Vilnius laukia pasiūlymų, kaip paminėti 700 m. sukaktį (13)

Vilnius | visitworldheritage.com nuotr.

Vilnius | visitworldheritage.com nuotr.

Likus pustrečių metų iki 700-ojo Vilniaus miesto gimtadienio ir kuriant šventės programą, sostinės Taryba pritarė siūlymui paskelbti atvirąpasiūlymų konkursą ir pritraukti dar daugiau minčių, kaip Vilnius švęs ypatingą jubiliejų 2023 metais. Konkurso metu bus atrinkti 7 geriausi asiūlymai ir paskirtas finansavimas kiekvienam projektui.

„Esame tikri, kad vilniečiai yra kūrybingi – čia bus dar viena galimybė realizuoti savo idėjas ir sustiprinti 700 metų jubiliejaus ryškumą“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.
Šiam konkursui Vilnius kvies kūrėjus, kultūros, meno, istorijos, kūrybinių industrijų pasaulio atstovus aktyviai dalyvauti konkurse, siūlyti projektus, kurie originaliai ir patraukliai šventėje atspindėtų Vilniaus tapatybei svarbiausias vertybes – laisvę, toleranciją, taikų įvairių kultūrų sugyvenimą.

Konkursu taip pat siekiama kurti ir skleisti naują kultūrinį turinį, kuriuo taip pat būtų reflektuojamos miesto praeitis ir dabartis bei ateities vizijos. Renginių idėjos taip pat turėtų telkti bendruomenę, stiprinti emocinį ryšį su miestu bei padėti siekti tarptautiškumo, kadangi Vilnius nuo seno yra daugiakultūris miestas, o šventę siekiama sukurti ne tik vilniečiams, bet ir visiems lietuviams, emigrantams iš Lietuvos bei užsieniečiams.

Planuojama, kad paraiškos idėjoms bus laukiamos scenos menų (teatro, operos, šokio, cirko, miuziklo ir kt.), muzikos, vizualiųjų menų (tapybos, skulptūros, fotografijos ir kt.), dizaino, kino, istorijos, tarpsritinio meno, populiariosios kultūros bei gatvės meno (instaliacijų, laikinųjų meno kūrinių) srityse.

Laukiamos mintys, kaip jubiliejų galima atšvęsti su profesionalios kūrybos, renginių, leidybos, edukacijos, tarptautinio bendradarbiavimo (nauji pastatymai, festivaliai, forumai ir kt.) veiklomis. Laukiamos tik originalios ir anksčiau neviešintos idėjos.

Idėjos bus vertinamos specialios konkurso komisijos, kurią sudarys savivaldybės ir miesto tarybos atstovai, taip pat 7 skirtingoms sritims atstovaujantys ekspertai. Konkurse galės dalyvauti viešieji ir privatūs juridiniai asmenys. Pareiškėjo teikiamų paraiškų kiekis neribojamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: