Atslūgus karantinui, Baltijos šalių gyventojai puolė keliauti ir pramogauti restoranuose (1)

Turizmas | sites.google.com nuotr.

Turizmas | sites.google.com nuotr.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai pasibaigus karantinui ir jo sukeltiems apribojimams puolė keliauti ir valgyti restoranuose bei kavinėse. Pramogų noras toks didelis, kad šiuo metu ne namie žmonės valgo netgi daugiau negu metų pradžioje, o tarp Baltijos šalių Lietuvos gyventojai keliauja daugiausia – tai rodo „Luminor“ banko kortelių operacijų statistika.

„Luminor“ specialistai analizavo banko klientų atsiskaitymus nuo kovo 1 iki birželio 28 dienos – šis laikotarpis apima karantino pradžią ir praėjus sunkiam periodui po to sekusius suvaržymų švelninimus, o galiausiai ir karantino pabaigą.

„Pasibaigus karantinui matome, kad žmonės grįžta prie įprastinio gyvenimo būdo, o kai kurie verslo sektoriai netgi atsigauna greičiau nei kiti. Staigus šuolis aukštyn matomas turizmo sektoriuje – per karantiną Lietuvos klientų išlaidos kelionėms buvo sumažėję net 98 proc., tačiau iki birželio pabaigos jos buvo tik 38 proc. mažesnės negu metų pradžioje. Tiesa, iki visiško atsigavimo dar liko dalis kelio, tačiau tendencija yra teigiama ir turizmo atsigavimas vyksta stebėtinai greitai. Beje, tarp Baltijos šalių Lietuvos gyventojai keliauja daugiausiai, Estijoje kelionės birželio pabaigoje buvo 44 proc., Latvijoje 50 proc. mažesnės negu metų pradžioje“, – sako „Luminor“ banko Klientų konsultavimo centrų vadovė Baltijos šalims Giedrė Blazgienė.

Šiek tiek atslūgus koronaviruso bangai Europoje, viena po kitos valstybės ėmė atidaryti sienas. Kol turizmas į tolimesnes šalis dar tik pradeda rodyti pirmuosius atsigavimo ženklus, ekspertai įvertino, kad keliautojų srautai šią vasarą Baltijos šalyse stipriai išaugo. Lietuvius labiausiai traukė Ryga, Valka, Jūrmala, Valmiera ir Sigulda.

„Turizmo sektorius kenčia visame pasaulyje – dalis valstybių, plačiai atvėrusių duris turistams, vėl ima jas užverti dėl augančio užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiaus, – sako „Citadele“ banko Verslo ir mažmeninės bankininkystės vadovas Darius Burdaitis. – Visgi netolimų kelionių po Baltijos šalis šią vasarą pastebimai išaugo: pagal „Citadele“ mokėjimų kortelėmis duomenis, estai Lietuvoje birželį atsiskaitė beveik 43 kartus, o latviai – maždaug 11 kartų daugiau nei balandį.“

Pasak eksperto, mokėjimai už pirkinius prekybos vietose užsienyje išduotomis banko kortelėmis – vienas iš turizmo rodiklių, pagal kurį galima spręsti, iš kurių valstybių turistai atvyksta dažniausiai. Įvertinus trijų pastarųjų mėnesių rezultatus stebimas augantis susidomėjimas neilgomis kelionėmis po Baltijos kaimynes.

Išaugusį kelionių skaičių Lietuvoje rodo ir statistika. Gegužę latviai į mūsų šalį atvyko 2,4 karto dažniau nei balandį, o birželį – net 4,7 karto dažniau nei gegužę. Estai gegužę Lietuvos kryptį rinkosi 3,4 kartus aktyviau nei balandį, o birželį viešėjo net 12,7 karto dažniau nei gegužę.

Pastebima, kad estai į Latviją keliavo dažniau nei lietuviai. Pastarieji Latvijos kasos terminaluose bankines operacijas birželį atliko 1,5 karto dažniau nei lietuviai. Nepaisant to, mūsų tautiečių apsilankymų skaičius vis tiek tendencingai augo. Lietuviai kaimynėje Latvijoje birželį lankėsi net 9,6 karto dažniau nei balandį ir 4,6 karto dažniau nei gegužę.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: