Sekmadienis, 11 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas

www.alkas.lt
2021-10-20 14:00:35
276
PERŽIŪROS
0
Bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas

Bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas | kam.lt nuotr.

Spalio 18 d. Valstybės gynybos taryba priėmė sprendimą dėl Lietuvos kariuomenės poligono – bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas Šalčininkų rajone.

Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus siūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos ir sąjungininkų kariai.

Būtinybę steigti poligoną padiktavo sudėtinga mūsų regiono geopolitinė padėtis, grėsmės ir su tuo susijusi intensyvi Lietuvos kariuomenės plėtra, Lietuvoje dislokuotos NATO pajėgos ir į pratybas atvykstančių sąjungininkų karių skaičius. 

„Šiandien turimuose kariniuose poligonuose ir teritorijose treniruojasi tiek Lietuvos, tiek kitų NATO Lietuvoje esančių šalių kariai, kurie integruoti į Lietuvos gynybos sistemą, todėl šių vietovių užimtumas yra perkrautas ir neužtikrina pakankamų sąlygų kartu treniruotis Lietuvos ir sąjungininkų kariams.

Sąlygų kariams užtikrinimas yra vienas iš šalies strateginio saugumo sprendimų bei įsipareigojimų. Visos valstybės prioritetas – rasti tinkamą ir standartus atitinkančią poligonui vietą“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pastaraisiais metais vykstant intensyviai Lietuvos kariuomenės naujoviškumui ir plėtrai, steigiant naujus karinius vienetus, įsigyjant ir įsisavinant naują ginkluotę, turimuose poligonuose buvo pasiektos visos karinio rengimo galimybių ribos, todėl išaugo karinėms pratyboms pritaikytos teritorijos poreikis.

Bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas | kam.lt nuotr.

Atlikus analizę, atkuriamas Rūdninkų poligonas labiausiai atitinka siektinus poreikius karinei veiklai vykdyti: poligonas būtų atkuriamas, o ne kuriamas nuo nulio, tinkamas dydis, patogi ir strategiškai palanki vieta, poligono teritorija ribojasi su valstybinės reikšmės keliais, yra galimybė nutiesti geležinkelio liniją.

Ypač svarbu, kad poligono teritorijoje nėra gyvenviečių ar privačių sklypų, o miškai ir žemės nuosavybė, esantys numatytame plote, priklauso valstybei, o tai reikšmingai supaprastintų poligono vystymo eigą.  

Atliekant galimų teritorijų vertinimą pagal nustatytus kriterijus ir apribojimus, Lietuvos kariuomenė taip pat analizavo teritorijas Alytaus, Lazdijų, Raseinių ir Varėnos rajonuose.

Jų buvo atsisakyta, nes neatitiko karinio poligono reikalavimų: teritorijos netinkamos karinei veiklai vykdyti, jose daug gyventojų ir sodybų, kultūros paveldo vietų, rekreacijos zonų. 

„Labai svarbu, kad atkurdami apleistą karinį poligoną Šalčininkų rajone ne tik sudarytume sąlygas kariams treniruotis, bet tinkamai investuotume krašto gynybai skirtas lėšas, kurios skatintų ekonominę ir socialinę plėtrą regione“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pradėjus karinio poligono atkūrimo darbus išaugtų paslaugų poreikis (statybų, maitinimo, laikino apgyvendinimo, apsaugos ir kt.), būtų įgyvendinami socialiniai, švietimo, kultūros, gamtos apsaugos projektai, kuriamos darbo vietos, atnaujinami ir prižiūrimi keliai, statomos naujos geležinkelių atšakos, vystomi infrastruktūros projektai.

Rūdninkų karinis poligonas buvo įkurtas dar sovietiniais laikais, vėliau buvo perduotas savivaldybėms. Šiuo metu buvusio Rūdninkų karinio poligono teritorijoje esančios infrastruktūros keli plotai priklauso Vidaus reikalų ministerijai, o visa kita teritorija priklauso Miškų urėdijoms.

Pritarus Rūdninkų poligono atkūrimui, būtų pradedami parengiamieji darbai: atliekamas smulkus techninis, finansinis, ekonominis, socialinis ir aplinkosauginis – poveikio aplinkai vertinimas.

Tuomet būtų pradedamos diskusijos su vietos valdžia, bendruomene, organizacijomis, verslininkais.

Taip pat turėtų būti priimtas Seimo nutarimas dėl projekto pripažinimo ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Galutinį sprendimą, poligono steigimą pripažinus ypatingos valstybinės svarbos projektu, priimtų LR Seimas. Visi šie darbai turėtų būti atlikti iki 2024 m. pabaigos.

Didžiausias iššūkis, kurį reikės išspręsti pradėjus poligono atkūrimo darbus – kaip padaryti kuo mažiau žalos gamtai, kadangi Rūdninkų poligone yra saugomos gamtos teritorijos – gamtos draustiniai.

Atsižvelgiant į tai, rengiant poligono plėtros dokumentus, bus pasirinkti mažiausią neigiamam poveikiui aplinkai turintys sprendimai, numatomos kompensacijų alternatyvos dėl galimos žalos gamtai.

Kiekvienam draustinio išsaugojimui yra numatytas planas, didžioji dauguma poligone esančių draustinių netrukdys karinei veiklai ir galės egzistuoti nedarant žalos gamtai.

Kelių draustinių apsaugos klausimai bus sprendžiami su aplinkos ministerija, taip siekiant išsaugoti visas gamtos vertybes. Taip pat bus siekiama, kad įvairiuose turimuose dalyvautų ir universitetų mokslininkai.

Buvusio Rūdninkų poligono atkūrimas nebūtų vien tik Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės projektas.

Į šį valstybinės svarbos projekto įgyvendinimą būtų įtrauktos Aplinkos, Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo ministerijos bei kitos valstybės institucijos.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vytauto Didžiojo karo muziejų ministras pasveikino su 100 metų sukaktimi
  2. Gedimino kalno bokšte įvyko Lietuvos vėliavos pakėlimo iškilmės (nuotraukos)
  3. Kultūros naktį švęskime su Lietuvos kariuomene
  4. Krašto apsaugos ministerija po minėjimo atšaukė „pergalę“
  5. Minėsime Lietuvos kariuomenės dieną ir atkūrimo 99-osios metines (programa)
  6. A. Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metinės paminėtos žygiu partizanų takais
  7. Pirmajai viešai Lietuvos kariuomenės priesaikai – 100 metų
  8. Bus sudaryti 2021 m. šaukiamųjų atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai
  9. Lietuvos krašto apsaugos sistemai – 31-eri (video)
  10. Krašto apsaugos ministerija kviečia minėti partizano Juozo Lukšos metus (video)
  11. Lietuvos kariuomenės brigadai „Žemaitija“ suteiktas J. K. Chodkevičiaus vardas
  12. Prasideda Sausumos pajėgų padalinių pratybos „Ulono kardas“
  13. Vilniuje lankosi Gruzijos gynybos ministras
  14. Lietuvos kariuomenė siekia įsigyti 200 JAV gaminamų šarvuotų visureigių
  15. Tarpininkaujant KAM, į Lietuvą atgabentas dar vienas apsaugos priemonių siuntinys

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Rengiamos ekskursijos „Pažinkime kad būtume“
Istorija

Rengiamos ekskursijos „Pažinkime kad būtume“ – pilietiškumo patirtys per meną ir istoriją

2026 01 10
Atsiminimai apie sausio 13–ąją 1991 m., Vilnius
Istorija

Kviečiama tapti Lietuvos laisvės istorijos dalimi – dalytis atsiminimais apie sausio 13–ąją

2026 01 10
Seimo skaitykloje veikia paroda „Paprastas nepaprastų žmonių gyvenimas. Sausio 13-ajai atminti“
Istorija

Seimo skaitykloje veikia paroda „Paprastas nepaprastų žmonių gyvenimas. Sausio 13-ajai atminti“

2026 01 10
Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti
Gamta ir žmogus

Dėl snygio galimi siuntų pristatymo vėlavimai Vilniaus regione

2026 01 09
Pilkasis vilkas
Gamta ir žmogus

Apsaugai nuo vilkų bus kompensuojama iki 90 proc. išlaidų

2026 01 09
Šildymo sąskaita
Lietuvoje

Už gruodžio šildymą vilniečiai mokės mažiau nei pernai

2026 01 09
Laivas
Lietuvoje

Klaipėdos uostas sulauks naujų laivų

2026 01 09
Kelias, žiema
Gamta ir žmogus

Tęsiantis smarkiam snygiui, „Via Lietuva“ primena, kaip elgtis kelyje

2026 01 09

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ir Jis teisus... :( apie Surengta konferencija „Kalbinė integracija: iššūkiai imigrantams ir Lietuvai“
  • Saulės Vilna apie J. S. Laučiūtė. Ar gilios lietuvių ir Lietuvos šaknys? (II)
  • Bartas apie Ukraina prašo skubiai šaukti JT Saugumo Tarybą po Rusijos smūgio „Orešniku“ Lvovo sričiai
  • +++ apie D. Kuolys. Moteris, liaudiškai tariant Boba, su Tarškyne ir kiti galingi mūsų galo simboliai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • T. Baranauskas. Poligonas, kaip gynybinis įrenginys?
  • Atėjus žiemai ligonines užplūsta sužalojimus patyrę gyventojai
  • Kaip vištieną paversti stalo pažiba
  • A. Navys, M. Sėjūnas. Putino režimo kolapsas – griūvanti imperijos iliuzija

Kiti Straipsniai

Vytautas Sinica, karinis poligonas

V. Sinica. Reikalingi poligonai, reikalinga pagarba

2025 12 29
Lietuvos Kariuomenės 1-ojo husarų Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos pulko kariai apžiūri arklius, XX a. 4 deš.

1918–1940 m. Lietuvos kariuomenės kavalerijos žirgų priežiūra ir ūkis (II)

2025 12 17
Lietuvos Kariuomenės 1-ojohusarų Lietuvos Didžiojo Etmono Jonušo Radvilos pulko kariai prie arklidžių, 1923 m.

1918–1940 m. Lietuvos kariuomenės žirgų priežiūra ir kasdienybė (I)

2025 12 16
Gedimino pilies bokšto vėliava

Išrinkta mokykla, kuri taps Gedimino pilies bokšto vėliavos saugotoja

2025 12 06
Lietuvos kariuomenės analitikai

Spalį stebėtas priešiško informacinio spaudimo augimas iš Baltarusijos

2025 11 13
Arūnas Kumpis

A. Kumpis. Kaip ten su ta munduro garbe?

2025 11 10
Varžytuvės „Vėliava mokyklai“ pratęsiamos iki lapkričio 14 dienos

Varžytuvės „Vėliava mokyklai“ pratęsiamos iki lapkričio 14 dienos

2025 11 08
Lietuvos karo mokyklos 1991 m. laidos baigimo ženklas

Istoriniai pavadinimai ir simboliai Lietuvos Kariuomenėje (III)

2025 10 31
Žvalgų diena

Sėkminga Lietuvos saugumo agentų operacija komunistų partijos vadovybėje

2025 10 27
Senasis „Geležinio Vilko“ brigados ženklas, 1993 m.

Istoriniai pavadinimai ir simboliai Lietuvos Kariuomenėje (II)

2025 10 23

Skaitytojų nuomonės:

  • Ir Jis teisus... :( apie Surengta konferencija „Kalbinė integracija: iššūkiai imigrantams ir Lietuvai“
  • Saulės Vilna apie J. S. Laučiūtė. Ar gilios lietuvių ir Lietuvos šaknys? (II)
  • Bartas apie Ukraina prašo skubiai šaukti JT Saugumo Tarybą po Rusijos smūgio „Orešniku“ Lvovo sričiai
  • +++ apie D. Kuolys. Moteris, liaudiškai tariant Boba, su Tarškyne ir kiti galingi mūsų galo simboliai
  • miskinis apie J. S. Laučiūtė. Ar gilios lietuvių ir Lietuvos šaknys? (II)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
SAM atnaujino pirminio skiepijimo nuo COVID-19 sąrašą

Vyriausybė: 100 eurų išmokos tik pasiskiepijusiems 1 iš 4 skiepų

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai