Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys, akademikas Eugenijus Jovaiša kalba apie iššūkius valstybinei lietuvių kalbai, lietuvybei, tautinei valstybei.
Asmens laisves ir mažumų teises aukščiau visko keliantys valdantieji nesirūpina lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės likimu – mažina Lietuvą.
Ar galime tam pasipriešinti?
Akademiką E. Jovaiša kalbina Alkas.lt vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas.
Ačiū Gerb.E.Jovaišai užpateiktus prasmingus pamąstymus. Vis dėlto būtina pasakyti ir tai: 1) nuo amžių -ir dabar- lietuvių etninis,tautinis bruožas pasižymi pertekliniu nuolankumu kitų tautų,ypač kaimyninių, kultūra ir kalba bei ypatingu žavėjimusi viskuo kas užsienietiška; tad šiuomet daugeliui lietuvių ypatingai patrauklus pasaulyje paplitęs kenksmingas kairysis liberalizmas,asmeninis aš; 2) šiuometinėje Lietuvoje daugeliu atveju valdanteji politikai,įtakingi intelektualai,žurnalistai neturi išugdyto tinkamo lietuviško tautinio sąmoningumo, tautinės savigarbos bei silpnas jų valstybinis mąstymas; 3) Kovo 11-osios Lietuva neturėjo ir neturi išvystyto tinkamo tautinio švietimo,mokslo ,-šiose srityse jaunoji karta neugdoma lietuviško patriotizmo dvasioje,o tautinių bendrijų ,ypač lenka- ir rusakalbėse ,švietimo įstaigose daugeliu atveju ruošiami piliečiai kaimyninėms šalims; 4) Lietuvos dičkė žiniasklaida,ypač LRT, iš esmės atstovauja globalistines-kosmopolitines idėjas ir vertybes, čia lietuviškumas nepageidaujamas,tad į lietuvių,piliečių sąmonę nuolat ir įkyriai brukamos kenksmingos liberalmarksistinės ,,vertybės”; tuo tarpu lietuviška antisisteminė žiniasklaida yra silpna ir nepajėgi atsispirti galingai ir įtakingai kairiojo liberalizmo ideologijai.
Puikiai pridurta. Gal tik manyčiau, kad nederėtų valdančiųjų neišmanymo vadinti kažkokiu teorišku – jų pačių geidžiamu liberalmarksistų vardu, o tiesiog lietuviškai – neišmaniai, neišmanėliai.
Oi, ne. Išmanūs ir puikiai supranta, ką daro.
Jeigu jie sąmoningai tai daro, tada yra tyčinis veikimas prieš Lietuvą kaimynų strateginiių tikslų naudai. . Tokiu atveju yra nusikalstama veika, už kurią numatyta baudžiamoji atsakomybė. Prokuratūra jos nekelia, vadinasi neįžvelgia išmanymo. Tokiu atveju lietuviškai geriausiai tinka juos vadinti įprastai -neišmanėliai. Juk neišmanėlio žmogus į valdžią nerinks. Taigi prasmė taip vadinti yra.
Deja. Liūdna, bet ne visada rinkėjas toks akylus. Pamatęs ką išrinko, aplinkiniams pažada, daugiau jo, jos nerinksiu. Apgavo.
Koks vaikiškas naivumas. Vajetau, vajetau…
O kieno valia nepasirodo pirmasis komentaras, kurį perdaviau, bent, du kartus?.
Rinkėjas neturi pasirinkimo. Ką paduoda, tą ir renka. Dar ir pagal sąrašus. O gal manote, kad sekantis prezidentas bus geresnis? Ir seimas bus geresnis? Bus tie visi patys, jei ne dar blogiau.
Tai tada uždarom “projektą” Lietuva ir kas kur. Aš Madaskaran. Nes patiko K. Pakšto pasiūlymas.
Algimantas RUSTEIKA: Trys okupacijos
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/verslas/galime-likti-lenkijos-pakrastyje-mokestine-reforma-tures-neigiama-itaka/
Tai ką darysma? Balsuosma ar, paėmę balsalapį, riebiais brūkšniais LAUK išbalsuosma?
Kai rinkėjas iš kandidatų neranda ką pasirinkti, tai jis dėl to neturėtų neiti balsuoti, o atvirkščiai, būtinai balsuoti išbraukiant visus kandidatus ar partijas. Tokiu atveju yra laikoma, kad rinkimuose dalyvauta, biuletenis sugadintas. Taip išbraukiant visus, taptų išreikšta atitinkamos dalies rinkėjų pozicija į rinkimų tvarką. Pvz, jeigu tokiu atveju paprastai neinantysis balsuoti ateitų ir rinkimuose dalyvautų tarkim 70-80 % rinkėjų, iš kurių 25-ių procentų biuleteniai būtų sugadinti, rastųsi pagrindas kelti klausimą, kad rinkimų organizavimo sistema nėra tinkama -ydinga ir tuo faktu grįsti reikalavimą rinkimus pripažinti neteisėtais. Taigi neiti balsuoti nėra išmintinga, Tas nėjimas balsuoti, sakant , kad vis vien tie patys bus išrinkti, yra klaidingas, tai naudinga,būtent, valdžioje esantiems. Jeigu eitų balsuoti išbraukiantys visus kandidatus,, kad taip pareikštų nepasitenkinimą rinkimų sistema, ir jų susidarytų koks trečdalis iš rinkimuose dalyvavusių, tokiu atveju jau seniai turėtume tobulesnę rinkimų sistemą, mažesnį tų pačių užsisėdėjimą valdžioje. Taigi – ir rūpestingesnę valdžių pažiūrą į žmogų.