Gegužės 24 dieną Žaslių miestelio aikštėje šurmuliuos „Tradicinių amatų ir folkloro šventė“. Šiais metais surėmusios pečius šventę rengia net kelios įstaigos: Žemės ūkio ministerija kartu su Žemės ūkio agentūra bei pernai sėkmingiausiai dirbančio tradicinių amatų centro vardą pelniusiu Žaslių tradicinių amatų centru.
Jau 12 kartą Žasliuose rengiama kasmetinė „Tradicinė amatų ir folkloro šventė“ išsiplėtė, pasipildė programa. Ypatingas dėmesys bus skiriamas tautinio paveldo kūrėjams, tautinio paveldo ženklais paženklintiems gaminiams ir kt.
Išskirtinis renginio bruožas – tradicinių amatų centrų bendradarbiavimas. Į renginį kviečiami tradicinių amatų centrai iš visos Lietuvos.
Jo tikslas – stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą bei pristatyti skirtingų etnografinių regionų tradicijas. Amatų centrai turės galimybę ne tik prisistatyti, bet ir parodyti savo puoselėjamus amatus bei mokomąsias veiklas. Tai bus puiki proga parodyti savo išskirtinumą, pasidalyti patirtimi, užmegzti naujas pažintis ir rengti bendrus sumanymus.
Šventinio renginio metu vyks
Tradicinių amatų centrų prisistatymas bei švietimo programos,
Tradicinių amatininkų mugė,
Folkloro kolektyvų ir atlikėjų pasirodymai,
VIII Lietuvos šakočių kepimo čempionatas,
Seminaras apie tautinio paveldo gaminių sertifikavimą ir kt.
Renginio metu vyksiančiame seminare Žemės ūkio ministerijos atstovai bei žinovai pristatys tradicinių amatų centrų veiklos reglamentavimo naujoves, tautinio paveldo gaminių sertifikavimo ir ženklinimo reglamentavimą.
Tautinio paveldo gaminiai – sertifikuoti nemasinės gamybos amatininkų dirbiniai, pagaminti iš tradicinių žaliavų, naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant išskirtines kokybines gaminių savybes ir sudėtį. Žemės ūkio ministerija nuo 2008 m. sausio 1 d. sertifikuoja tautinio paveldo gaminius.
Šiuo metu sertifikuota apie 3,5 tūkst. tautinio paveldo gaminių, kuriuos kuria / gamina daugiau kaip 900 tradicinių amatininkų, iš kurių daugiau kaip 200 pripažinti tradicinių amatų meistrais.
Šakočių kepėjus, norinčius jėgas išbandyti čempionate, bei folkloro kolektyvus kviečiama susisiekti tiesiogiai su Žaslių tradicinių amatų centru el. paštu zasliukc@gmail.com, arba telefonu +37065098858.
Tradicinius amatininkus kviečiama užpildyti registracijos formą čia.