Šeštadienis, 31 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

R. Karbauskis. Kam tas spektaklis? Naikinkime neliečiamybę visiems Seimo nariams!

Ramūnas Karbauskis, www.facebook.com
2023-11-19 00:42:44
2.7k
PERŽIŪROS
5
R. Karbauskis. Kas bus toliau, ką turime daryti?

Ramūnas Karbauskis | LVZS nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) priėmė sprendimą nedalyvauti Seimo daugumos bandymuose demonstruoti nepakantumą žodžio laisvei ir nuomonių įvairovei. Mūsų pozicija aiški – gyvename demokratinėje valstybėje, kur gerbiamos visos nuomonės, o jei Lietuvos pilietis pažeidžia įstatymus, teisėsaugos institucijos atlieka savo darbą, o, ar ir kaip bausti asmenį, sprendžia teismas, o ne Seimas. Taškas.

Taip pat nedalyvausime jokiuose bandymuose pradėti apkaltą atskiriems Seimo nariams, kada apkalta remiasi tik politiniais išskaičiavimais. Tokie spektakliai užgožia esmę ir atitraukia visuomenės dėmesį nuo svarbiausių klausimų, kuriuos turi spręsti Seimas.

Suprantu, kad valdantieji nori, jog visuomenė nesidomėtų naujais piliečiams bandomais užkrauti mokesčiais, valstybės biudžetu, saugumo klausimais, o rūpintųsi tik gražuliais ar žemaitaičiais bei dalyvautų visuomenės atitraukimo nuo svarbiausių dalykų valstybėje performansuose.

Man gali daug kas nepatikti Seimo narių Petro Gražulio ir Remigijaus Žemaitaičio veikloje bei retorikoje, tačiau visada suprantu, jog žodžio laisvė yra vertybė, kurios nebeturi Rusijos, Baltarusijos ar Šiaurės Korėjos piliečiai.

Suprantu, jog kažkas iš balsavusių už P. Gražulį ar R. Žemaitaitį yra nusivylę savo pasirinkimu, bet prisiminkime, kad nepalyginamai daugiau žmonių yra nusivylę savo balsavimu už dabar valdžioje esančias partijas.

O ši, hiperliberali valdžia tuo nesirūpina, neprisiima jokios atsakomybės už savo klaidas, o savo kolegų problemas sprendžia ne taip pat ir vadovaujasi ne tais pačiais standartais, kuriuos demonstruoja, kalbėdama apie Gražulį ir Žemaitaitį.

G. Landsbergio kalbos ir veiksmai, sugriovę Lietuvos ir Kinijos ekonominius santykius Lietuvai padarė aiškiai apčiuopiamos ir šimtais milijonų skaičiuojamos žalos ir tai tik ekonominė pusė, o kur politinė, kuri liečia Lietuvos įvaizdžio investuotojams, ES, NATO partneriams klausimus?

Ar kas nors įvertino konservatorių ir jų aplinkos prastumtą „Igničio“ privatizavimo žalą? Bet jie puikiai įvertino savo asmeninę finansinę naudą. Ir tai yra atsakymas, kuo užsiima ši valdžia ir koks yra jos vertybinis, suplėkusio mąstymo kompasas, aplink kurį buriasi ir daugiau asmenų, kurie dėl akių save vadina opozicija valdantiesiems, nors iš tiesų tėra jų satelitai, kurie įjungiami tuo atveju, jei konservatoriai pralaimi rinkimus ir nepatenka į valdžią.

Ir dar. Pedofilijos skandalas Seime parodė, jog valdančiųjų tarpe yra asmenų, galimai padariusių labai sunkius nusikaltimus. Rašau galimai, nes dar vyksta procesai teisėsaugoje ir nėra teismo sprendimų.

Galų gale, valdančiųjų krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas galimai išdavė valstybės paslaptį, o tai yra nusikaltimas. Vertinant valdančiųjų veiksmus ginant tuos, kurie padarė arba galimai padarė rimtus nusikaltimus, spektaklis dėl Gražulio ir Žemaitaičio atrodo dar labiau apgailėtinas.

Todėl Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga pasisako už tai, kad visi, be jokių išimčių Seimo nariai netektų teisinės neliečiamybės dar šioje kadencijoje. Bent jau bus išgyvendinta politinių spektaklių galimybė. Ir visiems bus aišku, kad Seimas nėra aukščiau teisėsaugos ir negali piliečiams sudaryti net regimybės, jog gali trukdyti kažkuriam Seimo nariui sulaukti bausmės, jei jis nusikalto.

Jau ir taip užtenka nebaudžiamumo mūsų valstybėje, kada per daugelį metų konservatoriams pavyko suformuoti „neliečiamųjų“ klaną, kurio nariai uzurpuoja energetikos sektorių, visuomeninį transliuotoją, bando daryti įtaką Konstitucijos vertinimui taip, kaip jie nori ir kaip jiems naudinga.

Deja, bet šis „neliečiamųjų“ įtakos zonų sąrašas nebaigtinis. Todėl, bet koks reguliavimas, kuris rodo, kad galimi dvigubi standartai, kalbant apie baudžiamumą, yra žalingas valstybei ir neteisingas visų piliečių, kurie iš principo turi būti lygūs prieš įstatymą, atžvilgiu.

Suprantu, kad reikia turėti politinę valią tam, kad priimtum sprendimą dėl visų Seimo narių teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Valdantieji jos neturi, kai tai liečia juos pačius, todėl tikėtis, kad jie sutiks pasinaikinti teisinę neliečiamybę, nebegins pedofilų ir priims mūsų siūlomą lytinių nusikaltėlių registro atsiradimą reglamentuojantį įstatymą, sunku.

Juo labiau sunku tikėtis, kad jie kada nors pripažins, kokio masto moralinę ir finansinę žalą jie padarė Lietuvai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimas panaikino Seimo nario P. Gražulio neliečiamybę
  2. R. Karbauskis atsisako Seimo nario mandato
  3. Teismas seimo nariams skyrė 200 litų baudą
  4. R. Karbauskis atviru laišku kreipėsi į Seimo narius dėl tradicinės šeimos išsaugojimo
  5. Seimas panaikino P. Gražulio neliečiamybę
  6. R. Karbauskis. Ryškėja vertybinis opozicijos žlugimas
  7. R. Karbauskis. Kodėl Landsbergiui reikalingas karas?
  8. R. Karbauskis. Neleisime žeminti nei savęs, nei mus išrinkusių žmonių
  9. R. Karbauskis. Tauta aklai nepaklus prievartos ideologijai ir netarnaus valdžiai
  10. R. Karbauskis. Kodėl konservatoriai mokytojus laiko „komuniagomis“, o G. Landsbergis gali tapti prezidentu?
  11. R. Karbauskis. Dar ne vėlu!
  12. R. Karbauskis. Apsivalymas prasideda
  13. R. Karbauskis. Užčiaupta Tauta
  14. R. Karbauskis. Ką pamiršo valdžia?
  15. R. Karbauskis. Retorinis klausimas Landsbergiui

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Diedas says:
    2 metai ago

    Katriem galam pripuolusiem prę lovią raikalinga teisinę neliečiamybę?
    Ažtat kad visi anys žulikai.!!!
    Doras žmogus papuolys valdžion takių dalykų net nereikalautų.
    Dori ti ir nepapuola.
    A Lietuvų pardavusiem, apsivogusiem kyšininkam, be teisinęs neliečiamybęs nę per kur. Iškart gresia cypę.
    Tąks, maskolių ir žydų stumdamas “seimas” Lietuvai neraikalingas.
    Tai didelą griaunamoji jėga.
    Rinkimam NE !!!

    Atsakyti
  2. Alančių kaimelis says:
    2 metai ago

    Mums patiko greitas operatyvus miklus Gretos Kildyšienės bei Kęstučio Pūko pasiliuosavimas iš garbingų LRS nario pareigų . Gal 2016 ? Ir Ramūno staigus miklus ryžtingas mandato atsisakymas ~ 2020 —-grįžtant arčiau Naisių tvartelių . Mylime bei glostome greito smūgio žmones .

    Atsakyti
  3. P.Skutas says:
    2 metai ago

    Problema – ne vien Seimo narių neliečiamybė, bet ir tai, kad “atšipę” yra STT ir Prokuratūrų pareigūnai. Taigi žemkliausią efektą dėl korupcijos pereskiojimo gautume tik tuomet, jeigu vienu kartu būtų “paaštrinti” minėtų institucijų pareigūnai ir panaikinta Seimo narių neliečiamybė. Akivaizdu, kad vien tai atlikus visai kitokio “sukirpimo”, intersų žmonės imtų kandidatuoti į Seimą, Prezidentus, Savivaldybių merus.

    Atsakyti
  4. Jurgita says:
    2 metai ago

    Nedaug liko! Galėsit vėl “imti valdžią” su žemaitaičiais, gražuliais ir kitokiais pašlemėkais, jei jie jums tinka.

    Atsakyti
    • Virginijus says:
      2 metai ago

      Gal esat prisiekus konservatoriams?Nieko
      Daugiau nematot?

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Monografijos apie Mažosios Lietuvos knygų namus pristatymas Lietuvos mokslų akademijoje
Istorija

Monografijos apie Mažosios Lietuvos knygų namus pristatymas Lietuvos mokslų akademijoje

2026 01 31
Ugniagesiai
Gamta ir žmogus

Artėjant dideliems šalčiams, ugniagesių patarimai

2026 01 31
Nikola Tesla – energija pakeitusi pasaulį: paroda Vilniuje
Energetika

Nikola Tesla – energija pakeitusi pasaulį: paroda Vilniuje

2026 01 31
Šiukšlių fenomenologija
Gamta ir žmogus

VU filosofas dr. T. Šinkūnas: „Žmogus nėra tiek atsakingas už šiukšlių gaminimą, kiek jam atrodo“

2026 01 31
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui

2026 01 30
Automobilis žiemą
Gamta ir žmogus

Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje

2026 01 30
Adventuras | alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

„Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)

2026 01 30
„Stintapūkis“
Gamta ir žmogus

„Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

2026 01 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Betgi apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Kaip bus šiemet? apie Vasario 1 d. vyks Kaniūkų kaimo gyventojų, tapusių raudonųjų partizanų aukomis, pagerbimas
  • Tikrai apie Vasario 1 d. vyks Kaniūkų kaimo gyventojų, tapusių raudonųjų partizanų aukomis, pagerbimas
  • Kęstutis K.Urba apie K. K. Urba. D. Trampo „Taikos taryba“ – geopolitinės galios testas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Sukčiai nusitaikė antros pensijų pakopos pinigus: kaip elgtis
  • Išdalinti „Turizmo oskarai“ – vėtrungės pasklis nuo Šeduvos iki Liškiavos
  • Monografijos apie Mažosios Lietuvos knygų namus pristatymas Lietuvos mokslų akademijoje
  • Kompozitoriaus V. Klovos šimtmečiui: kantrybė, padėjusi kurti

Kiti Straipsniai

Jonas Ivoška

J. Ivoška. Kas neįvertinta 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje

2026 01 30
Mokslas, vaikai

Šalčiai ir vaikai namuose: kokias teises turi dirbantys tėvai?

2026 01 30
D. Trampo „Taikos taryba“

K. K. Urba. D. Trampo „Taikos taryba“ – geopolitinės galios testas

2026 01 29
Migracija Lietuvoje

J. Nedzveckas. Apsisprendimo valanda: ar JAV rems lietuvius be Lietuvos valstybės?

2026 01 29
JAV kariai, D. Trampas, V. Putinas, Lietuva

S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai

2026 01 29
2026 01 21 Seimo narės Dalios Asanavičiūtės-Gružauskienės spaudos konferencija dėl valstybinės kalbos įstatymo įgyvendinimo „Prašau kalbėti lietuviškai“

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo įstatymo nuostata, įpareigojanti paslaugų teikėjus aptarnauti valstybine kalba

2026 01 29
„Inter-Asso” asociacijos kongreso dalyviai Berlyne (prisimenant buvusių pasienio aukų atminimą)

J. Jakaitis. „Inter-Asso“ kongrese – totalitarinių režimų, komunistinės bei nacionalsocialistinės ideologijos nusikaltimų tyrimai

2026 01 29
Putinas ir Trampas

A. Navys, M. Sėjūnas. Nauja pasaulio tvarka

2026 01 28
Trečiasis Lietuvos Statutas,1588 m. | wikimedia.org nuotr.

D. Kuolys. Su Lietuvos Statuto – „lietuvių Gyvenimo Knygos“ – diena!

2026 01 28
Apsikabinimas: Romualdas Grigas ir Jonas Vaiškūnas

J. Vaiškūnas. Apsikabinimas

2026 01 27

Skaitytojų nuomonės:

  • Betgi apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Kaip bus šiemet? apie Vasario 1 d. vyks Kaniūkų kaimo gyventojų, tapusių raudonųjų partizanų aukomis, pagerbimas
  • Tikrai apie Vasario 1 d. vyks Kaniūkų kaimo gyventojų, tapusių raudonųjų partizanų aukomis, pagerbimas
  • Kęstutis K.Urba apie K. K. Urba. D. Trampo „Taikos taryba“ – geopolitinės galios testas
  • Naivus klausimas apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Šaldytos uogos | stock.adobe.com nuotr.

Šaldytos uogos ir grybai – šventinių patiekalų dalis

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai