VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais (7)

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), tęsdamas ilgus metus vykdomą sumanymą, skirtą bendradarbiavimui su Rytų partnerystės šalimis, pasirašė susitarimo dokumentus su dar trimis Ukrainos universitetais: Priazovo valstybiniu technikos universitetu Mariupolio mieste (Donecko sritis), Luhansko nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir Luhansko nacionaliniu agrariniu universitetu. Visi šie universitetai yra iš karinių neramumų vietų – Donecko ir Luhansko sričių. Dalis jų, kartu su dalimi akademinių darbuotojų ir studentų, buvo priversti išsikelti iš užimtų teritorijų, palikdami mokslo ir studijų infrastruktūrą.

Susitarimo dokumentais numatoma, jog VDU ir Ukrainos universitetai bendradarbiaus pasitelkiant akademinius ir mokomuosius mainus – žadama vykdyti bendras, dvigubo diplomo studijų programas, rengti studentų, dėstytojų ir darbuotojų mainus, vykdyti jungtinius tyrimus, mokymus, dalintis tyrimų medžiaga. Taip pat žadama skirti specialias stipendijas Ukrainos studentams, siūlyti galimybę nuotoliniu būdu jiems mokytis anglų kalbos.

„Nuosekliai plėtojama rytų partnerystė VDU yra ypač svarbi ne tik akademiniam ir moksliniam bendradarbiavimui. Tai reikšmingas mūsų vertybinio pagrindo įprasminimas dalintis patirtimi, galimybėmis, žiniomis su tais universitetais, kuriems šiuo metu nepaprastai reikalinga mūsų parama. Luhansko ir Donecko srityse esantys universitetai dėl karo buvo priversti išsikelti iš šių regionų, bet atkakliai siekia toliau vykdyti studijas, ir tai yra VDU bendruomenei artimi bei iš praeities pažįstami siekiai, kuriems negalime būti abejingi“, – teigia VDU viešųjų ryšių prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

VDU pasirašė susitarimus su 3 Ukrainos universitetais | VDU nuotr.

Pasak prorektorės, universitetui yra svarbu, jog pavyko įtvirtinti ryšius su šiais Ukrainos universitetais. Ukraina, Baltarusija ir kitos Rytų partnerystės šalys susiduria su rimtais iššūkiais ne tik švietimui, bet ir demokratijai – todėl akademinė bendruomenė jaučia atsakomybę prisidėti padedant ieškoti sprendimų, skatinti visuomenines sumanymus per studijas ir mokslą, siekiant pokyčių regione, įgalinant žmones veikti dėl geresnės ateities.

Tai nėra pirmas VDU projektas Ukrainoje. Viena iš paskutiniųjų projektų dėl nuotolinio mokymo(si) patirties perdavimo buvo skirta Donecko ir Luhansko sričių švietimo įstaigoms: vidurinėms mokykloms ir universitetams. Ją VDU vykdė kartu su Vilniaus Ozo gimnazija. Projektą finansavo LR Užsienio reikalų ministerija.

Ukrainos vėliava | VDU nuotr.

Ukrainos vėliava | VDU nuotr.

Lapkričio pradžioje VDU taip pat paskelbė apie papildomai priimamus dar 50 studentų iš Baltarusijos, kurie jaučiasi nesaugiai savo gimtinėje, yra persekiojami ir pašalinti iš savo universitetų. Vytauto Didžiojo universitetas įsteigė paramos fondą ir skirs stipendijas, padengiančias šių studentų mokesčius už studijas, pragyvenimo išlaidas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: