Sekmadienis, 29 birželio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Kalba

Kultūros ministerijoje spaudos konferencija „dėl Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko“ PAPILDYTA

Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt
2023-08-21 17:23:42
25
Norėtumėt, kad Lietuvoje būtų kaip Prancūzijoje?

Humanitarinių mokslų daktaras Audrius Valotka | S. Žumbio nuotr.

Rugpjūčio 21 d. pavakare Lietuvos Kultūros ministerija išplatino pranešimą spaudai: „Žurnalistų dėmesiui: trumpoji spaudos konferencija dėl Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko“.

Juo pranešama, kad  2023 rugpjūčio 22 d., antradienį, 11:30 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (II aukšte) „trumpa kultūros ministro Simono Kairio spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas sprendimas dėl Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko Audriaus Valotkos. Numatoma trukmė – iki 15 min.“

Alkas.lt žinių šaltiniai Kultūros ministerijoje taip pat pranešė, kad prieš spaudos konferenciją Kultūros ministras 10 val. susitiks su Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) viršininku A. Valotka.

Nei spaudos konferencija, neis susitikimas su VKI viršininku Kultūros ministro darbotvarkėje ir oficialiame Kultūros ministerijos tinklapyje kol kas nėra anonsuojami (rugpjūčio 22 d., antradienį, prieš pat ministro susitikimą su A. Valotka darbotvarkėje įrašas jau atsirado .Po spaudos konferencijos atsirado ir įrašas apie spaudos konferenciją – Alkas.lt).

Alkas.lt žiniomis Kultūros ministras nėra nusiteikęs sulaukti didesnio žurnalistų bei visuomenės dėmesio ir tikisi, tik trumpai pristatyti savo sprendimą ir išvengti nepageidaujamų klausimų.

Vilniaus mero, Lenkijos ambasadoriaus, Tomaševskio bendražygio ir Kultūros ministro nemalonės

Kultūros ministro S. Kairio nemalonės Kultūros ministerijai pavaldžios VKI viršininkas A. Valotka susilaukė po to, kai vykdydamas įstatymų numatytas pareigas paskelbė sprendimą, kad Vilniaus rajone pastatyti  lenkiški Bieliškės ir Ažulaukės kaimų užrašai – „Bieliszki“ ir „Orzełówka“ – turi būti pašalinti, kaip tai numato Lietuvos įstatymai.

VKI įpareigojo Vilniaus rajono savivaldybę pašalinti minėtus užrašus. Tačiau savivaldybė nesutiko vykdyti inspekcijos nurodymu ir kreipėsi į Lietuvos administracinių ginčų komisiją (LAGK), kuri nutarė, kad inspekcijos reikalavimas esąs neteisėtas.

Šį LAGK nutarimą VKI apskundė Administraciniam teismui, kuris šį klausimą dabar dar nagrinėja.

Ugnį dar pakurstė VKI viršininko tvirta laikysena ir aštrūs pasisakymai apie nuolatinius lenkakalbių Lietuvos piliečių bandymus nepaisant Lietuvos įstatymų kabinti dvikalbius užrašus tartum norint nužymėti prieškaryje Lenkijos okupuotas ir polonizuotas Lietuvos teritorijas.

Kaip reikiant pyktelėjęs dėl A. Valotkos pasisakymų Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevičius kreipėsi į kultūros ministrą Simoną Kairį ir į Lenkijos ambasadorių Lietuvoje Konstantą Radživilą (Konstanty Radziwill).

Lenkijos ambasadorius Lietuvoje pasmerkė A. Valotką ir išreiškė viltį, jog taip padarys ir šalies vadovai. Dėl to jis kreipėsi į Kultūros ministrą S. Kairį, Vidaus reikalų ministrę Agne Bilotaite, Tautinių mažumų departamento vadovę Vidą Montvydaitę, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkę Violetą Meiliūnaitę, Seimo narę Rita Tamašuniene, premjerės patarėją Arturą Liudkovski bei Užsienio reikalų ministerijos Europos šalių departamento direktorių Edviną Raudonikį…

Liepos 23 d. garsiojo Valdemaro Tomaševskio bendražygis, Seimo narys Česlavas Olševskis kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokurorę Nidą Gurskienę prašydamas pradėti tyrimą dėl VKI vadovo A. Valotkos pasisakymų, kurie, pasak jo kursto tautinę nesantaiką, atitikimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso ir kitų įstatymų nuostatoms.

Prokuratūra A. Valotkos veiksmuose nusikaltimo neįžvelgė

Rugpjūčio 3 d. prokuratūra paskelbė atsisakanti pradėti tyrimą, remdamasi tuo, jog A. Valotkos išsakytos formuluotės ir palyginimai nėra užtraukiančios baudžiamąją atsakomybę.

„Nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą nurodoma, kad nenustatyta, jog A. Valotkos išsakytuose teiginiuose būtų tiesioginio ar netiesioginio neapykantos skleidimo, būtų įžeidžiama, išjuokiama ar šmeižiama tam tikra gyventojų dalis ir grupė, todėl juose nėra nei Baudžiamojo kodekso (…) numatytos nusikalstamos veikos, nei jokios kitos nusikalstamos veikos požymių“, – nurodoma pranešime.

Gavęs Vilniaus mero ir Lenkijos ambasadoriaus skundus S. Kairys pažadėjo A. Valotkos elgiesį įvertinti ministerijoje sudarytoje komisijoje. Antradienio spaudos konferencijoje ir bus skelbiamas šis jų įvertinimas.

A. Ažubalis: Jei S. Kairys nepakeis savo pozicijos, bus galima kelti klausimą dėl nepasitikėjimo juo kaip minitru

Seimo valdančiosios koalicijos narys, konservatorius Audronis Ažubalispo yra pažadėjęs kelti Seime nepasitikėjimo Kultūros ministru S. Kairiu klausimą, jei tas nepakeis savo pozicijos A. Valotkos atžvilgiu.

„Aš jam pristatyčiau valstybinį apdovanojimą už nuolatinį lietuvių kalbos gynimą“, – LRT portalui sakė politikas.

Jis pabrėžė, kad nesupranta kultūros ministro S. Kairiolaikysenos A. Valotkos atžvilgiu: „Kultūros ministro neadekvati, sakyčiau, reakcija sudarant komisiją, kuri nagrinėtų Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko Audriaus Valotkos interviu tiesiog liudija apie tai, kad mūsų jauniesiems politikams trūksta paprasčiausiai išsilavinimo“.

Jis taip pat apgailestavo, kad neseniai išrinktas Vilniaus meras R. Duchnevičius ėmėsi tęsti senąsias „tomaševskininkų“ tradicijas.

A. Ažubalis sakė, kad jei S. Kairys savo požiūrio šiuo klausimu nepakeis, tai jis kelsiąs klausimus dėl nepasitikėjimo ministru.

„Seimo nariai yra laisvi kelti klausimą apie nepasitikėjimą ministru, jeigu toliau šita situacija eskaluosis. Aš lygiai taip pat, kaip Seimo narys galiu kelti tą klausimą, nes man jo veiksmai ir bent šitie jo pasisakymai tikrai neatitinka Lietuvos kultūros ministro, politiko pozicijos, kokia turėtų būti“, – teigė jis LRT portalui.

Robertas Grigas: Tai prilygtų prieškario Sovietų sąjungos ultimatumų vykdymui

Spaudos konferencijos išvakarėse Asociacijos „Talka kalbai ir tautai“ tarybos narys, žinomas pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvis, kunigas Robertas Grigas Alkas.lt sakė, kad jei gerai savo pareigas atlikęs pareigūnas bųtų atleistas, paklusus kaimyninės valstybės spaudimui, tai prilygtų prieškario Sovietų sąjungos ultimatumų vykdymui:

„Jei Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas A. Valotka būtų atleistas, tai mano nuomone šis veiksmas galėtų būti palygintas su Lietuvos Vidaus reikalų ministro gen. Kazimiero Skučo ir Saugumo departamento direktoriaus Augustino Povilaičio likimu. Juos, gerai atlikusius savo pareigas Lietuvos Respublikai, 1940 m., paklusdama SSSR ultimatumui, baili savoji valdžia leido suimti ir faktiškai išdavė sovietų susidorojimui“.

Apie tai dar skaitykite:

Jūratė Laučiūtė | Propatria.lt nuotr.
Kalba

J.S. Laučiūtė. Kalba – politikų tarnaitė?

by Jonas Vaiškūnas
2023 08 08
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seime – spaudos konferencija apie skandalingą valstybinės kalbos žlugdymą
  2. Spaudos konferencija: „Kokia grėsmė pakibo virš valstybinės kalbos?“
  3. Konferencija „Valstybinės kalbos politika: įžvalgos ir gairės“ (video)
  4. Seime vyks konferencija „Atkurtam valstybinės lietuvių kalbos statusui – 30“ (tiesioginė transliacija)
  5. Visuomenininkai perspėjo Seimą nepriešinti visuomenės ir nepažeisti valstybinės kalbos konstitucinio statuso
  6. Valstybinės lietuvių kalbos statuso atkūrimo 30-mečiui skirtoje konferencijoje aptarti lietuvių kalbos politikos klausimai (video)
  7. Spaudos konferencija „Ar Lietuva liks kalbos technologijų paraštėse?“ (tiesioginė transliacija, video)
  8. J. Vaiškūnas. Gegužės 3-ios dežavu: valstybinės kalbos išdavikai kyla
  9. G. Nausėda pasirašė Valstybinės kalbos Konstitucinį statusą paneigiantį įstatymą
  10. „TALKA kalbai ir tautai“ aptarė svarbius valstybinės kalbos politikos klausimus
  11. Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“ (video)
  12. Pokalbis „Kalbos kelias“ (1): „Nuo Martyno Mažvydo iki valstybinės lietuvių kalbos“ (tiesioginė transliacija, video)
  13. Spaudos konferencija: Lietuvių kalba informacinėje visuomenėje (tiesioginė transliacija, video)
  14. Papunkčiui su Vytautu Sinica: Valstybinės kalbos nebereikia
  15. P. R. Liubertaitė. Pagrindinės tvirtovės – valstybinės kalbos gynyba dar nebaigta

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 25

  1. A.Valotką gina tik A.Ažubalis? says:
    2 metai ago

    Panašu,kad vienintelis Seimo narys Audronius Ažubalis gina Kalbos inspekcijos viršininką ir lietuvių kalbą:
    “A. Ažubalis: jei S. Kairys nepakeis savo pozicijos, bus galima kelti klausimą dėl nepasitikėjimo
    A. Ažubalis teigia, kad viešai reiškiama kritika A. Valotkai yra nepagrįsta, nes, pasak politiko, VKI pirmininkas tiesiog dirba savo darbą – gina lietuvių kalbą.
    „Tiems politikams, kuriems nerūpi lietuvių kalbos statutas, nerūpi pietryčių Lietuvos ateitis, tai galbūt jiems Valatkos žodžiai ir atrodo nepriimtini. Tačiau, aš manau, kad A. Valotkos pasakymai atspindi realią situaciją, kas vyksta“,– Eltai teigė A. Ažubalis…”-lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2043827/azubalis-ispeja-valotka-sukritikavusi-kulturos-ministra-kairi-gali-buti-keliamas-nepasitikejimo-klausimas

    Atsakyti
    • Pajūrietis says:
      2 metai ago

      Jei gina vienas iš 141, tai jau yra labai daug. Kiek kartų sakiau, kad visos partijos vienodos.

      Atsakyti
  2. KLAUSIMAS: says:
    2 metai ago

    Kas geriau prisimenate: man atrodo, jog kažkuris įstatymas draudžia sudaryti partijas tautiniu pagrindu ir tokioms patekti į Seimą?
    Ypač absurdiška (nes vėl kelia grėsmę valstybės saugumui!), kai tokią tautinę partiją sukuria buvusi okupantė. tebeturinti pretenzijų į okupaciją (tik šiuokart šliaužiančią, naudojant kalbą. Kol kas.).

    Atsakyti
  3. Taip says:
    2 metai ago

    Kultūros ministras Kairys jau tiek daug prisidirbo moraliniu ir politiniu atžvilgiu,daug kenkia lietuvių kultūros ,ypač kalbos , atveju,tad gerb.Seimo nariai, galutinai pribrendo metas šį politiką atstatydinti iš užimamų pareigų.O VLKI vadovas Gerb. Valotka yra vertas aukščiausios pagarbos.

    Atsakyti
    • Pritariu says:
      2 metai ago

      ++++++!!!!!!

      Atsakyti
  4. Citata iš LRT says:
    2 metai ago

    „Prezidentas Gitanas Nausėda ragina premjerę Ingridą Šimonytę po NATO viršūnių susitikimo Vilniuje spręsti dėl dviejų į „čekiukų“ skandalą įsivėlusių ministrų – Gintarės Skaistės ir Simono Kairio – tolesnio darbo. Visgi pati ministrė pirmininkė sako neketinanti dėl to nieko daryti.“

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      2 metai ago

      Prezidentas TIK dėl čekiukų? O jo požiūris į konstitucinius reikalus, priesaikos nesilaikymas – nesvarbus?

      Atsakyti
      • Pajūrietis says:
        2 metai ago

        Jis dabar nepuolamas – galimai turi valdančiųjų palaikymą. Tai valdantieji nori prastumti savo žmogų antram laikotarpiui?

        Atsakyti
  5. dar says:
    2 metai ago

    Matyt,Kultūros ministrui dirbti liko nebeilgai, tad galimai bando imituoti svarbią veiklą?
    “Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad, formuojant naują Vyriausybę, neturėtų būti teikiamos dabartinių ministrų, įsivėlusių į vadinamąjį čekių skandalą – Simono Kairio ir Gintarės Skaistės – kandidatūros.-lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2000645/prezidentas-skaistes-ir-kairio-naujoje-vyriausybeje-neturetu-buti

    Atsakyti
  6. Žodžio laisvė says:
    2 metai ago

    Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių kalba, o tie kas nesilaiko valstybės įstatymų yra Lietuvos Konstitucijos ir priesaikos laužytojai t.y. turi būti atstatydinti iš pareigų.Kultūros ministras neturi kompetencijos ir negali būti ministru.

    Atsakyti
    • Pajūrietis says:
      2 metai ago

      Ir kas gi juos atstatydins, jei ten visi vienodi? O po rinkimų šitie vėl bus – pagal sąrašus.

      Atsakyti
  7. jo says:
    2 metai ago

    Kovo mėn. Lietuvoje įvyko rusiško budulio reperio „Morgenšterno“ koncertas. Atlikėjas šiuo metu nebegyvena Rusijoje, bet jis ne kartą išreiškė pagarbą Vladimirui Putinui, yra sukūręs dainą rusų kariams šlovinti, o Ukraina įtraukė jį į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Nepaisant to neobolševikinio mentaliteto kultūros ministras Simonas Kairys aiškino, kad Lietuva esą niekaip negalinti pasipriešinti tokių veikėjų gastrolėms, išsisukinėjo nuo atsakomybės dėl rusų atlikėjo pasirodymo Lietuvoje: „Tai yra dvi klausimo pusės. Tai, pirmiausia, tokiu atveju, kadangi koncertas vyksta ne kažkokioje valstybei ar savivaldybei priklausančioje scenoje, o šiuo atveju privačioje arenoje ir organizatoriai tai yra privatus subjektas, tai mes neturime tokios galimybės atmesti kažkaip tą repertuarą“, – žurnalistams nerišliai kalbėjo S. Kairys.

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      2 metai ago

      Košmaras. Nesigėdija ir net gali sau leisti bet kaip nusišnekėti, svarbu tik, kad užpildytų tylą kokiais nors garsais?

      Atsakyti
  8. Kam mums KM? says:
    2 metai ago

    Sovietmečiu jos vadintos CHALTŪROS ministerijomis.
    O tuometė Čekoslovakija stebėjosi, kam sovietams Kultūros ministerija. – Juk Čekoslovakija, pvz., neturi jūros, tai ir nei Jūrų ministerijos, nei ministro neturi!
    O kam tokia ji mums? Juolab, su tokiu vadovu?

    Atsakyti
    • >Žemynai says:
      2 metai ago

      Balerinos privalo suktis tik į kairę!

      Atsakyti
  9. nuomonė says:
    2 metai ago

    Manau, dabar Seimo narys A. Ažubalis turėtų išpildyti savo pažadą, kaip ir Lietuvos prezidentas, dėl Kultūros ministro Kairio?

    Atsakyti
  10. Ministro nuomonė says:
    2 metai ago

    Buvo:
    Simono Kairio sprendimas dėl Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko Audriaus Valotkos
    – lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live1
    Deja, transliacija jau baigėsi, teks kitur ieškoti vaizdo įrašo ar straipsnio tokiu pavadinimu.
    Ministras išsakė maždaug tokią pastabą: P. Valotka pagal savo profilį šioms pareigoms nelabai tinka….
    Leido suprasti, kad A.V. geriau tiktų lietuvių kalbos mokyti…

    Atsakyti
    • Pajūrietis says:
      2 metai ago

      O jis su čekiukų profiliu tinka? Kas nubaustas, kas pasodintas? Neteko girdėti.

      Atsakyti
      • >Pajūriečiui says:
        2 metai ago

        Tamstai tik kažkokie čekiukai rūpi??? – Kokia gėda! Koks krachoboras !
        🙂

        Atsakyti
  11. ir vėl moderuoja says:
    2 metai ago

    Galimai nori išguiti?

    Atsakyti
    • >Pajūriečiui says:
      2 metai ago

      Galimai. Kuo ilgesnį parašai, kuo daugiau sveikatos įdedi, tuo labiau tikėtina, jog atsidurs šiukšliaduobėje. Taip vakar kelis pakasė.
      Gal yra kokie piatiletkos planai, kiek % kieno/kokių praleisti? (O kaip tada su lygiom galimybėm?!!)
      Bet Tamstos atveju gal kitaip – gal taip nori priversti Tamstą ne čia komentarus, bet Alkui straipsnius rašyti? Neįtariat tokios J.V. klastos?

      Atsakyti
  12. du parašymai prapuolė says:
    2 metai ago

    Moderuoja.

    Atsakyti
  13. Gražina says:
    2 metai ago

    Viename seriale išgirdau labai reikšmingą posakį: tam, kad blogis augtų, tereikia, kad dori žmonės nieko nedarytų.

    Atsakyti
    • Gražina says:
      2 metai ago

      Vienas rūpinasi mūsų kalba, o 140 “dorų” nieko nedaro. Atsibuskite pagaliau!

      Atsakyti
  14. P.Skutas says:
    2 metai ago

    Vėl tik bėdavojama, pašpilkuojami tie, kuriems nors tu kuolą ant galvos tašyk, darys savo. Jie į tokius komentarus tik šypteli – jūs rašykite, kaip rašote, toliau, o aš valdysiu, kaip valdau…
    Tokiu atveju prasmė būtų imtis raginti Valotką, Ąžubalį kandidatuoti į Prezidentus, klausti ar jie sutiktų, jeigu sutiktų, tokiu atveju imtis kurti fondą jų rinkimams į Prezidentus, Seimą organizuoti. Tokią matyčiau komentarų prasmę.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

ICBM vilkikas ir T-72 tankai priešais Šv. Vasilijaus soborą Maskvoje dienos šviesoje
Ukrainos balsas

Ar tikrai Rusija mažina karines išlaidas?

2025 06 29
Senamiestis nuo Išganytojo kalvos | sonsdaughters.lt nuotr.
Kultūra

Vilniečiams dovanoja ekskursiją ausinėse: veda į mažiausiai žinomą, bet labai gražią senamiesčio dalį

2025 06 29
baltoji banga.lt
Lietuvoje

„Baltoji banga“ ragina Seimą pirmadienį nemažinti atsakomybės už piktnaudžiavimą pareigomis

2025 06 28
Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada | linesa.lt nuotr.
Lietuvoje

Vilniuje pirmąkart istorijoje vyks Europos šalių geografijos olimpiada

2025 06 28
Sargėnų estakada
Lietuvoje

Atidaromas eismas Sargėnų estakada

2025 06 28
Klaipėdos kamerinis orkestras
Kultūra

Kintų muzikos šventėje – pasaulinio lygio pasirodymo lydimos Anatolijaus Šenderovo ir Ugnės Karvelis sukaktys

2025 06 28
Policija
Lietuvoje

Savaitgalį – pareigūnų dėmesys motociklininkų saugumui

2025 06 27
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas pasirašė mokesčių, pensijų ir Gynybos fondo įstatymus

2025 06 27

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimvydas apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Rimvydas apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • skt. apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Vilna apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ar tikrai Rusija mažina karines išlaidas?
  • Draudikai primena kaip tvirtinti vasaros krovinius
  • Klastinga liga dažnai slepiasi po nuovargio kauke
  • Atostogų metui ruošiasi ir sukčiai

Kiti Straipsniai

ICBM vilkikas ir T-72 tankai priešais Šv. Vasilijaus soborą Maskvoje dienos šviesoje

Ar tikrai Rusija mažina karines išlaidas?

2025 06 29
Automobilis BMW

Kodėl 10 metų automobilis – patraukliausias pasirinkimas?

2025 06 29
Trampas Hagoje po smūgių Iranui

M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?

2025 06 28
Su draugėmis, 1974 m. | R. Vikšraitis | LNM nuotr.

Laiminga vaikystė – baloje, tarp gėlių, su blynu rankoje

2025 06 28
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos valstybės iškilmingas minėjimas Kaune, Valstybės teatre 1938 m. sausio 15 d. | Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune archyvo nuotr.

I. Jakubavičienė. Prezidento Antano Smetonos dėmesys kultūros laukui

2025 06 28
Vilniaus senamiestis

Patvirtintas Vilniaus istorinio centro valdymo planas

2025 06 27
Kultūros kongresui – 100

Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos

2025 06 27
Gitanas Nausėda

Prezidentas EVT: būtina skubiai stiprinti ES gynybos pajėgumus

2025 06 26
Alkas.lt nuotr.

Valstybinės kalbos likimas – Seimo kontrolieriaus rankose: „Talka“ kaltina ŠMSM neveiklumu

2025 06 26
Daugiabutis | enmin.lrv.lt nuotr,

Seimas patvirtino NT mokestį

2025 06 26

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimvydas apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Rimvydas apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • skt. apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Vilna apie Lietuvos kultūros kongresui – 100: nuo Čiurlionio link ateities kultūros politikos
  • Rimvydas apie M. Navys, M. Sėjūnas. JAV pralaimėjimas. Ar pergalė Irane?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
„Žydintis“ vanduo | aad.lrv.lt nuotr.

Karštas oras skatina vandens „žydėjimą“

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai