Antradienis, 18 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Kokios galimybės laukia būsimų studentų?

www.alkas.lt
2023-07-26 09:00:29
63
PERŽIŪROS
0
Aukštasis mokslas | smm.lt nuotr.

Aukštasis mokslas | smm.lt nuotr.

Kaip ir kiekvieną vasarą absolventų pečius pradeda slėgti vienas sunkiausių sprendimų – kokį karjeros kelią pasirinkti ir ką studijuoti.

Rinktis tikrai yra iš ko, tačiau kaip nesuklysti ir ką šiandien pataria žinovai?

Paklausiausi – sveikatos ir ugdymo mokslai

Pasirinkti tinkamą studijų kryptį ir profesinį kelią yra vienas svarbiausių sprendimų gyvenime, kurį turi padaryti jaunas žmogus.

Vien koleginis sektorius šiais metais stojantiesiems siūlo rinktis iš 280 studijų programų.

Tad pasirinkimų tikrai yra, tačiau kaip pasirinkti teisingai?

Remiantis liepos mėnesio duomenimis, daugiausiai prašymų pirmuoju pageidavimu studijuoti kolegijose pateikta į sveikatos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupių programas.

Tarp stojančiųjų taip pat paklausios inžinerijos mokslų ir ugdymo mokslų studijų krypčių programos.

Tačiau ar šių žinovų labiausiai reikia Lietuvos verslui ir viešajam sektoriui?

„CV-Online“ marketingo vadovės Ritos Karavaitienės teigimu, nepaisant to, kad Lietuvoje fiksuojami vieni geriausių užimtumo rodiklių, šiuo metu darbo rinkoje turime gana sudėtingą padėtį, beveik visose ekonominės veiklos srityse itin trūksta darbuotojų.

„Dviejose stambiausiose (pagal dirbančiųjų jose kiekį) srityse – gamyboje ir prekyboje, yra stabiliai aukštas darbuotojų poreikis.

Gamyboje reikalingi staklių derintojai, operatoriai, mechanikai, šaltkalviai, inžinieriai (įvairių sričių), technologai, kokybės žinovai.

Prekyboje, be įprastinių pardavėjų, kasininkų ar salės darbuotojų išaugo su elektronine prekyba susijusių žinovų bei verslo analitikų poreikis.

Kitos sritys, kurios itin kenčia nuo darbuotojų trūkumo:

švietimas, medicina, žemės ūkis.

Pagal didelį laisvų darbo vietų kiekį galima išskirti ir transporto, statybos, apgyvendinimo ir maitinimo, finansų, administravimo ir viešojo valdymo sritis“, – sako ji.

Studentai | smm.lt nuotr.
Studentai | smm.lt nuotr.

Pasak R. Karavaitienės, pagal darbo pasiūlymų kiekį, daugiausiai darbo pasiūlymų yra skirta:

informacinių technologjių, transporto, gamybos, finansų, statybos, žmonių sveikatos priežiūros sričių žinovams.

Tačiau daugiausiai kandidatų dėmesio sulaukia visiškai kitos sritys:

rinkodaros, viešųjų ryšių, žmogiškųjų išteklių, pardavimų, turizmo, administravimo, teisės, kultūros, meno.

Čia stipriai matomas paklausos ir pasiūlos neatitikimas, valstybės ir verslo poreikis bei žmogaus noras rinktis tai, kas jam patinka individualiai.

Prisibijo tiksliųjų mokslų

Klaipėdos valstybinės kolegijos direktoriaus dr. Remigijaus Kinderio manymu pagal tai, koks didelis inžinerinių specialybių poreikis darbo rinkoje, stojimas į inžinerines specialybes galėtų būti didesnis.

Tačiau jaunuolius gąsdina tai, kad reikės studijuoti tiksliuosius mokslus.

„Šių metų LAMA BPO duomenys rodo, kad paklausiausi šiuo metu yra ugdymo mokslai, auga socialinio darbo, kineziterapijos pasirinkimas, išlieka stabilus stojimas į bendrosios praktikos slaugą, buhalterinę apskaitą, logistikos vadybą.

Iš inžinerinių specialybių paklausiausios yra statybos inžinerija bei elektros ir automatikos inžinerija, nemažai yra norinčiųjų studijuoti ir automobilių transporto inžineriją.

Džiugios tendencijos, žvelgiant į mechanikos inžinerijos studijų priėmimo rezultatus, jau dabar viena grupė stojančiųjų tikrai yra suformuota, tačiau jų poreikis darbo rinkoje yra daug didesnis.

Kolegija turi pajėgumų išauginti daugiau mechanikos inžinerijos žinovų, jei tik šią specialybę pasirinktų daugiau jaunuolių.

Šiemet stebina priėmimo rezultatai į socialinio darbo studijų programą – labai daug norinčiųjų studijuoti šią programą.

Tai sietina su žiniomis, kad šeimos gydytojo komandoje turės būti ir socialinis darbuotojas.

Beje, ta pati prielaida paaiškina ir kineziterapijos populiarumą, į kurią stojimas jau keletą metų iš eilės stipriai auga“, – sako jis.

Kolegijos vadovas taip pat išskiria, kad Lietuvoje jaučiamas ir stiprus gydytojų odontologų padėjėjų trūkumas.

„Odontologų rūmai į mus kreipiasi trečius metus iš eilės, prašydami užtikrinti odontologinės priežiūros specialistų parengimą ir jų integravimo į darbo rinką.

Šių žinovų poreikis yra labai didelis, tačiau stojantieji mieliau renkasi burnos higienos studijas ir į odontologinę priežiūrą nepavyksta prikviesti reikiamo skaičiaus stojančiųjų.

Odontologinės priežiūros absolventų įsidarbinimas yra šimtaprocentinis.

Galbūt išeitis būtų steigti skatinamąsias stipendijas, žvelgiant į ugdymo mokslų pavyzdį, nes jos padarė didžiulį poveikį“, – siūlo dr. R. Kinderis.

Verslas ir valstybė skiria paramą

Pasak Vilniaus kolegijos Studijų tarnybos vadovės Dovilės Liubinienės, būsimi studentai turėtų apsvarstyti ir galimybes rinktis sritis, kurias papildomai remia valstybė ir verslas.

„Kasmet Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nustato švietimo krypties studijų programų, kurias baigus suteikiama mokytojo kvalifikacija, studentų skaičių, kuriems gali būti skiriama prioritetinė parama.

Šiais metais pirmenybinė parama bus skiriama Vilniaus kolegijos ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Pradinio ugdymo pedagogikos studijų programų studentams.

Paramos dydis – 318,5 Eur mėnesiui.

Žemės ūkio ministerija skiria tikslines 150 Eur per mėnesį dydžio skatinamąsias stipendijas studentams, įstojusiems į studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkio, maisto ūkio ir veterinarijos sektoriuose.

Pavyzdžiui, tokias stipendijas turi galimybę gauti studentai, įstoję į Vilniaus kolegijos Agroverslo technologijų, Maisto technologijos, Veterinarijos studijų programas.

Kiekviena kolegija, bendraudama su socialiniais partneriais, siekia pritraukti stojančiuosius į valstybei reikalingas, aukštą pridėtinę vertę kuriančias studijų sritis, skiriant stipendijas.

Pavyzdžiui, Vilniaus kolegijos bendradarbiavimas su „Teltonika“ Programų sistemų, Elektronikos inžinerijos ir Kompiuterių inžinerijos studijų programų pirmakursiams suteikia galimybę pretenduoti į 3000 Eur dydžio metinę stipendiją“, – pasinaudoti paramomis ir skatinamosiomis stipendijomis kviečia Vilniaus kolegijos atstovė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija tęsia dar nuo 2020 metų vykdomą tikslinių stipendijų programą aukštojo mokslo įstaigų Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.

Šiais metais STEM studijų programas pradėsiantiems studijuoti studentams šiose apskrityse numatytos 200 eurų dydžio stipendijos.

Stipendijos bus mokamos kas mėnesį visą profesinio bakalauro studijų laikotarpį.

Taip pat žinovai ragina nepamiršti ir trumpųjų studijų, kurios yra alternatyvus kelias į aukštąjį mokslą.

Jų trukmė – 1,5-2 metai, po kurių absolventai galės iš karto užsiimti profesine veikla arba tęsti studijas profesinio bakalauro pakopoje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kokias karjeros galimybes atveria išlaikytas matematikos egzaminas?
  2. Profesinės mokyklos laukia stojančiųjų
  3. Ekspertai: kokia ateitis laukia universitetų?
  4. Studentų žinios pasens dar nebaigus universiteto
  5. 2022-ieji – Lietuvos universitetų metai: laukia gausybė renginių, skirtų Lietuvos aukštajam mokslui paminėti
  6. Būsimi studentai teikia prašymus studijuoti
  7. Prezidentas: Lygiavertės galimybės – švietimo kokybės pagrindas
  8. Trumposios studijos leis greičiau įgyti paklausią specialybę
  9. Vilniaus universitetas išlieka paklausiausiu stojančiųjų pasirinkimu
  10. Piniginė padėtis neturi būti kliūtimi studijuoti
  11. Pradedami skelbti egzaminų rezultatai: kai kuriose savivaldybėse – ryškus šuolis
  12. Naujais mokslo metais 15-oje savivaldybių pradės veikti mokinių įvairovei atviros klasės
  13. 2020 metams 25 proc. didinamas valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius
  14. Geriausiems studentams paskirtos Prezidentų vardinės stipendijos
  15. Pasirinkusiems švietimo studijas – kelis šimtus eurų siekiančios stipendijos

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vaikai
Lietuvoje

Seimas turės grįžti prie seksualinių nusikaltėlių prieš vaikus registro

2026 08 17
Automobilis BMW
Lietuvoje

Lizingu įsigyjamų automobilių amžius Lietuvoje mažėja

2026 08 17
Pietinis aplinkelis
Lietuvoje

Keičiama eismo tvarka Ateities plento transporto mazge Kaune

2026 08 17
Atliekos
Lietuvoje

Teismas uždraudė VAATC reikalauti draudimo išmokų

2026 08 17
Smeltalės upė
Gamta ir žmogus

Smeltalės upė Klaipėdoje bus valoma ir gilinama

2026 08 17
Saulės elektrinė
Energetika

Investicijos į saulės elektrines gali atsipirkti ne visada

2026 08 17
Priedanga
Lietuvoje

Sostinės savivaldybė ieško būdų greičiau atverti priedangas

2026 08 17
Antroji Kauno knygų mugė
Kultūra

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

2026 08 17
Kokia ši vasara buvo augmenijai?
Gamta ir ekologija

Kai pavasaris „apgauna“, o vasara tampa vis ekstremalesnė: kaip klimato kaita veikia Lietuvos augmeniją

2026 08 17
Civilinė sauga
Lietuvoje

Nuo mokyklos suolo: kaip ugdomi ateities valstybės gynėjai?

2026 08 17
Kanados sostinėje ir Kvebeke – Lietuvos vardas gatvėse, šventovėse ir ežerų pakrantėse
Naujienos

Kanados sostinėje ir Kvebeke – Lietuvos vardas gatvėse, šventovėse ir ežerų pakrantėse

2026 08 17
Roksanos Vioto (Roxana Viotto) darbų procesas
Kultūra

Roksanos Vioto darbų paroda Europos parke

2026 08 17

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Vytautas Sinica ( (Ne)viešas interesas) apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Kuršis apie Vilniaus universiteto astronomas atrastus asteroidus pavadino Nidos ir Šventosios upės garbei
  • +++ apie Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė
  • prisimename apie Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rugpjūčio 18-osios horoskopas: šiandien verta pažvelgti giliau nei leidžia pirmas įspūdis
  • Kodėl kokybiški apdailos darbai svarbūs naujame bute?
  • Seimas turės grįžti prie seksualinių nusikaltėlių prieš vaikus registro
  • Lizingu įsigyjamų automobilių amžius Lietuvoje mažėja

Kiti Straipsniai

Žmogus vakare eina lietaus nuplauta Vilniaus gatve, miesto šviesoms atsispindint stikle

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: šiandien verta pažvelgti giliau nei leidžia pirmas įspūdis

2026 08 18
Antroji Kauno knygų mugė

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

2026 08 17
Kokia ši vasara buvo augmenijai?

Kai pavasaris „apgauna“, o vasara tampa vis ekstremalesnė: kaip klimato kaita veikia Lietuvos augmeniją

2026 08 17
Civilinė sauga

Nuo mokyklos suolo: kaip ugdomi ateities valstybės gynėjai?

2026 08 17
Kanados sostinėje ir Kvebeke – Lietuvos vardas gatvėse, šventovėse ir ežerų pakrantėse

Kanados sostinėje ir Kvebeke – Lietuvos vardas gatvėse, šventovėse ir ežerų pakrantėse

2026 08 17
Šilutės „Vėdryno“ literatai prie ąžuoliuko

I. Arlauskienė. Ąžuoliukas iš Stelmužės ąžuolo gilės – Mažojoje Lietuvoje

2026 08 17
Roksanos Vioto (Roxana Viotto) darbų procesas

Roksanos Vioto darbų paroda Europos parke

2026 08 17
Mergina su telefonu

Prasimanymas ar tikrovė? Z karta nenori skambinti

2026 08 16
„Google“

Pirma paieška „Google“ – nebūtinai tikra: kaip sukčiai klastoja bankų svetaines?

2026 08 15
Lietuvos mokslo taryba

Neatrasti devyniasdešimtųjų pasakojimai: ką atskleidžia alternatyvios jaunimo kultūros tyrimas

2026 08 15

Skaitytojų nuomonės:

  • Vytautas Sinica ( (Ne)viešas interesas) apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Kuršis apie Vilniaus universiteto astronomas atrastus asteroidus pavadino Nidos ir Šventosios upės garbei
  • +++ apie Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė
  • prisimename apie Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė
  • Kažin apie Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė
Kitas straipsnis
Šienpjovių čempionatas | V. Ščiavinsko nuotr.

Šienpjovių čempionatas sugrįžta!

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai