Antradienis, 12 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Karo užbaigimo prielaidos yra mūšio lauke, ne prie stalo

Rusijos invazijos apžvalga 2024 04 10

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-04-10 22:46:09
88
PERŽIŪROS
2
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Strateginės aplinkybės

Suomijos prezidentas Aleksanderis Stabas, kalbėdamas apie Ukrainos ir Rusijos Federacijos taikos derybas bei galimas paliaubas konstatavo, kad vienintelis būdas pasiekti taiką yra mūšio lauke.

Daugelis jūsų yra girdėję nuolat valkiojamą nesąmonę, kad karus pradeda politikai, o užbaigia diplomatai. Tai dar viena iliuzinio sąvokų pasaulio, kuris turi tik tokį ryšį su realybe, kiek popierinis meniu restorane su realiu patiekalu, frazė.

Karus pradeda raketų, artilerijos ir aviacijos bombų kruša ir tai yra akivaizdus faktas, ne sąvoka ir ne antraštė ar bėganti eilutė televizoriaus ekrane. Politikai nieko nežudo, ir gimdymo namų nebombarduoja. Jų nurodymus ir/ar įsakymus (priklausomai nuo valstybės sąrangos) vykdo kariuomenės, demokratijose prisidengdamos tuo, kad civiliai turi „ant jų valdžią“.

Jei visuomenės nenorėtų, o kariuomenės nevykdytų įsakymų pulti, grobti, griauti, žudyti, užpultai pusei nereikėtų gintis. Beje, net tais atvejais, kai politikai nurodo nesiginti, tauta spjauna į jų kalbeles ir ir iš karto, arba galiausiai ginasi be jų.

Diplomatai neužbaigia karų. Jie yra tik pasiuntiniai, kurie suderina taikos / paliaubų sąlygas. Realybė, faktai, ne sąvokos ir minčių kratiniai, kuriuose bandoma įmantriai užmuilinti veiksmus ant žemės, sako, kad tik kai viena pusė sutriuškina kitą, arba ilgas kruvinas konfliktas karine prasme yra aklavietėje, ieškoma išeičių prie derybų stalo.

Ir tik labai retais atvejais, kai vykdomos riboto masto ir trukmės operacijos, dažniausiai, iš tiesų, specialiosios ar koalicinės-ekspedicinės, pagal JT mandatą, galima kalbėti apie karines priemones kaip sunkiąją diplomatijos galią.

Brutalūs karai dėl resursų, o juo labiau, dėl išlikimo, su politikais ir diplomatais turi tik labai paviršutinišką ryšį.

„Daug metų dalyvavau taikos tarpininkavimo veikloje, ir, žinoma, kai tarpininkauji, ji prasideda nuo dialogo, o po dialogo pradedi nustatinėti parametrus. Tačiau manau, kad šiuo konkrečiu atveju šalta ir griežta tiesa yra ta, kad vienintelis būdas pasiekti taiką yra mūšio laukas“, – tiksliai įvardino Suomijos prezidentas.

Ir mes neturime daugiau, ką pridurti.

Reikšmingi postūmiai

JAV gynybos ministras Loidas Ostinas mano, kad Ukrainos smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms gali paveikti pasaulio energijos rinkas. Ukrainai esą „labiau apsimoka“ pulti kitus taikinius.

„Šie smūgiai gali turėti pasekmių pasaulinei energetikos situacijai. Ukrainai naudingiau atakuoti taktinius ir operacinius taikinius, kurie gali turėti tiesioginės įtakos dabartinei kovai“, – Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje sakė Ostinas, praneša agentūra „Bloomberg“.

Deja, bet šis karas yra iškreiptas, neteisingas, alogiškas. Rusai gali daryti ką nori, tuo tarpu ukrainiečiai kažkodėl turi kariauti pagal vakariečių primetamas taisykles.

Žudyk priešą, bet taip, kad jis nemirtų, štai ką iš esmės sako pagrindiniai jų rėmėjai. Ir didžiausia bėda ta, kad Ukraina neturi lengvo pasirinkimo, nes darydama tai, ką reikia ir daužydama driskyne esančias kuro atsargas ir gamyklas, o tai yra labai logiška, ji gali netekti ir taip gana ribotos Vakarų paramos.

Rusai jau keletą savaičių rytų fronte „nepastebimai“ bando užimti Terny, netoli Limano, kad galėtų jame įsirengti atramos punktą ir vėliau kirsti Žerebeco upę. Beje, pastaroji čia labiau panaši savo pločiu į ežerą.

Vakar, remiami tankų T-90, sunkiųjų liepsnosvaidžių – vadinamųjų „buratinų“ ir artilerijos, orda eilinį kartą pajudėjo, turėdama tikslą įsitvirtinti vietovėje.

Taktinė užduotis čia gana aiški – išėjimas link Limano, tačiau ukrainiečių gynėjai vakar ne tik atrėmė driskių puolimą. Jungtinės dronų, artilerijos ir pėstininkų pajėgos, kartu su šturmo daliniais iš gynybos perėjo į puolimą ir sunaikino driskių gelžgalius bei gyvąją jėgą.

Dabar, bent jau kažkurį laiką, čia bus ramiau.

Jungtinės Valstijos parduos Ukrainai iki 138 mln. JAV dolerių vertės įrangos, skirtos jos oro gynybos sistemoms HAWK prižiūrėti ir modernizuoti, kad padėtų apsisaugoti nuo Rusijos dronų ir sparnuotųjų raketų atakų, antradienį agentūrai „Reuters“ sakė JAV valstybės departamento pareigūnas.

JAV pradėjo tiekti Ukrainai HAWK 2022 m., kurios pakeitė nuo peties paleidžiamas oro gynybos raketų sistemas „Stinger“ – mažesnes ir trumpesnio nuotolio sistemas.

Nors Ukraina išnaudojo daugelį JAV lėšų šaltinių, Kijevui buvo skirta 300 mln. dolerių užsienio karinio finansavimo dotacija pagal neseniai pasirašytą metinį gynybos išlaidų įstatymą. Dotacijos pinigai bus panaudoti apmokėti už įrangą, kuri apima komunikacijų inžineriją ir integraciją bei HAWK ugnies vienetų atnaujinimą.

Veiksmai ant žemės

Lietuva ketina išmontuoti savo uždarytas šilumines elektrines ir perduoti jas kaip atsargines dalis Ukrainai. Tą pranešė Ukrainos Energetikos ministerijos galva V. Galuščenka, kuris sakė, kad lietuviškų elektrinių dalys bus skirtos nuo raketų atakų nukentėjusioms ukrainiečių elektrinėms atkurti.

Tuo tarpu Danija skyrė 5,8 mln. dolerių Ukrainos energetikos sistemai atkurti. „Skirdama naują 40 mln. Danijos kronų paramą, Danija padeda užtikrinti elektros energijos tiekimą, o kartu ir gyventojų galimybę gauti vandens ir šilumos ateinančią žiemą“, – sakoma Danijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Bepiločiai ukrainiečių lėktuvai atakavo Borisoglebo mokomąjį aviacijos centrą / lėktuvų gamyklą Rusijos Voronežo regione, kuriame rengiami Rusijos karinių oro pajėgų pilotai.

Vienas iš bepiločių orlaivių vakar apie trečią valandą ryto pataikė į pastato fasadą 4 aukšte. Po valandos ten pat smogė ir antrasis dronas.

Pasak „The Washington Post“, Rusija įdiegė platų „trolių“ tinklą, kuriuo siekiama pakenkti JAV paramai Ukrainai. Tinklo pagrindinis uždavinys – daryti įtaką Kongresui ir kitoms politinėms diskusijoms, kad būtų kurstomos antiukrainietiškos nuotaikos.

„Botų fermos“ sukūrė tūkstančius išgalvotų naujienų straipsnių, pranešimų ir komentarų socialiniuose tinkluose, kuriuose propaguojamas Amerikos izoliacionizmas.

Šį mėnesį vidutinis taip vadinamų rusų karių mirčių skaičius pasiekė 890 ir artėja prie 900 per dieną. Iš viso nuo plataus masto invazijos karo pradžios žuvo apie 450 000 Rusijos Federacijos piliečių, sudarančių ginkluotą ordą.

Vien per vakar dieną ukrainiečių gynėjai likvidavo 24 rusų teroristų šarvuočius, 13 tankų, 40 artilerijos vienetų ir 39 degalų cisternas bei pagalbines transporto priemonės.

Būtent tai, o ne kalbelės, varinėjamos prie stalo, gali priversti Rusiją trauktis ir ieškoti kitų, ne karinių išeičių.

Lietuvoje

Rusija imsis „specialių priemonių“ reaguodama į maždaug pirmųjų 20 Vokietijos karių atvykimą į Lietuvą bei Vokietijos planus atidaryti šalyje karinę bazę, pareiškė Rusijos fiurerio kilimėlis spaudai D. Peskovas.

„Tai įtampos eskalavimo tęsinys, sukuriantis mums pavojaus židinius prie mūsų sienų, o tai, žinoma, reikalauja imtis specialių priemonių savo saugumui užtikrinti“, – triūbijo Putino burna.

Na tai štai ką norime pasakyti „draugui“ Peskovui – Lietuvoje yra ne viena „karinė bazė“, o prieš „imantis specialių priemonių“, gal bent susitvarkykit savo srutų duobėje.

Ten, Tiotkino kaime, Rusijos Federacijos teritorijoje, jau mėnesį yra įsitvirtinę rusų partizanai iš Sibiro bataliono, kurių niekaip negalit jokiomis specialiomis priemonėmis iškrapštyt.

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Teroristai siekia atokvėpio mūšio lauke
  2. Kremliaus vadų norai virsta driskų faršu mūšio lauke
  3. Rusija įgauna pagreitį mūšio lauke
  4. Kas verčia Zelenskį sėsti prie derybų stalo su Putinu?
  5. Ką teroristinė Rusija veikia prie bendro stalo su civilizuota žmonija?
  6. Ant vakariečių stalo – augančios informacinio Kremliaus mėšlo krūvos
  7. Putinas pagaliau suprato, kad karo nelaimės
  8. Karo laimėti tik ginantis neįmanoma
  9. Prasideda sunkiausias karo metas
  10. Zelenskio optimizmas dėl karo pabaigos
  11. Karo baimė sukaustė Europą
  12. Ar buvęs NATO vadovas – karo kurstytojas?
  13. Karo Ukrainoje pabaiga – kitais metais?
  14. Karo nusikaltėlis Putinas – metų žmogus?
  15. „Taika“ mainais į „teisėtą“ karo grobį?

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Skalvis says:
    2 metai ago

    Vis tebeseka pasakas.

    Atsakyti
    • Rutenai nugales says:
      2 metai ago

      Kuo anksciau Nato pradetu naikinti Blogi …
      tuo geriau butu visam pasauliui ir Lietuvai …
      bet atrodo kad jie pasirinko leto numarinimo
      taktika ….kas greiciausiai gal ir teisinga….
      Pagarba Rutenu didvyriams !!!!

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vytauto Didžiojo metų minėjimo programa
Istorija

Visuomenė kviečiama teikti siūlymus Vytauto Didžiojo metų minėjimo programai

2026 05 12
Kėdainiuose pagerbti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai
Kalba

Kėdainiuose pagerbti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai

2026 05 12
praktinę konferenciją „Turėti laisvę – tai turėti atmintį“
Istorija

Laisvė kalbėti prasideda nuo atminties

2026 05 12
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas su NATO pajėgų Europoje vadu aptarė JAV vaidmenį Europos saugumui

2026 05 11
R. Kaunas ir K. Budanovas
Lietuvoje

R. Kaunas susitiko su Ukrainos prezidento administracijos vadovu 

2026 05 11
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

STT vertinimu, teatrų ir salių vadovų skyrimo tvarka kelia korupcijos riziką

2026 05 11
Šildymo sąskaita
Lietuvoje

Balandžio sąskaitos už šildymą vilniečiams penktadaliu mažesnės nei kovą

2026 05 11
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su Europos Tarybos Generaliniu Sekretoriumi

2026 05 11
Greitosios pagalbos automobiliai
Lietuvoje

GMP tarnybai – šešios dešimtys naujų automobilių

2026 05 11
Smurtas prieš vaikus
Lietuvoje

Stiprinama nepilnamečių apsauga nuo smurto

2026 05 11
Krovininiai automobiliai
Lietuvoje

Klaipėdoje įrengiama nauja vilkikų svėrimo sistema

2026 05 11
Laivai Hormūzo sasiauryje
Lietuvoje

Lietuva jungsis prie tarptautinių jūrinio saugumo operacijų Hormūzo sąsiauryje

2026 05 11

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Na jau ne apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Oliver Grant apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Visuomenė kviečiama teikti siūlymus Vytauto Didžiojo metų minėjimo programai
  • Tautos forumas: valstybiškai paminėkime Birželio sukilimo 85-ąsias metines!
  • Kėdainiuose pagerbti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai
  • Laisvė kalbėti prasideda nuo atminties

Kiti Straipsniai

Birželio sukilimo minėjimas

Tautos forumas: valstybiškai paminėkime Birželio sukilimo 85-ąsias metines!

2026 05 12
Vytautas Sinica gimdymo namų uždarymo temos koliaže su motina ir naujagimiu bei Kauno Krikščioniškųjų gimdymo namų pastatu

V. Sinica. Pats svarbiausias uždarymas

2026 05 11
R. Kaunas ir K. Budanovas

R. Kaunas susitiko su Ukrainos prezidento administracijos vadovu 

2026 05 11
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentas susitiko su Europos Tarybos Generaliniu Sekretoriumi

2026 05 11
Moksleivių skaitovų varžytuvės Klaipėdos Universitete

Lietuviškas žodis nepraranda galios: KU varžytuvėse – apie 150 jaunųjų skaitovų iš Vakarų Lietuvos

2026 05 11
Sidabru nudažytas sceninis personažas su Lietuvos vėliava minioje – simbolinis lietuviškos tapatybės ir globalistinės kultūros susidūrimo vaizdinys

J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?

2026 05 11
Laikraščio „Aušrinė“ sumanytojas ir redaktorius Stasys Šilingas prie darbo stalo. Bagaslaviškis, Lietuva, apie 1911 m.

A. Grigaravičius. Tautininkų srovė 1905–1926 m.

2026 05 10
Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos posėdyje klausimas dėl istorinės atminties išsaugojimo tremties vietose 

2026 05 10
Žvaigždžių spiečiai padeda atkurti galaktikų istoriją

Pamatyti tai, kas nepastebėta: kaip žvaigždžių spiečiai padeda atkurti galaktikų istoriją

2026 05 09
Migrantai | VSAT nuotr.

18 migrantų iškastu urvu bandė patekti į Lietuvą

2026 05 08

Skaitytojų nuomonės:

  • Na jau ne apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Oliver Grant apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Tomas Jakutis apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
B. Genzelis „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ | Alkas.lt koliažas

VSC kviečia į prof. B. Genzelio knygos „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ pristatymą!

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai