Į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją susirinko šiais mokslo metais karininko profesiją pasirinkę jaunuoliai.
Kariūnų gretas papildė 84 naujokai, tarp jų – 9 merginos, studijas pradedantys vienintelėje karininkus Lietuvos kariuomenei rengiančioje aukštojoje mokykloje.
Motyvuoja pavyzdžiai Ukrainoje ir šeimoje
„Kariuomene domėjausi nuo vaikystės, nes augau šeimoje, kurioje jos gyvenimas buvo arti.
Tėtis yra tarnavęs kariuomenėje, mama teisininkė, todėl visą gyvenimą esu apsuptas gynybos, apsaugos ir kitų kariuomenės dalykų, disciplinos.
Taip pat esu atlikęs nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, vaikystę praleidau Lietuvos šaulių sąjungoje. Viskas vedė link jos, – pasakoja Matas Gadiškis.
– Ir gyvas pavyzdys – Ukrainoje prasidėjęs karas – padėjo apsispręsti. Motyvacija tapo tik didesnė, nes labiau įvertinau, ką reiškia būti piliečiu ir jausti pareigą savo šaliai.“
„Ukrainos istorija, galima sakyti, nuo mūsų nepabėgs dar ilgai, nes mums viskas pažįstama, žinome, ką reiškia kova už savo ir visos šalies laisvę.
Suprantame, kad tai svarbu yra ypač dabar. Mokiausi Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje, kuriame įgijau karinius pagrindus, bet suprantu, kad to nepakanka.
Todėl žinių toliau semsiuosi Karo akademijoje“, – savo pasirinkimą paaiškina Lukas Postonogovas.
Apie mokslus Karo akademijoje daugiau sužinojau gal prieš ketverius metus studijų mugėje. Taip viskas ir prasidėjo, – prisimena savo pasirinkimą Ugnė Jankauskaitė.
– Kad esu mergina ir ateinu į kariuomenę, gal ir reikėjo priimti iššūkį. Bet iššūkiai man patinka! Todėl ir šioje situacijoje nesigailiu.
Visgi didžiausias pavyzdys ir įtaka, priimant sprendimą, buvo tėvai. Tėtis tarnavo kariuomenėje, o jis man visada buvo autoritetas.“
„Džiaugiamės jaunų žmonių motyvacija ir pasiryžimu prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo. Suprantame, juos domina įdomios, dinamiškos studijos akademijoje ir karjera Lietuvos kariuomenėje jas baigus.
Todėl rengiame aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotas universitetines ir karybos studijas, kurių nauda neabejoja kiekvienas čia įstojęs“, – studijas pristato Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.
Studijos prasideda anksčiau nei kituose universitetuose
Lietuvos karo akademija tradiciškai kiekvienais metais sulaukia didelio būrio jaunųjų šaulių, kurie jau pažįsta kario veiklą ir pasižymi aukšta motyvacija, nuosekliai siekia tapti Lietuvos karininkais.
Šiais metais studijas akademijoje pradės 14 šaulių. Gausų būrį pirmakursių taip pat papildys Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai ir jaunuoliai, jau atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.
Studijos Lietuvos karo akademijoje pirmakursiams prasidės anksčiau nei kituose universitetuose.
Aprūpinti drabužiais ir susipažinę su pagrindinėmis kario taisyklėmis, jie išvyks į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje, ten išklausys Kariūnų bazinį kario kursą ir įgis būtiniausių karybos žinių bei praktinių įgūdžių.
Spalį prisieks tarnauti Lietuvos valstybei ir toliau tęs studijas akademijoje.
Kariūnai mokysis pagal tris universitetinių studijų programas: tarptautinius santykius, gynybos technologijų vadybą ir nacionalinio saugumo ir gynybos programą.
Pagal gynybos technologijų vadybos programą nusprendę studijuoti jaunuoliai galės rinktis ir karinio rengimo kryptį.
Nutarę tapti Karinių oro pajėgų karininkais, jaunuoliai kartu mokysis ir Lietuvos karo akademijoje, ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, o pasirinkę Karinių jūrų pajėgų karininko studijas – Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Studijų metu kariūnai dalyvaus studentų mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, o Lietuvos karo akademijoje jiems dėstys aukštos kvalifikacijos mokslo laipsnius turintys Lietuvos ir užsienio dėstytojai bei lektoriai, pasaulyje pripažinti ES ir NATO ekspertai, diplomatai.
Akademijoje studijas baigusiems absolventams po ketverių metų bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis ir įteikti bakalauro studijų diplomai.