Varėnoje vietoj miško nelegalus hipodromas? (0)

www.alkas.lt

Seimo narė Aurelija Stancikienė kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT), į Valstybės kontrolę (VK) ir į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekciją prie Aplinkos ministerijos (VTPSPI) bei Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentą dėl abejotinų Varėnos rajono savivaldybės veiksmų statant Varėnos hipodromą.  

Seimo narę nustebino Varėnos rajono savivaldybės akibrokštas, kai pačios savivaldybės administruojamo miško paskirties žemėje, Varėnos mieste, vykdoma hipodromo statyba, kertamas sveikas, be išvartų, 40-50 amžiaus miškas, keičiama žemės naudojimo paskirtis.

Parlamentarė pabrėžia, jog laikantis Miškų įstatymo, miško žemė gali būti paverčiama kitomis naudmenomis tik išimtinais atvejais, Vyriausybės nustatyta tvarka derinant valstybės, miško savininko ir visuomenės interesus.

„Viso to nebuvo padaryta, tačiau didelės apimties darbai vykdomi. Ir tai daroma prieš pat savivaldybių rinkimus, tuo metu, kai kitos savivaldybės taupo lėšas, nes jų daug labiau reikia socialinėms ir kitoms būtinoms reikmėms“, – sako A. Stancikienė. 

Pasak Seimo narės, kyla klausimas, kur buvo už miškų naudojimo priežiūrą atsakingi pareigūnai. „Iškirstas tokio dydžio miško plotas, ir niekas nematė? Juk tokie darbai „nepasidarė“ per vieną dieną. Lieka neaišku, ar aplinkos apsauga yra tik deklaruojama, ar realiai vykdoma,“ –  pastebi A. Stancikienė.

Kaip parlamentarę informavo Varėnos savivaldybės tarybos nariai, hipodromo statyba vykdoma be detaliojo plano, be projekto, nenurodant finansavimo šaltinio.

Seimo narė prašo patikrinti ir įvertinti, ar Varėnos hipodromo numatytai statybai teisėtai pakeista pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis, ar tikrai darbai vykdomi be reikiamų dokumentų ir pasitvirtinus pažeidimams nedelsiant stabdyti nelegalias statybas bei įvertinti neleistiną savivaldybės vadovų savivaliavimą.

Parengta pagal LRS Ryšių su visuomene skyriaus informaciją.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: