Berlyno policijos vadovė Barbara Slovik (Barbara Slowik) sukėlė sąmyšį po to, kai paragino miesto žydus ir lytines mažumas – LGBTQP asmenis būti ypač atsargius rajonuose, kuriuose gyvena daug arabų.Lapkričio 18 d. Berlyno policijos vadovė Barbara Slovik (Barbara Slowik) interviu vokiečių dienraščiui Berliner Zeitung paskelbė, jog žydai ir LGBTQ+ bendruomenės nariai tam tikruose miesto rajonuose turėtų būti atsargesni.
Ji nurodė, kad šiose vietose, kur dauguma gyventojų yra arabų kilmės, pastebimos simpatijos teroristinėms grupuotėms ir atviras antisemitizmas.
„Patarčiau žmonėms, nešiojantiems kipą ar atvirai demonstruojantiems savo seksualinę orientaciją, būti budriems tam tikrose miesto vietovėse“, – sakė B. Slovik.
Antisemitinių nusikaltimų mastas
Nuo 2023 m. spalio 7 d., kai teroristinė organizacija Hamas įvykdė išpuolį prieš Izraelį, Berlyno policija pradėjo daugiau nei 6 200 tyrimų, susijusių su antisemitiniais nusikaltimais. Iš šių atvejų apie 1 300 yra smurtiniai, įskaitant vandalizmą, fizinius išpuolius ir susirėmimus su policijos pareigūnais per protestus.
Barbara Slovik atkreipė dėmesį, kad nors tiesioginių fizinių išpuolių prieš žydus yra nedaug, baimė bendruomenėje išlieka stipri. Žydų bendruomenė ypač jaučia įtampą po pastarojo meto įvykių ir kasdienių protestų prieš Izraelį Berlyno gatvėse.
Policijos iššūkiai ir finansavimo problemos
Berlyno policija susiduria su rimtais finansavimo iššūkiais, kurie apsunkina jų gebėjimą efektyviai užtikrinti miesto saugumą. Policijos transporto priemonėms atnaujinti trūksta 50 milijonų eurų, o 40 proc. automobilių dažnai būna netinkami naudoti.
Pasak B. Slovik, šie biudžeto trūkumai mažina policijos pajėgumus ir apsunkina situacijos kontrolę, ypač didėjant nusikaltimų skaičiui.
Visuomenės reakcija ir diskusijos
Barbara Slovik komentarai sukėlė įvairias reakcijas visuomenėje. Vieni juos laiko būtinomis priemonėmis problemoms atskleisti ir saugumui užtikrinti, kiti kritikuoja kaip stigmatizuojančius tam tikras visuomenės grupes.
Policijos vadovė pabrėžė, kad jos tikslas nėra stigmatizuoti, o atvirai kalbėti apie esamas problemas bei užtikrinti tinkamą visuomenės saugumą
Parengta pagal laikraščių „Berliner Zeitung“, „Der Standard“ ir kitų šaltinių žinias
Aš nuolat klausausi Berlyno radio, Slovik minima dažnai, bet kad rautusi ant arabų …. neteko girdėti. Prieš porą metų buvo iniciatyvos pažaboti arabų klanus, kurie praktiškai valdo kriminalinį miestą, bet – buvo užčiaupti. Kam čia šovė į galvą mintis anti arabiškumą skleisti ? Arabai lygiai tokie patys semitai, kaip ir žydai, jie jau daugiau nei pusę Afrikos valdo. Iš kur tas anti semitizmas ? Europoj gi uždraustas ?