Po kelių savaičių Seimui bus pateiktas svarstyti Partnerystės įstatymo projektas. Šį įstatymą priėmus, būtų įteisinta ir tos pačios lyties asmenų partnerystė. Nors, remiantis „Vilmorus” atlikta apklausa, tokiai partnerystei – Laisvės partijos svajonei nepritaria ar greičiau – nepritaria 70,3 proc. respondentų. O pritaria tik 8,1 proc.
Na, ir kas? Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius kažkodėl pamiršo 70,3 proc. žmonių teisę gyventi valstybėje, neužterštoje „antgamtiškosios” partnerystės. Ir dėl ko iš savo valstybės taip neekologiškai tyčiotis? Vien dėl to, kad kažkas panūdo atsistoti ir skaudžiai patrepsėti ant Gamtos. Sužinojus žmonių nuomonę, šio „antgamtiško” įstatymo neverta net svarstyti. Tuščiai gaišti laiką. Tačiau ne. Vis vien jį atkakliai bruka! O T.V. Raskevičius ramina, jog visuomenės pritarimas atsiras po priimto įstatymo. Esą viskas bus gerai. Visuomenės nuomonė keisis.
Jei kas nors atliktų Lazdijų rajono gyventojų apklausą, bent keli procentai apklaustųjų norėtų prisijungti prie Lenkijos. Tad, vadovaujantis okeanidžių logika, Lazdijus reikia atiduoti Lenkijai. O jei dauguma dzūkų to nenori – nieko baisaus. Pripras. Remiantis ta pačia logika, reikėtų dekriminalizuoti ir rūkalų, kvaišalų kontrabandą. Nes dalis piliečių to nori, o kiti – kaip nors pripras. Juk mažuma turi įvairiausių norų. Pvz., naktį daugiabutyje baubti, gręžti sieną, griauti pertvaras. Reikėtų įteisinti ir šių piliečių saviraišką. Ir stebėti, per kiek dešimtmečių pasikeis daugiabučio daugumos nuomonė į miegą.
Galų gale, vienos lyties partnerystė irgi apsunkina žmogaus teises. Užsimanys vienas partneris iš nuobodulio tapti transseksualu – ir negali. Nes vienalytei partnerystei bus amen. Nieko, priprasi – pažada būsimas transseksualas. T.V.Raskevičius garantuoja sėkmingas pratybas.
2017 m. tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimas buvo atmestas
2017 m. birželio 15 d. Seimas atmetė Liberalų sąjūdžio frakcijos inicijuotas Civilinio kodekso pataisas, kurias priėmus būtų įteisinta nesusituokusių porų partnerystė Lietuvoje, partnerystę galėtų registruoti ne tik vyrai ir moterys, bet ir tos pačios lyties asmenys.
Tuomet už tokias Seimo narės V. Čmilytės-Nielsen pateiktas kodekso pataisas balsavo 29 Seimo nariai, prieš buvo 59, susilaikė 20 parlamentarų.
Partnerystės terminu yra įvardijami civiliniai santykiai. Kitiems santykiams ją naudoti nederėtų. Tarkim šeimos santykiams, kad būtų patogiau komunikuojant, naudotini atskiri pavadinimai. Pvz., gėjų šeima vadintina gėja, o nesantuokinė šeima – sutara, nustatant, kad “sutarinė šeima turi visas santuokinės šeimos teises ir pareigas, o gėjinė šeima neturi teisės įsivaikinti bei teisės į vaikų globos veiklą. Visa tai būtų galima išspręsti ir atitinkamomis Šeimos kodekso pataisomis. Gal gėjų atveju būtų tikslinga ir platesnis atskiras įstatymas, kuris galėtų vadintis Gėjystės įstatymu. Ir su ta politika būtų baigta.
Tas žodis, atsiprašau, nelietuviškas. Gal galėtumėte pasiūlyti ką nors tautiško? Dėl sutaros – puikus pasiūlymas: meiliai susitarę-susidėję gyvens laimingiau, nei pakrapinti 🙂
Ir vis dėlto ji sukasi… Ne tik Žemė, bet ir įstatymų leidybos karuselė. Kaip girnos, tarp kurių traiškomas sveikas protas. Belieka tikėtis, kad jis dar nepaliko Seimo narių. Nors…