Vokiečių gydytojai: Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas buvo apnuodytas (video) (5)

Aleksejus Navalnas | vikipedija.org nuotr.

Aleksejus Navalnas | vikipedija.org nuotr.

Rugpjūčio 24 d., pirmadienį, Berlyno klinika „Šarite“ (pranc. Charité) patvirtino, kad Rusijos opozicijos aktyvistas Aleksėjus Navalnas buvo apnuodytas chemine medžiaga priklausančia  cholinesterazės inhibitorių grupei. Tai patvirtino keletas nepriklausomų  laboratorijų. Tiksliai kokia tai buvo medžiaga dar nenustatytas. Tam bus atlikti papildomi tyrimai.

Šia žinią Tviteryje pasidalino A. Navalno atstovė spaudai  Kira Jarmyš remdamasi Berlyno universitetinės ligoninės, kurioje gydomas A. Navalnas pranešimu.

A. Navalnas toliau lieka dirbtinėje komoje. Jo būklė vertinama kaip „rimta“, tačiau „didelio pavojaus gyvybei nėra“, rašoma klinikos pranešime spaudai.
Pažymima, kad apnuodijimo pasekmės nervų sistemai gali būti ilgalaikės.

Cholinesterazės inhibitoriai naudojami nervus paralyžiuojančiose medžiagose. Tarp jų tokiose kaip – zarinas, zomanas, V-dujos bei „Novičiok“ ir kitos karinės nervus paralyžiuojančios dujos, o taip pat pesticidaidai dichlofosas, karbofosas ir kt. Šie nuodai pažeidžia nervų sistemos ir smegenų veiklą.

A. Navalną Omske gydę gydytojai iki šiol neigia, kad A. Navalnas galėjo būti nuodijamas ir tikino, kad A. Navalnas tokioje būklėje atsidūrė dėl medžiagų apykaitos sutrikimo. 

Dėl Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno apnuodijimo šiandien pasisakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas. Po to, kai Berlyno ligoninėje atlikti tyrimai parodė, kad jis buvo apnuodytas A. Merkel lr H. Masas išplatino pranešimą spaudai, kuriame pareiškė, kad kalti asmenys „turi atsakyti“ ir paragino Rusijos institucijas skubiai, išsamiai ir skaidriai ištirti šią nusikalstamą veiką.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: