Ketvirta pasipriešinimo naktis Baltarusijos diktatoriui (tiesioginė transliacija) (27)

Protestai Baltarusijoje tęsiasi | TUT.by nuotr.

Protestai Baltarusijoje tęsiasi | TUT.by nuotr.

Po rugpjūčio 9 d., Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, visoje jau ketvirtą dieną šalyje tęsiasi  piliečių protesto akcijos pasisakančios prieš suklastotus šalies prezidento rinkimus. Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai tariamai išrinktas Aleksandras Lukašenka sutelkęs gausias milicijos, OMON, saugumo ir kariškių pajėgas Minske, Gomelyje, Mogiliove, Lydoje ir kituose Baltarusijos miestuose grubia jėga bando sutramdyti nepatenkintą tautą neketinančia susitaikyti su valdžios savivale.

Šalies miestų gatves protestuoti renkasi būriai žmonių. Įvairiuose šalies miestuose rikiuojasi gyvąsos žmonių grandinės. Minske pavakarę valdžia uždarė daug metro stočių. Pranešama, kad Breste milicininkai prieš protestuotojus naudojo šaunamuosius ginklus. Mažiausiai vienas žmogus yra sužeistas pranešė TUT.by. Tai pirmas oficialiai patvirtintas atvejis, kad pareigūnai prieš protestuotojus panaudojo kovines kulkas.

Minske į protesto akciją buvo išėję daugiau kaip 130 gydytojų, buvo sulaikyti du Ukrainos žurnalistai. Pranešama apie lenkų žurnalisto dingimą.

Jėgos struktūrų smurtas prieš taikius protestuotojus tęsiasi toliau.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Rugpjūčio 12 dienos ir 13 d. nakties tiesioginė transliacija apie įvykius Baltarusijoje internetiniu rusakalbiu Laisvės radijo TV kanalu „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos (transliacija baigėsi, žr. vaizdo įrašą):

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“ transliacija apie besitęsiančius protestus Baltarusijoje rugpjūčio 12 d.–13 d.:

Tiesiogiai Vot-Tak.TV– naujas rusų, baltarusiu ir ukrainiečių Lenkijos palydovinio kanalo BELSAT  projektas „Вот Так TV“:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

27 komentarai

 1. Hau:

  Dar iki revoliucijos ten toli… Kažkur čia rašė apie 5-metę sužeistą. Taip, bet ten bent buvo priežastis, sužeidė tai netyčia. Palyginimui JAV tuo pačiu metu, tyčia nušautas į galvą 5-metis baltaodis berniukas:

  https://dailystormer.su/media-covers-up-brutal-murder-of-white-5-year-old-by-black-man/

  Nepatinka tokia žinia, gal puslapis netinkamas? Tai gal jūs už tai, kad viską slėpti, žiūrėti tik “košerines” naujienas, o mūsų vaikus tegul žudo? Taigi viskas priklauso nuo to, ką žiniasklaida praneša…

  • Žemyna:

   Nežinau, ar LRyto atvejis (tik nuotrauką mačiau) yra tas pats, apie kurį liudijant girdėjau – vairuotojai susirinko triukšmo akcijai – spaudė mašinų signalus. Uniformuotieji brutaliai stabdė tai, daužydami per jų mašinų langus. Visai atsitiktinai toje gatvėje atsidūrusi šeima, pamačiusi, kas čia vyksta, apsisuko važiuoti iš ten, bet jiems kliuvo gal ir labiausiai – jiems sudaužė ir priekinį mašinos stiklą. Nežinau, kiek sužaloti kiti šeimos nariai, bet mergytės veidas stipriai sužalotas. Ar nepažeidė akių? Ar neliks randų, bjaurojančių veidą? Kad mergytės nervų sistema negreit atsistatys, net klausimų nekyla. Ir tai visiškai atsitiktiniai, su protestu bendro neturėję, pro šalį važiavę žmonės.
   VŽ pranešė, jog sudaužytas ir suimtas 25 m. vaikinas mirė

   • Hau:

    ne dėl to susižalojo, jūs nedarašėt. Taigi tėvas supanikavęs išvažiavo iš ten į priešpriešinį, kad pabėgt. Tada trenkėsi ar susidūrė su šarvuočiu “tigr”, nuo ko ir įvyko tie sužalojimai. Bent taip per tą tiesioginį “vremia” sakė (opozicinį).

  • Senis:

   Ei kremlinai, su savo ne i tema “a paziurekim kas amierikaj daras” jus seniai visiems atsibodot.

   • Hau:

    išdavike Lietuvos, negrų padlaižy, tai kas gi tau atsibodo?! Kiekvienas mastantis supranta, kad tie vakarų globalistai čia irgi nori padaryt kaip Amerikoj ir kitur. Suvežti Afriką, o tada juodžiai pamažu susidoros su baltais, įskaitant vaikus. Tai tie protestuotojai turbūt už tai ir kovoja, kad atiduoti nepriklausomybę vakarams, ar net nesvarbu kam. Tada būtina kalbėt, kas laukia ten. Mūsų irgi tai laukia. Koks vaikui skirtumas, kad politkorektiška šitas problemas nutylėt. Tai tau nusispjaut, kas Amerikoj vyksta? Man tai ne.

 2. Diedas:

  Vakar klausiau ką porina Lukašenka.
  Durnius.
  Anot jo, liaudis protestuoja dėl neturėjimo ką veikt, iš nuobodulio, todėl kad neina į darbą.
  Trenkė kuloku stalan ir savo generolams ir ministrams liepė visus nedirbančius išgaudyt ir priversti dirbt.
  O buržujus, kurie fiktyviai įdarbins , griežtai baust.
  Saška panašus į žmogų. Lyg tai ne ufonautas.
  Bet kas jo kampuotoj makaulėj vyksta, neperprastų nei pats Froidas.
  Įdomiausia, kad tie visi ministeriai ir generolai galvas nuleidę į bloknotėlius kažką rašosi ir nė vienas nedrįsta pasakyti tam durniui, kad jis nusišneka.

 3. Gediminas Martišius:

  Manau, kad akmuo nuo kalno jau pajudėjo, ir jokie Batkos generolai jo nesustabdys. Nebent ponas Aliaksandras paklausytų mūsų prezidento patarimų… Nes sankcijas išgyventi jis jau išmoko, gaila tik būtų paprastų baltarusių. Bet jie jau irgi ne iš kelmo spirti.

 4. Pajūrietis:

  Ar jau buvo jos spaudos konferencija? Kas žino?

 5. Tvankstas:

  LGBT proletariato statytinės namų šeimininkės sukvailinti žmonės – ji, matote, turi vaikus, todėl Vilniuje, o jūs ten kvailiai užsikruškite grabais.

 6. Žodžio laisvė...:

  Lukašenką ir jo šalininkus į Europos Tribunolą .

 7. Nejaugi Lukošenka, kaip žmogus, tiek išbuvęs Prezidentu dar pats nori juo būti, abejoju. Paskelbtų po metų pakartotinus (pirmalaikius) rinkimus, paragintų tinkančius tokioms pareigoms asmenis jiems rengtis, viešai apie savo ketinimus skelbtis visuomenei arba tokius visuomenės palaikomus asmenis kaip kandidatus galima būtų nustatyti visuomenės apklausomis. Žodžiu, jo pareiga parengti šalį valdžios perdavimui ir kultūringai ją perduoti tautos vertam, jos palaikomam per Prezidento rinkimus asmeniui.

  • Žemyna:

   Transliavo vieną jo pasisakymą, kur jis, nedetalizuodamas kas, kur*, kodėl ir kaip, pasakė, jog jam būti prezidentu nebuvo paprasta, jog jį ne sykį buvo rimtai pridaužę (prezidentavimo metu, sargybai matant?). Vadinasi, kai kas siekė jį priversti kažką daryti?
   Jis nepasitiki, kad kiti atlaikys tokį spaudimą? Arba bijo, kad už prezidentūros sienų jam gresia susidorojimas?
   —————-
   * Prisiminkime, kaip vaišingasis šeimininkas, informuotas, kad jo viešnia jaučia nevaldomą šunų baimę, gal porą valandų ją laikė ankštoje patalpoje su šunimi… Ar ji tada sutiko su viskuo, ko draugiškasis ,,Gastgeberis” reikalavo?

  • Hau:

   jis ką tik išrinktas. Nemačiau įrodymų, kad rinkimai suklastoti, reiškia jų nėra. Cha, kiekvienam grybui mostelėjus staiga prezidentai turi atsisakyt valdžios?… ufonautai, kurie taip kalba, yra per daug įžūlūs. Patarčiau ten nesikišti.

   • -.-.-:

    šiuo atveju yra kitaip. Kadangi tarptautinei bendruomenei kilo klausimų – nebuvo rinkimų stebėtojų, vienas iš kandidatų užprotestavo rinkimų rezultatus, o prieš taikius jo(s) palaikytojus buvo imtasis smurto, tai Baltarusijos valstybė turi pateikti tai paneigiančius ir įtarimus išsklaidančius įrodymus. Tik kad jų, greičiausiai, neturi arba nenorės pateikti.

    Lietuva šių rinkimų teisėtumo jau nepripažįsta, o kitos šalys dar svarsto (kaip tik penktadienį, matyt, jau ir nuspręs). Bet kuriuo atveju, tai jau yra sprendimai, turintys teisinę galią, ir užduodantys tam tikrus rėmus tolimesniems šalių tarpusavio santykiams, kurie jau nebegalės būti tokie, kokie buvo.

    Kol kas dar siūlymuose, išsakytose Lietuvos Prezidento, ir palaikytose Latvijos bei Lenkijos, Baltarusijai palikta galimybė susitvarkyti (pvz., paskelbiant laimėjus kitą kandidatą arba paskelbiant naujus rinkimus, kuriuos surengtų tarpininkaujančių šalių atstovai, stebint tarptautiniams stebėtojams, arba dar kaip nors), bet toliau tos galimybės jau neliks. Lukašenkos režimui spyriojantis, sekantis akivaizdus žingsnis bus vienašališkas S.Cikanauskajos pripažinimas teisėta prezidente, ir visos iš to kylančios tolimesnės problemos visame regione, gal net karinės. Ir Rusija tikrai neliks nuošalyje nuo viso to jovalo.

    • Hau:

     Kas čia per nesąmonės, kodėl jie turi kažkam kažką įrodinėt? Gal rinkimai kaip rinkimai, tegul kas nepatenkinti, tie ir įrodo! Tai panašu ne tik į kišimąsi į jų vidaus reikalus, bet ir grąsinimą Baltarusijai agresija iš užsienio.
     Tai tegul tiesiog paskelbia karą Baltarusijai ir bus aišku. Kam ta ardomoji diversinė veikla, atseit kažkokie rinkimai “įtartini”? Aš, pavyzdžiui, prieš tai. Lukašenkos vietoj ginčiausi ir Astrave bandyčiau gamintis branduolinį ginklą. O jų ekonomika patemps, ten ne išlaikytinių ūkis. Kinija ne tik kad patempė, bet Ameriką jau lenkia, išsilaikys ir belorusai. Bent mums, toliau žiūrint, būtų gerai, kad Lukašenka išsilaikytų. Netrukus pamatysim.

 8. adeimantas:

  Baciulis:
  Kažkodėl A. Lukašenką visi vadina paskutiniu diktatoriumi, o kelintas diktatorius yra V. Putinas? Šitą klausimą kas nors nagrinėjo?
  Bravo Baciuliui !
  Geda Europos Ziniasklaidai !

  Gera naujiena ta kad Putinas yra mafijos
  Lygio didmeistris, ka aiskiai parode Ukrainos ivykiai…

  Lietuvos Kungystes istorija yra Raktas
  Musu strategijai rytiniu kaimynu atzvilgiu…

 9. Ade:

  Alko cenzura prabuskit !
  Jau 2 val komentarai istrige
  Ar cia Baranauskas atsakingas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: