Sausio 24 d. Konstitucinis teismas (KT) paskelbė nutarimą išaiškinantį, kad Seimo komitetai ar kiti struktūriniai padaliniai bei atskiri Seimo nariai „neturi teisės pateikti Seimui svarstyti Konstitucijos keitimo įstatymo projekto, kuris iš esmės skirtųsi nuo to, kurį pateikė tokią teisę turintis subjektas“. KT priminė, kad sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip ketvirtadalio visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkėjų.
Dėl šių procedūrinių dalykų išaiškinimo į KT buvo kreiptasi po to, kai buvo suabejota procedūromis dėl šiuo metu dar nepriimtos Konstitucijos 74 straipsnio pataisos, kuri leistų kandidatuoti rinkimuose per apkaltą pašalintiems asmenims. Kadangi kreiptis į KT dėl dar nepriimtos Konstitucijos pataisos Seimas negalėjo, tai išsiaiškinti procedūras buvo nuspręsta teikiant KT paklausimą dėl anksčiau panašiomis aplinkybėmis pakeisto straipsnio 125-ojo Konstitucijos straipsnio. Mat 2006 m. balandžio mėnesį Seimas balsavimu priėmė Konstitucijos 125 straipsnio pataisą, kuria panaikino išimtinę Lietuvos banko teisę į pinigų emisiją, tačiau tai padarė vadovaudamasis ne šį straipsnį pakeisti pasiūliusios didelės grupės Seimo narių pasiūlyta Konstitucijos straipsnio redakcija, o Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto gerokai pakeista.
Dėl to 2013 m. lapkričio 7 d. ir buvo kreiptasi į KT prašant išaiškinti, ar gali Seimas Konstitucijos straipsnį keisti kitaip nei buvo pasiūlę atitinkamo pakeitimo iniciatoriai. ar galima keisti Konstituciją kitaip nei siūlė pakeitimo iniciatoriai.
KT pripažino, kad 2006 metais priimta Konstitucijos 125 straipsnio pataisa, kuria panaikinama išimtinė Lietuvos banko teisė į pinigų emisiją, pagal priėmimo tvarką prieštarauja Konstitucijai nes Konstitucijos pakeitimo iniciatoriais gali būti ne mažiau kaip ketvirtadalis Seimo narių arba ne mažiau kaip 300 000 rinkėjų.
„Tai reiškia, kad Seimas turi paisyti to, kaip Konstituciją keisti siūlo tokio pakeitimo iniciatoriai. Pateiktasis Konstitucijos pakeitimo tekstas gali būti tik redaguojamas, bet nekeičiamas iš esmės. Jeigu Seimo komitetas arba komisija pasiūlo esmingai pakeisti pasiūlytąją Konstitucijos pataisą, tai traktuotina kaip nauja pataisa, kuri reikalauja surinkti bent ketvirtadalį Seimo narių arba 300.000 rinkėjų parašų“, – pabrėžė KT.
Šis KT nutarimas pradžiugino nušalintojo prezidento Rolando Pakso šalininkus nes pirmą kartą pernai rudenį balsuota dėl tokios redakcijos, kuri buvo kitokia, nei pasiūlytoji iniciatorių. Tad pavasarį Seimas bus priverstas iš naujo pradėti Konstitucijos pataisos, palankios R.Paksui, priėmimo procedūrą.
Tačiau KT išaiškindamas klausimą dėl 125-ojo Konstitucijos straipsnio leido sau pasisakyti ir bendresniais klausimais dėl kurių jokio paklausimo nebuvo. O būtent – KT paskelbė, kad Lietuvoje negali būti priimamos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos įsipareigojimai Europos Sąjungai (ES), nes tai būtų antikonstituciška.
„Referendumu nepanaikinus konstitucinių Lietuvos narystės ES pagrindų, įtvirtintų Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ 1, 2 straipsniuose, negali būti daromos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės ES įsipareigojimai“, – pareiškė KT.
Būtent šį KT pareiškimą netruko pasigauti didžiausi referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams priešininkai – TS-LKD jaunieji ir senieji konservatoriai.
Sausio 25 d. vykusiame konservatorių tarybos posėdyje aršūs referendumo priešininkai ir Lietuvos žemių išpardavimo užsieniečiams šalininkai Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius netruko apsidžiaugti, kad toks konstitucinio teismo pasisakymas esą užkerta kelią ir referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvai.
„Galų gale referendumo klasta yra įvardinta, kad tai yra referendumas prieš mūsų buvimą Europos Sąjungoje ir tegul dabar ten ponas Pranciškus Šliužas su Algirdu Paleckiu ir su Juliumi Panka ginčijasi su Konstituciniu Teismu, kad jie už Europos Sąjungą“, – piktdžiugiškus V.Landsbergio žodžius cituoja portalas delfi.lt.
Konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius pareiškė, kad po šio KT sprendimo Konstitucijos pataisa dėl žemės nepardavimo Europos Sąjungos piliečiams referendume gali būti svarstoma tik kartu su išstojimo iš Europos Sąjungos pataisa…
Papildyta:
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas (VRK) Zenonas Vaigauskas taip pat puolė komentuoti minėtą KT sprendimą. Priminęs, kad VRK visuomet abejojo tokios referendumo iniciatyvos teisėtumu, vis tik turėjo pripažinti, kad ne VRK galioje atšaukti Tautos reikalaujamo referendumo iniciatyvą:
„VRK sprendimus jau yra priėmusi. Parašus mes tikriname. Jei jie bus juos surinkę, tai ne mūsų komisijai teks spręsti, ar referendumas gali įvykti. Mes turime savo darbą pabaigti, o toliau viskas bus Seimo valioje“, – teigė jis portalui 15min.lt.
Tačiau, atrodo Z.Vaigauskas taip ir liko nesupratęs kokiu klausimu ir ką sausio 24 d. išaiškino KT, nes leidosi į samprotavimus, kad referendumo iniciatyvai pasiekus Seimą, tas, esą, galės referendumo iniciatorių referendumui pasiūlytų klusimų skaičių išplėsti ir prijungt dar vieną klausimą – ar Lietuva nori išstoti iš ES:
„Seimas gali suformuluoti tą trūkstamą klausimą, ar išstojame iš ES. Tai būtų teoriškai paprasčiausias sprendimas. Jei pritariame išstojimui iš ES, tada automatiškai įsigalioja ir draudimas parduoti žemę“, – portalui 15min.lt pareiškė, visiškai susipainiojęs KT išaiškinimuose.
VRK narys, pagal profesiją teisininkas, deleguotas TS-LKD, Valdas Benkunskas pademonstravo dar skandalingesnį nesiorientavimą tiek KT nutarimo esmėje, tiek ir VRK kompetencijų supratime. V.Benkunskas, užmiršęs, kad VRK nesuteikta teisė vertinti referendumui iškeltų iniciatyvų atitikimo Konstitucijai, pareiškė esąs įsitikinęs, kad VRK turinti stabdyti visus parašų tikslinimo darbus, nes „nes registruota referendumo iniciatyva yra antikonstitucinė“. Jis pažadėjo kitą savaitę VRK posėdyje kelti klausimą dėl antikonstitucininės referendumo iniciatyvos stabdymo.
Dar daugiau, V.Benkunskas, pasijutęs teisus tarp teisiausių, ėmėsi grūmoti referendumo iniciatoriams, kad VRK vėl pasitelks rašto ekspertus, kad išbrokuotų ir patikslintus parašus…
Nėra kito pasirinkimo kaip tik sugriauti Europos sąjungą. Britai sako arba ES reformuojasi arba, mes paliekam ES.
Landsbergis įsivaizduoja, kad Lietuva – ne Ukraina, ir pas mus niekas nesugebėtų nei barikadų statyti, nei Molotovo kokteiliais pasimėtyti. Išdrąsėjo valdžiukė po 2012 m. gegužės 19 d. Tik va, neleidžiant nuleisti garo teisėtomis priemonėmis, galiausiai viskas vis tiek baigiasi revoliucija. Kad tik netektų anūkėliui mokėti už senelio pasipūtėliškumą.
pataisysiu – 2012.05.17.
šįkart pats vytautas landsbergis liko stovėti po medžiu atokiau nuo pilietiškai aktyvių žmonių
manau pilietiškai aktyvūs žmonės per ateinančius rinkimus turėtų stovėti atokiau nuo konservatorių, socdemų ir liberalų, bent jau
retorinis klausimas konstituciniam teismui – ar buvo rengiami referendumai iš seimo narių pusės dėl svarbių tautai sprendimų ?!
Eisit, Inga, kartu su Tomu barikadų statyt 🙂 Naktimis statyk 🙂
eisim tau šiknos tarkuot partizanų papročiu. Žinai yra tokia daina “ateis pavasarėlis gegutė užkukuos sugrįš iš miško Petras ir šikinę nutarkuos, pirmiausiai konservų bankėm ir jų vadam, po to ir eurokomjaunuoliam ir kgbiū tarnam ir tarkos jau paruoštos ir druskos rupios yra, mes laukiame Petreli tavęs jau su daina”
Tai už ką Ingutę kovosi, kad Lietuvos dvarponiai dar daugiau už grašius iš paprastų žmonių prisiplėštų žemės?
pakovosim, o po to, asilėli, priimsim tokį įstatymą, kad “už grašius iš paprastų žmonių” prisiplėšta žemė bus atimta – neatlygintinai . Dvarponiai galės turėti ne daugiau , kaip 100 Ha. Nepatinka, bet tai bus mūsų Tautos Arėjams tinkamas sprendimas.
O iš tikro-visi užmiršta kad žemės neišsineši.Draugauti su aborigenais reikia, paisyti teisingumo.Kaip ,,skaidriai”įsigysi, taip ir gyvensi.Gali ir pasėlius netyčia gamtos anomalijos tada nuniokoti ir raudonas gaidys į pastatus įsisukti…
Mulki, kieno žemė, to ir tvarka.
Š. Amerikos indėnų žemių niekas neišsinežė. Ir net užmiršiti nesigauna. Kur tie indėnai dabar?
Besižegnojantys klastingieji kryžiuočių darbo tęsėjai gatavi “išpirdolinti” Lietuvą.
Rutkauskai, aš Tave siūlau vyriausiuoju kriviu vietoj Trinkūno, nes esi nepalenkiamas, nepalaužiamas, neperkalbamas, kietuolis kovoje su miesto valdžia ir apskritai – esi garsus Kaune. O kas yra Kaunas, tai teguk vilniečiai paklausinėja.
Referendumo iniciatoriai gali nesibaiminti, kad seimas lieps rengti referendumą su formuluote “dėl išstojimo iš ES” – Briuselio ponai to neleis, nes tai labai kirstų per ES prestižą. Valdžiagyviai gali nebent išvis neleisti rengti jokio (netgi dėl parašų iki 100 tūkst sumažinimo, kadangi tai pagrindinis juos “pjaunantis” klausimas). Bet čia jau būtų visiškas mūsų taip vadinamos valdžios (iš tikrųjų viso labo tarnų) spjūvis tikrajai valdžiai (Tautai) į veidą, už ką Tauta turi pilną teisę savo tarnus pašalinti nuo tarnybos, o delsiančius pasišalinti – pašalinti fiziškai.
Mes nenorime ES, mes norime Kremliaus Putkino ir Gavnopromo, o į prezidentus Zigmą Vaišvilą arba Liną Baslį. faktas. ar ne fakte?
Tuoj Rusijoje laimės liberalai. Tada Rusija įstos į ES ir tokie, kaip tu, liberastai su konservatpalaikiais tame nematys nieko blogo (juk demokratija) bei pradės gasdinti kitais baubais: Kinija, pasauliniu islamo terorizmu, marsiečiais…
Kas Rusijoje laimės tai dar neaišku. Liberastai ten seniai jau valdžioje, bet Putinas juos vis lamdo. Greitai pamatysime, ar Putinas iš tiesų ką nors gali. Dabar yra šansas pradėti atkurti TSRS – paimti Ukrainą.
tai jau vieną kartą buvo Gorbačiovo pasakyta: iš sojuzo galima išstoti tik su sojuzo sutikimu. Taip ir čia. Lietuvoje beveik kaip ir UK yra dviejų rūmų parlamentas :)- Seimas (kur narystė įgyjama per visuotinius rinkimus, pirkimus ir balsų skaičiavimą) ir Aukštieji rūmai- KT (kur patenka pagal nuopelnus). Ir kaip nusipelniusiųjų rūmai pasakė, taip ir bus. Žinoma iki kol jie patys bus…
KT jau seniai tapo dvasių namais, todėl jų aiškinimais gali guostis nuzombinti konservatoriai. Jie mat griebėsi paskutinio šiaudo – pagąsdinti žmones KT. Visos sutartys dėl inkorporavimo į ESRS yra niekinės, nes valdžiamulkiai jų net neskaitę,nemąstę,nesiderėję, pasirašė kaip ir daugelį kitų. Negerbiamas kuprotas niekšelis iš viso yra absoliutus nulis Lietuvai, nes veidmainiškai suokdamas apie nepriklausomybę, laižydamas metropolijos didžponiams batus, su visa valdžiamulkių šutve nutempė Lietuvą į naują okupaciją. Kas šitam memzeriui yra Lietuvos žemė? Jo gentis buvo ir bus klajokliai – palūkininkai, kuriems žemė yra tik pasipelnymo šaltinis. Negi ta idiotų partija mano, kad žmonės būtinai nori to, ko nori jie? Būtent buvimo ESRS ir turėti eurorublį?
dėl žemės, kai buvo daromas Konstitucijos pakeitimas prieš stojimą trūko net seimo narių balsų?Komentaruose buvo.Tai gal tas pakeitimas negalioja?
kad jeigu jau taip, tai tada…iš naujo kelti klausimą ar teisėtai buvo įstota į ES.Ar tai buvo Tautos valia ar tik gaujų organizuota kelių dienų akcija alui ir milteliams.Neskaitant tylaus Konstitucijos iškraipymo ir besąlygiško visų sąlygų pasirašymo greituoju būdu.
Seniai pas jus nesilankiau 🙂
Užsukau trumpam – pasidžiaukt KT sprendimu.
Esame ES nariai, tad įsipareigojimų turime laikytis! Tad jei kas nepatinka – rinkit parašus dėl išstojimo iš ES 🙂
P.s., surinkti gal ir pavyks, bet atsakymas referendume garantuotai bus neigiamas. Kitaip ir būti negali. Jei Lietuva išstotų iš ES, tai visas jaunimas per kokius metus iš jos emigruotų… Garantuotai – tuo net neabejojiu. Žinoma, ir asmeniškai aš tikrai neužsibūčiau. Esu ES pilietis – tad ir gyvenčiau ES.
Tamstos pasisakymas puikiausiai atspindi paties tapatybę. Pačiam Lietuva tik Europos provincija, tad pats savo apsisprendimu esi Europos tautos atstovas, aš gi, ir, manau, didesnė dalis Lietuvos gyventojų, laiko save lietuvių tautos atstovais. Iš čia ir atitinkami vertinimai. Nieko keisto, viskas logiška.
Nejau Nojau tau sausio speigai peršaldė galvą?
Kas ta Europos tauta? Gal čigonai?
Gerb. drauge Doc. iš Vilniaus
As pats rinkau žmonių parašus dėl šio inicijuojamo referendumo ir man yra žinomas jų nusistatymas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams.
Pradžiuginsiu jus truputi dar daugiau, o gi tuom, kad žmonės nebenori matyti anei konservatorių, anei socialdemokratų ir į referendumą rinktis pasiryžęs dar ir tas kontingentas, kuris iki šiol nedalyvaudavo rinkimuose.
Taigi, galime daryti išvada, kad šiuo metu buriasi patriotiniai lyderiai, kurių jūs neišvežėte į Sibirą ir kurie suvienys tautą jūsų huntos nuvertimui, taip kad PIPIEC jums !!!
na esat neįdomus.
Parašai jau surinkti idiote. Čia klausimas ar seimo valdžiagyviai performuluos vieno iš referendumo siekių tekstą. O Briuselis savo marionečių nepaglostys už formuluotę “išstoti iš ES”.
Kur emigruotų? Į mėnulį? Nuo įstojimo į jievrasajūzą ir prasidėjo masinė emigracija.
Sesija baigėsi, sveikinu sugrįžus. Maniškiai puikiai išlaikė egzaminus, išskyrus Radžvilą, kuris burba ir keikia ES. Mamų ir močiučių manymu, toks retrogradas turėtų duoną užsidirbinėti kitur, o ne TSPMI. Nuseno, nukvako, užsiciklino. Nors jis daugiau nieko mano anūkui nedėstys, manau, neteks dėstyt ir ateities studentams. Kadangi nesu močiutė kojinių mezgėja, manau, man pavyks. TSPMI yra europinė institucija, ir kelių įrašų iš Radžvilo paskaitų pakaks, kad jis persikeltų į profkę, vadinamą VDU ar pan.
Radžvilą į VDU ,,,
o Landsbergį į kur kiši ?
Į užtarnautą poilsį graban.
Visko gali būti, kad grabas ir liks Briuselyje.
Pitariu 100 proc. Radžvilą reikėtų išsiųst į Kauno Vytauto Didžiojo universitetą, kurio diplomų nepripažįsta nė vienas darbdavys. Ten ruošiami tik žaliaviniai specialistai mokykloms (geriausiu atveju), Maximos kasoms ir vištų pešimui Airijoje. Joks darbdavys neims specialisto, paruošto šitoje profkėje, nebent už minimumtechniniu darbuotoju. Užtikrinu kaip ilgametė darbdavė.
O Landsbergį į kur kiši ?
Pati pritari savo minčiai :). Matyt senatvinė sklerozė. Nors greičiausiai čia keli kgb/vsd samdiniai vienu vardu rašinėja.
Amelija, jūs savo asmenines nuoskaudas, pavirusias kliedesiais apie VDU gali liekite, kai bus į temą…
TSPMI bus likviduota, o visi diplomai anuliuoti. Kai ateis laikas. O jis ateis. Gan greitai.
Va jau to tai nebus. Ten ugdomi naujos Lietuvos vadovai, politologai, o ne nupezę patriotnaciai.
mordas atsipenejo, iraude, visi pilvus uzverte. Tai apsove liaudi. Isisiepe iki ausu sulindo i smelio dezes ir pesioja neuzmirstuoliu lapelius – pavyks, nepavyks. Bukit prakeikti tautos kriaugeriai. Toks abzorumas atsirugs, kai Dievulis susuks i kamuoli visus. Galesit visi sutartinai giedoti – kas man is to turto, kai neber garbes.
Ale ir bolševikų Alke prisiveisė daug.
vis bolše ir bolše ir bolše ane:)?
Na tikrai navikai:)
Į ES sodomijos ir multikulto rojų mus tempia Landsbergis, Kubilius, Butkevičius, ir Toji Fyfa. Lietuvos nepriklausomybės gynėjus jie jau traktuoja kaip ES išdavikus, nes jie jau yra prisiekę ES vasalai.
O pats kur taikai? Į Rusijos glėbį?
Matyt sukta esi, kad suktai klausinėji.
Ne suktai, nuoširdžiai. Aš Tave pažįstu, juk abu Kaune gyvenam.
Kodėl jau taip iškart į Rusijos? Jungtinė Karalystė jau svarsto išstojimą iš ES visu rimtumu – gal prie jos prisijungsim, juolab kad, vienai šaliai parodžius pavyzdį, iš karto atsirastų ir daugiau sekėjų. Dar yra Vengrija. Yra ir daugiau potencialių sąjungininkų – pvz. Ukraina. Ji, aišku, vargana, bet sudarius bloką su ja ir kitomis centrinės Europos valstybėmis, nuo Rusijos apsisaugotume daug patikimiau, negu NATO, iš kurios, beje, mes irgi neišstojame. O Europos Sąjunga – kas? Merkel net Janukovičiui sankcijų neišdrįso įvesti, o ji – geriausia, kas yra ES, nes tokie padarai kaip Rompėjus ar Barozu apskritai nesiskaito. Žodžiu, mums su ES užtektų ir asociacijos sutarties, o federacija mus pražudys, nes grėsmės akivaizdoje Briuselio išminčiai atiduos mus Rusijai nesiderėdami.
na reiktų paskaityti sarmatas.lt apie tai kaip Merkel,kokia linkme ruošiasi kreipti ES sutarties atnaujinimus.Nedžiugina.
reikalavimas sumažinti paršų skaičių referendumams rengti.
labai juokingai tu cia 😀
Akivaizdu, kad kryžiuočiai demokratai toliau siekia valdyti Lietuvą – su kupriuku muzikantu priešakyje.
o muzikontas turi savo birbyne tabaluojancia vardu Uzburtoji Fleita 😀
„Sausio 25 d. vykusiame konservatorių tarybos (…) netruko apsidžiaugti, kad toks konstitucinio teismo pasisakymas esą užkerta kelią ir referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvai.“ – o be reikalo, NIEKAS negali „užkirsti“ kelią bet kokiam referendumui. Priėmus(jeigu dauguma piliečių pritars), taip ir bus Konstitucijoje. Jeigu ES nesutiks su tokio sprendimo, Seimas privalo keisti 150 str. O vėliau skelbti referendumą dėl išstojimo iš ES.
Tai kad konservatoriams ne džiaugtis, o raudoti reikėjo, nes KT pažymėjo, kad pagal Konstitucijos 147 straipsnio 1 dalį ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų turi išimtinę teisę keisti ar papildyti Konstituciją ir , kad jokiems kitiems subjektams pagal Konstituciją tokia teisė nesuteikta, taigi Seimo komitetai ar kiti struktūriniai padaliniai, atskiri Seimo nariai neturi teisės pateikti Seimui svarstyti Konstitucijos keitimo įstatymo projekto, kuris iš esmės skirtųsi nuo to, kurį pateikė tokią teisę turinti Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų.
Taigi, konservatorių išmesta ,,antis susprogo,, !
Pagal KT įstatymą jo nutarimo išaiškinimai atgal negalioja. Referendumo dėl žemės inicijavimo procedūra ir parašai jam organizuoti buvo surinkti iki KT nutarimo paskelbimo, todėl šio referendumo orgnizavimo procedūrų atžvilgiu skelbiamas KT išaiškinimas negalėtų būti taikomas.
Taigi, ar ne per anksti džiūgauja Landsbergis su Kubiliumi.
Ne per anksti. Nes jie trūks plyš visais įmanomais būdais, net ir nusikalstamais, trukdys referendumui.
Tuoj koncervatoriai su savo elitiniu nuners i afrikietisku maru sergancio parso suda. Kaip visada meluoja, dezinformuoja visiems, susireiksmine melagiai. Labai gerai. kad dar syki parode kiauliskus snukius. T. Baranausko straipsnis, paskaitykit. Is desines prie sito straipsnio. Ar ne todel pirmadieni Kubilius leks i Ukraina, o nepuls gelbeti zemes is tautos? Apsijuoke eilini karta. Ar mirazuose su dvasiomis vel rusus pamate?
Nesinervinkit, referendumas bus. Gal birželį, gal rugpjūtį, bet tikrai bus. Tauta išsakys savo nuomonę – žinoma, jei ateis balsuoti.
Ateis zmones, tikrai ateis. Manau per prezidentinius debatus bus keliamas sis klausimas tiesiogiai per TV. Proga uzgirsti didesniai auditorijai. Sianakt ramiau miegosiu.
Tau kortos taip rodo ?
Tai rodo kaip jievrasajūzinės kūrvelkos bijo Tautos valios – viską padaryti kad jai kenkti.
Amelija,atkelk referendumo datą į 04 mėn,iki 05 01 dienos, vėliausiai su prezidento rinkimų pirmu tūru.Prašau,būk gerutė:)
Brangieji, aš ne kokia nors ragana ir ne stebukladarė, bet garantuoju: referendumas įvyks. Nepritariu, nedalyvausiu, bet gerbiu savo valstybę, kuri turi duoti teisę pasisakyti VISIEMS. Tai mano Lietuva, ir joje neturi būti kvailų apribojimų ar trukdžių.
Amelija, pinda, pati seniau rašei kad gadinai parašus ir dar pagalbininkų turėjai, o dabar rašai . Tai užuodei kad subinė svyla ir taktiką keiti – susna tu parsiduodanti, emigruok kartu su docentu, jam jau tokios mintys kyla.
Įdomu kodėl citata dingo iš Amelijos “posto”. Surinksiu iš naujo kad jau copy/paste nesuveikė.
“Nepritariu, nedalyvausiu, bet gerbiu valstybę, kuri turi duoti teisę pasisakyti VISIEMS. Tai mano Lietuva ir joje neturi būti kvailų apribojimų ir trukdžių”
Tai čia tas išverstaskūris doc. iš Vilniaus yra išvien su Amelija ?
Tai tegul jau dabar kraunasi savo manatkes ir drožia į ta savo EU federaciją !
stipriai tu cia ispyrei pindai i pinda, net pritilo 😀
Kaip gražu,Amelija,kai Jūsų širdelėje gerumas rado vietelę ir skleidžias.Net šilčiau daros.:|)
Nesimeilinkit, aš už realią demokratiją, kai galima agituoti už, prieš ar susilaikyti. Surinkot parašus – valio. Dabar žiūrėsim, kas bus toliau. Bus referendumas – bus ir agitacija. Paveiki ar nepaveiki – kitas klausimas. Bet KIEKVIENAS ES pilietis turi pripažinti demokratines procedūras, tame tarpe ir teisę į referendumą. Tai yra normalu, ir nėra ko čia ieškoti gerumo ar negerumo. Ateis laikas – balsuosim.
Bus ar ne bus referendumas tai jau antraeilis klausimas , nes paaiškėjo, kad Kostitucijos 47 str. tebegalioja sena redakcija. Taigi dabar valdžiagyviams, kad pridengti savo nusikaltimą, net naudinga surengti referendumą. Todėl matyt ir pakeitei plokštelę. Klausimas kitas, kaip bus toliau su tais kurie organizavo šitą sąmokslą. Pataisa tai nepriimta, o jie (valdžiapilviai) traktuoja, kad priimta… Taigi lieka Tautai taikyti Konstitucijos 3 str. 2-os dalies nuostatas. Taigi padėtis daug geresnė nei atrodo… ir visti mus saugo aukščiausias. Net jei referendumas neįvyks jau mes laimėjom… tik ką darys aukščiausio lygio nusikaltėliai.
Turėjo už pataisą balsuoti nemažiau 94 seimo narių, o už pakeitimą balsavo tik 60 seimo narių.
Štai antro balsavimo rezultatai dėl Konstitucijos 47 str. pakeitimo:
Seimo posėdis Nr. 353 (2003 03 20, rytinis)
Darbotvarkės klausimas
Konstitucijos 47 straipsnio antrojoje dalyje numatyto žemės sklypų įsigijimo nuosavybėn subjektų, tvarkos, sąlygų ir apribojimų Konstitucinio įstatymo pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (nauja redakcija) (Nr. IXP-1119(3SP)) ; priėmimas
(dokumento tekstas, susiję dokumentai)
Pranešėjas (-ai): Aloyzas Sakalas
Svarstymo eiga
11:48:33 Kalbėjo Gintaras Steponavičius
11:52:28 Kalbėjo Irena Šiaulienė
11:55:56 Kalbėjo Vytautas Landsbergis
11:57:05 Kalbėjo Bronius Bradauskas
11:58:25 Įvyko registracija (užsiregistravo 116)
11:58:25 Įvyko balsavimas dėl įstatymo priėmimo; pritarta (už 90, prieš 17, susilaikė 6)
Tai pasirodo seimaklyniai išsidūrė, o pani admsius ant BK užsiruopštė,. Padarytas nusikaltimas.
Pataisau klaidasTurėjo už pataisą balsuoti nemažiau 94 seimo narių, o už pakeitimą balsavo tik 90 seimo narių.
Valdžia tai visomis išgalėmis slėps. O jei reikės, tai KT paaiškins, kad viskas teisėta.
tada taikysim Konstitucijos 3 str. 2 d. Ir pasiėmę baslius papraščiausiai išvaikysim štai ir viskas.
Kaip manai, kam Lietuvos valdžia įstūmė Lietuvą į NATO? Nuo Rusijos apsaugoti? Ne! Apsisaugoti nuo savo piliečių, kurie neapsikentę galėtų jėga nuversti režimą. Savo kariuomene ir jėgos struktūromis valdžia pasitikėti negali, nes šios su didele tikimybe palaikytų tautą ar nesikištų.
tai pagal tave reikia užsimaut kibirą ant galvos ir …nieko nežinau nieko namačiau, ne mano pupos ne mano daržas. Tegu valdžiagyviai daro ką nori, reikia daryti ką privalu padaryti, o kaip išeis taip ir bus, viskas Dievo valioj. Tik veikiant galima kažką pasiekt.. ar pavyks ar ne, bet sau visada galėsi pasakyti, padariau viską kas nuo manęs priklauso…o ne deleguoti kažkam ir už kampo komentuot…
Reikia protingai rinktis veikimo priemones, o ne šokinėti su lazdomis. Nors aš irgi būčiau už tokias priemones, tačiau objektyviai vertinant realybę, šios priemonės nebus veiksmingos.
o kokios tavo nuomone yra protingos priemonės. Kartais gali būti pasirinkimas ar vergaut ir mirti vergu ar žūt laisvu… rinktis kiekvienam teks asmeniškai.
Jei galvoji, kad nato strimgalviais puls čia kariuomenę įvedinėti… aš taip nemanau. Visų pirma tie Tautos brutalūs veiksmai pieš savo valdžiagyvius, o ne prieš nato. Nebent valdžios tarakonai išprovuokotų konfliktą su rusija…tada taip
Tuščiai mirti šokant su lazdomis prieš NATO kareivius yra ta priemonė, kuria reikia kovoti už laisvę? Taip, NATO įves kariuomenę ir numalšins jėga, nesvarbu, po dienos ar po mėnesio. Nes NATO ir ES tenkina dabartinis režimas. Nes nauja valdžia būtinai turės būti už greitą ir vienašališką pasitraukimą iš ES ir NATO, priešingu atveju iš viso nėra jokios prasmės kovoti. Suprask pagaliau, kad suverenitetą ir nepriklausomybę galima atgauti tik pasitraukiant iš šių organizacijų. O tai tiesiogiai kerta per globalistų interesus ir planus ir jie panaudos net ir jėgą, siekdami atstatyti buvusią tvarką.
“Tuščiai mirti šokant su lazdomis prieš NATO kareivius yra ta priemonė, kuria reikia kovoti už laisvę?”
Na tikrai čia jau labai sureikšmini valdžiagyvius. … Vienintelis galimas valdžiagyvių veiksmas tai konflikto su rusija provokavimas. Ir tai dar nera garantijos, kad nato įsikištų. Vien tam kad būtų priimtas sprendimas nato, turi įvykti posėdis ir turi nato valstybės vienbalsiai pritarti bei Lietuva turi paprašyti pagalbos. O sakyk dėl ko strimgalviais reiktų ištot iš eurosąjūzo… manau šito kaip tik nereikia daryti.. ji pati sugrius, pavyzdys Vengrija ir ką įvedė kariuomenę…
labai fatališkas požiūrism ir tik vienas sprendimas, vienakryptis, nesėkmė garantuota iš kart… o žinant sėkmingo veikimo dėsnius galima pasakyti, kad sėkmingai veikia tik tie asmenys ar grupės asmenų tik tada, susikuria mažiausiai tris veikimo planus, o dar geriau penkis ar daugiau ir atmetimo būdu išsirenka geriausią…sėkmė beveik visada garantuota. Tas šaukimas tik išstoti ne savalaikis, kai ateis tam laikas tai bus padaryta. O tavo pasisakymai labiau panašėja į valdžiagyvių norų įgarsinimą nei realybę. Manau valdžiagyviai labai nori, kad mes taip mąstytume kaip įvardijai ir iš anksto bijotume, net pajudėti, nes gali nato pajėgas ale įvesti.
Vengrijoje su lazdomis prieš valdžia nešokinėjo. Dar kartą kartoju, kad kai reikės įvesti NATO kariuomenę, tai ji ir bus įvesta. Esant ar nesant visų šalių pritarimų. O jie, manau, kad bus. Galiausiai gali būti panaudotos kokis nors privačios armijos iš JAV. Žodžiu, pasipriešinimas jėga šiuo metu yra beprasmis ir iššauks tik dar didesnę priespaudą ir teisių suvaržymus. Valdžiai to labai norisi, tik nėra preteksto. Negi jį taip kvailai reikia duoti???
Kas yra Lietuva šiandien?
Lietuva – tai laimingi žmonės, gyvenantys pasiturinčiai, sočiai ir prasmingai? Ne. Tai šimtai tūkstančių žmonių, balansuojantys ant išgyvenimo ribos.
Lietuva – tai šiuolaikinė išsivysčiusi ekonomika? Ne. Tai ekonominė pirk pigiai-parduok brangiai griuvena.
Lietuva – tai efektyvi valstybė? Ne. Tai degradavęs neoliberalus, su sovietinės sistemos elementais valdymas.
Lietuva – tai stipri valstybė pasaulio arenoje? Ne. Tai teritorija, kurios negerbia ir nepaiso netgi artimiausi kaimynai.
Lietuva – tai harmoninga visuomenė? Ne. Tai suskaldytas nesibaigiančiose politinėse rietenose sociumas, kurio bandymai susivienyti kultūriškai, tautiškai ar istoriškai yra užgniaužiami liberaltrockistinių fundamentalistų propagandos.
Lietuva – tai aukšta kultūra? Ne. Tai saujelė vietinės reikšmės tautiškai sąžiningų intelektualų ir kūrėjų, kurie neatitikdami postmoderniųjų falo-vaginos kriterijų yra išvadinami persenusiais ir nukvakusiais kremlinais, agentais ir pirdžiais.
Lietuva visuomet yra niekieno teritorija, kurioje gerai jaučiasi politkriminalinės gaujos ir kurioje amžinai vyksta Rytų ir Vakarų grumtynės. Lietuva jau yra “mirties” zona, kur taikiems gyventojams sudarytos gyvenimo sąlygos varo juos vergauti metropolijai. Ką darysime su tokia Lietuva? Ko reikia, kad šita koma baigtusi? Apie ką tie idiotai konservatoriai dar kliedi, kokias dvasias gaudo KT?
O ką daryt man, jei gyvenu pasiturinčiai? Jei nė vienas giminaitis nėra emigravęs, jei visi iš savo darbo išmaitina šeimas, perka naujus automobilius ir vargo nemato? Keikt ES ir NATO? Nėra mūsų giminėje nei kriminalinių nusikaltėlių, nei buvusių komunistų ar KGB agentų – atėjo mūsų laikas, laisvė, nepriklausomybė. Lipdukus “Balsavau už ES”, užklijuotus ant arbatos puodukų, paliekam anūkams kaip sveiko proto įrodymą. O jie savo ruožtu tęsia Vieningos ir Didelės Lietuvos idėją. Su Č. Milošu, S. Giedraičiu, Z. Bzezinskiu. Ir mūsų Popiežiumi Jonu Pauliumi II, kurio motina buvo Prezidento K. Griniaus pusseserė.
Ko man keikt Lietuvą, jei ji pateisino ir viršijo mano lūkesčius? Ačiū signatarams, ačiū visiems, vardan jos dirbusiems, ačiū mano tėvams – politiniams kaliniams, Vorkutoje kalėjusiam dėdei, 1941 vasarą ištremtai tetos šeimai. Ko jie siekė – mes turim. Laisvi, linksmi, laimingi. Laukiu Vasario 16-osios su dideliu visos šeimos baliumi, pradedamu Himnu, trispalve ant stalo, po sietynu, su trijų spalvų žvakėmis ant valgomojo stalo, už kurio šiemet susės dvylika žmonių – kaip tada, kai gyvi tebebuvo tėvai…
Baikit niurzgėję, euroskeptikai ir referendumininkai, taip laisvai, gerai, pasiturinčiai Lietuva dar niekada negyveno, džiaukimės ir linksminkimės Valstybės švenčių proga, o šiaip jau švęskime ne gimtadienius, kaip kokie rusai, o varduves, šeimų jubiliejus, palydėdami juos šv. Mišiomis savo parapijoje.
Atsiprašau, jau ėmiau pamokslauti… Kas priims, ačiū, kas pasipiktins – atsiprašau.
Taip gerai dar negyveno… 700 tūkst lietuvių, kurių vaikai jau dabar nebekalba lietuviškai, už sienos, o poniutei viskas tvarkoj (“taip gerai Lietuva dar negyveno”). Išgama.
Apšerkšniję mūsų žiemos, balta balta kur dairais. Ilgas pasakas mažiemus seka pirkioj vakarais…:) O siužetas gi pasakos, koks įtemptas, o veikėjai – supermenai – Bzezinskis, Milošas, Jonas Paulius, o ką reiškia “Vieningos ir Didelės Lietuvos idėja” es federacijoje…Stipru…Sakyčiau net labai stipru, net per stipru, kad būtų įtikinama. Tamstele, ar pats tikite savo pasakomis? Bajeristas…:)
Dovanokit, bet mūsų šeimoje nėra nė vieno, kuris nebūtų baigęs universiteto arba jame nestudijuotų, gal todėl mūsų kalbos niekada nesisuka apie ta, ką rodė televizija, kas kiek kainuoja ir pan, Mes kalbamės kitomis temomis.
Studijos universitete žinių suteikia, išminties – ne. Mes su tamsta esame skirtinguose mąstymo lygmenyse. Kur jau ten man iki jūsų puikybės aukštumų…Mano profkė man to nedavė 😉
Dabar kiekvienas durnius gali įstoti į universitetą. Jei tik pinigų yra. Ir netgi baigti.
Amelija, klausiate, ką jums daryti, kad gyvenate pasiturinčiai?
Kaip krikščionė krikščionei sakau – eikite, išdalinkite viską vargšams (o tokių nemažai pas mus) ir laimėsite Dievo karalystę 🙂
Dalinu. Remiu Carito valgyklą ir turiu du elgetas, kuriuos išlaikau, suteikdama maistą ir švarą. Nemanau, kad dėl to laimėsiu Viešpaties karalystę, bet tie du vargšai yra mano draugai – pusprotė mergina ir jaunas nuo tėvų pabėgęs Antanėlis, kuris man meluoja į akis, o aš jam ieškau darbo… Gal esu kvaila, naivi, bet kitaip negaliu. Tai irgi mano artimieji…
Sprendžiant iš jūsų apyrašo tamsta tikrai gyvenate be rūpesčių, džiaugsmingai ir puikiai.Į priežastis kaip to pasiekėte nesigilinsime.Tik va, atsakykite ponia kaip jūs (jeigu esate normalus žmogus)galite nematyti-negirdėti to kad skursta vos ne kas trečias lietuvis?O kaip jums leidžia giedrai nusiteikti tokios žinios kad vaikai visą dieną būna nevalgę nušiurusiose mokyklose kur mokytojai gauna išmaldas,o ne algas?O kad dviejų asmenų jauna šeima su vaikučiais rytais prausiasi vienu vandeniu,o vakarais šviesą nutaria iki vasaros deginti tik viename kambaryje, nes jiems neužtenka 2000algos pragyvenimui?Daug dar galėčiau vardinti baisių faktų..bet tiek to.Tokiai džiūgaujančiai poniai, be galo palaikančiai vialdžiažmogius, dabartinę padėtį šalyje, manau nepadarys įspūdžio NE JOS PAČIOS RŪPESČIAI IR KITŲ SUNKI KASDIENYBĖ.
Ateis laikas, ir bus pasidomėta, kokiais būdais pasiekėte pasiturintį gyvenimą…
Čia Amelijai buvo.
Sakyk tiesiai, – ne “ateis”, o sugrįš “troikų” laikai ir bus “pasidomėta” iš kur pasiturinčiai gyveni…, kitaip žmonių neįbauginsi, Lietuvos suirimo nepasieksi…
Bet kokiu atveju bus pasidomėta.
Darbu. Tik sunkiu, nervus ir sveikatą alinančiu darbu, kurio savaitgalį negaliu “atjungti”, nes viskas yra vienovė, besitęsianti dvidešimt metų. Per tą laiką atostogavau gal du kartus, o kelionė į Nidą, kai išpuola keli laisvadieniai, ar į Augustavą su šeima – neišpasakyta dovana. Pasiturintis gyvenimas tai anaiptol ne išnaudojimo, skriaudos kitiems ir apgavystės pasekmė. Mano pavaldiniai laisvesni už mane, nes jie atostogauja pagal grafiką, gauna maitinimą darbe ir pan.
Tą dar reikia įrodyti. Visi milijonieriai oi kokiu “sunkiu” darbu milijonus susikrovė…
… taip laisvai, gerai, pasiturinčiai Lietuva dar niekada negyveno…!
Aš jau 9 metai po užsienius trankausi, kad pragyvenimui uždirbčiau savo šeimai, kad mano vaikai galėtu lankyti mokyklą Lietuvoje, pats nematydamas kaip jie auga ir taip trečdalis mano giminės išsibarstę po šitą EU federaciją, – kaip tik, tai sutraukai liežuvis apsiverčia ?
Nepergyvenk – kaltas esi pats. Lietuvoje yra daugybė paklausių specialybių už gerą atlyginimą – nereikia nosies labai aukštai kelti. Ar žinai, kiek šiandien uždirba kvalifikuotas vėdinimo sistemų specialistas, šilumininkas, netgi tinkuotojas? Pasidomėk, nereikės jokių užsienių. Žinoma, baigusiam aukštąjį mokslą “žema” eiti į profkę persikvalifikuoti, bet mano namus aptarnaujantis santechnikas Michailas ir dujininkas Rimas nė negalvoja apie jokius užsienius: jie turi už ką gyventi Lietuvoje su savo vaikais ir net ligotomis uošvėmis.
Naivuole. Lietuvoje daug kas sugriauta ir nereikia minimum pusės milijono darbo jėgos. Tau neaišku? NĖRA darbo visiems norintiems. O kad už minimumą nenori dirbti – teisingai daro.
panasiai kalbedavo visi komjaunuoliai ir partiniai su nuo edalo isputusiais snukiais dziaugdamiesi savu geru gyvenimu ant milijonu iszudytuju kaulu
konservuoti sunzmogiai visiskai suidijotejo, o landzbergi seniai reikejo po velena pakisti, nes jis smirdes ir siks ant Lietuvos kol gyvas bus ir dar kelis menesius po nudvesimo
Bjauriai kalbi. Gal net daktaro reikėtų?
Kalbėdamas apie Lensbergį, žmogus tau aiškiai sako, kad reikia veterinoro.
Pagal tokį KT reikalo aiškinimą atsiranda būtinybė pasigilinti giliau.
I SKIRSNIS
LIETUVOS VALSTYBĖ
1 straipsnis
Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika.
2 straipsnis
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.
3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.
4 straipsnis
Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.
…
LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS ĮSTATYMAS
DĖL LIETUVOS VALSTYBĖS
Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba,
atsižvelgdama į tai, kad daugiau kaip trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų, turinčių aktyviąją rinkimų teisę, 1991 m. vasario 9 d. per visuotinę apklausą (plebiscitą) slaptu balsavimu pasisakė už tai, kad „Lietuvos valstybė būtų nepriklausoma demokratinė respublika“,
pažymėdama, kad šiuo suvereninių galių ir valios pareiškimu Lietuvos tauta vėl patvirtino savo nekintamą nuostatą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės,
suprasdama plebiscito rezultatus kaip visuotinį pasiryžimą stiprinti ir ginti Lietuvos nepriklausomybę bei kurti demokratinę respubliką ir
vykdydama Lietuvos tautos valią,
priima ir iškilmingai skelbia šį įstatymą.
1 straipsnis.
Teiginys „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“ yra Lietuvos Respublikos konstitucinė norma ir pamatinis valstybės principas.
2 straipsnis.
Šio įstatymo pirmajame straipsnyje suformuluota konstitucinė norma ir pamatinis valstybės principas gali būti pakeisti tik Lietuvos tautos visuotinės apklausos (plebiscito) būdu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip trys ketvirtadaliai Lietuvos piliečių, turinčių aktyviąją rinkimų teisę.
LIETUVOS RESPUBLIKOS
AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PIRMININKAS
V. LANDSBERGIS
…
LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS AKTAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE
…
pažymėdamas, kad Europos Sąjunga gerbia savo valstybių narių nacionalinį tapatumą ir konstitucines tradicijas,
…
1. Lietuvos Respublika, būdama Europos Sąjungos valstybe nare, dalijasi ar patiki Europos Sąjungai valstybės institucijų kompetenciją sutartyse, kuriomis yra grindžiama Europos Sąjunga, numatytose srityse ir tiek, kad kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis bendrai vykdytų narystės įsipareigojimus šiose srityse, taip pat naudotųsi narystės teisėmis.
2. Europos Sąjungos teisės normos yra sudedamoji Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalis. Jeigu tai kyla iš sutarčių, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga, Europos Sąjungos teisės normos taikomos tiesiogiai, o teisės normų kolizijos atveju jos turi viršenybę prieš Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus.
Kur KT buvo iki šiol ir sėkmingai randasi ten ir toliau?
I SKIRSNIS
LIETUVOS VALSTYBĖ
…
7 straipsnis
Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
Galioja tik paskelbti įstatymai.
Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.
Tai gal Lietuvos įsipareigojimai stojant Į ES, prieštaravo Lietuvos konstitucijai. Tuomet kaip…?
Paaiškėjo kas yra tikrėji Lietuvos griovėjai-Tauta turi priešintis visomis galiomis suteiktomis LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS.
p.s.
Nepaisant to, kad už stojimą į ES nebalsavo tam būtini trys ketvirtadaliai balso teisę turinčių piliečių, vis dar išlieka prieštaravimai
I SKIRSNIS
LIETUVOS VALSTYBĖ
ir
LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS AKTAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE
Todėl. Vadovaudamasis nuoseklumo principu, pasilieku sau teisę vadovautis ankstesnėmis, vis dar nepanaikintomis, Konstitucijos nuostatomis.
ES aktai dabar Lietuvoje taikomi remiantis ne stojimo sutartimi, bet Lisabonos konvencija, kuri iš esmės pakeitė Lietuvos buvimo ES sąlygas, kurios buvo patvirtintos stojimo referendumu. Lisabonos konvenciją Seimas patvirtino neskaitęs. Tad juridiškai dabar Lietuvoje ir likusioje ES, išskyrus Airiją, kurioje referendumas dėl Lisabonos konvencijos įvyko, tokia padėtis, kad gali būti abejojama, bet kurio ES akto Lietuvos teritorijoje galiojimo teisėtumu. Bet kurio referendumo sprendimai turi didesnę juridinę galią už Seimo sprendimus. Tad referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams sprendimai tikrai gali prieštarauti stojimo į ES sutarčiai. Tačiau, bet kuri sutartis negali būti sudaroma neribotam terminui, o jei sudaroma neribotam terminui, vistiek turi būti numatytos sąlygos, kurioms esant ji baigiasi. Šiuo atveju – sutartyje stojimo į ES yra ar turėjo būti numatytos išstojimo iš ES sąlygos. Turėtų būti numatytos ir pasekmės to, jei viena šalių nevykdo savo įsipareigojimų. Bet šiuo atveju, įtariu to nėra numatyta, arba viskas aptarta labai neapibrėžtai. Tad ES reakcija į Lietuvos sutarties sąlygų nesilaikymą visiškai neaiški – nuo visiško nekreipimo į tai dėmesio iki kai kurių ekonominių sankcijų taikymo. Be to, stojimo į ES sutartyje Lietuva nėra įsipareigojusi parduoti užsieniečiams savo žemės. Lietuva įsipareigojo tik užtikrinti laisvą kapitalo judėjimą. Kapitalo apibrėžimas: visos priemonės, būtinos pelnui uždirbti, išskyrus žemę ir darbo jėgą. Tad, mes tik įsipareigojome užtikrinti laisvą pinigų ir gamybos priemonių judėjimą.
Bet kuri sutartis gali bet kada būti keičiama abipusiu šalių susitarimu. Labai dažnai sutartyse numatomos šių sutarčių keitimo sąlygos – nuamtoma, kokioms aplinkybėms pasikeitus, kaip bus keičiamos sutarties sąlygos. Lietuvai nusprendus nevykdyti kai kurių sutarties su ES punktų turėtų būti deramasi dėl stojimo į ES sutarties kai kurių punktų pakeitimo. Tačiau, kaip rašiau anksčiau, Lietuva, stodama į ES, neįsipareigojo parduoti žemės užsieniečiams.
Kodėl skleidi dezinfomaciją. Lietuva įsipareigojo parduoti žemę užsienieičiams. Dar daugiau – jokių saugiklių (neva, kad užsieniečiai nesupirkinėtų), apie kuriuos pezėjo politikai, pagal sutartį negali būti.
“Nepaisant įsipareigojimų pagal Sutartis, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga, septynerius metus nuo įstojimo dienos Lietuva gali toliau taikyti šio Akto pasirašymo metu galiojančiuose jos teisės aktuose nustatytas taisykles, reglamentuojančias valstybių narių piliečių ir bendrovių, įkurtų pagal kitos valstybės narės įstatymus, kurios nėra įsteigtos, neįregistruotos ir neturi vietinio filialo ar atstovybės Lietuvoje, žemės ūkio paskirties žemės ir miškų įsigijimą. Valstybės narės piliečiui įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę ir miškus bet kuriuo atveju negali būti taikomos mažiau palankios sąlygos nei tos, kurios buvo Stojimo sutarties pasirašymo dieną, arba griežtesnės sąlygos nei trečiosios šalies nacionaliniam subjektui.”
Vadinasi, 7 metus galioja draudimas užsieniečiams pirkti Lietuvos žemę. Praėjus 7 metams Lietuvos piliečiai turi nuspręsti, ar pratęsti šį darudimą 10, 50, 100 metų, ar ne.
Ne, sekanti pastraipa, kurios neįdėjau, kalba apie pratęsima dar 3 metams. Jis jau išnaudotas. Taip, Lietuvos piliečiai turi teisę pratęsti, tam ir rengiamas referendumas, bet parsidavę Briuseliui visaip stengiasi, kad jis neįvyktų.
betgi jie nedurni ir supranta, kad pagal LR Konstitucija tokios sutarties niekas neturejo teises pasirasyti be atskiro tam surengto Referendumo, tad ir pasirasyta Sutartis yra negaliojanti, galiojantis yra tik pats istojimas be jokiu salygu
Kalba eina apie atsirandančius prieštaravmus pačioje Konstitucijoje.
gal neieškokit sliekų ant esfalto giedrą dieną.Nereikėjo išgrabalioti 2003 Konstitucijos 47 straipsnį net nebalsavus už tai reikiamam skaičiui seimo narių ir neatsirastų velnniavos.Patys sujaukė galimai ir neteisėtai jei terūko net 3 semo narių balsų,dabar aiškint bando apie prieštaravimus.Jaučiasi ,kaip katinas į miltus pridėjęs.
Sliekai išlenda ant asfalto po lietaus. O jūs manote jei tų trijų balsų būtų netrūkę velniavos būtų mažiau?
Nesupratau minties kam taikoma,-“Patys sujaukė galimai ir neteisėtai jei terūko net 3 semo narių balsų,dabar aiškint bando apie prieštaravimus”. Ar teisingai suprantu jog man? Tokiu atveju pasiklydote.
Tai nekeičia reikalo esmės. Aš vadovaujuosi pirminėmis, nepanaikintomis, Konstitucijos nuostatomis. O jeigu tai prieštarauja ar stojimo sutarčiai, ar Lisabonos, ar dar kam nors, tai tegul man atleidžia eurooptimistai, mano požiūriu viskas kas prieštarauja Konstitucijai neturi galios. Ir šiuo atveju nesvarbi kieno tai nuomonė, ar tai būtų KT ar dar kieno. Jeigu prieštaravimai atsiranda dėl Konstitucijos papildymų privalu vadovautis pirminėmis nuostatomis atmetant papildymus.
Priimdama Lisabonos konvenciją ES pažeidė beveik visus Lietuvos stojimo į ES sutarties punktus. Tai kodėl Lietuva turėtų nepriekaištingai laikytis šios sutarties?
Liuks!Tiesiai į dešimtuką !
na gerai visi pakalbėjot , kaip jums atrodo protingai. Dabar , man- kaimiečiui , paaiškinkit, jeigu mūsų anūkams ES pasidarys nepatraukli, nuostolinga, pavojinga. Išeiti įmanoma , ar vėl “na vieki splatyla vielikaja ES”.
Kas atsakys ? Nuo Lansbergio atsikabinkit, jam dzin. Jis baigia savo kelią.
Na, tada tavo anūkam reikės tik atrasti, kad pagal 7. Konstitucijos straipsnį Lietuvos narystė ES yra negaliojanti. Aišku, Briuselis purkštaus. Tokiu atveju jiems bus galima priminti:
LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS AKTAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTĖS EUROPOS SĄJUNGOJE
…
pažymėdamas, kad Europos Sąjunga gerbia savo valstybių narių nacionalinį tapatumą ir konstitucines tradicijas,
Netikiu. Iš cccp irgi buvo galima išeiti. Pasisekė tik per stebūklą. Nes Rasija paskendo savame “blūde”. O ir mūsiškių užmušė nedaug. Oi atsiprašau. Nepriskaičiavau tremties ir partizanų žūčių. Įdomu, kiek “Eu” užmuš mūsiškių, kai bėgsim nuo jų.
ES irgi paskęs savo šūde ir grius. Aišku, prie to gali prisidėti ir geopolitinės katastrofos. Kas dėl Lietuvos, tai mus iš ES gali “išvaduoti” ir Rusija. Pažiūrėkite, kaip baigsis Ukrainos įvykiai. Tai tik kelių savaičių klausimas. Rusija dabar turi gerą šansą pradėti žemių surinkimą.
Tai į bedugnę ritasi Alkas, dabar jau atvirai ragina Lietuvą išstoti iš ES ir prisijungti prie putininės Rusijos. Nematau skirtumo tarp Vaškūno Alko, Padleckio fronto, ar tomoševskio jiedinstvos, jų norai tapatūs, išplėšti Lietuvą iš Europos ir ją grąžinti Rusijai, šito siekia visos Alko šiukšlės čia antilietuviškus komentarus rašančius. Geras bolševikas būna geru tik po to kai yra miręs.
juokingas jūs, bandydamas vieno komentatoriaus nuomonę prikergti visiems ne jūsų skonio mėgėjams.
Nepersistenkit:)
savo “bolše” ir “navikus”ne tuo adresu svaidot, paskui jie ne ten patekę grįžta pas tamstą bumerangu:)
Žiūrint pagal dar nemirusių Emi grantų skaičių, tai Lietuva akivaizdžiai nori prisijungti prie Endglend.
CHA
Nesirita Alkas į jokią bedugnę. Keliolika ekstremistų čia lieja savo nuoskaudas, o VSD atstovas Mališauskas tvarkingai registruoja visų jų pasisakymus pagal IP. Alkas labai reikalingas ir svarbus Lietuvai, kad būtų nustatyti galimi riaušių kėlėjai, aktyvūs ES priešininkai, ksenofobai ir nacionalsocialistai. Nereikia manyti, kad mūsų VSD miega. Tik laiko klausimas, kada bus nustatyti valstybės priešai, kada jie sulauks sankcijų. Alko administracija sulauktų VSD palaikymo, skelbdama rašančiųjų IP viešinimo, komentatorių registracijos ir t. t., nes tokia antivalstybinė agitacija, kuri publikuojama komentaruose, anaiptol nepateisina Alko “žodžio laisvės”.
Įdomiai pats rašinėjat. Atrodytų, tarsi iš tiesų norit, kad Rusija prisijungtų ir Lietuvą kaip “savo žemę”. Buvau geresnės nuominės apie jus. Mano gi pozicija labai paprasta: reikia naudotis visais, kurie mums naudingi, tam, kad sustiprinti savo tautą. Kadangi buvimas Vakarų struktūrose gręsia tautos sunykimu (į Vakarus emigravo apie 600 – 700 tūkst. lietuvių, kuriųvaikai jau dabar nebemoka lietuviškai ir aivaizdu, kad jie ir jų vaikai nebegrįš) šiuo metu (pabrėžiu, šiuo metu) reikia palaikyti tuos, kurie kongrontuoja su Vakarais, taigi, Rusiją. Kaip bus ateityje, pamatysim. Ateitis nenuspėjama. Gal Kinija ims pirmu smuiku groti, gal Indija sustiprės ir t.t. ir t.t. Rusija gal subyrės ir pan. Mums svarbiausia tebūna mūsų tautos likimas. Bent jau man asmeniškai į visą kita nusispjauti.
Čia buvo reakcija į “N” pasisakymą.
Mano atsakymas – tik dabar susiklosčiusios geopolitinės situacijos komentaras. Taigi parašiau, kad gali “išvaduoti”. Manau aišku, ką reiškia kabutės? O su Rusija bet kokiu atveju reikia geresnių santykių.
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO GALIOJIMO
Lietuvoje šiuo metu įsisiūbavus prieštaringoms ir tautą skaldančioms nuomonėms dėl žemės pardavimo užsieniečiams, iškyla būtinybė grįžti prie galiojančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir patikrinti jos 47 straipsnio pakeitimo 2003 metais teisėtumą:
LRK 148 straipsnis: Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už tai balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių.
Už LR Konstitucijos 47 straipsnio pakeitimą 2003 m. kovo 20 dieną balsavo tik 90 LR Seimo narių, todėl pakeitimo projektas turėjo būti nepriimtas ir atidėtas 12 mėnesių, kaip kad nurodyta tame pat LR Konstitucijos 148 straipsnyje. Kadangi to nebuvo padaryta, pakeitimas yra neteisėtas ir dabar tebegalioja Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurios 47 straipsniu draudžiamas Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams, paliekant išlygą tik Lietuvos akredituotoms užsienio valstybių ambasadoms:
LRK 47 straipsnis: žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei. […] žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei—jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.
Sambūrio „Patirtis“ nariai įsitikinę, kad ne mažiau kaip dviejų trečdalių reikalavimu LR Konstitucijoje išreikšta apsauga nuo lengvabūdiško jos keitimo, pasinaudojant proga, kai ne visi LR Seimo nariai yra arba ne visi iš 141 gali dalyvauti, balsuojant svarbiausiais konstituciniais klausimais. Tačiau ir interpretuojant kitaip, skaičiuojant tik nuo 137 tuo metu buvusių LR Seimo narių, net ir apvalinant trupmeną į didesniąją pusę, vis tiek ir geriausiu atveju LR Konstitucijai pakeisti pritrūko ne mažiau kaip dviejų keitimui pritariančių LR Seimo narių.
Sambūris „Patirtis“, siekdamas išvengti tautos supriešinimo, artėjant referendumui, prašo Jūsų, gerbiama LR Seimo Pirmininke, patikrinimo ir teisinių išvadų dėl LR Konstitucijos 47 straipsnio galiojimo Lietuvos Respublikos suverenumo ir teritorinio vientisumo klausimu.
Sambūrio „Patirtis“ pavedimu:
pirmininkas dr. Romas Pakalnis
atsakingasis sekretorius Albinas Jasiūnas
va čia tai bomba…o kas pasirašė šią pataisą. Čia prezidentas turėjo grąžinti pataisą seimui, pakartotiniam svartymui pagal Konstitucijos pataisoms nustatytas procedūras. Na o jei to nepadarė vadinasi dalyvavo sąmoksle ir sulaužė priesaiką, padarė sunkų valstybinį nusikaltimą.
Papildau
š tai tie rezultatai:
Seimo posėdis Nr. 353 (2003 03 20, rytinis)
Darbotvarkės klausimas
Konstitucijos 47 straipsnio antrojoje dalyje numatyto žemės sklypų įsigijimo nuosavybėn subjektų, tvarkos, sąlygų ir apribojimų Konstitucinio įstatymo pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (nauja redakcija) (Nr. IXP-1119(3SP)) ; priėmimas
(dokumento tekstas, susiję dokumentai)
Pranešėjas (-ai): Aloyzas Sakalas
Svarstymo eiga
11:48:33 Kalbėjo Gintaras Steponavičius
11:52:28 Kalbėjo Irena Šiaulienė
11:55:56 Kalbėjo Vytautas Landsbergis
11:57:05 Kalbėjo Bronius Bradauskas
11:58:25 Įvyko registracija (užsiregistravo 116)
11:58:25 Įvyko balsavimas dėl įstatymo priėmimo; pritarta (už 90, prieš 17, susilaikė 6)
Tai pasirodo seimaklyniai išsidūrė, o pani admsius ant BK užsiruopštė,. Padarytas nusikaltimas.
nesvarbu ar galioja ar negalioja, bet siuo Referendumu bus pasakyta kad Referendumu priimtos Konstitucijos pataisos ar papildymai gali buti pakeisti tik kitu Referendumu, pataisoms paprasta visu balsavimo teise turinciu pilieciu dauguma, o papildymams 3/4…taigi tuo paciu uzkirs kelia Seimui veliau vel griebtis keisti si straipsni del Zemes
Mintis bendradarbiauti su tais, kurie nepasiduoda bandos jausmui -Vengrija, UK, kitais – visai racionali. Imponuoja islandų elgesys. Turim iš ko mokytis. Konservatoriai, skelbę aukštas idėjas, patapo kažkokia anomalija – užteršė ne tik savo lizdą, bet ir visą aplinką.Lietuvai išparduot žemes pražūtinga. Tai neginčyjama.
Smagu, kad Jums ir Jūsų giminei pasisekė. Deja, tokių kaip Jūs – mažuma. Mano aplinkos žmonės – mokytojai, policininkai,medicinos darbuotojai – deja, iš savo atlyginimų sėkmingai skursta. Jei ne skudurynai, būtų visai riesta. Naujas automobilis, nauji baldai, kelionė – iš fantastikos srities. Ar tai normalu? Beje, nerūkom, negeriam, narkotikų nevartojam.
Ačiū už palaikymą. Mūsų šeimoje irgi tik trys verslininkai, kiti – valstybės karjeros tarnautojai, vienas politikas. Gyvename ne pertekliuje, bet laimingi, sotūs, linksmi. Gal mūsų sėkmės paslaptis – laisva Lietuva. Jei turėčiau laiko ir vietos, parašyčiau. kaip prieškariu VISKĄ – iki Fordo ir Philips radijo neskaitant modernių namų turėję mano tėvai tapo kaliniais, o mes – po Stalino mirties gimę jų vaikai – liaudies priešais.
Protingų tėvų vaikai kvaili nebūna. Tą matau ir savo anūkuose. Ačiū Dievui, esame eurofanatai, NATO šalininkai, Maidano rėmėjai. Ar jauti, žmogau, koks džiaugsmas apima sielą? Nuo 1675 metų esame Lietuvoje, ir niekada jos neišdavėme.
Tarpukaryje Fordą ir Philips radiją bei modernius namus galėjo turėti tik tie, kas išnaudojo kitus arba buvo prisisiurbę prie valstybės. Taip kad nėra ko čia didžiuotis. Nes mano proseniai tokius kaip jūs išlaikė savo sunkiu darbu.
Tikra teisybė. Paprotine teise (gyveno Užnemunėje) mano seneliai turėjo dvi daržininkų šeimas, kurios už savo naudojamą žemės sklypą turėjo atidirbti nustatytą dienų skaičių ponų žemėje (daržininkų pavardės Vyšniauskai ir Karsokai). Jie turėjo savo namelius, gyveno iš savo darbo. Tai buvo Napoleono teisės palikimas, galiojęs Suvalkijoje.
Taip, mano giminės buvo Suvalkijos kolonizatoriai XVII amžiuje, bet atkuriant Lietuvos valstybę jie buvo aršūs litvomanai, išauginę savo vaikus patriotais, komunizmo priešininkais ir partizanų rėmėjais.
Už tai jie sulaukė sovietų kalėjimo.
Bet kas, besiilgintis sovietmečio ir giriantis SSRS laikus, yra asmeninis mano priešas, tikiuosi – ir mano valstybės Lietuvos Respublikos priešas. Tokius niekšus priduoti VSD, KAM II departamentui ir pan. yra kiekvieno lietuvio pareiga. Jos aš laikausi ir laikysiuosi, nes mano valstybė – mano namai, mano gerovė, mano laisvė.
Štai tie rezultatai:
Seimo posėdis Nr. 353 (2003 03 20, rytinis)
Darbotvarkės klausimas
Konstitucijos 47 straipsnio antrojoje dalyje numatyto žemės sklypų įsigijimo nuosavybėn subjektų, tvarkos, sąlygų ir apribojimų Konstitucinio įstatymo pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (nauja redakcija) (Nr. IXP-1119(3SP)) ; priėmimas
(dokumento tekstas, susiję dokumentai)
Pranešėjas (-ai): Aloyzas Sakalas
Svarstymo eiga
11:48:33 Kalbėjo Gintaras Steponavičius
11:52:28 Kalbėjo Irena Šiaulienė
11:55:56 Kalbėjo Vytautas Landsbergis
11:57:05 Kalbėjo Bronius Bradauskas
11:58:25 Įvyko registracija (užsiregistravo 116)
11:58:25 Įvyko balsavimas dėl įstatymo priėmimo; pritarta (už 90, prieš 17, susilaikė 6)
Tai pasirodo seimaklyniai išsidūrė, o pani admsius ant BK užsiruopštė,. Padarytas nusikaltimas.
Paleista RIEBI ANTIS dėl referendumo neteisėtumo. Referendumai neįeina į KONSTITUCINIO TEISMO vertinimo kompetenciją
konservatoriai ir vrk pasiklydo Lietuvos Konstitucijoje,varkšai eiško palankių įstatymų,bet neranda,tai galima tik užjausti
Galutinai paaiškėjo didžiausi priešai, kurie nori, kad valstybė liktų be žemės.
Patys dirba kitoms valstybėms ir dar šmeižia dorus žmones.
Geriau paklaustų Konstitucinio teismo kaip nukabinti lenkiškus gatvių pavadinimus, tai būtų didesnė nauda valstybei.
Ar nepersikels Maidanas i Lietuva,jai bus tyciojamasi is LR konstitucijos.
Nemanau. Tikiose akcijose paprastai dalyvauja jaunimas. O LT studentams jau keip reikiant praplautos smegenys. Kiek jų prisidėjo prie pastarųjų kelių metų protestų akcijų Lietuvoje? Nebent tik vienetai – retenybė. Kiek studentų rinko parašus, kiek jų pasirašė už Referendumą? Taip pat tik vienetai.
Aš pats esu studentas ir situaciją žinau 🙁 Sakoma, jog viltis visada gyva. Bet, studentiškoje aplinkoje ją išlaikyti nėra taip paprasta. Sunku pasakyti, kiek iš viso Lietuvos studentai politiškai yra aktyvūs. Bet jei “aktyvizuotusi” – tai įtariu, kad stotų tikrai ne tautininkų pusėn.
Jaunimas jaunimui nelygu. Studentijai – europropesorių smegenėlės praplautos, tačiau vyresniųjų klasių moksleiviai, ypač provoncijoje dar auklėjami patriotine ir tautine dvasia. Kilus naujai tautos atgimimo bangai, žmonių gretos augs, jei nebus pasiduota sisteminiam ,,skaldyk ir valdyk, mechanizmui, kuris atskleidė parodė Šliužo-Vaišvilos požiūrio skirtumą dėl tolesnio veikmų plano.
žemės vardu yra įrašas LNK Jakilaičio laidos kur Pranciškus,Karbauskis ir ūkinikų sąjungos pirmininkas labai šauniai kovėsi už Lietuvos Žemę,Tautos teisę spręsti svarbiausius klausimus.Šaunuolis Pranciškus,titras Lietuvos Ąžuolas ir visi trys kalbėjo logiškai,aiškiai,išmintingai ir tiksliai.E Masiulio,net gaila buvo koks jis ten vargšelis buvo , kaip apipešiotas žvirbliukas:)
-Pagarba jiems-gynusiems Lietuvos Žemę ir Tautos teises.Dar sako,kad Tautai trūks to ar to,o jie parodė ,kad išmintis Tautoje ir gyvena.
Telaimina juos Dievai.
protingi tautiečiai jau surado ir paskelbė konstitucinio teismo pagrindinę klaidą ir nekompetencijos požymius dėl žemės nuosavybės klausimo , o būtent : 2003.kovo 20 balsavimas seime dėl konstitucijos 47 str. pakeitimo nepavyko ir neatitiko pagrindinio įstaymo ( nesurinko reikalaujamų 2/3 seimo narių balsų ) , todėl senoji konstitucijos redakcija tebegalioja .
Čia tik nuovados dėl referendumo “Už Lietuvos valstybės galioje likusio (žr. šį KT p r i p a ž i n i m ą)
Lietuvos banko piniginio vieneto LITO leidimo į apyvartą (emisijos) v a l d y m o ir galimo keitimo kita,
n e v a l d o m a Lietuvos banko valdybos, – pinigine išraiška, – pvz. euru, rubliu, doleriu ar grivna”.
Nuovados
dėl išvadų
TOKIOS,
– kad pačiam J. Sabatauskui grubiai pažeidus KT 125 str. keitime Seimo NARIO PRIESAIKĄ,
ir sykiu su požiopliu tuomečiu Prezidentu (gal yra dar atmenančių kas juo buvo) bei jo komanda
iki pat 2014-01-25 mulkinusiu visą Lietuvą, pats J.Sabatauskas tyčia-netyčia prisiprašė savąją
žioplystę patvirtinti, ir pripažinimą iš KT gavus, kad esąs visiškas mulkis, žioplys, ir netgi galbūt
kenkėjas (pagal anuomečio 125 KT str. keitimo iniciatorių dėl Lito valdymo galių “išėmimą” iš
LB valdybos į eurovaldybą kaitos), – savą tęstinumo pagrindimą dėl tinkamumo dirbti teisėtu Tautos
atstovu Lietuvos Seime turi pasitikrinti, t. y. paprašyti jo veikos ir galimos žalos Lietuvai įvertinimo.
Kol kas be Generalinės prokuratūros, ar kito Lietuvos Valstybės įstatymais bei Konstitucijoja
numatyto pareigūno veikos padarinių tyrimo (pvz. specialia, naujai perrinkto Seimo, nes kur tau
su tokiais Aukščiausiųjų sprendimų Valstybėje galią turinčio Lietuvos Konstitucinio Teismo nutarimu
atskleistais n i e k a d ė j a i s toliau besistumdysi Eurosojūziniuose prieangiuose, užangiuose ar
kt. …angiuose), kol iki naujųjų išankstinių Lietuvos Seimo rinkimų gegužės-birželio mėn. klausimą
spręs dėl šioje AFEROJE dalyvavusių “poli”-tikų tinkamumo eiti pareigas prisiekus Lietuvai, tam kam
ir priklauso spręsti… o kam visgi DABAR priklauso šias painiavas-raizgalynes at-pančioti…
IKI BŪSIMŲ SEIMO RINKIMŲ – išankstinių, 2014 gegužės-birželio mėn.
Jau tik tokia sąlyga,
pagrečiui su galmu referendumu apie Lietuvos piniginio vieneto LITO galių tėstinumą –
1.
– Palikti
2.
– Panaikinti (keičiant į…)
Nuovadų pagrindas k i e k i a i balsų (po vieną, kas sau)
žr.
iš lapkričio 7 d. Seimo stenogramos:
“Dabar dėl kitų pasiūlymų. Yra pasiūlymas išbraukti. Darbotvarkės 1-2 klausimas, nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą“ projektas Nr. XIIP-1167. Gerbiamieji kolegos, čia mes turėtume labai rimtai pagalvoti, nes nėra Teisės departamento išvados šiuo klausimu. Jeigu mes jį paliekame, tai pabandome nukelti į vėlesnį laiką. Ar bendru sutarimu galime sutarti? (Balsai salėje) Manau, kad į popietinį posėdį. (Balsai salėje) Jeigu bus išvados. Bendru sutarimu pritarta. (Balsai salėje) Jau yra išvados. Tada apsisprendžiam. Jeigu yra išvados, ar galime sutarti bendru sutarimu, kad paliekame šį klausimą darbotvarkėje? Balsuojame. Kviečiu visus balsuoti. Kas už tai, kad paliekame šį darbotvarkės klausimą darbotvarkėje, balsuoja už, kas mano kitaip, balsuoja prieš arba susilaiko. (Triukšmas salėje)
Balsavimo rezultatai: už – 52, prieš nėra, susilaikė 32. Taigi darbotvarkėje šis nutarimo projektas yra paliktas.
Dabar kitas pasiūlymas. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė gerbiamoji A. Pitrėnienė pasiūlė iš rezervinių klausimų įtraukti į rytinį posėdį klausimą, susijusį su projektu Nr. XIIP-881. Gerbiamoji Audrone, jeigu mes tvarkingai judėsime, tą klausimą įtrauksime į rytinį posėdį. Pabandysim. (Balsai salėje) Arba prieš Vyriausybės valandą mes jį įtrauksim. Ar jūs sutinkate su tokiu kompromisiniu variantu? Jeigu Seimo nariai sutinka, tik atsiradus pirmai galimybei iš karto įtraukiame ir svarstome šį klausimą. Gerai? Aš manau, kad mums pavyks padaryti iki popietinio posėdžio. Gerai? Ar gerai, ar tiksliai fiksuojame? Bet jeigu tiksliai fiksuosime, mes negalime šitaip, galime nespėti. Pranešėjas yra ministras. Ar jūs suderinsite su ministru? Suderinsite. Gerai, tada rytiniame posėdyje. Ar galime pritarti bendru sutarimu, kad rytiniame posėdyje panagrinėtume šį klausimą? Pritariame bendru sutarimu, paskutinis klausimas rytiniame posėdyje. Reikia suderinti su ministru. Ačiū. Pritarta. Ačiū už supratimą. Daugiau pastabų ir pasiūlymų dėl darbotvarkės nėra. Galbūt… Dar, matau, gerbiamasis K. Starkevičius. Prašom, kolega.
K. STARKEVIČIUS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, klausimas dėl bendrosios žemės ūkio politikos. Nutarimas buvo pateiktas dar rugsėjo mėnesį, parengtas ir buvo numatyta svarstyti spalio mėnesį. Traukiant į darbotvarkę, sudarant šios savaitės darbotvarkę, aš Pirmininkės prašiau, buvo įtrauktas į rezervą. Dabar dar atidėtas į rezervą. Vis dėlto spalio mėnuo ir lapkritis, gal pasvarstome šiandien, ten ne toks sudėtingas. Čia yra ir pozicijos, ir opozicijos, daugelio Seimo narių parengtas.
PIRMININKAS. Dėkoju, kolega, jums už pastabas. Aš manau, kad šios dienos darbotvarkėje mes tikrai neturime jokių galimybių. Aš paprašyčiau, kad ir jūsų frakcijos seniūnas, gerbiamasis Kazimierai, kad Seniūnų sueigos metu pasiūlytų įtraukti šį klausimą. Tiesiog galima ir raštu nuo frakcijos įtraukti. Ir artimiausiu metu mes galime pasvarstyti. (Balsas salėje) Jis yra išbrauktas iš rezervo, tiesiog galėjote paprašyti, kad jis būtų paliktas šios dienos darbotvarkėje. Aš manau, kad nebus didelių problemų, ir artimiausiuose posėdžiuose mes patenkinsime mūsų kolegų prašymą. Visi pasiūlymai, visos pastabos, kurios buvo pateiktos Seimo narių, yra apsvarstytos. Ar galime bendru sutarimu pritarti su visom pastabom ir pasiūlymais šios dienos darbotvarkei? Ar norite balsuoti? Pritarta bendru sutarimu šios dienos darbotvarkei.
10.12 val.
Seimo nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Konstitucijos 125 straipsnio pakeitimo įstatymas pagal Konstitucijoje nustatytą priėmimo tvarką neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ projektas Nr. XIIP-1167 (pateikimas)
Pirmasis darbotvarkės 1-2 klausimas – Seimo nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Konstitucijos 125 straipsnio pakeitimo įstatymas pagal Konstitucijoje nustatytą priėmimo tvarką neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ projektas Nr. XIIP-1167. Pranešėjas gerbiamasis J. Sabatauskas, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas. Kviečiame į tribūną. Gerbiamasis pirmininke…
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiamieji kolegos, iniciatyva kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl vienos iš Konstitucijos pataisų atsirado po to, kai Seime mes ne taip seniai balsavome dėl Konstitucijos 74 straipsnio pataisos. Pirmojo balsavimo metu per priėmimo stadiją buvo pritarta ir atsirado viešai išreikštų abejonių, kad Konstitucijos 147 straipsnio 1 dalyje nustatyti konkretūs Konstitucijos keitimo iniciatyvos subjektai, reiškia, kad svarstant Konstituciją Seime jis negali būti keičiamas. Taip išeina, kad, pagal kritikų nuomonę, jis turi būti balsuojamas tik tokios redakcijos, dėl kurios kreipėsi ketvirtadalis Seimo narių. Todėl nėra kito būdo, kaip patikrinti, ar tai nepažeidžia Konstitucijos pagal svarstymo ir priėmimo tvarką, tik kreiptis į Konstitucinį Teismą. Bet šis Konstitucijos pataisų projektas dar nėra galutinai priimtas, dar laukia antrasis balsavimas. Vadinasi, yra galimybė tikrinti tik kitas Konstitucijos pataisas, kurios buvo priimtos anksčiau. Būtent ši pataisa, dėl kurios dabar yra iniciatyva kreiptis į Konstitucinį Teismą, pasikeitė gana ženkliai, pradedant nuo to, kad visiškai kitokia redakcija atsirado priėmimo metu, negu buvo, kai buvo išreikšta iniciatyva ketvirtadalio Seimo narių.
Remiamasi tuo, kad Konstitucijos 69 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad įstatymai Seime priimami laikantis įstatymo nustatytos procedūros. Konstitucijos 69 straipsnio 1 dalis yra susijusi su Konstitucijos 76 straipsniu, kuriame pasakyta, kad Seimo struktūrą ir darbo tvarką nustato Seimo statutas ir Seimo statutas turi įstatymo galią. Seimo darbo tvarkos įstatymas apima ir įstatymų leidybos procedūros reglamentavimą, ir tai buvo nagrinėta Konstitucinio Teismo 2000 m. spalio 8 d. paskelbtame nutarime, 2002 m. sausio 14 d. nutarime. Aiškindamas Konstitucijos 69 straipsnio 1 dalies nuostatą kartu su Konstitucijos 76 straipsnio nuostata, Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad abi šios nuostatos reiškia, jog įstatymo priėmimo tvarka gali būti reguliuojama Seimo statutu, taip pat kitais įstatymais. Konstitucinio Teismo 2001 m., 2002 m. nutarimai. Seimo pareiga laikytis Seimo statute apibrėžtų įstatymų priėmimo taisyklių ne tik gali, bet ir turi būti vertinama kaip konstitucinė pareiga, nes ją lemia nuostata, įtvirtinta Konstitucijos 69 straipsnio 1 dalyje. Tai yra Konstitucinio Teismo 1993, 2000 ir 2002 m. nutarimai. Seimas, nustatydamas įstatymų priėmimo tvarką, turi paisyti Konstitucijos normų ir principų. Konstitucijos 147 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją turi teisę ketvirtadalis Seimo narių ar 300 tūkst. Lietuvos rinkėjų, ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkėjų, o Konstitucijos 148 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad Konstitucijos pataisos dėl kitų, tai yra ne dėl pirmojo ir keturioliktojo skirsnių, kur išimtinai tik referendumu galima keisti, turi būti svarstomos ir dėl jų balsuojama Seime du kartus. Tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka ir laikoma priimta, jeigu už pataisų projektą balsavo ne mažiau kaip du trečdaliai visų Seimo narių.
Konstitucinis Teismas taip pat yra pasisakęs, kad Seimas, leisdamas teisės aktus, turi žiūrėti, kad jie vienas kitam neprieštarautų, ir cituoju: „Seimas, atstovaudamas Tautai, kaip įstatymų ir kitų teisės aktų leidėjas yra savarankiškas tiek, kiek jo galių neriboja Konstitucija bei įstatymai. Neginčytina Seimo prerogatyva yra priimti, pakeisti, papildyti bei pripažinti netekusiais galios galiojančius įstatymus ir poįstatyminius aktus, tačiau tik laikantis Konstitucijoje nustatytos tvarkos ir visuotinai pripažintų teisės aktų suderinamumo principo.“ Įvertinęs visa tai, teikiu Seimui kreipimosi projektą dėl Konstitucijos 125 straipsnio, kurio iniciatyvos metu buvo pateikta iniciatyva, kad pinigų emisijos teisę dėl 2 dalies turi Lietuvos bankas, o galutinė išraiška – 2 dalis, šita iniciatyva buvo visai išbraukta, atsirado toks tekstas, papildant 3 dalį tokiais žodžiais: „Lietuvos banko valdybos pirmininko teisinį statusą bei atleidimo pagrindus.“ Visa ta dalis skambėtų taip: „Lietuvos banko organizavimo ir veiklos tvarką, taip pat įgaliojimus ir banko valdybos pirmininko teisinį statusą bei atleidimo pagrindus nustato įstatymas.“ Kitaip sakant, pasipildė tik ta nuostata, kuri ir taip buvo iki šiol įstatyme. Todėl nėra kito būdo patikrinti, ar procedūra pažeista, svarstant ir priimant Konstitucijos pataisas, kaip kreiptis į Konstitucinį Teismą. Ačiū.
PIRMININKAS. Dėkoju komiteto pirmininkui, jūsų nori paklausti du Seimo nariai. Pirmasis klausia V. Gapšys.
V. GAPŠYS (DPF). Dėkoju, pirmininke. Norėjau paklausti pranešėjo. Aš suprantu, iš kur kilo tas mūsų smalsumas sužinoti tą tvarką ir visa kita. Ar jūs esate įvertinę, ar pasižiūrėjote, jeigu Konstitucinis Teismas pasakytų, kad prieštaravo, kiek Konstitucijos straipsnių mums reikėtų pakeisti iš naujo? Nes turbūt ne šitas vienas buvo keistas, to straipsnio pakeitimus reikėtų automatiškai priimti iš naujo. Kiek dar Konstitucijos straipsnių reikėtų vėl atgal pakeisti ir sutvarkyti, jeigu Konstitucinis Teismas pripažintų, kad tai prieštarauja Konstitucijai pagal priėmimo tvarką?
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Matote, neaišku, kaip pasakys Konstitucinis Teismas. Konstitucinis Teismas kitą sykį įvertinęs, kad procedūra gali būti pažeista, pavyzdžiui, doktrinos paskutiniai pokyčiai, pavyzdžiui, dėl biudžeto priėmimo, yra tokie, kad procedūros buvo pažeistos, bet tie pažeidimai nebuvo tokie esminiai, kad būtų galima vertinti, kad pats įstatymas prieštarauja Konstitucijai pagal priėmimo ir svarstymo tvarką. Jeigu tokių straipsnių, kurie buvo keičiami pasikeitus pirminei iniciatyvai ir galutinei redakcijai, iš devynių iniciatyvų – kas antra, tai yra kas antra iniciatyva buvo žodis žodin tas pats, kas buvo pirminėje iniciatyvoje. Kituose pasikeitimų buvo, bet galbūt jie nebuvo tokie ženklūs kaip šiame straipsnyje, kur visiškai pasikeitė tekstas papildant kai kuriais žodžiais ar sąvokomis.
Bet tai nereiškia, kad jeigu Konstitucinis Teismas pripažintų konkrečios pataisos prieštaravimą pagal procedūrą, kad kitos pataisos taip pat netektų galios, dėl jų taip pat reikėtų kreiptis. Aš visiškai esu įsitikinęs, kad remiantis tuo, ką aš anksčiau išdėsčiau, ir ta doktrina, kuri jau yra nustatyta Konstitucinio Teismo, vis dėlto Konstitucinis Teismas yra pasakęs, kad Seimo konstitucinė pareiga vadovautis Seimo statutu ir jo nustatyta tvarka, todėl kitos tvarkos kaip Statute daugiau nėra. Iš to, ką aš prieš tai kalbėjau apie aiškias Konstitucijos nuorodas…
PIRMININKAS. Dėkoju, pirmininke. Paklausti nori kolega K. Masiulis. Prašom.
K. MASIULIS (TS-LKDF). Aš faktiškai ne dėl to įstatymo, bet noriu jūsų paklausti. Ar ne per daug mes kreipiamės į Konstitucinį Teismą? Gal mes patys pajėgūs atsakyti į daugelį klausimų? Jūs teisininkai, jeigu kyla abejonių, matyt, jūs turite kokią nors nuomonę. Ar tikrai mes be jo negalime išsiversti ir taip dažnai apkrauname jį gal tokiu per dažnu darbu?
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Šioje kadencijoje dar nė karto nebuvo kreipimosi. Tai ne taip, kaip praeitoje kadencijoje, kai į Konstitucinį Teismą buvo kreipiamasi Seimo kur kas dažniau. Matote, kai buvo viešai išsakytos abejonės ir jūsų frakcijai įvertinus pareiškimą, kad, jūsų įsitikinimu, yra pažeista procedūra, nėra kito būdo, kaip patikrinti procedūros atitikimą, ar Seimo nustatyta procedūra atitinka Konstitucijos nustatytą tvarką, ar ne. Aš nematau kito būdo, kaip patikrinti, ar Seimo statutas, šiuo atveju nustatyta procedūra, keičiant tuos Konstitucijos straipsnius, kuriuos gali keisti Seimas, yra tvarkinga, neprieštaraujanti Konstitucijai.
PIRMININKAS. Dėkoju komiteto pirmininkui. Jūs atsakėte į visus klausimus. Dėkoju jums. Gerbiamieji kolegos, kaip suprantu, motyvai už ir prieš. Motyvai už – P. Gražulis. Prašom.
P. GRAŽULIS (TTF). Gerbiamieji Seimo nariai, aš manau, kad šitą procedūrą vienaip ar kitaip reikia baigti. Jūs žinote, kad yra žmogaus teisių sprendimas, žinote, kad buvo teikta daug įvairiausių iniciatyvų ir vis atsiranda kažkokių kliūčių. Šiuo metu, aš manau, vienintelis kelias, kad išsiaiškintume, ar ši procedūra, dėl kurios suabejojo buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas E. Kūris, prieštarauja Konstitucijai, yra vienintelis kelias kreiptis į patį Konstitucinį Teismą.
Kaip žinote ir kaip kalbėjo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas J. Sabatauskas, tokių procedūrinių pažeidimų buvo labai nemažai priimant. Ir, kaip žinote, Konstitucinis Teismas išaiškino, kad tai paties įstatymo priėmimo esmės nekeičia. Žinoma, tokių procedūrų pažeidimų neturėtų būti, bet jeigu įstatymas priimtas, tai procedūra nėra aukščiau už įstatymo turinį.
Tikimės, kad Konstitucinis Teismas greitai duos atsakymą ir mes galėsime žengti paskutinį žingsnį balsuodami antrą kartą dėl šios Konstitucijos pataisos priėmimo. Ačiū visiems, kurie paremsite balsuodami.
PIRMININKAS. Dėkoju. Gerbiamieji kolegos, pateikimo metu gali būti išsakyta tik viena nuomonė už. Nuomonės prieš mes nematėme.
Aš matau, kad Seimo Pirmininkė stovi dėl ypatingos skubos tvarkos. Gerbiamoji Pirmininke, dėl ypatingos skubos, prašom, jūsų nuomonė.
L. GRAUŽINIENĖ. Aš garbiam Seimui dėl šio nutarimo projekto teikiu ypatingą skubą.
PIRMININKAS. Ačiū. Pirmiausia mums vis tiek reikės balsuoti ir priimti po pateikimo šį nutarimo projektą. Kviečiu balsuoti. Kas už tai, kad po pateikimo pritartume nutarimo projektui Nr. XIIP-1167, balsuojate už, kas manote kitaip, balsuojate prieš arba susilaikote. (Balsai salėje)
Už – 78, prieš nėra, susilaikė 14. Po pateikimo nutarimo projektui pritarta.
Kaip jūs girdėjote, Seimo Pirmininkė siūlė ypatingą skubą. Pagal Statuto 164 straipsnį… Tiesa, dar reikia balsuoti. Kas pritariate ypatingai skubai, balsuojate už, kas manote kitaip, balsuojate prieš arba susilaikote. (Balsai salėje) Pacituosim, pacituosim. Pereisime visas procedūras.
Už – 78, prieš – 1, susilaikė 15. Ypatingai skubai yra pritarta.
Dabar cituoju 164 straipsnio 4 punktą: „Svarstant projektą ypatingos skubos tvarka 155 straipsnio reikalavimai netaikomi ir priėmimo procedūra po pateikimo gali būti pradėta ne anksčiau kaip po 3 valandų pertraukos. Per šią pertrauką raštu pateikiamos įstatymų leidybos iniciatyvos teisę turinčių asmenų pataisos, Teisės departamento išvada dėl jų ir projektas suredaguojamas Dokumentų skyriuje. Įstatymų leidybos iniciatyvos teisę turinčių asmenų pataisos raštu pateikiamos likus ne mažiau kaip vienai valandai iki projekto priėmimo pradžios.“
Gerbiamieji kolegos, yra galimybė 3 valandas jums teikti įvairius pasiūlymus. Faktiškai 2 valandas, nes per vieną valandą turi pasižiūrėti jūsų pasiūlymus.
Pagrindinis komitetas – Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Ar papildomų komitetų, norinčių svarstyti šį nutarimo projektą, nėra? Nėra.
Gerbiamieji kolegos, manau, kad šitą klausimą reikėtų įtraukti pirmuoju numeriu į popietinį posėdį, bet ten yra opozicijos darbotvarkė. Arba tada paskutinį klausimą, jeigu mes turėsime, bet gali būti nepraėjusios trys valandos dėl paskutinio klausimo rytinės darbotvarkės. Tai, aš manau, gal vis dėlto pirmuoju klausimu popietinės darbotvarkės, na ką, padirbėsime ilgiau, jeigu reikės. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū. Pritarta bendru sutarimu.
10.30 val.”
Ką gi,
“…tegu saulė Lietuvos…”
lėtai, vangiai, tačiau tvirtai pargrįžtanti į t.p. žioplai (požiopliai) nukeistą
iki pat 1940 m. Lietuvos užkariavimo galią turėjusį Lietuvos valstybės Himną,
šių
“už – 52, prieš nėra, susilaikė 32”
deramai nepasipriešinusių Saulei Jos vardan tieSOS,
savaime ir sudėsto (su-dėlioja) būsimų išankstinių Seimo rinkimų datą.
Juk,
net stenograma rodo – Lietuvoje laiku ir vietoje, visai
netikėtai ima ir ypatinga skuba Valstybinę santvarką
sutvarko, išlaiko ir palaiko s p r e n d i m a i s, šiuo atveju
regint P. Gražulio su K. Masiuliu nuoraiškas tarp, – “et išsiverskime” bei “et kreipkimės:
amžina dvikova – MYLĖTI AR BIJOTI, kodėl.. TS’KP-inis bijąs (ko, – kaip ir valios raiškos “už žemę”),
o kitas iš to pat žioplo (ar žioplių) Seimo ne, ir dirba, griūna, klumpa kelia.
Čia labiausiai (lapkričio 7 d.) laimėjusi pati Seimo pirmininkė.
Ir dabar “Kiek dar Konstitucijos straipsnių reikėtų vėl atgal pakeisti ir sutvarkyti, jeigu Konstitucinis Teismas pripažintų, kad tai prieštarauja Konstitucijai pagal priėmimo tvarką?”
abejonei seima viešai išsakytai pasitvirtinus,
ką mes galime apie tuos – “aukščiausiuosius” pasakyti, kurie v i s i š k a i ŽIOPLAI
už kažkokį kitokį, svetimą piniginį ženklą – eurą, rublį, grivną su/be zloto p a s i s a k ą.
Nejau be šio žioplo (žioplių) Seimo
ir Prezidentūroje,
ir Vyriausybėje
abelnai (be išlygų) apsižioplinę visi???
Įdomu, ar tokį teisėtą KT kirtį dėl išlikusios ir n e p a n a i k i n t o s Lietuvos banko IŠIMTINĖS ir
nedalomos, nedalijamos bei nedeleguojamos teisės į pinigų emisiją Lietuvoje, piniginiu vienetu LITAS,
išlaikys, atrems bei pasitaisys nuolankiu atsiprašymu Vadovai (mūsų):
Prezidentė ir Ministras Pirmininkas?
Apie tas v a l a n d as, – laimės,
paildymas-išnaša (laimĖs ar lAimės), kas ir kaip; dabr, šiandien ir
su tavimi?
“Gerbiamieji kolegos, yra galimybė 3 valandas jums teikti įvairius pasiūlymus. Faktiškai 2 valandas, nes per vieną valandą turi pasižiūrėti jūsų pasiūlymus.
Pagrindinis komitetas – Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Ar papildomų komitetų, norinčių svarstyti šį nutarimo projektą, nėra? Nėra.
Gerbiamieji kolegos, manau, kad šitą klausimą reikėtų įtraukti pirmuoju numeriu į popietinį posėdį, bet ten yra opozicijos darbotvarkė. Arba tada paskutinį klausimą, jeigu mes turėsime, bet gali būti nepraėjusios trys valandos dėl paskutinio klausimo rytinės darbotvarkės. Tai, aš manau, gal vis dėlto pirmuoju klausimu popietinės darbotvarkės, na ką, padirbėsime ilgiau, jeigu reikės. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū. Pritarta bendru sutarimu.
10.30 val.”
Ką gi,
“…tegu saulė Lietuvos…”
is Amelijos seilejimosi matyti, kad visa sita betvarke yra tycia padaryta…ir kova vyksta tarp vagiu (parazitu) ir apvogtuju (pavergtuju)…kur Amelija atstovauja vagiu (parazitu) luomui ir mentalitetui