Konstitucinis Teismas (KT), išnagrinėjęs Seimo narių grupės prašymą, šiandien, lapkričio 20 dieną, priėmė nutarimą, kuriuo pripažino, kad sumažintų tėvystės pašalpų kompensavimo nenustatymas neprieštarauja Konstitucijai.
Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 16 straipsnio 4 dalis tiek, kiek joje nenustatytas įstatymų leidėjo įsipareigojimas kompensuoti 2010 metais sumažintas tėvystės pašalpas, teisė į kurias įgyta iki jų sumažinimo, viršijančias naują (sumažintą) maksimalų kompensuojamojo uždarbio dydį, neprieštarauja Konstitucijai, pažymi KT.
Nutarime pažymėta, kad tėvystės socialinio draudimo pašalpos yra vaikams auginti ir auklėti namuose skirtų atostogų, t. y. tėvystės atostogų, metu teikiama tikslinė terminuota finansinė parama, siejama su konkrečiu vaiko auginimo ir auklėjimo namuose laikotarpiu (vienu mėnesiu nuo jo gimimo) ir priklausanti nuo valstybės bei visuomenės išgalių.
Nutarime konstatuota, kad šis tėvystės pašalpų sumažinimas nevertintinas kaip diskriminacinis, juo nepaneigta pagal įstatymą įgytos teisės į tėvystės pašalpą esmė. Taigi dėl tėvystės atostogų metu teikiamos finansinės paramos prigimties, terminuoto pobūdžio ir tikslinės paskirties įstatymų leidėjas, valstybėje susidarius itin sunkiai ekonominei, finansinei padėčiai mažindamas šios paramos dydį taip, kad nebūtų paneigta teisės į šią paramą esmė, pagal Konstituciją neturi pareigos nustatyti jos kompensavimo
KT: „sumažintų tėvystės pašalpų kompensavimo nenustatymas neprieštarauja Konstitucijai“, O teisėjų atlyginimai 10 kart viršijant MMA, visiškai nepriklauso nuo valstybės bei visuomenės išgalių? O jog Konstitucijoje nustatyta: „Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, bei „Valstybė globoja šeimas, auginančias ir auklėjančias vaikus namuose, įstatymo nustatyta tvarka teikia joms paramą.“ Ir niekur nėra, kad valstybė saugo teisėjų atlyginimus.
Labai teisingas pastebėjimas. Tai rodo, kad Konstitucinis teismas praranda gebėjimą būti svarbiausiu valstybės dokumento, Konstitucijos, garantu, bet pradeda tapti tik savo gerbūvio garantu. Ateityje KT teisėjai privalo būt renkami tautos visuotiniuose rinkimuose. Nesirūpinti vaikais, reiškia, pasmerkti tautos ir valstybės ateitį. Tai turėtų būt laikoma nusikaltimu.