Sekmadienis, 14 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kodėl reikėtų vengti kvepalų ir priemonių su vitaminu C?

www.alkas.lt
2019-06-11 11:25:16
46
PERŽIŪROS
0
Kodėl reikėtų vengti kvepalų ir priemonių su vitaminu C?

pixabay.org nuotr.

Vasara – poilsio ir atostogų metas, tačiau karštą dieną plieskianti saulė, vandens pramogos ir vėjas jūsų odai toli gražu neleidžia ilsėtis. Norint išsaugoti odos grožį ir sveikatą, svarbiausia pasirūpinti jos drėkinimu, apsauga, sako specialistai. Bet tuoj pat priduria, kad būtina ir atidžiai išsirinkti gaminius vasaros kosmetinėje – neteisingai naudojami kvepalai ar priemonės su vitaminu C odai vasarą gali rimtai pakenkti.

Grožio vaistinių vyr. konsultantė Daiva Bušeikienė sako, jog vasarą svarbiausia pasirinkti tinkamas drėkinimo priemones, nes dėl sauso oro, sūraus vandens ar vėjo oda labai išsausėja. Drėkinimui skirtas priemones reikia rinktis pagal savo odos tipą, o taip pat atkreipti dėmesį į priemonių sudėtį.

„Jeigu oda mišri ar riebi, vasarą reikėtų rinktis lengvesnės tekstūros emulsiją, kurios sudėtyje yra daug vandens. Visgi sausos odos savininkams didelę vandens koncentraciją turintys kremai gali būti per lengvi. Efektyvesnio poveikio reikalaujančiai odai, ypač brandesniame amžiuje, kartu su drėkinamuoju kremu naudinga naudoti ir serumą“, – sako konsultantė.

Pasak jos, neteisingai parinktas kremas karštą dieną gali pakenkti gerokai labiau negu makiažas. „Dėl šiuolaikinių pažangių gamybos technologijų, tinkamai parinktas makiažas dažniausiai nėra blogis net atostogų šiltuose kraštuose metu. Jeigu žmogus turi atviras poras, jas dažniau užkemša per riebus kremas, kurį užtepus oda paprasčiausiai neturi kuo kvėpuoti“, – paaiškina specialistė ir pabrėžia, jog renkantis bet kokią priemonę, oda turi su ja jaustis komfortiškai.

Ne viskas sveika

Tiek drėkinamuosius kremus, tiek ir kitą kosmetiką vasarą reikėtų rinktis itin atidžiai. Nors vitaminas C labai naudingas odai, nes gali padėti išvengti pigmentinių dėmių, taip pat stangrina odą ir užkerta kelią priešlaikiniam senėjimui, D. Bušeikienės teigimu, vasarą reikėtų riboti tokios kosmetikos vartojimą.

Net jei priemonių sudėtyje yra labai maža vitamino C dozė, būtina kartu naudoti apsauginius SPF kremus, o geriausia dieną tokios kosmetikos visai vengti.

„Vitaminas C yra labai jautrus karščiui ir šviesai – ypatingai UV spinduliams, todėl kontaktuodamas su tiesioginiais saulės spinduliais ne tik praranda gerąsias savybes, bet gali dirginti odą, sukelti alergiją. Ir nereikėtų galvoti, kad žalą padaro tik ilgas buvimas saulėje.

Jeigu karšta diena ir spinduliai itin intensyvūs, užtenka paprasčiausio atstumo nuo namų iki darbo, kurį įveikiame automobiliu“, – atkreipia dėmesį grožio specialistė.

Kvepalų iš vasaros kosmetinės visai išimti gal ir nebūtina, tačiau, norint išvengti alergijų, per karščius juos naudoti reikėtų labai saikingai.

Grožio ekspertė sako, jog veikiant tiesioginiams saulės spinduliams kinta kvepaluose esančios medžiagos, jos alergizuoja odą, todėl gali atsirasti rudos spalvos dėmelės, kurios greitai neišnyksta.

Puikūs pagalbininkai

Nepriklausomai nuo to, ar vykstate atostogauti į užsienį, ar leidžiate laisvalaikį Lietuvos pajūryje, gamtoje, vasarą į grožio priemonių krepšelį, pasak D. Bušeikienės, būtina įtraukti apsaugą nuo saulės. Ir ją svarbu ne tik turėti, bet ir reguliariai atnaujinti. Ypač sąmoninga savo kūno priežiūra turėtų pasirūpinti besilaukiančios moterys ir mamos.

 „Tiesioginiai saulės spinduliai gali ne tik nudeginti ir pažeisti odą, bet ją ir kur kas greičiau sendina, todėl vasarą kiekvienam labai svarbu kasdien naudoti kremus nuo saulės su SPF 30 arba SPF 50 apsauga. Besilaukiančioms ar turinčioms mažų vaikų moterims ypač svarbu nepamiršti apsauginio kremo atnaujinti kas 2–3 val. Dėl sutrikusios hormonų veiklos saulės spinduliai joms gerokai padidina pigmentinių dėmių atsiradimo tikimybę“, – pabrėžia specialistė.

Vasarą D. Bušeikienė pataria neužmiršti pasirūpinti lūpomis, tam tinka vitaminais A ir D papildyti balzamai. Odos drėgmei palaikyti kosmetinėje visada naudinga turėti terminio vandens. Jis naudingas ne tik atostogaujant.

Dirbant uždaroje patalpoje, kur veikia vėdinimo sistemos ar dirbama su kompiuteriu, oras labai išsausėja, tad terminis vanduo gali padėti padrėkinti odą, be to, jį galima purkšti ir ant makiažo.

Vykstant į gamtą, konsultantė kosmetikos krepšelį siūlo papildyti ir arbatmedžio aliejumi. Jis turi antibakterinių savybių, dezinfekuoja, nuramina odą, sustabdo niežulį, todėl tai puiki pirmoji pagalba po uodų įkandimo.

Be to, vykstant prie jūros, jei imuninė sistema kiek pasilpusi, labai lengva pasigauti herpes virusą. Pajutus dilgčiojimą, arbatmedis gali padėti nuraminti pirmuosius simptomus.

***

Nišiniai kvepalai – amourdevil.com

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Nišinių kvepalų įvairovė stulbina: ką renkasi lietuviai?
  2. Ką reikėtų pasitikrinti vasarą?
  3. Saugios maudynės – linksma vasara
  4. Garšva – ir maistui, ir sveikatai
  5. Poilsis kaime – nepigi pramoga
  6. Specialistų patarimai, kaip apsisaugoti nuo gripo
  7. Peršalimo ligos ir jų profilaktika
  8. Medikų patarimai, kaip saugoti savo sveikatą atėjus karščiams
  9. Mitybos specialistas: su kokiais iššūkiais vaikų organizmas susiduria vasarą?
  10. 5 svarbūs dalykai apie sveikatos draudimą Europoje
  11. „Žydinčiuose“ vandens telkiniuose maudytis nevertėtų
  12. Siekdami išvengti peršalimo ligų, gyventojai vartoja medų, vitaminus ir mankštinasi
  13. Žolynai imuninei sistemai stiprinti
  14. Ko svarbu nepamiršti vežantis vaistų į užsienį?
  15. Rugpjūtis – puikus metas ne tik vaikų atostogoms, bet ir sveikatos patikrai

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Telefonas
Lietuvoje

Dauguma keliautojų ES ir EEE šalyse už mobilųjį ryšį toliau mokės kaip namuose

2026 06 14
1941 metų Birželio sukilimo dalyvių atminimą simbolizuojanti Lietuvos trispalvė ir sukilėlių kovos vaizdinys
Pilietinė visuomenė

Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui

2026 06 14
Z karta
Lietuvoje

Kodėl Z kartai sunkiau tapti savarankiška – bėda slypi ne žinių trūkume

2026 06 14
Pinigai, taupyklė
Lietuvoje

Juodai dienai lietuviai ruošiasi nepakankamai nuosekliai

2026 06 13
Išmaniosios programėlės gali išnykti – kas taps jų įpėdiniu?
Lietuvoje

Tyrimas: tik 5 proc. lietuvių yra apmokyti ir dirba pagal aiškias DI taisykles

2026 06 13
Vaistai
Lietuvoje

Raminamieji vaistai tarp jaunimo tampa vis didesniu iššūkiu

2026 06 13
Jašiūnų dvare skambėjo jaunimo eilės, dainos ir drąsa
Kultūra

Jašiūnų dvare skambėjo jaunimo eilės, dainos ir drąsa

2026 06 13
RRT orientacinis žaidimas „Ryšio 100-metis“
Istorija

Radijo šimtmečio paminėjimui Kaune prasideda RRT orientacinis žaidimas „Ryšio 100-metis“

2026 06 13
Dr. Renata Minkevičiūtė
Astronomija ir kosmonautika

Molėtų observatorijoje: egzoplanetų paslaptys ir pažintis su didžiausiu teleskopu šiaurinėje Europoje

2026 06 13
Kaunas, Taikos prospektas | kaunas.lt nuotr.
Lietuvoje

Kaune mažiausiai žūčių pėsčiųjų perėjose tarp didžiųjų miestų

2026 06 13
Paroda „Negrįžusiems. Lietuvos gyventojų trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“
Istorija

Seime atverta paroda „Negrįžusiems. Lietuvos gyventojų trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

2026 06 13
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
Istorija

Pristatyta LGGRTC 2025 m. veiklos ataskaita: dėmesys valstybės atminties saugumui, partizanų paieškoms

2026 06 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • naiviam klausimui apie D. Kuolys. Apie lietuvių vienybę – iškreiptą ir tikrą
  • klaustukas apie D. Kuolys. Apie lietuvių vienybę – iškreiptą ir tikrą
  • +++ apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
  • Taigi apie J. Akilaitis. Gedulo minėjimų veidmainystė: valdžia prisimena tremtinius ir aukas, bet bijo prisiminti tuos, kurie pasiryžo kovoti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Dauguma keliautojų ES ir EEE šalyse už mobilųjį ryšį toliau mokės kaip namuose
  • Kaip lietuvių kaimai išlaikė darbingumą iki senatvės – ir ką apie tai galvoja šiuolaikinis mokslas
  • Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
  • Gydytojos verdiktas: kodėl pusę jūsų vitaminų galima išmesti

Kiti Straipsniai

Audrius Vanagas

A. Vanagas. Ar įmanoma bitininkystė be ūkininkų?

2026 06 10
Lagaminai, bagažas

VLK: išvykstant atostogauti nepamirškite vieno svarbaus dokumento

2026 06 06
Alyvos žiedai

Kodėl žmonės vis dažniau ieško išskirtinių kvapų?

2026 06 02
Kavinė

Mokinių darbas vasarą: ką turi žinoti nepilnamečiai ir jų tėvai

2026 05 17
Mariadianas

Klaipėda vėl taps tuo miestu, kuris vasarą pasitinka pirmasis

2026 05 15
Lagaminas

Kas iš tikrųjų dažniausiai sugadina atostogas?

2026 05 01
Vitaminų kapsules lėkštėje bandoma perpjauti su stalo peiliu prilaikant šakute...

Kas yra vitaminai ir kodėl tau jų tikrai reikia?

2026 04 29
Privatus namas su langais ir terasa, apsaugotas nuo uodų tinkleliais

Geriausia apsauga nuo uodų Lietuvoje – neleiskite jiems patekti į namus

2026 04 29
Lėktuvas

Kodėl per atostogas moksleiviams neužtenka tik poilsio namuose?

2026 04 04
Lėktuvas

Kur galima nukeliauti per ilguosius savaitgalius?

2026 03 11

Skaitytojų nuomonės:

  • naiviam klausimui apie D. Kuolys. Apie lietuvių vienybę – iškreiptą ir tikrą
  • klaustukas apie D. Kuolys. Apie lietuvių vienybę – iškreiptą ir tikrą
  • +++ apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
  • Taigi apie J. Akilaitis. Gedulo minėjimų veidmainystė: valdžia prisimena tremtinius ir aukas, bet bijo prisiminti tuos, kurie pasiryžo kovoti
  • Taigi apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vašingtone surengtas Pasaulio lietuvių bėgimas

Vašingtone surengtas Pasaulio lietuvių bėgimas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai