Prie „Šviesos“ komandos prisijungė dr. Simonas Šabanovas – „Į švietimą turime žvelgti teigiamai“ (5)

Simonas Šabanovas | Asmeninė nuotr.

Simonas Šabanovas | Asmeninė nuotr.

Prie naujoviškų ugdymo sprendimų kūrėjos leidyklos „Šviesa“ komandos prisijungė socialinių mokslų daktaras, geografas Simonas Šabanovas. Jis geba mokinius išmokyti Europos žemėlapį stebint Euroviziją ir Eurolygą. Švietimo žinovas jau anksčiau bendradarbiavo su leidykla, kurdamas pažangias geografijos mokymo priemones, o dabar prisidės prie „Šviesos“ komandos skleisdamas švietimo naujienas ir teigiamą požiūrį – tik skatindami vaikus ir rasdami jiems tinkamas mokymosi priemones pasieksime puikių rezultatų.

Šiandien geografijos mokytojas žinovas S. Šabanovas dėsto Vilniaus universitete, čia jam 2016 m. buvo suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis. Jis taip pat yra Studijų kokybės centro vertintojas, universitetuose vertina studijų programų kokybę ir teikia patarimus jų tobulinimui.

Nuolat savo gebėjimus mokymuose Ispanijoje, Suomijoje, JAV, Vokietijoje ir kitose Europos šalyse tobulinantis žinovas įsitikinęs, kad svarbiausi šiuolaikinio švietimo bruožai – pusiausvyra, lankstumas ir platus akiratis. Ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai svarbūs nuosekliam augimui ir tobulėjimui.

„Prisijungdamas prie „Šviesos“ komandos tikiuosi skleisti žinią apie veiksmingus mokymo ir mokymosi būdus bei praktikas. Šiandien pasaulis – itin kintantis: senąsias mokymo priemones papildo interaktyvūs skaitmeniniai sprendimai, o didžiuliai žinių klodai pasiekiami vos keliais išmanaus įrenginio paspaudimais. Tačiau rezultatui svarbios ne tik technologijos, bet ir mokinio bei mokytojo bendradarbiavimas – šis kiekvienu atveju kitoks, todėl tik supratus vienas kitą, galima rasti tobulėjimui tinkamas priemones. Štai dėl to esminiai gebėjimai yra ne gausus žinių bagažas, bet mokėjimas prasmingai jas taikyti – būtent tai siekiu įgyvendinti bendradarbiaudamas su „Šviesa“, – pasakoja S. Šabanovas.

Kartu su „Šviesa“ mokytojas yra parengęs ne vieną šiuolaikišką mokymosi priemonę: 7 ir 8 klasių geografijos vadovėlių ir užduočių sąsiuvinių seriją „Atrask“, skaitmeninio mokymosi svetainės „EDUKA klasė“ geografinės dalies turinį, mokomuosius leidinius „Pavojus jūros gelmėse“ ir „Pavojus kalnuose“. „Šviesos“ vadovė Milda Juonė sako, kad mintis pakviesti S. Šabanovą prisijungti prie komandos brendo jau kurį laiką.

„Ilgus metus bendradarbiaudami su Simonu pastebėjome ne tik jo protą ir švietimo klausimų išmanymą, bet ir šiuolaikišką, atvirą požiūrį į ugdymą. Supratome, kad žinovo ir „Šviesos“ vertybės sutampa, todėl glaudesnis bendradarbiavimas leistų ne tik pasiūlyti dar naujoviškesnius mokymosi sprendimus, bet ir prisidėtų prie ilgalaikės Lietuvos švietimo bei mokslo procesų kaitos“, – įsitikinusi ji.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: