Seimo Kultūros komitetas, kaip pagrindinis komitetas, po svarstymo pritarė Kultūros ministerijos parengtam Mecenavimo įstatymo projektui XIIIP-1480.
Šiuo projektu bus įteisintas mecenato statusas, kuris prisidės prie mecenavimo kultūros formavimo ir skatins privačias iniciatyvas kultūrai ir menui vystyti, taip pat sudarys palankias sąlygas mecenuoti visuomenei svarbius kultūros, meno bei kitų sričių projektus. Įstatymo projekte siūloma apibrėžti mecenavimo, valstybės ir savivaldybės mecenato sąvokas, sritis, kuriose gali būti įgyvendinti mecenuojamieji projektai,
nacionalinio mecenato ir savivaldybės mecenato vardo suteikimo tvarką, nustatyti nacionalinio mecenato ženklo įteikimo datą sausio 25 dieną (Vilniaus pagarsinimo dieną), nacionalinių ir savivaldybės mecenatų vardų įamžinimą ir netekimą.
Asmuo, mecenuojamuosius projektus mecenuojantis savivaldybės lygmeniu, pripažintinas savivaldybės mecenatu, daugiau nei vienos savivaldybės lygmeniu – nacionaliniu. Apibrėžtos mecenatų kategorijos leis aiškiai išskirti, koks mecenatas gali būti laikomas savivaldybės ar nacionaliniu mecenatu. Konkrečiu atveju bus sprendžiama dėl nacionalinio ar savivaldybės mecenato vardo pripažinimo, kadangi mecenato vardo suteikimas siejamas su dviem kriterijais – suma ir teritorija.
Mecenavimu siūloma pripažinti tik didelės vertės paramą. Nacionalinio mecenato vardas būtų suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau nei 1 mln. eurų dydžio paramą mecenuojamajam projektui įgyvendinti valstybės arba daugiau nei vienos savivaldybės lygmeniu. Savivaldybės mecenato vardas suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau nei 150 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamajam projektui (-ams) įgyvendinti savivaldybės lygmeniu. Siūloma nenustatyti jokių naujų skatinamųjų priemonių, tai yra mokestinių lengvatų mecenavimo dalyviams, paliekant mokestines lengvatas tokia apimtimi, kokia naudojasi labdaros ir paramos teikėjai.
Mecenuojamųjų projektų atitiktį šio įstatymo reikalavimams vertins Mecenavimo taryba, kurios sudėtį nustatys Vyriausybė. Atsižvelgiant į tai, kad valstybė, siekdama skatinti mecenavimo tradicijas, pasirenka vertybinį mecenavimo skatinimo modelį, Įstatymo projekto įgyvendinamuosiuose teisės aktuose bus numatomi asmenys, atstovausiantys aukščiausias valdžios institucijas, kultūros ir verslo sritis.