Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus (7)

Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus | lrs.lt nuotr.

Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus | lrs.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė ir tos pačios partijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, ragindamos stabdyti agresyvų medžių kirtimą šalia Grigiškių esančiame Dėdeliškių miške.

Seimo narių teigimu, kirtimų apimtys miške, kuris buvo turtingas savo gyvūnija bei augmenija, šokiruoja.

„Verkti norisi pamačius stirtas suguldytų iškirstų šimtamečių ąžuolų, kurie ilgus metus teikė prieglobstį gyvūnams ir žmonėms. Daugelis gyvūnų ir paukščių rūšių pasitraukė, vietoj buvusio gražaus ir gausiai lankomo miško dabar matome sunkiai praeinamą jaunuolyną. Kieno naudai šitaip agresyviai niokojamos gamtos vertybės?“ – klausia Seimo narė A. Bilotaitė.

Reaguodama į Trakų Vokės bendruomenės skundus, Aplinkos ministerija šių metų liepą raštu kreipėsi į VĮ Valstybinių miškų urėdiją ir Valstybinę miškų tarnybą, patardama ūkiniuose ir apsauginiuose miškuose prie gyvenviečių, miestų ir kitose vietovėse, gausiai lankomose gyventojų, miško kirtimų nevykdyti paukščių perėjimo ir jauniklių vados metu. Ministerija taip pat paprašė Valstybinių miškų urėdijos išsaugoti 28 kvartale augantį 150 m. ąžuolyną, kuriame pagal Trakų miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektą 2021 metais buvo numatyti plyni kirtimai.

Tačiau, pasak Seimo narės A. Gedvilienės, akivaizdu, kad į šiuos patarimus nebuvo atsižvelgta – ąžuolynas drastiškai iškirstas, o darbai buvo vykdomi ir pavasarį, paukščių perėjimo metu.

„Šis pavyzdys puikiai atskleidžia valstybinių institucijų požiūrį į gamtos vertybes ir visuomenės interesus. Atsakingi pareigūnai tikina, kad kirtimai vykdomi teisėtai, tačiau ar teisingai? Eidami tokiu keliu labai greitai nebeturėsime ne tik šio, bet ir kitų vertingų dar išlikusių miškų dėl kažkieno negebėjimų arba nesąžiningo tyčinio veikimo“, – teigia A. Gedvilienė.

Seimo narės ragina ministrą K. Mažeiką nedelsiant stabdyti Vilniaus pašonėje esančio miško kirtimą ir paversti šį mišką miesto parku.

Ministerijai nesustabdžius kirtimų minėtame miške, Seimo narės neatmeta galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: