Trečiadienis, 31 gruodžio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Lietuvos Moksleivių dainų šventėje dalyvaus daugiau nei 22 tūkst. mokinių (programa)

www.alkas.lt
2016-07-01 12:03:01
125
PERŽIŪROS
0
Lietuvos Moksleivių dainų šventėje dalyvaus daugiau nei 22 tūkst. mokinių (programa)
Moksleiviu dainu svente_smm.lt
Moksleivių dainų šventė | smm.lt nuotr.

Liepos 4 – 9 d., nuo pirmadienio vilniečius ir miesto svečius į koncertus ir kitus renginius pakvies Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“. Didžiausi iš jų – liepos 6 d. Vingio parke vyksianti Dainų diena „Tu mums viena“, liepos 8 d. Siemens arenoje – Šokių diena „Mano žemė“, liepos 9 d. Kalnų parke – Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo veidas, gimtine“.

Šventėje iš viso dalyvaus daugiau nei 22 tūkst. mokinių. Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, dalyvių gausa liudija, kad ir koks modernus ir šiuolaikiškas būtų jaunimas, jis didžiuojasi savo šalies kultūra, papročiais ir tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime.

„Lietuvos moksleivių dainų šventė – tai gyvoji pilietiškumo ir patriotiškumo mokykla, ugdanti meilę savo Valstybei, istorijai, patirčiai. Kviečiu visas institucijas, tarnybas atsakingai atlikti savo pareigas ir skirti šiai šventei, jos dalyvių saugumo, sveikatos užtikrinimui kuo didesnį dėmesį. Taip pat kviečiu pilietiškai ir atsakingai į šią šventę pasižiūrėti ir vilniečius, miesto svečius: būkite atidūs gatvėje, renginių metu, padėkite šventės dalyviams, prireikus – informuokite mus apie pastebėtas situacijas,“ – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Dainų šventėje dalyvaus per 800 kolektyvų: 246 chorai, 252 šokėjų kolektyvai, 202 ansamblio vakaro kolektyvai, 60 pučiamųjų, 40 akordeonininkų orkestrai, 35 orkestrų choreografinės grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos.

Dainų diena „Tu mums viena“

Šios dienos repertuaras – labai įvairus ir sudėtingas. Jame bus galima išgirsti ir jaunimo pamėgtos muzikos, ir gražaus lietuviško folkloro bei chorinės dainos klasikos perlų. Vingio parke vyksiančio koncerto metu taip pat skambės ir visų penkių Lietuvos etnografinių regionų dainos, atliekamos tarmiškai.

21 val. Lietuvos laiku šventinis koncertas bus trumpam pristabdomas, kad Dainų šventės choras kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedotų Lietuvos himną, Vinco Kudirkos „Tautinę giesmę“. Tai dar viena graži Dainų dienos tradicija.

Šokių diena  „Mano žemė“

Pagrindinė „Siemens“ arenoje  vyksiančio koncerto idėja – atskleisti augančio, bręstančio žmogaus ir gamtos sąsajas praeityje, dabartyje bei ateityje. Šokių dienos repertuaras bus įdomus tiek žiūrovui, tiek pačiam šokėjui – moksleiviai šoks liaudies, klasikinius bei šiuolaikinius šokius, pasirodys ir gatvės šokio grupės. Taip pat pirmą sykį Šokių dienų istorijoje bus šokami sportiniai šokiai.

Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo veidas, gimtine“

Tai pats margiausias, judriausias ir linksmiausias Dainų šventės renginys, kuris Kalnų parke prasidės 22 val. Smagi vaikų ir jaunimo vakaronė, tikras tautinių drabužių ir spalvų paradas pakvies visus tęsti šventę bendra daina ir šokiu. Vakaronėje bus galima išgirsti ir iš močiučių, promočiučių skrynių „ištrauktų“, ir tik šiam Ansamblių vakarui parašytų kūrinių.

Kiti renginiai

Moksleivių dainų šventė susilies su Valstybės dienos renginiais. Liepos 6-ąją sostinės senamiestyje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų ir orkestrų pasirodymai, savivaldybių vėliavų rikiuotė, pučiamųjų orkestrų eisena Simono Daukanto aikštėje.

Liepos 7 d. įvairiose senamiesčio vietose pasirodymus rengs folkloro ansambliai, pučiamųjų orkestrai, Šv. Kotrynos ir  Šv. Jonų bažnyčiose koncertuos akordeonų orkestrai ir chorai. Gedimino kalno papėdėje visą dieną vyks jomarkas.

Seime bus atidaryta moksleivių kūrybos darbų paroda.
Dainų šventės dalyviai galės nemokamai lankytis muziejuose – duris šventės svečiams atvers Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis, Energetikos ir technikos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Vilniaus  universiteto muziejai, Lietuvos dailės muziejus: Vilniaus paveikslų galerija, Nacionalinė dailės galerija, Radvilų rūmų muziejus, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus. Šventės dalyviai galės apsilankyti ir Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centre (dėl ekskursijos į šį centrą reikia registruotis tel. +37070664094).

Į mokamus šventės renginius bilietus platina Tiketa ir Bilietų Pasaulis . Bilieto kaina į koncertą Vingio parke – nuo  3,70 euro (Bilietų Pasaulis), „Siemens“ arenoje – nuo 4,7 euro (Tiketa), Kalnų parke – 1,35-6 eurai (Bilietų Pasaulis).

Apie Lietuvos moksleivių dainų šventę

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Šokių dienos meno vadovė – Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas – Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

moksleiviu dainu sventes programa

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Dainų šventėje Šokių diena dovanos daugiau kaip 7500 atlikėjų šypsenų
  2. Dainų šventės Folkloro diena pradės duonos apeiga Katedros aikštėje (programa)
  3. Kviečia Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“
  4. Legendiniam vaikų ir moksleivių televizijos konkursui „Dainų dainelė“ – 40 metų
  5. Dainų slėnis artėjančią Dainų šventę pasitinka pasipuošęs tautine juosta
  6. Kviečia paroda, skirta jubiliejinei Lietuvos dainų šventei „Čia – mano namai“
  7. Dailės akademijos studentai Dainų šventei kuria tautinius suvenyrus
  8. Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių ir ansamblių konkursas
  9. Klaipėdoje folkloro šventėje „Parbėg laivelis“ bus atidaryta Vėtrungių alėja
  10. Tradicinio ir šiuolaikinio folkloro šventė „Suklegos“ nustebins ypač turtinga programa (programa)
  11. Argentinos lietuviai puikiai pasirodė „Imigrantų šventėje“
  12. Kai susijungia tradicija, pajauta ir galios. Antrasis lietuviškų dainų prisikėlimas
  13. Dainų šventės Teatro dienos premjera vyks šį savaitgalį Druskininkuose
  14. Tūkstantinis Dainų šventės choras suvienys viso pasaulio lietuvius (tiesioginė transliacija)
  15. Zaraso ežero saloje vyks Respublikinė dainų šventė

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas pasirašė įstatymą, įtvirtinantį vietos valdžios investicijų galimybes

2025 12 30
Nida Grunskienė
Lietuvoje

Prezidentas paskyrė N. Grunskienę antrajai kadencijai

2025 12 30
Vilnius
Lietuvoje

Paskutinės dienos gauti paskatą tampant oficialiais vilniečiais

2025 12 30
Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Nuo sausio – didesnis minimalus darbo užmokestis

2025 12 30
Pinigai
Lietuvoje

Nuo sausio didėja pedagoginių darbuotojų, bibliotekininkų atlyginimai

2025 12 30
Sveikata
Gamta ir žmogus

Šeimos gydytojai turės daugiau galimybių nustatyti ligas

2025 12 30
Nacionalinį dokumentų fondą papildė rašytojo Viktoro Katiliaus archyviniai dokumentai
Kultūra

Nacionalinį dokumentų fondą papildė rašytojo Viktoro Katiliaus archyviniai dokumentai

2025 12 30
Ispanų naikintuvas
Lietuvoje

Ispanija stiprina Lietuvos oro gynybą: dislokuotos antidroninės sistemos „Crow“

2025 12 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Budweiser apie „Axios“: V. Zelenskis pareiškė, kad yra pasirengęs pateikti taikos planą referendumui, jei būtų paskelbtos 60 dienų paliaubos
  • +++ apie Nuo sausio – didesnis minimalus darbo užmokestis
  • +++ apie „Axios“: V. Zelenskis pareiškė, kad yra pasirengęs pateikti taikos planą referendumui, jei būtų paskelbtos 60 dienų paliaubos
  • Budweiser apie „Axios“: V. Zelenskis pareiškė, kad yra pasirengęs pateikti taikos planą referendumui, jei būtų paskelbtos 60 dienų paliaubos

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • S. Buškevičius. Kodėl Osamą buvo galima nudėti, o Putino – ne
  • SEO paslaugos – ilgalaikė investicija į verslo augimą internete
  • Prezidentas pasirašė įstatymą, įtvirtinantį vietos valdžios investicijų galimybes
  • T. Baranauskas. Antisemitizmo plitimas Lietuvoje

Kiti Straipsniai

Vynuogės

Ką valgo kitose pasaulio šalyse, kad ateinantys metai būtų sėkmingi?

2025 12 30
Pexels.com nuotr.

Nuo sąsiuvinio iki planšetės: kaip keičiasi mokymosi įpročiai

2025 12 27
Sodas

Ką randame skaitmeniniuose archyvuose apie Kalėdų šventimą Lietuvoje

2025 12 27
Turkiška kava

Turkiška kava: viso gyvenimo tradicija puodelyje

2025 12 27
Mokykla | S. Žiūros nuotr.

Seimas patikslino centralizuoto priėmimą į švietimo įstaigas tvarką

2025 12 23
Eglė Bučialytė, mitingas „Už laisvą žodį“

M. Kundrotas. Darkart apie chaltūros sąjūdį

2025 12 20
Rimantas Vanagas

R. Vanagas. Apie skylę kultūroje ir kultūrą skylėje

2025 12 10
Apdovanojimai | R. Dačkaus nuotr.

Prezidentas apdovanojo „Skaidrumo akademijos“ dalyvius

2025 12 09
Protesto dalyviai su plakatais prie Seimo, simboliškai vaizduojantys kovą dėl politinių ir institucinių kėdžių.

T. Baranauskas. Kėdės protestai

2025 12 09
Mokykla

Vilniuje – dėmesys mokyklų saugumui

2025 12 09

Skaitytojų nuomonės:

  • Budweiser apie „Axios“: V. Zelenskis pareiškė, kad yra pasirengęs pateikti taikos planą referendumui, jei būtų paskelbtos 60 dienų paliaubos
  • +++ apie Nuo sausio – didesnis minimalus darbo užmokestis
  • +++ apie „Axios“: V. Zelenskis pareiškė, kad yra pasirengęs pateikti taikos planą referendumui, jei būtų paskelbtos 60 dienų paliaubos
  • Budweiser apie „Axios“: V. Zelenskis pareiškė, kad yra pasirengęs pateikti taikos planą referendumui, jei būtų paskelbtos 60 dienų paliaubos
  • m apie T. Baranauskas. Antisemitizmo plitimas Lietuvoje
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Didžiausiame Lietuvos rožyne kuriama pasaulinio lygio kolekcija

Didžiausiame Lietuvos rožyne kuriama pasaulinio lygio kolekcija

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai