Balandžio 20 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo piliečių iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo paskelbti.
Šios grupės atstovai siekia pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnio trečią dalį ir išdėstyti ją taip: Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 50 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę. T
aip pat siekiama pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 147 straipsnio pirmą dalį ir išdėstyti ją taip: Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 50 tūkstančių rinkėjų.
Referendumo dėl referendumui surengti reikalingų parašų skaičiaus kartelės mažinimo sieks 16 asmenų iniciatyvinė grupė kuriai vadovauja verslininkas ir asmeninio augimo treneris Nerijus Cibulskis. Ji VRK iniciatyvinės grupės teikimu paskyrė referendumo iniciatyvinės grupės koordinatoriumi.
Koordinatorius yra atsakingas už Vyriausiosios rinkimų komisijos išduotų piliečių parašų rinkimo lapų priėmimą, tinkamą panaudojimą, apskaitą ir grąžinimą.
Referendumo iniciatyvinės grupės atstovams piliečių parašų rinkimo lapus VRK išduos 2023 m. balandžio 27 d.
VRK elektroninių paslaugų teikimo portale www.rinkėjopuslapis.lt taip pat sukurs prieigą prie elektroninės formos piliečių parašų rinkimo lapo bei sudarys galimybę pasirašyti už šią referendumo iniciatyvą elektroniniu būdu.
Kad referendumas būtų paskelbtas, per šešis mėnesius nuo parašų išdavimo dienos, t. y. nuo 2023 m. balandžio 27 d. iki 2023 m. spalio 27 d., referendumo iniciatyvinė grupė turi surinkti 300 tūkstančių Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimą palaikančių ir rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų. Vadovaujantis Konstitucija, ši tvarka gali būti keičiama tik referendumu.
Piliečių parašų rinkimo lapai turi būti grąžinti VRK ne vėliau kaip paskutiniąją šio termino dieną – 2023 m. spalio 27 d., iki 17 valandos.
Per 6 mėnesius nesurinkus reikiamo Lietuvos Respublikos piliečių parašų skaičiaus, tolesnis parašų rinkimas bus nutrauktas.
Pasmerktas reikalas. Panašu į dar vieną politinio idiotizmo atvejį. Vienintelis Pranciškaus Šliužo vajus buvo vertas dėmesio dėl plataus jėgų sutelkimo, bet ir tai – užsimojo per daug, pridarė teisinių kvailysčių (vienas balsavimas dėl dviejų atskirų klausimų). Čia tik žmonių, vėliau nusivilsiančių, varginimas. Niekada neprisidėčiau prie tokių privačių akcijų. Kita vertus, karti tiesa yra tokia, kad jeigu sunku surinkti parašus, tai ko reikėtų tikėtis referendume? Be to, 50000 – gal net per mažas skaičius.
Žiūrint kam pasmerktas. Pažiūrėkime, kokio dydžio savo vadų kietai vadovaujamos kitakalbės bendruomenės strateginiuose Lietuvos paribiuose gyvena? 50 tūkst. joms – raz pliunutj , tskant.
50 000 balsu turetu lenkai tai visada i Seima papultu, bet nepapuole si karta
Ar nebus vėl kokių sisteminių, kaip Nendrės Černiauskienės buvo, Tauro Jakelaičio, tos jų Susitellimo partijos ir kažkokio Lietuvos Išsivadavimo Komiteto?
Sisteminių veidmainių dabar labai daug.
Taip vadinami “sisteminiai” ir “nesisteminiai” labai greitai įvertino ir pasinaudojo laisvojo pasaulio galimybėmis. Džiaugiuosi ir aš . Nieks kupron neduoda.
Internete yra apie iniciatyvinės gr. vadovo verslą.
siūlyčiau ir kitiems panaršyti
Galimos visokios NEURO~ technologijos ir manipuliacijos? Modernusis smegenų kašpirovskinimas?
straipsnis ir apie kitą verslą.
labai visokios mintys ateina…
Serdečnas panie z pomorza – tiksliau paprašyčiau! 🙁
Pvz., nors (dalies) antraštės kopijos! Kad ir tie, kas jau priverstas stipriai riboti ekrano raidžių rijimo trukmę, greičiau išguglintų reikiamą info!
Žinoma, labai praverstų pačios VRK pateikiama informacija apie šios grupės vadovus. Kiek prisimenu, 50 tūkst. parašų sumanytoje pačioje pradžioje lyg ir Vaišvila buvo.
vojskvielos buvo 100 000, cia zmones bando sava surengti be sisteminiu ziurkiu ir todel net 2 mln rinkeju turint beveik neimanoma surinkti ir to 100 000, be to tai kainuoja milziniskus pinigus tad tik valdzios vagims prieinamas daugybinis referendinimasis, o zmonems reik 50 000, nes dar 50 000 uzgrobe valdzia vagys neuzskaitys
Va čia norėčiau visų Jūsų nuomonių. Nes dabar mano akiniai įžiūri tik pavojų, kad tai atvertų vartus Lietuvą ir mūsų Konstituciją valdyti sutelktoms kitataučių bendruomenėms. Juk jų viena ir 200 tūkst. balsų per porą valandų surinks, pas negalinčius iš namų išeiti prie pat lovos parašų lapą atneš. Ponas Tituška (jis vis dar čia?) Klaipėdos krašte savus sutelks. Ir t.t.
tu skaiciuot nemoki? 200 000 lenku yra su vaikais ir misriomis seimomis, tad grynu lenku nera ne 40 000 galinciu balsuoti
Dėkoju Tamstai už patikslinimą.
V.T. partija gyvena tuose pat rajonuose, kur ir kiti Lietuvos slavakalbiai, su jai daugeliu klausimu benradarbiauja. Pasak vietos gyventojų, tose savivaldybėse darbas, visos įmanomos pašalpos, paramos šeimoms, kompiuteriai ir atostogos Lenkijoje vaikams gaunamos (dovanojamos) tik už teisingą balsavimą, tik už teisingos partijos parėmimą. Kai savivaldybės prašai kompensacijos už šildymą, ar pan., svarbiausia – už ką balsuoji (taip pat ir referendume), kokios partijos narys esi, kokiai partijai savo 1,2% GPM atiduodi. O tavo tautybė antroje vietoje.
Referendumo kartelę reikia mažinti, bet tik iki 100000 ar net 120000. Jei mažinsim iki 50000, kas mėnesį turėsim referendumus dėl Pietryčių Lietuvos autonomijos ar net prisijungimo prie lenkijos, dėl dvikalbystės ar daugiakalbystės, dėl daugybinės pilietybės, dėl narkotikų legalizavimo. Tokie referendumai net laimėtų atskiruose kraštuose, kas šiaip lyg ir neturėtų teisinės galios, bet įkvėptų vietinius valdininkus dar labiau savivaliauti.
Tokie referendumai nelaimėtų.
atidžiai perskaitykit mano komentarą.
be to, jei komentarus užlaikysit “moderacijai” nustosiu rašyti ir skaityti alką ir dar kitus atkalbėsiu. Alkas praras, o ką jūs laimėsit?
ir iškart prapuolė. Arba į nuotekas, arba atsiras dar kada. Ar ne taip, kaip prie sovietų, kai nesuderinęs į stiengazieta bet ko nepakabinsi? Juokinga 🙂
Ar negalima būtų išsamiau? Kad ir mažiau už Tamstą išmanantys, arba lėčiau mąstantys suvoktų, kur šuo pakastas?
• Kokie konkrečiai referendumai nelaimėtų?
• Kas neleistų laimėti –
– nepavyktų surinkti tiek parašų,
– savivaliaujanti valdžia vėl piliečių valią ignoruotų, kaip kad į referendumo dėl 2-kalbio paso parašus nusispjovė,
– kažkokia kita pralaimėjimo priežastis?
Prieš kelis dešimtmečius, kai nebuvo interneto, referendumas, nors ir brangi ir sunkiai įvykdoma procedūra turėjo prasmę – kaip demokratijos išraiška.
Negalima ignoruoti ir tos aplinkybės, kad svarbių klausimų, vertų referendumo, atsiranda pastoviai ir galo jiems nematyti… Kiekvienam jų referendumo nesukviesi.
Bendram rezultate referendumas gaunasi reiškiniu teoriniu. Lyg kokia apgavystė – turit referendumą – turit demokratiją. O praktiškai nei vieno, nei kito.
Interneto laikais, žymiai pigiau, galima sakyti už dyka, be jokio parašų rinkimo ir kasdiena, funkcionuotų tiesioginė demokratija.
Kas yra ta demokratija, nes minite ją net 3 kartus? Kur ji yra ar buvo pasaulyje nors kada?
Atsakymas (vakar) Pajuriečiui, dėl demokratijos prapuolė iškart be jokių moderavimų.
Atsakymas Pajuriečiui:
Demokratija, tai daugumos valdžia. Gimė Atėnuose. Visi piliečiai, turintys teisę balsuoti į vieną puodynę (tipo urna) mesdavo akmenėlius – baltus „už“, juodus „prieš“. Taip išspręsdavo visus klausimus…
Mūsų, dabarties atveju, Lietuvoje ir visuose „vakaruose“ klausimus sprendžia ne visi piliečiai, o jų atstovai. Ir tai vadinama „atstovaujama demokratija“. Tikra apgavystė, nes demokratija – daugumos valdžia, o atstovai – mažuma.
Valdžia mažumos rankose, tai totalitarizmas ir autokratija.
Vaikai žaidžia su mašinytėmis, bet jie ne vairuotojai, mergaitės su lėlytėmis, bet jos ne mamos. Jie visi, kur nors paplūdimyje stato smėlio pilis, bet jie nei architektai, nei statybininkai. Jie dar tik žaidžia…
Demokratija (mūsų pasaulyje), taip pat, dar tik žaidžiama…
Jei Atėnuose būtų buvus tikra demokratija, Sokrato likimas būtų buvęs kitoks. Niekur jos nebuvo, nėra ir nebus. Čia ir sustosiu. P.S. Ne „žaidžiama“, o apgaudinėjama – visame pasaulyje 🙂
Atėnuose tik gimė. O iki tikros dar reikia užaugti ir subręsti. Prisidėk – augindamas, brandindamas.
Ne visoje Graikijoje buvo demokratija, tik kai kuriuose miestuose. Sunku išlaikyti dmeokratiją didelėje šalyje. Kas stebi pasaulio valstybių gyvenimą, tą jau turėjo pastebėti. Nūnai su demokratija Graikijoje irgi riesta.
Burkimės – rūpinkimės deramos balsavimų per rinkimus skaidrumo kontrolės sukūrimu, reikalaukime nuodugnesnio LRT atliekamo supažindinimo su kandidatais atlikimo, tuomet išrinkti atstovai – valstybės valdžia – labiau atitiks didesnės gyventojų dalies poselėtas viltis. Gyvenimas eis demokratiškyn..
Gi nustačius 50 tūkst. parašų referendumui rengti skaičių, atsivers galimybės žmonių piktybiškumui reikštis, t.y. ir galimybė valstybei ardyti, tuomet vienintele išeitimi taps diktatūra. Sugrįšime į ten – kur buvome…
Valdžia neturi būti Tautos atstovais, o – jos išmone. Taigi kandidatuojantys į valdžias ir į jas renkami turi tapti asmenys su išmone. Čia yra kelias į Lietuvos, lietuvybės gyvavimą, o ne valdymas referendumais. .
nekliedek
Referendumu tam ir reikia kad tuos piktybinius bent dalinai iskastruoti kol jie vagia tarp rinkiminiame laikotarpyje
Tai, kad dabar Konstitucijoje numatyta (68 str.), jog surinkus 50 tūkst. parašų galima teikti Seimui bet kokį įstatymo projektą ir šis privalo svarstyti jo priėmimą nustatytų procedūrų tvarka. Taigi įsteigus įstatymų projektų rengimo ir parašų rinkimo paslaugų tarnybas – 50 tūkst. parašų partijoms ar interesų grupėms užsakius galėtų būti surenkama per kelias dienas.
Taip galėtų būti operatyviai atsižvelgiama į visuomenės interesus valdant valstybę, tokiu atveju atkristų gal ir reikalas valstybę valdyti referendumais. .
nu ir kas kad vagys svarstys?? nusvers i ten i kur reikia jiems patiems. Tik Referendumas vagis gali patraukti atsakomyben.
2016-2017 m. buvo surinkta 70 tūkstančių parašų “Dėl lietuvių kalbos” ir tų 3-jų nelietuviškų raidžių rašymo asmens dokumentuose. Ir kas iš to? Tas projektas, jei gerai pamenu, Seime net nebuvo svarstomas, atmestas, o priimtas įstatymas, deja, priešingas…O dėl naujos iniciatyvos, manau, 50 tūkstančių parašų mažoka Lietuvoje referendumui surengti. Neketinu pasirašyti. Mums iki Šveicarijos dar labai toli…
Aš būčiau už 100 tūkst. Todėl šitam referendumui nepasirašysiu.
O KODEL 50 000 NETINKA??? As buciau kad ir uz 20 000, svarbu zmoniu didelis burys nores atsiklausti visu tautieciu, o po atsiklausimo bent 2 metus to pacio klausimo negaletu vel kelti. Referendumai duoda uzdirbti paprastiems zmonems o Referendumu nebuvimas leidzia vagims issidalyti tuos pinigus tarpusavyje, tad kuo daugiau Referendumu tuo ir Lietuvai ir Lietuviams geriau.