Birželio 29 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje kultūros ministras Arūnas Gelūnas pristatė Menų tarybos įstatymo projektą. Ministras akcentavo, kad rengiant įstatymo projektą buvo remtasi Skandinavijos valstybių (Suomijos, Danijos) pavyzdžiais ir pasirinktas institucijos, tiesiogiai pavaldžios ir atskaitingos Kultūros ministerijai, modelis. Menų tarybos įstatymo projekte numatyta, kad taryba administruotų valstybės biudžeto lėšas, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos finansinės paramos lėšas, skirtas kultūrai ir menams remti, vykdytų kultūros sektoriaus stebėseną ir dalyvautų įgyvendinant nacionalinę kultūros politiką, programas ir kitas iniciatyvas, skirtas Lietuvos kultūros ir meno plėtrai bei stiprinimui.
Menų tarybą sudarytų Kultūros ir meno ekspertų taryba, administracija ir ekspertų komisijos. Ekspertų tarybą sudarytų 10 narių ir Menų tarybos direktorius. 3 narius į ją deleguotų Lietuvos meno kūrėjų asociacija, 3 narius – kultūros ministras ir po 1 narį – Finansų ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas ir Lietuvos mokslo taryba. Menų tarybos ekspertų komisijos vertintų kultūros ir meno projektų, pretenduojančių gauti Menų tarybos finansavimą, dokumentus ir teiktų rekomendacinio pobūdžio išvadas Ekspertų tarybai. Ekspertų komisijų skaičių ir jų sudėtį tvirtintų Ekspertų taryba.
Ministras akcentavo, kad, įvertinus Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos liaudies kultūros centro kompetenciją, Menų taryba būtų orientuota į profesionalųjį meną
Komiteto nariai itin domėjosi regionų įtraukimu ir regionų kultūros puoselėjimu, tarybos administracijos funkcijomis, ekspertų institutu, Kultūros rėmimo fondo ir Menų tarybos santykiu, įstatymo projekto atitikimu Lietuvos kultūros politikos kaitos gairėse numatytai Kultūros tarybos koncepcijai. Seimo nariai akcentavo, kad ekspertų institutas turi būti reglamentuotas įstatyme, o ne tarybos nuostatuose. Komiteto nariai taip pat domėjosi, kodėl Menų tarybos įstatymo projekte numatyta, kad taryba yra pavaldi Kultūros ministerijai, o ne Seimui, kaip Lietuvos mokslo taryba. Seimo nariai taip pat kėlė klausimą dėl didelio tarybos pavaldumo kultūros ministrui.
Kažkodėl po kai kurių Ger. Ministro A. Gelūno pamastymų ar projektų, susidarė įspūdis , kad nekompetetingi paskirti žmonės. Jei ministras /pa/tarnautojas /pasidomėtų sociologija Lietuvoje ,sužinotų kad pagal paskutinį surašymą lietuvių tik tris milijonai, ir kas tinka dideliame mieste, ar didesniame mieste, Europoje, gali netikti kaime, o tuo pačiu ir Lietuvoje.Klausimas : kada iš didelio rašto, sugrįš….arba po kiek kainuoja ministrai, jei neatsižvelgia nei į kalbą ar teritorijas… ar kai kuriuos skaičius…duodu vieną centą už tokį ministrą, kas daugiau…