Trečia pasipriešinimo naktis Baltarusijos diktatoriui (tiesioginė transliacija) (9)

Protestai Baltarusijoje tęsiasi | TUT.by nuotr. koliažas

Protestai Baltarusijoje tęsiasi | TUT.by nuotr. koliažas

Po rugpjūčio 9 d., sekmadienį, Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, visoje šalyje tęsiasi  piliečių protesto akcijos pasisakančios  prieš suklastotus šalies prezidento rinkimus. Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai tariamai išrinktas Aleksandras Lukašenka sutelkęs gausias milicijos, OMON, saugumo ir kariškių pajėgas Minske ir kituose Baltarusijos miestuose grubia jėga bando sutramdyti nepatenkintą tautą neketinančia susitaikyti su valdžios savivale.

Tiek sekmadienį po rinkimų, tiek vakar, tiek ir šiandien į šalies gatves protestuoti renkasi tūkstančiai žmonių įvairiuose Baltarusijos miestuose.

Pranešama, kad pagrindinės A. Lukašenkos atramos vietos gamyklos, daugiausiai priklausančiose valstybei, pereina į protestuotojų pusę. Visoje Baltarusijoje esančios įmonės pradeda neterminuotus streikus. 

Baltarusijos opozicija paskelbė steigianti „Valstybės gelbėjimo komitetą“ („Комитет государственного спасения“). Apie tai agentūrai RIA Novosti pranešė neregistruotas kandidatu į prezidentus Valerijus Cepkalo.

Jėgos struktūrų smurtas prieš taikius protestuotojus tęsiasi:

TIESIOGIAI:

Tiesiogiai Vot-Tak.TV– naujas rusų, baltarusiu ir ukrainiečių Lenkijos palydovinio kanalo BELSAT  projektas „Вот Так TV“:

Rugpjūčio 11 dienos ir 12 d. nakties tiesioginė transliacija apie įvykius Baltarusijoje internetiniu rusakalbiu  Laisvės radijo TV kanalu  „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“ transliacija apie besitęsiančius protestus Baltarusijoje rugpjūčio 11 d. – 12 d.:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

9 komentarai

 1. Hau:

  Ne, nu rimtai, iš kur jūs žinote, kad rinkimai suklastoti? Nes jeigu jie nesuklastoti, tai agresijos kurstymas prieš Baltarusijos respubliką. Ir man logiškiau atrodo, kad nieko ten nereikėjo klastot. Senstelėjus populiacija, >50 metų bulbašai aišku kokių pažiūrų, jų tais vakarais nesuviliosi… Jaunesni vėlgi ne visi tą opoziciją mėgsta. Pagaliau, batkos populiarumo reitingai buvo dideli ir turėjo žymiai padidėt, nes jis koroną suvaldė be karantino, ne blogiau kaip Švedija. Pas mus net Skvernelio vyriausybės reitingai tų valstiečių gerokai paaugo dėl tos koronos, netgi dėl mažesnių nuopelnų.

  Ir kokio velnio jūs ant to Lukašenkos pagaliau triūbijat? Jums norisi chaoso ten, tūkstančių pabėgėlių į Lietuvą ir vos ne karo šalia su visiškai neaiškia pabaiga? Ko jūs norit vietoj lukašenkos? Naujos Lenkijos ES sudėtyje, prisijungimo prie Rusijos, ar kad nacionalistai ten LDK paskelbtų ir mūsų istoriją oficialiai pasisavintų? Ar mastot nors kiek savo galva? Jūs žiūrėkit, kad ką tik paleistas Astravas po to nesprogtų, jei prasidės suirutė…

  • Senis:

   Nieko nebepakeisi.
   Tarakonui galas.
   Prisizaide.
   Pirma didele klaida buvo nustot pirkt rusiskas dujas ir nafa.
   Putinas to neatleis.
   Antra didele klaida buvo “mirtino” koronagripo ignoravimas.
   Lukasenka neisitrauke i si spektakli, tuo labai uzrustino tuos, labai itakingus, kurie sita cirka sugalvojo.
   Nei rytuose nei vakaruose draugu nebeliko.
   Bulbasai tures nauja cara.
   Arba nauja kolxozo pirmininka.

  • Žemyna:

   Reikia turėti galvoje tautinę BY sudėtį.
   Jų tiek ir taip žiauriai tarpukariu išžudyta bei nutautinta, o nuo ,,liaudies priešų” išvadavęs Didysis brolis tiek savo kolonistų privežė, kad baltarusį (juolab ne mišrios šeimos, kur sutuoktinių pažiūros vienodos) sunku rasti. O tituškų – sočiai. Sąjūdžio laikais teko būti liudininke, kaip ,,pobratimų” kolonistų karta elgėsi su vietiniais – net ir viešėdama(!) jų namuose. Padarą, kuris save pademonstravo kultūringų vietos žmonių namuose, žmogumi sunku pavadinti. Jie vis dar stribo teisėmis naudojosi. Kažin, ar jų palikuoniai kitokie? O dabar, kai BY neturi savo kariuomenės, o tik su RU jungtinę, ar BY jai vadovauja, sprendžia, ką ši veiks, kokiems veiksmams bus rengiama, nuteikiama ir apginkluojama?
   Girdėjau šiandien kaltinant mūsų žurnalistus – kodėl jie ne ten, kodėl nesiaiškina. Bet žurnalistai žino, kaip pavojinga BY ir UA Kremliaus ar Batkos rūstybę užsitraukusiems žurnalistams. Neseniai, jei kas atkreipė dėmesį, buvęs jėgos struktūrų karininkas papasakojo, kaip buvo dorojamasi ir su opozicija, ir su kai kuriais žurnalistais. Kiek anksčiau nuskambėjo , kaip buv. Jugoslavijoje nužudyti žurnalistai, aiškinęsi Kremliaus veiklą tose šalyse, o taip pat Babičenkos atlikti tyrimai UA. Jis ir pats buvo vienas iš medžiojamų, ir išsiaiškino Vagnerio ,,privačios įmonės” veiklą buv. soc. lagerio šalyse. Samdyti žudikai paprastai ,,įstodavo” į dešiniųjų organizacijas, ir tokiu būdu kompromituodavo ,,fašistus” – tokį pagavusi milicija ,,nesuprato”, jog tai samdinys.
   O šiandien, kalbėdamas su BY dešiniaisiais, žurnalistas gali būti tikras, kad ne su dezinformatoriumi, ar ne su jį jau medžiojančiu žudiku kalba?
   Visai įmanoma,

 2. Aha:

  Jau vien tai, kad balsavime dalyvavo daugiau nei simtas procentu, iskalbinga… Ne visiems suprast…

 3. Komunistas:

  Lochatronas mulkiams tęsiamas, Briuselio diktatas, kurį įgyvendina bankinio oligarchato lūpdažis naciams ir reakcionieriams tinka. Pagiriamasis žodis kvailybei! Lochų buvo, lochų pilna ir lochų bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: