Grynaisiais pinigais už prekes ir paslaugas nurodo atsiskaitantys tik 15 proc. Lietuvos gyventojų, tuo tarpu daugiau kaip keturi penktadaliai Lietuvos gyventojų (81 proc.) nurodo naudojantys banko kortelę. Tokie duomenys gauti „Luminor“ banko užsakymu atlikus Lietuvos gyventojų apklausą.
Grynųjų nešiojasi mažai
Moterys nurodo šiek tiek dažniau atsiskaitinėjančios banko kortele nei vyrai, atsiskaitymų grynaisiais pinigais šiek tiek padaugėja amžiaus grupėje nuo 60 metų. Kortele dažniausiai atsiskaito Panevėžio apskrities gyventojai (88 proc. apklaustųjų), rečiausiai – Tauragės (71 proc. apklausos dalyvių).
60 proc. apklausos dalyvių nurodo kasdien piniginėje besinešiojantys grynųjų pinigų sumą, nesiekiančią 50 eurų. 17 proc. apklausos dalyvių paprastai turi ne daugiau kaip 10 eurų grynųjų.
Ne visada gali atsiskaityti kortele
Gyventojai pripažįsta, kad ne visuomet už prekes ir paslaugas turi galimybę atsiskaityti banko kortele. Su tokia padėtimi kartą per mėnesį pripažįsta susiduriantys 22 proc. žmonių, dar 10 proc. galimybės atsiskaityti banko kortele pasigenda dar dažniau. Dažniausiai (52 proc.) gyventojai kortele negalėjo atsiskaityti turguose, mugėse, festivaliuose bei pas grožio paslaugų tiekėjus (22 proc.).
„Kasdien darosi vis patogiau atsiskaityti banko kortele, todėl gyventojams mažėja poreikis nešiotis grynųjų pinigų. Prie to derinasi ir verslas, kuris stengiasi išvengti situacijų, kai klientas atidaręs piniginę mato, jog prekei pirkti ar paslaugai apmokėti grynųjų nepakaks. Stengdamiesi išvengti tokių nemalonių atvejų, dalis verslininkų aktyviai ieško optimalių sprendimų, kurie neužkrautų verslui papildomos mokesčių naštos ir būtų patogūs klientams“, – sako „Luminor“ Elektroninės prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas.
Kortelių skaitytuvas – telefone
Verslui, kuris iki šiol nerado būdų įsidiegti atsiskaitymo už prekes ar paslaugas kortele, „Luminor“ siūlo naują, pažangų ir labai patogų sprendimą mokėjimams priimti – kortelių skaitytuvą telefone „Luminor Phone POS“. Šis sprendimas tinka tiek nedidukei šeimos kavinei, tiek didmeninei parduotuvei, kur kortelėmis atsiskaitančių klientų srautas nedidelis. Už šį skaitytuvą netaikomas mėnesio mokestis, mokama tik už atliktas operacijas.
Straipsnis absoliuti statistikos klastotė -užsakomasis straipsnis liaupsinantis bankų ir tarpininkų paslaugų verslą. Smulkiai nedetalizuosiu kasdieninio kortelių naudojimo pliusų kurie, žinoma yra tik paminėsiu minusus, kad parduodantys savo paslaugas arba prekes turi nuo gautos įmokos sumokėti nuo 1.8 iki 3% bankams -kuo augiau parduodi-tuo daugiau prarandi. Už 2022m bankų pelnai sukilo beveik 2-bai. Dar viena bankiniu paslaugų pusė-gali turėti banke pinigus sąskaitoje arba kortelėje, bet jei bankas tam tikrose situacijose užveria duris (kaip buvo su Snoru, Ūkio b. ir “geltonosios “revoliucijos šalyse Tunisas, Libijoje…) Išgyvena tik tie, kurie turi pinigus (auksinius papuošalus) prie savęs.
Kortelės turi buti grynųjų alternatyva-vienas iš atsiskaitymo variantų ir tiek. Lietuvos Konstitucija leidžia Žmogui rinktis tarpusavio atsiskaitymo būdus laisvai, nesivodovaujant bankų atstovų ir užsakytų straipsnių primetama logika.
Bankai meluoja.
išvis gryni pinigai Gerovės valstybėje gyvenant? Ar dorovinga turėti su savimi grynų pinigų, kai gali juos atiduoti bankui (laikyti)?
🙁