Prezidentas: Ligoniai negali būti neveikiančios e.sveikatos įkaitais (2)

Prezidentas G. Nausėda | lrp.lt nuotr.

Prezidentas G. Nausėda | lrp.lt nuotr.

Skubūs Vyriausybės veiksmai sprendžiant neveikiančios e.sveikatos sistemos krizę turi būti nukreipti ne tik į duomenų atkūrimą, bet ir pacientų teisių naudotis viešosiomis paslaugomis užtikrinimą, telefoninių pokalbių su atsakingais ministrais metu pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius ir sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Prezidentą informavo, kad e.sveikatos sistema bus atkurta šią savaitę, o duomenys – išsaugoti ir atstatyti.

„Registrų centro serverių užliejimas parodė, kad valstybinės institucijos nesiima pakankamų žingsnių, kad būtų užtikrintas fizinis svarbių registrų ir duomenų bazių saugumas“, – sakė šalies vadovas.

Ministras R. Sinkevičius patikino, kad bus papildomai patikrintos visos patalpos, kuriose saugomi valstybei priklausantys duomenys, ir užsiminė apie naujų patalpų valstybės duomenų centrui būtinumą. Dėl asmeninių priežasčių kelių dienų atostogų išėjęs ministras pažadėjo, kad į darbą sugrįš jau šios savaitės trečiadienį.

Per pokalbį su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi, pavaduojančiu atostogaujantį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Prezidentas pabrėžė, kad, nors Registrų centro pavaldumas ne kartą keitėsi, e.sveikatos savininkė nuo pat pradžių buvo ir yra Sveikatos apsaugos ministerija.

Šalies vadovas taip pat nurodė, kad Lietuvos žmonės neturi iš savo kišenės mokėti už valstybės institucijų negebėjimą tvarkyti duomenų, ir pavedė sveikatos apsaugos ministrą pavaduojančiam teisingumo ministrui E. Jankevičiui užtikrinti, kad pacientai gautų visas jiems priklausančias kompensacijas už vaistus.

„Valstybė privalo užtikrinti pacientams viešąsias paslaugas, o medikams sudaryti galimybes be trukdžių dirbti savo darbą“ – Prezidentas sakė ministrui E. Jankevičiui.

Ministras E. Jankevičius patikino šalies vadovą, kad pastarąjį mėnesį į e.sveikatos sistemą siųsti duomenys yra išsaugoti juos siuntusių įstaigų, todėl, ministro teigimu, jos galės visus tuos duomenis atkurti.

Kalbėdamas su abiem ministrais, Prezidentas pabrėžė, kad valstybė privalo skirti visus reikalingus išteklius, jog kuo skubiau būtų atnaujintas įprastinis e.sveikatos sistemos darbas. Sistema ne tik turi būti atkurta visu mastu, bet ir turi būti užtikrintas jos tolesnis nenutraukiamas funkcionavimas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Gabrielė:

    Sveikatos sistema neveikia jau penktas mėnuo, o dabar ir duomenų bazė užlūžo. Nei pas gydytoją pakliūti, nei telefonu gauti el. receptą. Tegul jūsų artimieji taip kankinsis, kaip kankinasi daugybė žmonių. Tik tada jūs – padarę šitą poliklinikų blokadą -suprasite, kaip toli jūs nuo žmoniškumo. Sąžinė ne jūsų pasaulio kategorija.

  2. Julijonas:

    Ligoniai ne “gali būti”, o tapo neveikiančios sistemos įkaitais. Mes labai dėkingi p. Prezidentui už supratimą ir palaikymą. Visi kartu sukursime gerovės, gerovės, gerovės valstybę. Ne veltui už jus balsavau. Gerbiamas Prezidente, bet jie dar ir penkis mėnesius poliklinikose neteikia jokių paslaugų. Tik tyčiojasi statinėdami į eiles nuotolinėm konsultacijom, o pvz. Antakalnio poliklinikoje visus tris angiochirurgus išleido dar ir atostogų. Suprantam penki mėnesiai be darbo visus labai išvargino. Ir priešaky dar ne vienas mėnuo nedarbo, juk antroji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: