LLRA-KŠS pateikė dar vieną skundą – prašoma perskaičiuoti užsienio rinkėjų balsus (1)

Balsavimas | tm.lt nuotr.

Balsavimas | tm.lt nuotr.

Šių metų Seimo rinkimai kaip niekada iki šiol išsiskiria pažeidimų gausa ir skaidrumo trūkumu. Tiek rinkimų kampanijos dalyviai, tiek rinkimų stebėtojai nemažai kritikos žeria ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) darbui.

Viešojoje erdvėje jau kurį laiką sklando žinios apie Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus balsuojant ir skaičiuojant rinkėjų balsus užsienio diplomatinėse atstovybėse.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovė VRK Danuta Vinkevič spalio 29 d. pateikė skundą, prašydama perskaičiuoti užsienyje atiduotus balsus daugiamandatėje apygardoje.
Vyriausiajai rinkimų komisijai adresuotas skundas yra reakcija į viešinamus rinkimų pažeidimus balsuojant užsienyje. „Balsavimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose tvarkos aprašas, patvirtintas 2020 m. rugpjūčio 20 d. sprendimu Nr. Sp-132, numato, kad „antspauduoti vidiniai balsavimo paštu vokai įmetami į balsadėžę, įrengtą ir antspauduotą pagal nustatytus reikalavimus, kuri yra saugoma balsavimo komisijoje iki rinkimų dienos, arba saugomi seife (antspauduotame voke). Rinkimų dieną balsadėžė su vidiniais pašto vokais atidaroma arba iš seifo išimami antspauduotuose vokuose esantys vidiniai balsavimo vokai po to, kai yra suskaičiuoti atstovybės patalpose balsavusių rinkėjų balsai. Balsadėžė su vidiniais balsavimo paštu vokais atidaroma arba antspauduoti vokai su vidiniais balsavimo paštu vokais atplėšiami ir atplėšiami antspauduoti vidiniai balsavimo paštu vokai“, – rašoma skunde.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vardu skundą pateikusi  D. Vinckevič pažymėjo, kad pažeidimai, tikėtina, buvo įvykdyti Lietuvos ambasadoje Vokietijoje.

Politinė partija taip pat pastebi, kad yra pranešimų apie pažeidimus kitose diplomatinėse atstovybėse.

„Taip pat esame gavę informacijos dėl kitose diplomatinėse atstovybėse gautų pažeistų vokų, rinkėjų skundų dėl negautų vokų su biuleteniais, neapskaitytų balsų, kai asmenys, balsavę už tam tikrus kandidatus atitinkamoje atstovybėje, VRK skelbiamoje balsavimo statistikoje mato nulį balsų už partiją, kuriai faktiškai atidavė balsą“, – nurodyta skunde.

Skunde, adresuotame VRK, reikalaujama perskaičiuoti užsienyje atiduotus balsus daugiamandatėje apygardoje

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: