Lietuvos žaliųjų partijos vadove išrinkta Ieva Budraitė (16)

Ieva Budraitė | lzp.lt nuotr

Ieva Budraitė | lzp.lt nuotr

Lapkričio 21 d. nuotoliniame Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) Suvažiavime įvyko partijos pirmininko rinkimai. Nuo šiol partijai vadovaus iki tol pirmininko pavaduotojos pareigas ėjusi Ieva Budraitė. Suvažiavime išrinkta nauja Taryba bei Valdyba. Tarybos pirmininko pareigas eis prof. habil dr. Vytautas Nekrošius.

Partijos pirmininko rinkimuose Ievą Budraitę palaikė 93 nuošimčiai Suvažiavimo delegatų. 28-erių metų politikė yra viena jauniausių pirmininkių Lietuvos partijų istorijoje. Pristatydama naują partijos viziją I. Budraitė žadėjo skirti daug dėmesio partijos vertybių ir ideologijos išgryninimui.

„Turime savo veikla ir retorika paneigti pramaną, kad žalieji yra tik apie atliekų rūšiavimą, medžius ar gyvūnus. Svarbu atskleisti, kad žalioji ideologija yra daug platesnė, kalbanti visų pirma apie socialinį teisingumą, toleranciją ir solidarumą, didesnį valstybės reguliavimą aplinkosaugos labui. Mūsų užduotis yra parodyti, kaip kompleksiškai ekologija persipina su visais valstybės klausimais ir kokius kompleksinius sprendimus siūlo“, – teigė I. Budraitė.

Nauja pirmininkė taip pat ruošiasi principingai atstovauti pamatines žaliųjų vertybes, laikytis proaktyvios laikysenos ekologijos temose ir aktyviai ginti teisės viršenybės bei žmogaus teisių klausimus.

Ketverius metus partijai vadovavęs Remigijus Lapinskas šį kartą pirmininko pareigų nesiekė ir išreiškė palaikymą I. Budraitei. Anot jo, naujausios tendencijos politikoje rodo, kad rinkėjai labiausiai pasitiki jaunais žmonėmis ir nori naujos kartos politikos, todėl vadovavimą partijoje esą reikia perduoti į jaunų žmonių rankas.

„Esu dėkingas partijos nariams už pasitikėjimą ir drauge nuveiktus darbus. Pirmininko pareigas ėjau dvi kadencijas, vedžiau ją į savivaldybių tarybų, Europos Parlamento ir Seimo rinkimus, todėl remdamasis pamatiniais demokratijos principais ir gerąja pasaulio praktika nusprendžiau nekelti savo kandidatūros dar vienai kadencijai. Klimato kaitos ir aplinkosaugos problemos svarbios visiems, bet labiausiai – jauniems žmonėms, todėl tikiu, kad geriausiai šias temas atstovaus jaunas žmogus, o Ieva ne tik jauna, bet ir kompetentinga, savo įsitikinimams bei vertybėms ištikima politikė“, – sakė buvęs partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

I. Budraitė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute yra įgijusi politikos mokslų bakalauro bei viešosios politikos ir administravimo magistro laipsnius. Šiuo metu ji eina direktorės pareigas Žaliosios politikos institute. Į Lietuvos žaliųjų partiją I. Budraitė įstojo 2014 m. Ėjo partijos atsakingosios sekretorės ir pirmininko pavaduotojos pareigas. Veikia ekologinio švietimo, žmogaus teisių, moterų įgalinimo srityse.

I. Budraitės pavaduotojais patvirtinti buvęs partijos pirmininkas R. Lapinskas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys, tarptautinių santykių ir diplomatijos magistras Jonas Juodka, aktyvus aplinkosaugininkas ir tarptautinio bendradarbiavimo specialistas Laurynas Okockis, pirmoji Panevėžio miesto merė, dabar savivaldybės tarybos narė Gema Umbrasienė ir ekonomikos mokslų daktarė Julija Michailova.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Pajūrietis:

  Sujaudino: „socialinį teisingumą, toleranciją ir solidarumą“. Tik bėda ta, kad socialinio teisingumo dar niekur pasaulyje nebuvo, nėra ir nebus, tolarans (lietuviškai – pakantumas!!!) – neaišku kam, kur, kada ir kaip, o solidarumas – su kuo gi? Vienu žodžiu, trūksta žodžių, ir nieko daugiau.

 2. Visur moterys ima tapti pirmininkės, tai rodytų, kad politika praranda vyriškumą, o tai esminis psichologinis socialinis pasikeitimas tolimesniame pasaulio gyvavime…

 3. Ženklas:

  Žaliųjų partija iš kart daro partinę klaidą. Kaip Žaliųjų partijos atstovas su partiniu sąrašu į Seimą kandidatavo Algirdas Butkevičius. Partija negavo rinkėjų pasitikėjimo, bet buvęs MP A. Butkevičius buvo išrinktas vienmandatinėje apygardoje, vienintelis iš visų partijos kandidatų. Ir jo nera naujojoje partijos vadovybeje!!! Juk partija turinti bent vieną atstovą Seime jau kaip ir ne marginalinė.

  • Ženklas:

   Žaliųjų partijos vienintelis atstovas Seime A. Butkevičius išrinktas Seimo Biudžeto komiteto pirmininko pavaduotoju. Partija įgijo stiprų svertą valstybės biudžeto vykdymo priežiūroje ir kontrolėje. Dabar per savo atstovą gali garsinti ir įgyvendinti savo idėjas ir nuostatas. Ponas Butkevičius aukščiausios politinės lygos labai stiprus žaidėjas. Pasinaudokite juo savo partijos stiprinimui. Sėkmės!

 4. ŽEMAITIS:

  Ar Valstiečiai žalieji, ar tiesiog žalieji – iš esmės didelio skirtumo nematau Kairieji populistai, ir tiek. Nebent tiesiog Žalieji yra mažiau konservatyvūs.

  • Pajūrietis:

   Savo programoje jie rašo: „Kalbos, kultūros ir kitas sėkmingai integracijai reikiamas žinias įgyjantiems imigrantams turėtų būti suteikta galimybė tapti Lietuvos Respublikos piliečiais.“ Gautos žinios būtų tik žinios. Žinios – žiniomis, o gyvenimas – gyvenimu. Gavo tų „žinių“ ir už tai „suteikta galimybė“ gauti LR pilietybę? Smalsumas skatina manęs pasiteirauti, kurioje pasaulio valstybėje pavyko „sėkminga intregracija“: DE, FR, SE, UK, o gal USA? Gal kas žino? Programoje galima rasti ir kitų įdomių vietelių, tik kad gaila laiko komentuoti jų reikalus.

   • Žalieji, o aklimatizacija?:

    Šiaip jau gerbiančios ir saugančios save valstybės skiria netrumpą bandomąjį laikotarpį, kad ir pilietybės siekiantis, ir valstybė įsitikintų, jog jis sėkmingai ,,aklimatizavosi”…

    • Pajūrietis:

     ponia Žemyna, VRK tinklalapyje ši partija skelbia: „ASMENS PRIVATUMAS Ginsime privataus gyvenimo teises ir pasisakysime prieš nesankcionuotą visuotinį pasiklausymą ir informacijos apie Jus rinkimą.“
     Kaip jie gali pasisakyti prieš „nesankcionuotą“? Tai tas pats, jei jie pareikštų, kad pasisakytų prieš automobilių vairavimą girtam iki nukritimo. Daugiau, negu juokinga, kai pasisakoma prieš tai, kas jau draudžiama įstatymu. Kuo jie mane (rinkėja) laiko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: