Rugsėjo 16 d. 12 val. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje, vyks konferenciją „Istorinės atminties politika: reikia nacionalinio susitarimo“.
Pasak konferencijos rengėjų tokios konferencijos poreikis iškilo prokremiliškoms jėgoms vis aktyviau puolant Lietuvos pokario partizanus ir Lietuvos laisvės kovų didvyrius (Generolas J. Noreika Vėtra, Kazys Škirpa, Juozas Krikštaponis ir kt.) siekiant perrašyti laisvės kovų istoriją, keisti istorinę atminties politiką Lietuvos valstybingumą kvestionuojančioms politinėms jėgoms jų pageidaujama linkme.
Konferencijoje pranešimus skaitys prof. Valdas Rakutis, prof. Rasa Čepaitienė, prof. Arūnas Gumuliauskas, prof. Vytautas Radžvilas, doc. Romuladas Povilaitis.
Po pranešimų pasisakys akademikas Eugenijus Jovaiša, LR Seimo narys, prof. Bronius Makauskas, istorikas, knygų autorius, Audronius Ažubalis, LR Seimo narys, Auksė Ūsienė, LK Strateginės komunikacijos departamentas, Remigijus Motuzas, LR Seimo narys, mok. Robertas Ramanauskas, Istorijos mokytojų asociacija, doc. Stasys Tumėnas, LR Seimo narys ir kiti konferencijos dalyviai.

Konferencijos pabaigoje numatoma jos dalyvių vardu priimti konferencijos nutarimą.
Konferencijos rengėjas: Seimo narys Valdas Rakutis. Talkintojai: Lietuvos žmogaus teisių ir Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos.
Norintys dalyvauti konferencijoje kviečiami užsirašyti (užsirašymas yra būtinas, kad galima būtų įeiti į Seimą) iki rugsėjo 15 d. 23:55 val. internetu www.lrs.lt/registracija arba elektroniniu paštu vidmantas.valiusaitis@lrs.lt ; komitetas@lzta.lt , nurodant savo vardą ir pavardę ir atstovaujamą organizaciją, profesiją arba visuomeninę veiklą ir pan.
Kažin
Your comment is awaiting moderation
1 sekundė ago
Po kovo 11 Sąjūdis tapo kliūtimi dėl vietų valdžioje, todėl jis imtas šalinti nuo valstybės kūrimo reikalų. Landsbergis su Brazausku, juos išsikėlusiųjų į lyderus aplinkos vedami, Lietuvos valstybę kūrė sovietiškai, t.y. kaip savo istorijos neturinčią šalį, – tik jau ne kaip Rusijos, o kaip Lenkijos valstybių istorijos dalį (1994 m. sutartis su Lenkija). Taip Lietuvos valstybė be savos – su lenkiška istorija laikoma jau 30 metų. Kaip žinome nežinantis savo istorijos visą gyvenimą lieka vaiku. Tas vaikiškumas šiandien ir matosi Lietuvos valdžioje ir visuomenėje. Kaip tokios padėties, bejėgiškumo požymį, blaškymąsi matyčiau ir šio konferencijos organizavimą…
Valstybės pristatymą, nejungiant jos prie Lenkijos šešėlio, derėtų statyti ant lietuvių tautos nuo ledynmečių iki šių dienų istorijos pagrindo (“Istorija pareinant į Lietuvą I Patogupirkti.lt”, Klaipėdos universiteto Leidykla). Šią knygą Švietimo ministerija turėtų įtraukti į istorijos pamokas gimnazijose, taip pat ir universitetuose, – turėsime tada savo valstybės istoriją be Žečpospolitinės Lenkijos Lenkijos valstybės šešėlio. O kitataučiams, kurie norės tapti mūsų valstybės piliečiais, be Konstitucijos ir kalbos mokėjimo egzaminų, turėtų būti privalomas dar ir Lietuvos istorijos kursas, taikytinai parašytas jų kalba. Dėkoju.