R. Čekutis. Baltarusijoje pasiekta opozicijos vienybė (video) (15)

Svetlana Tichanosvskaja | Alkas.lt koliažas

Svetlana Tichanosvskaja | Alkas.lt koliažas

Dešimtys tūkstančių pagrindinės Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos varžovės prezidento rinkimuose Svetlanos Tichanovskajos šalininkų ketvirtadienį dalyvavo mitinge Minske, nepaisant didėjančio valdžios spaudimo opozicijai.

Dabartinio Baltarusijos prezidento priešininkai deda visas viltis į 37 metų S. Tichanovskają, kuri rugpjūčio 9 d. vyksiančiuose Baltarusijos prezidento rinkimuose susirungs su A. Lukašenka.

Jos vyro Sergejaus, žinomo tinklaraštininko, rinkimų komisija nesutiko registruoti kandidatu rinkimuose ir jis buvo įkalintas, kaip ir buvęs bankininkas Viktoras Babaryka. Dar vienas stiprus potencialus kandidatas Valerijus Cepkala, kuriam taip pat nebuvo leista dalyvauti rinkimuose, saugumo sumetimais pabėgo į Rusiją.

A. Lukašenka ne kartą kaltino opoziciją kurstant neramumus šalyje ir planuojant nuversti jį su užsienio pagalba. S. Tichanovskaja per mitingą šiuos kaltinimus neigė.

Svetlana Tichanosvskaja | youtube.com ekrano nuotr.

Svetlana Tichanosvskaja | youtube.com ekrano nuotr.

Per mitingą kalbėjusi S. Tichanovskaja sakė, kad laimėjusi šiuos rinkimus surengtų naujus rinkimus ir išlaisvintų visus politinius kalinius, įskaitant savo vyrą Sergejų. „Pavargau su viskuo sutikti, pavargau tylėti ir bijoti“, – teigė moteris ir pridūrė, kad ji nori pakeisti sistemą, bet nenori pati būti valdžioje.

Šis mitingas Minske buvo didžiausias Baltarusijoje opozicijos protestas per dešimtmetį. Žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ teigimu, mitinge dalyvavo mažiausiai 63 tūkst. žmonių.

Beje, tą pačią dieną Baltarusijos tyrėjai apkaltino S.Tichanovskajos vyrą ir kitą gerai žinomą valdžios kritiką Mikolą Statkevičių bendradarbiavus su rusų samdiniais ir planavus masinius neramumus šalyje prieš rugpjūčio 9-osios rinkimus.

светлана-тицхоновскайа-феисбуко-нуотр

Svetlana Tichanosvskaja | Facebook.com nuotr.

Baltarusijos institucijos trečiadienį sulaikė 33 įtariamus rusų samdinius, kurie neva atvyko, turėdami tikslą destabilizuoti šalį prieš rinkimus.

Per mitingą S. Tichanovskaja paneigė, kad opozicija bendradarbiauja su Rusija, jog sukeltų šalyje neramumus.

„Žmonės, kokia revoliucija? Mes norime sąžiningų rinkimų“, – teigė kandidatė S. Tichanovskaja.

65 metų A. Lukašenka prezidentauja jau 26 metus ir siekia šeštosios kadencijos šiame poste.

Tarptautiniai stebėtojai ne kartą kritikavo rinkimus Baltarusijoje ir teigė, kad jie neatitinka demokratinių principų.

Svetlana Tichanovskaja | nn.by, N. Bužan nuotr.

Svetlana Tichanovskaja | nn.by, N. Bužan nuotr.

Svetlanos Tichanovskajos dosjė

Gimė 1982 m. rugsėjo 11 d. Mikaševičių miestelyje, Bresto srityje. 2000 metais S. Tichanovskaja aukso medaliu baigė vietos vidurinę mokyklą, mokėsi Mozyrio pedagoginiame universitete Filologijos fakultete, kur įgijo užsienio kalbų specialybę (anglų ir vokiečių). Po studijų gyveno Gomelyje, dirbo anglų kalbos vertėja įvairiose organizacijose, įskaitant ir pagalbos nukentėjusiems nuo Černobylio branduolinės katastrofos organizaciją „Chernobyl Life Line“, kuri registruota Airijoje.

Šių metų gegužės 29 d. Gardine įvyko piketas renkant parašus už S. Tichanovskajos kandidatavimą prezidento rinkimuose. Pikete buvo suimtas jos vyras Sergejus Tichanovskis, iniciatyvinės grupės koordinatorius Dmitrijus Furmanovas ir dar 8 asmenys. Tuomet kilo savaiminiai piketai visoje Baltarusijoje, o prie parašų rinkimo staliukų įvairiuose miestuose išsirikiavo eilės S. Tichanovskajos gerbėjų.

Parašų rinkimo rengėjams taikytas valdžios spaudimas, ne vienas jų buvo sulaikytas. Antai, gegužės 15 d. suimtas iniciatyvinės grupės atstovas spaudai Aleksandras Kabanovas, konfiskuoti ir visi parašų rinkimo lapai.

Birželio 11 d. S. Tichanovskaja išplatino videokreipimąsi, kur pranešė, jog nutraukia parašų rinkimo akcijas Minske ir kituose miestuose, nes jos iniciatyvinės grupės nariai patiria valdžios represijas, tačiau jau tuomet buvo surinkta daugiau nei 100 tūkst. jos gerbėjų parašų.

Birželio 16 d. S. Tichanovskajai telefonu buvo pagrasinta, kad nedalyvautų rinkimuose, nes esą gali nukentėti jos vaikai. Tačiau tai jos nesustabdė ir jau birželio 30 d. ji padavė visus reikiamus dokumentus į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Liepos 14 d. VRK nariai vienbalsiai priėmė sprendimą registruoti ją kandidate į prezidentus.

Liepos 16 d. įvyko S.Tichanovskajos, Viktoto Babarikos ir Valerijaus Cepkalo rinkimų štabų atstovų susitikimas, kuriame sutarta visiems susivienyti, kviečiant žmones dalyvauti rugpjūčio 9-osios rinkimuose. Sutarta dalyvauti rinkimų stebėjime ir atstovauti bendriems tikslams: paleisti politinius ir ekonominius kalinius bei rengti pakartotinius rinkimus, kuriuose galėtų dalyvauti visi šiuo metu įkalinti alternatyvūs kandidatai.

Liepos 19 d. įvyko pirmasis S.Tichanovskajos rinkiminis mitingas Minske, į kurį susirinko apie 10 tūkst. žmonių.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

15 komentarų

 1. Rokas:

  Fantastika – Lietuvoje gyvenantys bielarusai – už Batką

  • Kęstutis:

   Manes tai nestebina, jie jau turi su kuo palyginti, o tada jau kyla klausimas – kas blogiau? Lukašenka ar tokie kaip šimašiai, gabrieliai ir armonaitės… Na kas ką žino apie tas moteriškes – kas jos? Kas už jų stovi? Kuo tai gali baigtis Baltarusijai? Net ir toks klausimas – kas turi daugiau nepriklausomybės – Baltarusija būdama Rusijos vasalė ar Lietuva jau beveik visiškai surišta su EU? Čia jau kitas klausimas – kuri priklausomybė “geresnė”? Va taip ir būna gyvenime dažniausiai, tenka rinktis iš kelių blogybių kiek įmanoma mažesnę…

   • Žemyna:

    Bet kuriuo atveju ponui Š. prasidės darbymetis – vėl savanoriaus, padės Batkai opoziciją išgaudyti?

   • Bartas:

    Kęstutį , Tamstos pasakyta ,..”.Lietuva jau beveik visiškai surišta su EU? “…
    Drąsiai galima išmesti žodelį “beveik”. Lietuvą jau galima lyginti su:
    apylinke, rajonu, sritimi , EU sudėtyje.
    O štai Š. Korėja yra Š. Korėja. Badauja, žolę ėda, bet , kaip pasakė maskovijos caras, niekam nepasiduoda.
    Žmonės visą laiką turi pasirinkimo teisę.

 2. Romas:

  Kaip dar šviežia, kilnu, paprasta. Dar nesuteršta savos valdžios. Valdžia turi būti kontroliuojama tautos, piliečių. Priešingu atveju viską sušika. Gal jie pasimokys iš mūsų klaidų, tada mes būtumėm jų mokiniai…

 3. Bartas:

  Dabar Gudijoje neramu. Labai įdomu, ką darys maskovijos čekistai , tikriausiai pasinaudos tokia padėtimi. Tarpvaldžiu. Lauksim naujų įvykių.

 4. Getas:

  Cikanauskaja -Tichanovskaja yra jotvingių palikuonė, todėl karinga ir tai gražu matyti Gudijoje. Visa tai geras įvaizdis Vakarams, kad Lukošenka nevykdo demokratinių rinkimų, šiuo atveju nekibs Vakarai. Iš viso Lukošenka gudrus žmogus ir veikia tarp Vakarų ir Rusijos kūjo gan protingai. 26 metai tai ugdymas gudų tautos, jos tapatybės formavimas – tai ilgiau nei teko Lietuvai su A. Smetona, o vis tik jam pavyko tautiškai sucementuoti Tautą. Palinkėsime Gudijai to paties.

 5. Mindė:

  Per mitingą S. Tichanovskaja paneigė, kad opozicija bendradarbiauja su Rusija, jog sukeltų šalyje neramumus.
  Teisingai paneigė, nes opozicija yra išlaikoma ir bendradarbiauja su CIA-CŽV, kuri visame pasaulyje visada ruošia ir vykdo valstybinius perversmus. Batka padarė klaidą , kad leido tai “opozicijai” subujoti ir jos neišnaikino, užsižaidė truputi su ta “demokratija”, dabar pačiam rūgštu.

  • Žemyna:

   Tą vietą praleidau, bet ar ne jos vyras kandidatavo į prezidentus ir nuo persekiojimų… į Maskvą pabėgo?
   Na, kad ne į LT, tai suprantama – kiekvienas žino, jog Šimašius Batkai priduos. Bet į Maskvą…

   • Pikc:

    Panašu, kad ne jis: “Dar vienas stiprus potencialus kandidatas Valerijus Cepkala, kuriam taip pat nebuvo leista dalyvauti rinkimuose, saugumo sumetimais pabėgo į Rusiją.” Ir tai, mano akimis žiūrint, gana iškalbingas faktas – kaip ir tai, kad trečiasis iš “susivienijusiųjų opozicionierių” – ilgametis (20 m.) Gazpromo banko Baltarusijoje vadovas (pvz. ht tps://zona.media/article/2020/06/18/babariko, ht tps://m.kauno.diena.lt/naujienos/pasaulis/ekonomika-ir-politika/buves-baltarusiu-bankininkas-pasiruoses-rinkimus-mesti-issuki-lukasenkai-971174, htt ps://www.bbc.com/russian/news-53030981).
    Apskritai, aš linkęs atsargiai vertinti “Batkos” opoziciją, nes nei Rusijos mylėtojų, nei eurosajūzo fanų, nei ‘licvinistų” įsigalėjimas Gudijoje Lietuvai nieko gero neduotų.

   • P Aibutis:

    Taigi, gal ir geriau batjka, negu Maskvos statytiniai, ir Gudijos anšliusas

 6. T0mas J.:

  Kad stiprus Lukašenkos varžovas nuo persekiojimų bėga ne kur kitur, o į Rusiją – įdomi detalė.
  Ar demokratiški rinkimai Baltarusijoje – to nežinau, seniai ten besilankiau, tačiau akivaizdu kad dauguma šios šalies rinkėjų Lukašenką palaiko, tad nedera jį vadinti diktatoriumi.
  Jis puikiai valdo valstybę, neleido šalies užvaldyti nei Maskvai, nei Briuseliui. Protingi žmonės turėtų padėti Lukašenkai ir toliau taip elgtis.

 7. Pikc:

  Įdomi info apie Gudijoje sulaikytus Rusijos smogikus: https://m.nn.by/articles/256154/

 8. Antibatka:

  Labai jau prašmatnų mitingą namų šeimininkė sugebėjo surengti. Tikrai pasidarė įdomu, kas už jos stovi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: