Netinkamas elektronikos atliekų šalinimas kelia didelę grėsmę aplinkai ir žmonių sveikatai. Elektroniniuose įrenginiuose yra pavojingų medžiagų, tokių kaip švinas, gyvsidabris ir kadmis, kurios gali prasiskverbti į dirvą ir vandenį, jei jos netinkamai šalinamos.
Kai elektroninės atliekos nėra tinkamai tvarkomos, jos taip pat gali į orą išleisti nuodingų dujų, kurios gali prisidėti prie oro taršos ir klimato kaitos. Deja, sugedusi elektroninė įranga vis dar metama į bendrus konteinerius arba atsiduria dykvietėse, pakelėse ar kitose vietose, kur gali pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai.
Labai svarbu suprasti netinkamo elektroninių atliekų šalinimo pavojus, kad asmenys ir organizacijos būtų motyvuoti imtis veiksmų, kad to būtų išvengta.
Kur išmesti elektroniką? Tinkamas elektroninių atliekų perdirbimas ir šalinimas yra labai svarbūs siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Perdirbus elektronines atliekas galima išvengti pavojingų medžiagų patekimo į sąvartynus ir vandens kelius, sumažinti žaliavų poreikį ir sutaupyti energijos.
Aplinkos ministerija pabrėžia, kad svarbu identifikuoti ir tinkamai rūšiuoti elektronikos atliekas bei išduoti leidimus tik įgaliotiems perdirbėjams. Be to, gyventojai raginami atsakingai rūšiuoti atliekas ir nemesti jų į buitinių šiukšlių konteinerius ir niekur nemesti.
Daugelis bendruomenių siūlo nemokamą elektroninių atliekų surinkimą tam skirtose vietose ir specialiuose gamintojų įrenginiuose. Tinkamas elektroninių atliekų perdirbimas ir šalinimas gali padėti apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą bei skatinti tvarumą.
Elektroninių atliekų perdirbimas ne tik naudingas aplinkai ir žmonių sveikatai, bet ir turi ekonominę naudą. Medžiagos, gautos iš elektronikos atliekų, gali būti pakartotinai panaudotos naujų gaminių gamyboje, sumažinant pirminių medžiagų poreikį ir kuriant darbo vietas perdirbimo pramonėje.
Elektroninių atliekų perdirbimas taip pat gali padėti tausoti gamtos išteklius ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Perdirbdami elektronines atliekas asmenys ir organizacijos gali prisidėti prie žiedinės ekonomikos, kai ištekliai naudojami kuo ilgiau, o atliekų kiekis sumažinamas iki minimumo.
Elektroninių atliekų perdirbimo nauda neapsiriboja aplinkos ir ekonominiais veiksniais, tai taip pat yra atsakingas ir etiškas pasirinkimas, skatinantis tvarumą ir socialinę atsakomybę.