Prezidentas Gitanas Nausėda vasario 6 d., antradienio rytą atidarė asociacijos „Infobalt“ tarptautinį renginį dirbtinio intelekto tema „AIcebreakers: Vision for Lithuania“.
Lietuvos vadovas pažymėjo, kad šiandien girdime daug skambių pareiškimų apie tai, ką žmonijai gali reikšti dirbtinio intelekto atėjimas: pradedant kalbomis, kad dirbtinis intelektas atliks tokį patį vaidmenį, kokį anksčiau atliko elektra, paskatinusi pramonės šakų vystymąsi ir baigiant griežtais perspėjimais, kad dirbtinis intelektas dėl savo destruktyvaus potencialo gali tapti paskutiniu svarbiu žmonijos išradimu.
Pasak šalies vadovo, dirbtinis intelektas jau keičia Lietuvos verslo aplinką, viešąjį sektorių, akademinę bendruomenę ir visuomenę. Ši technologinė pažanga taip pat turi potencialo mažinti nelygybę, sudarydama palankias sąlygas pažeidžiamoms visuomenės grupėms naudotis įvairiomis paslaugomis ir galimybėmis. „Ši kelionė dar tik prasidėjo. Todėl mes visi – politikos formuotojai ir verslo visuomenė – turime nuspręsti, kaip toliau vyks dirbtinio intelekto raida“, – sakė valstybės vadovas.
Prezidento teigimu, toms visuomenėms, kurios ilgainiui nepasinaudos dirbtinio intelekto revoliucija, seksis prasčiau nei toms, kurios visiškai išnaudos dirbtinio intelekto galimybes: „Taip paprastai nutikdavo su visais svarbiausiais technologiniais proveržiais – prasčiau sekdavosi tiems, kurie pavėluodavo.“
„Sumani visuomenė ir sumani verslo bendruomenė buvo pagrindinės Lietuvos ekonominės sėkmės Europos Sąjungoje varomosios jėgos. Todėl tikrai nematau galimybės Lietuvai sėdėti nuošalyje, kai kalbame apie dirbtinio intelekto vystymąsi. Kad visiškai suprastume jo galią ir sėkmingai suvaldytume visą su tuo susijusią riziką, turėsime būti skaitmeninės revoliucijos priešakyje“, – pažymėjo valstybės vadovas.
Pasak Prezidento, norint užtikrinti, kad dirbtinio intelekto technologijos būtų diegiamos saugiai, teisingai ir tvariai, itin svarbus valdžios institucijų, akademinės bendruomenės, verslo partnerių ir pilietinės visuomenės organizacijų bendradarbiavimas.
Prezidentas padėkojo renginio dalyviams už dėmesį Lietuvos ekonomikos pažangai ir norą dalytis dirbtinio intelekto plėtros vizijomis. Šalies vadovas palinkėjo, kad dedamos pastangos didintų Lietuvos konkurencingumą ir prisidėtų prie Lietuvos bei viso pasaulio žmonių gerovės.