Nuo lapkričio 14 d. Indijos savanorių sąjungos kvietimu penki Romuvos atstovai, vadovaujami Krivės Inijos Trinkūnienės, lankosi Indijoje. Indijos šalies savanorių sąjunga (RSS, Rashtriya Swayamsevak Sangh) – tai didžiausia pasaulyje visuomeninė organizacija, kuri puoselėja hinduistines tradicijas, bendradarbiauja su kitomis pasaulio prigimtinėmis kultūromis.
Romuvos delegaciją (Inija Trinkūnienė, Rita Balkutė, Virginijus Kašinskas, Gintaras Songaila, Ignas Šatkauskas) lydi ilgametis Lietuvos ir lietuvių kultūros draugas Surendra Maturas (Surendra Mathur). Lapkričio 14-19 d.d. svečiai iš Lietuvos lankėsi Naujojo Delio ir Haridvaro apylinkėse, susitiko su visuomenės veikėjais, mokslo bendruomene, dalyvavo RSS renginiuose, religinėse apeigose. Susitikimuose buvo kalbama apie senuosius indoarijų ir baltų kultūrų ryšius bei šių laikų bendradarbiavimo galimybes.
Lapkričio 20 d. Romuvos delegacija atvyko į ryčiausius Indijos kraštus, Asamo ir Arunačal Pradešo valstijas. Romuvius pasitiko Tarptautinio kultūros tyrimų centro (ICCS, International Centre for Cultural Studies) padalinio, prigimtinių kultūrų tyrimų centro „RIWATCH“ vadovas dr. Vidžejas Svamis (विजय स्वामी, Vijay Swami). Viešnagė prasidėjo susitikimu su šiame krašte išrinktu Arunačal Pradešo įstatymų leidybos asamblėjos (vietinio parlamento) nariu Muču Miti (मुचु मिठी, Mutchu Mithi).
„RIWATCH“ prigimtinių kultūrų tyrimo centras (Research Institute of World‘s Ancient Traditions Cultures and Heritage) yra įsikūręs džiunglėse prie Roingo miestelio Arunačal Pradešo valstijoje. Šį centrą prieš dvidešimt metų įsteigė greta gyvenančių Indijos genčių bendruomenės. „RIWATCH“ centras aktyviai dalyvauja tarptautinėse prigimtinių mokslinių tyrimų programose, tiriant šių kultūrų gyvenimo būdą ir dvasinį paveldą. Centrui suteiktas JTO universiteto sertifikatas, jis yra svarbi tvaraus vystymosi, kalbos ir tautosakos tarptautinių tyrimų platforma, koordinuojanti bendradarbiavimą tarp įvairių šalių institutų (iš JAV, Japonijos, Pietų Afrikos, Centrinės Amerikos ir kt.).
„RIWATCH“ centre veikia Arunačal Pradešo valstijoje Himalajų priekalnėse ir Brahmaputros upės slėnyje gyvenančių genčių kultūros ir istorijos muziejus, biblioteka, laboratorija, dokumentacijos centras ir archyvas, konferencijų salės, video ir audio įrašų studijos. Centro iniciatyva Arunačal Pradešo valstijos genčių dekoratyviam menui suteiktas nacionalinio paveldo statusas ir speciali intelektualiosios nuosavybės apsauga (Indijos vyriausybės CIPAM centras suteikė atitinkamą sertifikatą).
Lapkričio 21 d. „RIWATCH“ vadovas dr. V. Svamis supažindino romuvius su šiuo centru ir jame veikiančiu muziejumi, taip pat su gydomųjų augalų plantacija, pasodinta centro teritorijoje pagal žinias, gautas iš šio krašto žiniuonių. Kai kuriems žymiems šių kraštų tradicinės medicinos ir augalų žinovams „RIWATCH“ centro iniciatyva yra suteikti moksliniai laipsniai. Vakare svečiai iš Lietuvos viešėjo idu-mišmi genties bendruomenėje, stebėjo jų tradicinį dainavimą.
Idu mišmi žmonės gyvena Indijos Arunačal Pradešo valstijoje – Dibango slėnio, Žemutinio Dibango slėnio, Lohito, Rytų Siango ir Aukštutiniame Siango rajonuose, o taip pat ir Tibeto autonominio regiono Zaju apygardoje, Kinijoje. 1981 m. Indijoje idu mišmi kalba Indijoje kalbėjo 8 569 žmonės, o 1994 m. Kinijoje – 7 000 žmonių. Idu mišmi kalba laikoma nykstančia kalba.
Lapkričio 22 d. Romuvos delegacija išvyko į pažintinę kelionę po Himalajų priekalnes, apsilankė vietos RSS išlaikomoje mokykloje, bendravo su mokiniais ir mokytojais. Romuviai aplanke žymią Parašuramo (Višnu avataro) šventyklą, įspūdingą Tajų bendruomenės Auksinę Pagodą, kitas žymias šių kraštų vietas.
Lapkričio 23 d. romuviai išvyko į Asamo valstijos sostinę Guvahatį.