Sekmadienis, 9 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Prasideda lemiamas Ukrainos-Rusijos karo etapas

Rusijos invazijos apžvalga 2024 05 11

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-05-12 14:32:56
180
PERŽIŪROS
0
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Strateginės aplinkybės

Ukrainos sausumos pajėgų vadas generolas Aleksandras Pavliukas skelbia kritinio karo Ukrainoje etapo pradžią. Pasak kariškio, karo eiga paaiškės per artimiausius du mėnesius. Manoma, kad Kremlius, visgi, sumanė šturmuoti Kijevą, todėl Ukrainos sostinės gynybai bus skiriamas pagrindinis dėmesys.

Nors mes manome, jog Kijevo šturmas yra beprotybė ir strateginė klaida, Maskvos balvonai, panašu, prarado sveiko proto likučius ir pasirengę stačia galva kristi į prarają.

Tuo tarpu Ukrainos pajėgos ruošiasi sostinės gynybai, dalį frontui skirtų brigadų dislokuojant Kijeve. Kaip skelbiama, pagrindinė sostinės gynimo problema – ne žmonių, o amunicijos trūkumas.

Maskovijos orda vakar mėgino prasiveržti ir Charkovo kryptimi. Ukrainos pasienyje vyko aršūs mūšiai, rusams pavyko pralaužti fronto liniją. Tačiau ukrainiečiai driskių pulkus išgrūdo namo, Rusijos puolimas buvo sustabdytas. Teigiama, jog tokiu būdu Kremlius mėgino sukurti 10 kilometrų gylio buferinę zoną Ukrainos teritorijoje.

Tuo tarpu JAV pareigūnai skelbia, kad Rusija nori pasinaudoti situacija, kol Ukraina laukia naujų ginklų ir pasiekti kuo daugiau naudos.

Klausimas – kokios?

Ši Maskvos desperacija dvokia ne kuo kitu, o Putino režimo svilėsių kvapu. Kremliaus gauja neriasi iš kailio, siekdama užgrobti kuo daugiau Ukrainos teritorijos, galbūt Kijevą ir Charkovą, manydama, kad pastangos bus prilygintos kovai su Vakarų demonais.

Vos įžvelgiamo laimėjimo atveju bus skelbiama, kad vieniša Rusija sėkmingai kovėsi su 55 „fašistiniais režimais“, pralaimėjimo – jog nuožmus priešas sustabdytas ir neįleistas į Rusijos teritoriją.

Geopolitine prasme – tai nulio vertos pastangos, tęsiant Rusijos, kaip valstybės sunaikinimą / susinaikinimą.

Rusija, Putino asmenyje, siekusi sukurti daugiapolį pasaulį, kuriame Maskva atliktų vieną pagrindinių vaidmenų, dingsta iš politinio žemėlapio. Pagrindinių vaidmenų atlikėjais tampa JAV, ES ir Kinija. Bloomberg skelbia, jog (ne Rusija) Kinija atgaivino Šaltojo karo laikų susiskaldymą Europoje, supriešindama Europos rytus su vakarais.

ES ir Kinijos lyderiai apsikeitė kaltinimais dėl nesąžiningos prekybos politikos ir manipuliacijų Ukrainos karu, tačiau finale Paryžius ir Pekinas pasirašė 18 dvišalių bendradarbiavimo sutarčių.

Nors ES lyderiai ir Europos Komisijos vadovė Uršulė von der Lejen pareiškė, kad Pekinas gali nutraukti kruviną karą Ukrainoje, Si Dzinpingas įžūliai pareikalavo nespausti Kinijos šiuo klausimu.

Taigi, prasideda, tiksliau įsisiūbuoja, didysis geopolitinis žaidimas – pasaulio galios centrų perstumdymas. Rusijos šiame žaidime nėra. Tai mums labai gerai. Tačiau ateina ne mažesnis pavojus – Kinija. Reikės išmokti gyventi ir su naujomis grėsmėmis, nepamirštant, žinoma, Rusijos.

Reikšmingi postūmiai

Vizito Vengrijoje metu, Kinijos vadas Si Dzinpingas labai gyrė Orbaną bei jo vykdomą „nepriklausomą“ užsienio politiką. Si paragino Budapeštą vadovauti regiono santykiams su Kinija. Kinijos valdovas pažadėjo sukurti Vengrijoje platinamų produktų infrastruktūrą, pastatyti gamyklas. Kinų investicijos Vengrijoje – ne naujiena. Draugai iš rytų padėjo modernizuoti senstantį šalies geležinkelių tinklą.

Tuo tarpu Belgrade Kinijos lyderis buvo sutiktas kaip išvaduotojas, miniai mojant raudonomis vėliavytėmis. Įdomu tai, jog Si Dzinpingas atvyko į Serbiją per 1999 metų NATO atakos prieš Kinijos ambasadą metines.

Tada amerikiečių raketos pražudė tris Kinijos žurnalistus. Ir nors anuometė JAV prezidento Bilo Klintono administracija pripažino klaidą, Si pažadėjo „niekada nepamiršti“ šios atakos. Dzinpingo teigimu, nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalios Kinijos-Serbijos laisvosios prekybos sutartis.

Būtent šie Pekino ėjimai yra tikroji Kinijos invazija į Europą, palaipsnis jos valgymas, stengiantis išstumti ir mažinti JAV įtaką. Dėl to Pekinui naudingi karai Ukrainoje, Gazoje, kad Vašingtonas ir sąjungininkai būtų užsiėmę „konfliktų stabilizavimui“ ir mažiau skirtų dėmesio pagrindiniam priešininkui – Kinijai.

Vengrijos ir Serbijos pavyzdžiai demonstruoja, kaip meistriškai Pekinas perima Rusijos įtakoje buvusias šalis ir jas pasičepsėdamas doroja.

Europos Sąjungos vyriausiasis diplomatas Džosepas Borelis pareiškė, kad vienintelė efektyvi „taikos fomulė“ karui užbaigti yra Volodymyro Zelenskio planas. Kinijos taikos planas gi esą tik svarstymų ir minčių rinkinys.

Pripažinkime. Norite tai ar ne, bet realybė yra tokia, kad Putinas nuolat kartoja: „Aš turiu karinių tikslų, ir kol aš nepasieksiu tų karinių tikslų, aš tęsiu kovą, taikos planai yra gerai, bet jums reikia žmogaus, kuris nori pasikalbėti apie taiką“, – teigia Borelis.

Vyriausiasis ES diplomatas pabrėžė, kad Kinija yra pagrindinis svertas, galintis priartinti taiką Ukrainoje. Pekinas tai puikiai supranta. Tačiau kol kas šantažuos ir baugins Europą, išnaudodamas Kremlių, kaip pasiutusį šunį, o Maskvą gąsdins pralaimėjimu, nes prisukus energetinius kranelius ir karinių komponentų tiekimą, Rusijos laukia staigus krachas.

Kinų drakono šliaužiojimas po Europą, už pavadžio laikant kruviną Rusijos mešką, draskančią Ukrainą, yra akivaizdus mėginimas įvesti pasaulyje naują tvarką. Naują Kinijos dominavimo epochą.

Ir visgi pasikartosime, jog jei Vakarai būtų žaibiškai smogę Kremliui į dantis ir sustabdę karą Ukrainoje, Pekinas šiandien nešeimininkautų Europoje, kaip nuosavame prieškambaryje.

Veiksmai ant žemės

Intensyvėja kariniai veiksmai Charkovo, Avdejevkos kryptyse ir kituose ruožuose. Rusai puola iš visų jėgų. Driskiai gilina ir plečia pleištą, „įkaltą“ užgrobus Očeretino.

JAV nacionalinio saugumo tarybos strateginės komunikacijos koordinatorius Džonas Kirbis mano, kad Rusija gali nelaukti vasaros ir stengsis pasiekti pažangos artimiausiomis savaitėmis. Logiška. Rusai skuba, nes skuba ir JAV.

Kirbio teigimu, sulaukusi pilnos paramos, Ukraina galės atlaikyti Rusijos atakas ir apsiginti nuo išpuolių.

Fronto linijoje įvyko 104 koviniai susirėmimai.

Lietuvoje

„Prasisuko“.

Nors rinkimų karštinėje vis dažniau ištraukiama nelegalaus ir galimai nusikalstamo verslo Rusijoje korta, ji dalies bendrapiliečių neveikia. Tiesiog neveikia ir taškas.

Kodėl?

O todėl, kad po Nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo, tūkstančiai verslininkų ir buvusių turginių prekiavo, „stumdė“ metalą, spiritą, „varionkes“, auksą, kavą, trąšas ir kitus reikalus su Rusija, ir nepaisant Kremliaus grūmojimų bei blokadų, toks „biznis“ buvo laikomas drąsa ir gebėjimu „prasisukti“.

Per trisdešimt keturis metus niekas nepasikeitė daugybės bendrapiliečių ir politikų galvose, įskaitant dešiniuosius ir kairiuosius – biznis su rusais iki šiol didelės grupės žmonių yra laikomas sėkmės formule.

Natūralu, kad esant tokiai mentalinei patirčiai, kompromituojančios „bizniauja su Rusija“ schemos gali nesuveikti arba suveikti priešingai – „ot maladiec – net tokiomis sąlygomis gali prasisukti“.

Nieko nepadarysi – tai faktas, kaip blynas arba neištrinamas postboševikinis mentalitetas.

Problema išsispręs tik išnykus šias kremlines tradicijas puoselėjusioms kartoms.

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ukrainos dronai „krinta“ į Rusijos naftos saugyklas
  2. Prasideda sunkiausias karo metas
  3. Ukrainos dronų smūgiai trupina Rusijos ekonomiką
  4. Rusijos karo nusikaltėlių laukia Musolinio likimas
  5. Gerokai praretintas Rusijos teroristų karo lėktuvų parkas
  6. Ukrainos „bairaktarai“ teroristinės Rusijos danguje
  7. Ukrainos atsakas – smūgiai į Rusijos gilumą
  8. Grūdai – hibridinio karo ginklas Rusijos rankose
  9. Vakarai Rusijos meškai draskyti Ukrainos neatiduos
  10. Ukrainos dronai danguje ir liepsnos žemėje – nauja Rusijos realybė
  11. NATO pagaliau supranta, kad Rusijos „ambicijos“ peržengia Ukrainos ribas ir yra pasirengęs karui
  12. Karo Ukrainoje pabaiga – kitais metais?
  13. Seime – konferencija „Tapatybė ir etninė kultūra Rusijos ir Ukrainos karo kontekste“
  14. Rusijoje nerimas dėl laukiamo Ukrainos kontrpuolimo
  15. Ukrainiečių dronai sprogdina Rusijos ekonomiką

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kauno mariose įrengtos dvi plūduriuojančios platformos su dirbtinėmis perimvietėmis
Gamta ir ekologija

Paukščiai jau peri naujose plūduriuojančiose perimvietėse Kauno mariose

2026 08 08
Istorinis valčių elingas prie Neries, T. Kosciuškos g. 4, Vilniuje
Kultūra

Vilnius sieks prikelti istorinį elingą prie Neries: sprendimų ieškos kartu su vilniečiais

2026 08 08
Paslaptingas darbas po žeme: Pogrindžio spaustuvė „ab“
Istorija

Spaustuvė, kurios nesurado KGB (II)

2026 08 08
Šuo, kelionė
Gamta ir žmogus

Atostogos su keturkoju: VMVT primena, ko svarbu nepamišti keliaujant ES

2026 08 07
Tėvai, vaikas, kūdikis
Gamta ir žmogus

Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai

2026 08 07
Žemės ūkis |
Gamta ir žmogus

Šalies ūkininkai vėl pagerino žieminių kviečių derliaus rekordą

2026 08 07
Ugniagesiai gelbėtojai
Lietuvoje

Per 7 mėnesius ugniagesiai išgelbėjo 247 žmonių gyvybes

2026 08 07
Istorinė prieplauka
Gamta ir žmogus

Sostinė sieks prikelti istorinį elingą prie Neries

2026 08 07
Sąskaita
Lietuvoje

„Gijų“ klientams sąskaitos taps aiškesnės

2026 08 07
Degalai
Lietuvoje

Daugiau nei 3 tūkst. vairuotojų jau žino, kaip degalams išleisti mažiau

2026 08 07
Paslaptingas darbas po žeme: Pogrindžio spaustuvė „ab“
Istorija

Spaustuvė, kurios nesurado KGB. (I)

2026 08 07
Šiaudiniai sodai
Etninė kultūra

Vilniaus etninės kultūros centras rugpjūtį išpuoš šiaudiniais sodais

2026 08 07

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • +++ apie Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai
  • Dainiui Razauskui apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • jo apie Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • Siuntų pristatymo ateitis: kodėl paštomatų nepakeis robotai ar bepiločiai?
  • GPS trikdžiai: kodėl robotas vejapjovė gali išvažiuoti iš kiemo?
  • Rugpjūčio 9-osios horoskopas: tikslus klausimas padės daugiau negu skubus atsakymas

Kiti Straipsniai

Pasienietis surištomis rankomis prie po Lietuvos pasienio užtvara iškasto tunelio

J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?

2026 08 08
Narkotikai, vaistai

Medikai įspėja – nuo vieno guminuko iki komos gali skirti tik kelios minutės

2026 08 08
Alvydas Medalinskas

A. Medalinskas. Ar Putinas lauks, kol NATO pasirengs?

2026 08 08
Neopagonybė

M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“

2026 08 07
Gintaras Beresnevičius piliakalnių ir degančio protėvių aukuro fone

J. Vaiškūnas. Gintaras Beresnevičius – dvidešimt metų Dausose

2026 08 06
Zenonas Knyza

Mirė žymus Punsko ir Seinų krašto skulptorius Zenonas Knyza

2026 08 06
Vytautas Sinica ir tarpukario Vilniaus lietuvis skautas Pranas Žižmaras Vilniaus Katedros aikštės fone

V. Sinica. Ištrinti žmonės

2026 08 05
Dainavos krašto folkloro šventė 2025

Dainavos krašto folkloro šventė Druskininkuose atvers gyvąją vandens tėkmę mūsų tautosakoje

2026 08 05
Sūduva ar Suvalkija

VLKK pirmininkė apie sumanymą įstatyme panaikinti Suvalkijos pavadinimą

2026 08 05
Putinas–Brežnevas, degantis Kremlius

A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai

2026 08 04

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?
  • +++ apie Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai
  • Dainiui Razauskui apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • jo apie Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai
  • vile apie Per pirmąjį pusmetį registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai
Kitas straipsnis
Kopūstas

Įprastą kopūstą išbandykite neįprastai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai