Sekmadienis, 8 birželio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos kelias

I. Vasinauskaitė. Ar atsigersime iš veršio pėdos, arba kodėl jie taip bijo tautos?

Irena Vasinauskaitė, www.tiesos.lt
2013-10-07 13:38:24
3
Irena Vasinauskaitė

Irena Vasinauskaitė

Irena Vasinauskaitė | Tiesos.lt nuotr.
Irena Vasinauskaitė | Tiesos.lt nuotr.

Nusprendžiau, kad jau pasiekiau tą amžių, kai prieš tardama žodį, turiu suskaičiuoti iki dešimties. Gal tuomet praeis noras prasižioti arba nuspręsiu, kad esu neteisi, ko nors nežinanti. Svarsčiau, skaičiau, domėjausi, kodėl spalio pirmąją po pirmo svarstymo Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Nutarimui paskelbti privalomąjį referendumą kartu su 2014 metų Prezidento rinkimais, kad Tautą pakeistų Konstitucijos 9 ir 147 straipsnius. Tuomet žmonių valia inicijuojant referendumą reikėtų surinkti ne 300000, o 100000 parašų. Susipažinau su Seimo posėdžio stenograma ir rekomenduočiau kiekvienam perskaityti, ką apie Tautą kalba jos išrinktieji. Pajustumėte patologinę neapykantą ir baimę. Regis, savo rinkėjų nerinkiminės kampanijos metu Seimo nariai bijo labiau nei Sausio tryliktąją agresijos. Visus demagogus pranoko Seimo ilgasėdė Rasa Juknevičienė, siekyje sumažinti suvaržymus Tautos valia surengti referendumus sugebėjusi įžvelgti net pavojų nacionaliniam saugumui.

Koks aklas ir kurčias turi būti politikas, kad nesuvoktų, kokį pavojų nacionaliniam saugumui kelia jis pats savo daug metų kartojamomis kalbomis, esą tik jie proto bokštai, o Tauta „suveršėjusi“. Ir niekaip nepasidomi, kaip čia nutinka, kad politikierių vos ne kvailiais vadinami žmonės sugeba išsirinkti tokias neklystančias raseles. Jau tiek pribaugino visus politikai Kremliaus grėsmėmis, kad net atsirado norinčių jo pagalbos prašyti. Visiška parodija, kai nuo amžių tvirti žemaičiai prašo diktatorių užtarimo. Bet kas jiems, sakykit, tą mintį įteigė?

Ir dar. Labai rimtai suabejojau ir Seimo narės R.Juknevičienės atmintimi, kai ji prabilo apie AE reikalus. Prieš ketverius metus, t.y. 2008 metais, Tauta patariamajame referendume balsavo už Ignalinos AE darbo pratęsimą, kol bus pastatyta nauja. Kas atsitiko Lietuvoje per Seimo narės nurodomus ketverius metus, t.y. per TS-LKD buvimo valdžioje laikotarpį? Ar Tauta žino, kas davė nurodymą išmontuoti AE, o tik po to blaškytis po pasaulį ieškant statytojų? Kas nesuvaldė ir nesuvaldo senosios AE uždarymo procesų: ir ES pinigai ištaškyti, ir darbai nebaigti. Ar klestint tokiai betvarkei ir valstybinės korupcijos mastams reikėjo leisti valdžiai toliau išlaidauti? Gerai 2012 metų referendume dėl AE nestatymo balsavo žmonės, nes JIE ir yra tikrieji Lietuvos šeimininkai, ne tie keliasdešimt interesų interesais susivijusių visose valdžios struktūrose. Būtent tokio susitelkimo bei sveikos Tautos nuovokos ir bijo valdžia. Matyt, todėl iki šiol nei Prezidentė, nei Seimas, nei Vyriausybė nepadėkojo žmonėms už tikrai sveiko proto patarimą.

Po tokio ekskurso į netolimą praeitį klausiu: kodėl Seimas būtent dabar dubliuoja iniciatyvinės grupės dėl referendumo paskelbimo nuostatą mažinti referendumo iniciatorių skaičių? Renkantieji parašus jau pastebėjo – žmonės Seimo pirmąjį balsavimą po pateikimo vadina JAU ĮVYKUSIU FAKTU. Antrasis balsavimas Seime dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo patariamojo referendumo paskelbimo įvyks arba neįvyks. Manipuliacijų statutuose, reglamentuose ir kitokiuose organizaciniuose dokumentuose apstu. Be to, kai nori – valdžia pripažįsta patariamųjų referendumų rezultatus, kai išsigąsta Tautos nuomonės – ne.

Taigi, kartą apsisprendę surengti referendumą, kad neišparduotume žemės užsieniečiams bei sumažintume referendumo iniciatorių skaičių, uoliai tęskime pradėtus darbus. Įrodykime valdžiai, kad esame mąstanti Tauta, nepasiduodanti tiems, kas, gerai įvaldę juodąsias technologijas, manipuliuoja pateikdami informaciją.

Pageidaujate pavyzdžių? Prašom. Iniciatyvinės grupės žmonės jau skundžia Vyriausiąją rinkimų komisiją ir jos nepakeičiamąjį vadovą Zenoną Vaigauską Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, nes, jų teigimu, pažeidžiamas Referendumo įstatymo 17-asis straipsnis, pagal kurį nemokamai naudotis nacionalinio transliuotojo TV radijo eteriu lygiomis teisėmis po septynias valandas turi ir pritariantieji organizuojamam referendumui, ir oponuojantieji. O mechanizmą, kaip tai realizuoti, turi pateikti VRK, suderinusi su LRT. Iniciatyvinė grupė kreipėsi į Z.Vaigausko vadovaujamą kontorą, kad būtų sudarytas laidų grafikas, tačiau jokio atsakymo negavo.

Prasidėjo antrasis parašų dėl referendumo organizavimo rinkimo mėnuo. Trukdžių ir dezinformacijos viešojoje erdvėje daugėja, o iniciatoriams nesuteikiamas eteris informacijai pateikti bei dezinformacijai paneigti. Valdžios partijos bijo Tautos jėgos. Valdžios partijos turtingos, remiamos iš Lietuvos Respublikos biudžeto mokesčių mokėtojų lėšomis. Valdžios partijos tyčiojasi iš mūsų. Ar ilgai leisime jiems taip elgtis?

Juk teisūs tie, kurie sukūrė internetinėje erdvėje jau platinamą kreipimąsi į kiekvieną šios valstybės pilietį, netrokštantį gerti iš veršio pėdos: mūsų neveža į Sibirus, mums nereikia žūti kaip partizanams – mes tiesiog turime pasirašyti už SAVO ŽEMĘ ir SAVO TEISĘ spręsti Lietuvos Likimą.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Z.Vaišvila: kodėl Seimas neskuba įgyvendinti tautos valios pareikštos referendume dėl VAE (video)
  2. I. Vasinauskaitė. Neįvarykim Lietuvai infarkto
  3. I.Vasinauskaitė. Myli Lietuvą – esi… „rusų šnipas“…
  4. A. Akstinavičius. Kodėl bijomasi teisingumo?
  5. Ar bus Seimo nariai Tautos atstovais?
  6. R. Čekutis. Lietuvių tautos diskriminacija
  7. Prie Prezidentūros judėjimas „Už teisingumą“ reikalavo Tautos referendumo dėl AE statybos (nuotraukos, video, memorandumas)
  8. Z. Vaišvilos spaudos konferencija: Kas svarbiau – Tautos valia, ar valdžios verslo projektas Visagino AE? (video)
  9. Referendume ir Seimo rinkimuose šiemet galės dalyvauti 100 tūkst. mažiau rinkėjų
  10. T.Baranauskas. Istorinis faktas: Lietuva turėjo Konstituciją!
  11. G.Stanišauskas. Išeiviai reikalauja paminti Konstituciją
  12. G.Songaila. Du frontai, naikinantys valstybę
  13. G.Songaila. Dvi filosofijos apie išimtinius atvejus
  14. T. Bakučionis. Ar Valstybė turi teisę uzurpuoti piliečių patriotinius jausmus?
  15. M. Nargėlaitė. Atominė elektrinė tarp kūjo ir priekalo

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 3

  1. Mintis says:
    12 metų ago

    Kaip gera,kai žinai,kad mus supa žmonės, kurie gražiu lietuvišku žodžiu audžią gilią prasmingą mintį, išpintą tiesos ir teisingumo raštais.Tos gijos paliečia kiekvieną mūsų,sujungia kaip ištiestos rankos Baltijos kelyje.
    Skaudu,kai
    tuo pat metu prakalbama apie Tautos “suveršinimą”, “runkelius” ir negebėjimus spręsti už pačius save,iš tų,kuriems širdyje ilgus metus nešiojai pagarbą,šiltus jausmus,dovanojai tikėjimą ne tik dabarčiai bet ir ateičiai.
    Ačiū,gerbiamai autorei,už žodį iš širdies.

    Atsakyti
  2. Jonas Jasaitis says:
    12 metų ago

    Ačiū autorei už labai taiklius tekstus. Ar tauta gali įveikti mafiją? Ne tik gali, bet ir privalo tai padaryti. Mūsų valstybę faktiškai užgrobusi banditų gauja – ypatingai buka. “Valdžiažmogiai”, tapę banditų statytiniais, nuo pastarųjų nedaug kuo skiriasi. Tas pats gobšumas, niekšiškumas ir savęs garbinimas. Tačiau valdžios žiaurumas ir prisivogti milijonai nėra apsauga nuo neišvengiamo atpildo. Net ir labiausiai suskaidyta visuomenė ima atsikvošėti ir suvokti, kas ir kaip bando juos pavergti. Žmonės vis aiškiau mato, kaip valdantieji naikina viską, kas vertingiausia tautos kultūroje, nes banditas nesugeba kultūros įvertinti kitaip, kaip to, ką galima pasisavinti arba praryti. Visa kita banditui neturi prasmės. Dabartinis valdančiųjų elgesys primena vieną praeities įvykį. Kai Velykų rytą į Šateikių (Plungės r.) bažnyčią įsiveržę ginkluoti išgamos nerado nieko, ką galėtų pavogti, iš įsiūčio jie šūviais sunaikino vitražais išpuoštus šventovės langus.

    Atsakyti
    • medus says:
      12 metų ago

      taikliai pastebėta apie banditų gaujos “intelektą” – jo nebuvimas, ko gero, ir yra jų vizitinė kortelė, o bet kokio kultūrinio paveldo naikinimas tai atspindi geriausiai. gyvybiškai svarbu išmokti atsisakyti baimės, nes jų jėga – tik pinigai ir brutualumas – pačios silpniausios jėgos formos. kai tai suvoksime, jie bus bejėgiai. naktis tamsiausia būna prieš aušrą.

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Visuomenininkai ragina pasirašyti už NT mokesčio įstatymo pataisas, kad gyventojų būstai būtų neapmokestinami
Pilietinė visuomenė

Visuomenininkai ragina pasirašyti už NT mokesčio įstatymo pataisas, kad gyventojų būstai būtų neapmokestinami

2025 06 08
Ukrainos gynėjas
Ukrainos balsas

Žiurkė spąstuose arba kada į orą išlėks putinas?

2025 06 08
Populiariausi vardai 2024 m.
Kalba

VLKK nutarimo „Dėl lietuviškos vardo formos“ paaiškinimas

2025 06 08
Selemonas Paltanavičius | vdu.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

Prezidento V. Adamkaus gamtosauginės premijos laimėtojas S. Paltanavičius: patys geriausi darbai atliekami nelaukiant ir nesitikint jokių premijų

2025 06 08
LMA - Lietuvos muziejų asociacija | lma.lt nuotr.
Istorija

Lietuvos muziejų asociacija: kviečiame Valstybės kontrolę dialogui dėl muziejinių vertybių apskaitos

2025 06 07
Susitarimo pasirašymas
Lietuvoje

Ministerijos susitarė dėl bendrų veiksmų ugdant pilietišką jaunimą

2025 06 06
Lėktuvas | sumin.lrv.lt nuotr.
Gamta ir žmogus

Sukčių taikiklyje – neatidūs keliautojai

2025 06 06
Sveikata | sam.lrv.lt nuotr.
Gamta ir žmogus

Kada ligoniai siunčiami į kitas šalis ir kas už tai moka?

2025 06 06

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Tomas Jakutis apie Lietuva – tvirtovė, kuri žvelgia į ateitį: Prezidentas Gitanas Nausėda metiniame pranešime ragina stiprinti gynybą, puoselėti istorinę atmintį ir atskleidžia valdžios spragas
  • apie bites apie R. Dilius. Lietuviški (prūsiški) pėdsakai gintaro kelyje Slovakijoje
  • Jonas apie A. Dubonis. Kai „globali Lietuva“ jau buvo…
  • Rimvydui apie R. Dilius. Lietuviški (prūsiški) pėdsakai gintaro kelyje Slovakijoje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Visuomenininkai ragina pasirašyti už NT mokesčio įstatymo pataisas, kad gyventojų būstai būtų neapmokestinami
  • Z. Vaišvila. Patriotizmą reikia ne vaidinti, patriotu reikia būti
  • Netinkamai laikomi ar gabenami degalai gali prišaukti pavojų
  • Tyrimas: apie pusė lietuvių negali kokybiškai išsimiegoti

Kiti Straipsniai

Visuomenininkai ragina pasirašyti už NT mokesčio įstatymo pataisas, kad gyventojų būstai būtų neapmokestinami

Visuomenininkai ragina pasirašyti už NT mokesčio įstatymo pataisas, kad gyventojų būstai būtų neapmokestinami

2025 06 08
Ligonių pavėžėjimo paslauga | sam.lrv.lt nuotr.

Stojant pavėžėjimo paslaugai, konservatoriai kviečia SAM vadovybę

2025 06 05
Daugiabutis | enmin.lrv.lt nuotr,

A. Zuokas siūlo neapmokestinti pagrindinio būsto ir mažinti tarifus

2025 06 05
Prezidentas skaito 2025 m. metinį pranešimą

Lietuva – tvirtovė, kuri žvelgia į ateitį: Prezidentas Gitanas Nausėda metiniame pranešime ragina stiprinti gynybą, puoselėti istorinę atmintį ir atskleidžia valdžios spragas

2025 06 05
Liberalų renginys

Liberalai pradėjo vajų prieš valdžios prenumeratos mokestį

2025 06 04
Piniginė, pinigai | pixabay.com, Analogicus nuotr.

Dėl sveikatos „priemokų įstatymo“ – kreipimasis į Seimą

2025 06 04
Statybos | am.lt nuotr.

Svarstoma stiprinti nelegalių statybų kontrolę

2025 06 04
Seimas

Ar Sausio 13-ąją skelbti šventine diena svarstys Žmogaus teisių komitetas

2025 06 03
Seimas

Šią savaitę Seimas išklausys Prezidento metinį pranešimą

2025 06 02
Gintautas Paluckas

Liberlų frakcija kviečia Gintautą Palucką

2025 06 02

Skaitytojų nuomonės:

  • Tomas Jakutis apie Lietuva – tvirtovė, kuri žvelgia į ateitį: Prezidentas Gitanas Nausėda metiniame pranešime ragina stiprinti gynybą, puoselėti istorinę atmintį ir atskleidžia valdžios spragas
  • apie bites apie R. Dilius. Lietuviški (prūsiški) pėdsakai gintaro kelyje Slovakijoje
  • Jonas apie A. Dubonis. Kai „globali Lietuva“ jau buvo…
  • Rimvydui apie R. Dilius. Lietuviški (prūsiški) pėdsakai gintaro kelyje Slovakijoje
  • Rusiškas fatalizmas: apie Žiurkė spąstuose arba kada į orą išlėks putinas?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Savaitgalį visoje šalyje gaudė motociklų varikliai (nuotraukos)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai