos dievus, po to skyrius apie senuosius skandinavu dievus, keletas skyriu apie krikscionybe (vis gi daugiausia apie ja), bet toliau seka skyrius apie judaizma, skyrius apie islama ir dar keletas praktiniu skyriu, apie bendrazmogiskas problemas pvz. mela. Kaip treciokams manau to tikrai uztenka, kad kazkiek susidaryt vaizda,jog pasaulis yra ivairiapusis.

  • Paulius:

   Religijos, tikėjimai, kiekvienas turi teisę tikėti į ką nori….
   Man jau seniai aišku, kad niekas nesiima aiškinti kas yra Dievas. Žodžiu, jei supranti kas yra Visata, tai žinok Dievas ją sukūrė 🙂
   Manau, mums, pagonims, gera proga įtvirtinti savo ir protėvių pažiūras paaiškinant visiems Dievą. Suprantantiems Dievą nereikės tikėti ar netikėti. Viskas labai paprasta.

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Vienam sūnui davėme vardą Rūkas, kitam – Rytas.

  Kažin, kaip atrodytų, jei kuris tai iš jų bučiuotų judaistines kojas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: