Siūloma nutraukti Lukiškių aikštės fontano veikimą – nustatyta tarša išmatomis (4)

Vilniaus Lukiškių aikštės fontanas | nvsc.lt nuotr.

Vilniaus Lukiškių aikštės fontanas | nvsc.lt nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamentas nustatė, kad Lukiškių aikštėje įrengto interaktyvaus fontano vanduo užterštas išmatų mikroorganizmais.

Pati savivaldybė organizavo laboratorinį vandens ištyrimą ir šiuos tyrimo rezultatus, NVSC reikalavimu, pateikė saugos įvertinimui. Tyrimais nustatyta, kad fontano vandenyje žarninių lazdelių (E.coli)  koncentracija siekia 140 kolonijas sudarančių vienetų (KSV)/100 ml vandens, o žarninių enterokokų koncentracija – 91 KSV/100 ml vandens.

Kadangi kitų svarbių mikroorganizmų nebuvo ieškota, todėl NVSC Vilniaus departamentas šiandien pradėjo platų Vilniaus mieste įrengtų fontanų vandens kokybės tyrimą.

Kadangi Lukiškių fontano vandenyje rasta išmatų mikroorganizmų, darytina prielaida, kad šio fontano vanduo nėra tinkamai prižiūrimas. NVSC Vilniaus departamentas rekomendavo nedelsiant nutraukti Lukiškių aikštėje esančio fontano eksploatavimą ir imtis veiksmų fontano vandens mikrobiologinei taršai panaikintii.

Lukiškių aikštėje įrengtą fontaną Vilniaus savivaldybė pristato, kaip interaktyvųjį fontaną. Tokie fontanai dar vadinami šlapiomis žaidimų aikštelėmis, kuriose karštomis vasaros dienomis gausu žaidžiančių vaikų. NVSC Vilniaus departamentui susirūpinimą kelia tai, kad netinkamai prižiūrimi šios rūšies įrenginiai gali kelti riziką visuomenės sveikatai, nes vandens purškimo metu susidaro aerozoliai, kurie gali būti įkvėpti, tai gali sukelti legioneliozę. Iš aplinkos ar nuo žmonių kūnų į cirkuliacinę vandens sistemą gali patekti mikroorganizmai ir daugintis iki pavojingų koncentracijų, o po to toks užterštas vanduo ir vėl purškiamas į aplinką.

NVSC Vilniaus departamentas rekomenduoja gyventojams šiuo metu būti atsargiems ir palaukti tolimesnių rekomendacijų dėl saugaus fontano naudojimo.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. Žemyna:

  ,,Čto i trebovalosj dokazatj”. Kiek suprantu, tokiuose fontanuose vis tas pats vanduo (iš tam skirto rezervuaro) sukasi. Bet toks tiesiog negali likti neužterštas, tai turėjo būti iš anksto aišku. Ne šiaip sau šalia jo nebūna taip gaivu, kaip prie fontano, kurį maitina vandentiekio vanduo.

 2. Žemyna:

  Mero pliažo niekas negali iškuopti
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/mero_pliazo_niekas_negali_iskuopti/

  Pirmadienio ar vakardienos LRT laida su gide iš Italijos: su istorine atmintimi susijusių erdvių, aikščių, pastatų, paveldui priklausančio objekto ten niekas negali paniekinti, savo nagus ten kišti. Turi kūrybinių idėjų – tam pilna kitų erdvių, ten ir skleisk savo talentus.

 3. Žemyna:

  Sauliaus Skvernelio sudarytos darbo grupės sudėtis: Kultūros, Teisingumo, Aplinkos ministerijų atstovai, Kultūros paveldo departamento, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Architektų meno tarybos, Nacionalinės žemės tarnybos atstovai. Ji iki 2020.08.18 turi pateikti pasiūlymus dėl įstatymo įgyvendinimo.
  Ar Jūsų manymu grupėje nieko netrūksta, įtraukti visi, kas turėtų būti, valdininkų sprendimus ir veiksmus kontroliuoti, o taip pat tie, prieš ką visi posėdžiausiantieji turėtų žemai nulenkti galvą?
  Ar jums ponas Š. neprimena klasės neklaužados, triukšmingai ir įžūliai demonstruojančio savo nepagarbą visiems ir viskam, kvailais išsišokimais trukdančio pamokas ir kumščiais savo ,,autoritetą” įtvirtinti bandančio?

  • Garbės žinija:

   trūksta…Žmonių gerb. Žemyna,
   ir ypačiau – PILIEČIŲ, Laisvos Lietuvos, Laisvę AUKOMIS
   išsikovojusios po …1792-1795 “skverneliškai-karbauskiško” pavyzdinio
   n u v a l d y m o
   (ir tuomet, ir dabar. Žmones Lietuvos, paprastus
   piliečius išstumdžius “kuo toliau” – vien į fekalijas /ties veikiančiu ten WC/
   Vytis jau be lenkiškojo orelio vėl burokiškai-genzbygeliškai spygiai-žviegiai
   stumiamas) stūmėjui iš oro Vytį kuo žemiau, kuo labiau “įlenintai’ (nuo
   Žodžio LENAS), “įpilsudskintai-nuturgintai” ant rinkos grindinio p a v e r č i a n t
   kiekvienam po stovylą, garblentę užkariam, ir leidžiam, kad
   Piliečių SĄJŪDIS grįžtų.
   Negi kas nors trukdys (net iš TS’KP priklausomybininkų, laikinai po “A&G co” dūstančių)?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: