Pirmadienis, 7 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Melnragėje jaunieji kūrėjai įkvėpė dvasios apleistam statiniui (nuotraukos)

Vytautas Tumėnas, www.alkas.lt
2020-08-04 21:20:31
1
Tapytojos Gertrūda Šuminaitė ir Gintarė Konderauskaitė | E. Bernatonytės nuotr.

Tapytojos Gertrūda Šuminaitė ir Gintarė Konderauskaitė | E. Bernatonytės nuotr.

Tapytojos Gertrūda Šuminaitė ir Gintarė Konderauskaitė | E. Bernatonytės nuotr.
Tapytojos Gertrūda Šuminaitė ir Gintarė Konderauskaitė | E. Bernatonytės nuotr.

Klaipėdoje, Melnragėje liepos 22 – rugpjūčio 2 d. vyko IV tarptautinė Vilniaus dailės akademijos studentų – sienų tapybos kūrybinė stovykla Baltų kultūra miesto sienose. Sumanymo įgyvendinimui jau antrus metus pasirinkta vietovė Vėtros gatvėje, greta Melnragės molo ir „Klaipėdos naftos“ industrinių statinių. Ant privataus apleisto pastato jaunieji menininkai sukūrė bendrą sienų tapybos kūrinį.  Remtasi uostamiesčio heraldika, vietos tapatybės vardais, ženklais ir žinomo populiaraus stilizuoto vyčio kūrėjo Gintaro Karoso grafikos paveikslais baltų mitologijos tema.

Pasak stovyklos sumanytojo ir rengėjo, dailininko ir kino menininko  Žilvino Danio, šia veikla siekiama gyvinti hiphopo kultūrą ir ieškoti sąlyčio tarp pogrindžio subkultūros ir visuomenei priimtinių  kultūros formų.

„Grafitis reiškiasi kaip kontra-kultūra, darant tai kas draudžiama, o mes siekiame ne konfliktuoti, bet leisti jaunimui kūrybiškai išsireikšti. Mes išradome naują alternatyvią erdvę – sutvarkėme apleistą pastatą ir papuošėme Melnaragės kraštovaizdį. Praeiviai dabar fotografuojasi prie ištapytų sienų, kelia savo nuotraukas į „Instagramą“, o „Autopliuso“ skelbimuose pasirodė parduodami BMW automobiliai mūsų darbų fone. Be to, šis 2019 m. Melnragėje pradėtas grupinis kūrinys jau pateko ir į Klaipėdos sienų tapybos gidą. Mums svarbu, kad uostamiestis būtų gyvas ir atviras hiphopo kultūrai miestas“, – sako Ž. Danys.

1.1 Pirmąją renginio dieną tvarkomas pastatas - projketo vadovas Žilvinas DPirmąją renginio dieną tvarkomas pastatas - projketo vadovas Žilvinas Danys, didžėjus Oskaras Ivanovas, repo atlikėjas Bandana, grafikas Joelis Aškinis | E. Bernatonytės nuotr.nys, didžėjus Oskaras Ivanovas, repo atlikėjas Bandana, grafikas Joelis Aškinis, -2400
Pirmąją renginio dieną tvarkomas pastatas – projketo vadovas Žilvinas Danys, didžėjus Oskaras Ivanovas, repo atlikėjas Bandana, grafikas Joelis Aškinis | E. Bernatonytės nuotr.

Stovyklos  Baltų kultūra miesto sienose rengėjai, puoselėdami baltų tautų bendrumą bei alternatyvų požiūrį į kultūrą, sutelkė į bendruomenę Lietuvos ir Latvijos dailės akademijų studentus bei kelis savanorius: Joelį Aškinį, Vitą Baraduliną, Eveliną Bernatonytę, Oskarą Ivanovą, Matą Janušauską, Dmitrijų Jefimenką, Gintarę Konderauskaitę, Žilviną Makutį, Žilviną Gaižauską, Aleksandrą Saburovą, Gertrūdą Šuminaitę, Gretą Vainauskytę, Gustę Vaitiekutę, Davį Vaivadsą, Rūtą Žeimytę, Vytautą Juozėną.

Kūrybinėje stovykloje puoselėjamos įvairios hiphopo šakos: grafitis, repas, breikas ir važinėjimas riedlente. Vyko gyvi repo atlikėjų ir didžėjų pasirodymai. O dailėtyrininkas-antropologas dr. Vytautas Tumėnas skaitė paskaitas, kurios įkvėpė dailininkus savitai suvokti prūsų, kuršių ir klaipėdiečių tapatybės simbolius.  Į kūrybos veiksmą buvo įtraukti ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai – jie išmėgino grafičio technikos galimybes ištapydami ant pastato savo vardus. Renginyje savanoriai buvo mokomi filmuoti.  Jie įamžino kūrybinio vyksmo akimirkas, taip talkindami medijų menininkams kurti meninį eksperimentinį filmą.

Sienų tapybos kūrinys | E. Bernatonytės nuotr.
Sienų tapybos kūrinys | E. Bernatonytės nuotr.

Pasak šio filmo režisieriaus Ž. Danio, norima užfiksuoti žmones, kuriančius hiphopo kultūra Lietuvoje. Siekiama iš vidaus parodyti bendruomeninės kūrybos vyksmą ir atskleisti kūrinio gimimo eigą – tai, kaip tapymą lemia įtemptos darbo sąlygos lauke, kai vieną dieną neapsakomai karšta,  o kitą – jūroje siaučia audra ir vėjas verčia nuo pastolių, nupūsdamas purškiamus dažus. Pasak Ž. Danio, hiphopo kultūra formuojasi kasdienybėje, siekiant atrasti bei išreikšti save, todėl įdomu įrašyti savo istoriją, tai kokie esame dabar.

Pačių menininkų rankomis sutvarkytas ir iš visų pusių ištapytas pastatas dabar tapo savotišku hiphopo kultūros paminklu. Maištingi kontrakultūriniai estetiniai jaunimo poreikiai, jų saviraiškos laisvė čia įgija pavidalą, priimtiną ir patrauklų viešosiosioms miesto erdvėms.

Renginį iš dalies parėmė Lietuvos švietimo, sporto ir mokslo ministerija ir Vilniaus dailės akademija. Talkino: viešbutis Art city inn, parduotuvė Garffitishop.lt, laisvalaiko baras Shelter Pub, Banglente.com, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija, „Auk“ centras.

1.1 Pirmąją renginio dieną tvarkomas pastatas - projketo vadovas Žilvinas Danys, didžėjus Oskaras Ivanovas, repo atlikėjas Bandana, grafikas Joelis Aškinis, -2400
1.2 Pastato tavrkymas. Evelinos Bernatonytės nuotr -2400
1.3 Pastato tvarkymas. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.1. Renginio vadovas Žilvinas Danys, garso menininkas Oskaras Ivanovas ir dailinkas Žilvinas Gaižauskas. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.3. Sienų tapybos kūrino fragmentas. Meninikas Davis Vaivads. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.4. Pastatas kūrybinio proceso metu. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.5. Projekto savanoriai - Matas Janušauskas ir Vita Baradulina. Evelinos Bernatonytės nuotr.-2400
2.6. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai. Evelinos Bernatonytės nuotr.-2400
2.7. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.8. Dailininkas Žilvinas Gaižauskas. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.9. Savanorės Greta Vainauskytė, Gustė Vaitiekutė. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.10. Kūrybinės dirbtuvės. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.11. Projekto vadovas Žilvinas Danys ir dailininkas Žilvinas Gaižauskas. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.12. Rūta Žeimytė ir Dmitrij‘us Jefimenka. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.14. Šviesų dailininkas Žilvinas Makutis. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.15. Savanoriai Matas Janušauskas ir Greta Vainauskytė. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
2.16. Tapytoja Rūta Žeimytė. Evelinos Bernatonytės nuotr -2400
3.1 dr. Vytauto Tumėno paskaitoje. G. Šuminaitė, V. Baradulina G. Konderauskaitė. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
3.2. dr. Vytauto Tumėno paskaitoje. Evelinos Bernatonytės nuotr.-2400
3.3. dr. Vytauto Tumėno paskaitoje. Meninikai Davis Vaivads, Dmitrijus Jefimenka. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
3.4. Lektorius dr. Vytautas Tumėnas. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
3.5. dr. Vytauto Tumėno paskaitoje. Evelinos Bernatonytės nuotr -2400
3.7. Menininkas Vytautas Juozėnas. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
3.8. Projekto sumanytojas, kino menininkas Žilvinas Danys. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
4.0. Pasiruošimas repo atlikėjų pasirodymui. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
4.1. Didžėjus Oskaras Ivanovas ruošiasi repo atlikėjų pasirodymui. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
4.2. Repo atlikėjas Erikas Toruntajevas-Erkė. Sherlock Homie nuotr.-2400
4.3. Repo atlikėjas Erikas Toruntajevas-Erkė. Sherlock Homie nuotr-2400
4.4. Repo atlikėjo Ryčio Antanavičiaus-Rqsa pasirodymas. Sherlock Homie nuotr-2400
4.5. Repo atlikėjų pasirodymo akimirkos. Evelinos Bernatonytės nuotr.-2400
4.6. Muzikos prodiuseris Karolis Puidokas-Warrain. Sherlock Homie nuotr-2400
5.1. Gintarė Konderauskaitė, Gertrūda Šuminaitė, Gustė Vaitiekutė. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
5.2. Menininkai Joelis Aškinis ir Dmitrijus Jefimenka. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
5.3. Tapytojos Gintarė Konderauskaitė ir Gertrūda Šuminaitė. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
5.4. Tapytojos Gertrūda Šuminaitė ir Gintarė Konderauskaitė. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
6.1. Pastatas Melnragėje. Žilvino Danio nuotr-2400
6.2. Sienų tapybos kūrinio dalis. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400
6.3. Sienų tapybos kūrinio fragmentas. Žilvino Danio nuotr-2400
6.4. Sienų tapybos kūrinio fragmentas. Žilvino Danio nuotr-2400
6.5. Sienų tapybos kūrinio fragmentas. Žilvino Danio nuotr-2400
6.6. Sienų tapybos kūrinio fragmentas
Sienų tapybos kūrinys. Evelinos Bernatonytės nuotr-2400

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Melnragėje jaunieji menininkai įamžino pajūrio legendas (nuotraukos)
  2. Šiuolaikiškos tradicinių švenčių interpretacijos Ž. Danio projektuose (nuotraukos)
  3. V. Tumėnas. Žilvinas Danys – kraštovaizdžio sakralumo dailius (nuotraukos)
  4. V. Tumėnas. Lino šventėje menininkai perteikė Lino Kančios apeigas (nuotraukos)
  5. Ramuvos stovykla atgaivino lietuvišką dvasią (nuotraukos, video)
  6. Kakedžiku šiuolaikiniame Japonijos mene
  7. VDA Leipcigo knygų mugėje pristatys išskirtinį interaktyvų projektą

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Žemyna says:
    5 metai ago

    Šaunuoliai! Dar išmokyti grafičių fanus savo piešinius derinti su aplinka – kad su ja susilietų. Gretutinis to padarinys – dermės kūrimo pamoka ir gero skonio ugdymas.
    Arba paskatinti sukurti teminių grafičių seriją, skirtą, pvz., kokiam padavimui ar istoriniam įvykiui. Tada jaunesnių klasių vaikams per istorijas pamoką surengti tokią vaizdinę pamoką-ekskursiją: veda nuo piešinio prie piešinio ir pasakoja, kas ir kaip ten vyko, kas buvo veikėjai, kaip jie atrodė. Kitos galimos temos – Egipto piramidžių statyba, Atlantida, Vydūno vizijos apie mūsų praeitį. Temų – nors vežimu vežk.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Maskirovka
Ukrainos balsas

Maskvos maskirovka

2025 07 06
Frankas-Valteris Šteinmejeris ir Gitanas Nausėda
Lietuvoje

G. Nausėda susitiko su Vokietijos Prezidentu

2025 07 06
Apdovanojimų įteikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Valstybės dienos proga Prezidentas įteikė valstybės apdovanojimus

2025 07 06
Globojančių šeimų festivalis | SADM nuotr.
Gamta ir žmogus

Vaikų globos savaitę užbaigė naujas Lietuvos rekordas

2025 07 06
Valdovų rūmų muziejus | M. Kaminsko nuotr.
Istorija

Valstybės dieną Valdovų rūmuose – šventinių renginių programa

2025 07 06
Šiauliai
Kultūra

Šiauliai kvies jungtis į šventinę bendrystę

2025 07 05
A. Stulginskiui skirta paroda
Istorija

Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda

2025 07 05
Baltijos esperantininkų dienos Kaune | Lietuvos esperantininkų sąjungos nuotr.
Kalba

Baltijos esperantininkų dienos Kaune

2025 07 05

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Klausimėlis: apie Švieži kopūstai: viena galva ir trys receptai
  • Jutiklį išrado apie „Sengirės fondo“ globoje – rekordinis sklypas Trakų r.
  • Nerimsta darbštuoliai apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • Tamsta optimistas... apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Maskvos maskirovka
  • Gyventojai vis drąsiau kalba apie panikos priepuolius
  • G. Nausėda susitiko su Vokietijos Prezidentu
  • Švedijos vietos, kurias verta atrasti anksčiau už kitus

Kiti Straipsniai

dr. Dainius Razauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus

2025 07 06
Menininkas Kęstutis Svirnelis | M. Žičiaus nuotr.

VDA 700 m² parodų salėse bus atidaryta skulptoriaus K. Svirnelio paroda „Skaitmeninė Dūšia“

2025 06 25
2024 m. stovykla

Kviečia kūrybinio kankliavimo stovykla Dzūkijoje

2025 06 24
Zarasai kviečia į parodos „Laukinės sienos – laikas" atidarymą

Zarasai kviečia į parodos „Laukinės sienos – laikas” atidarymą naujose erdvėse

2025 05 29
Virginijus Kašinskas | A. Bajor nuotr.

Dailininkas Virginijus  Kašinskas švenčia garbingą gimtadienio sukaktį

2025 05 15
VDA studentų baigiamųjų darbų paroda suburs naujos kartos kūrėjus | Parodos rengėjų nuotr.

VDA studentų baigiamųjų darbų paroda suburs naujos kartos kūrėjus

2025 05 09
Daiva Ložytė. Buda / Atbudęs (fragmentas), 2023 m. | Ciklo „Mirę žodžiai“ nuotr.

Klaipėdoje atidaroma Lietuvos dailininkės, keramikės D. Ložytės paroda „Mirę žodžiai“

2025 03 18
rengėjų nuotr.

V. Tumėno monografijos ,,Erotinė lietuvių tekstilės ornamento semantika: vietiniai ir tarpkultūriniai kontekstai“ sutiktuvės Vilniaus literatų namuose

2025 03 07
Plakatų varžytuvės „Lietuvių kalba. Myliu...“

Jaunuoliai kviečiami plakatuose išreikšti savo jausmus lietuvių kalbai

2025 03 02
Audioknyga

Rokiškyje bus pristatyta Alfonso Danio audioknyga „Sutryptų vilčių aimana“

2025 02 26

Skaitytojų nuomonės:

  • Klausimėlis: apie Švieži kopūstai: viena galva ir trys receptai
  • Jutiklį išrado apie „Sengirės fondo“ globoje – rekordinis sklypas Trakų r.
  • Nerimsta darbštuoliai apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • Tamsta optimistas... apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • Soriukas, klaida! apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Žemėlapis, sudarytas 1996 m. dr. A.Matulevičiaus ir Vilniaus universiteto kartografo Petro Gaučo

O. Voverienė. Kas primins Rusijai, kad Karaliaučius jai nepriklauso?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai