Kovos Karabache: Azerbaidžanas žada tinkamai reaguoti į visus provokuojančius Armėnijos veiksmus (video, nuotraukos) (1)

Azerbaidžanas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Azerbaidžanas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kalnų Karabache vėl prasidėjo kovos. Liepos 12 d. Azerbaidžano gynybos ministerija pranešė, kad Armėnijos ginkluotųjų pajėgų padaliniai pažeidė ugnies nutraukimo režimą Tovuzo rajono valstybės sienos apylinkėje. Azerbaidžanas pažymėjo, kad Armėnijos kariškiai surengė jo pozicijų artilerinį apšaudymą.

„Priešas buvo atmestas atsakomąja ugnimi“, – teigė žinyba. Reaguojant į Armėnijos provokaciją, žuvo trys azerbaidžaniečių kariai, dar keturi buvo sužeisti. Tuo metu Armėnijos pusė paskelbė, kad neva ugnies nutraukimo režimą pažeidė Azerbaidžano kariuomenė, ir sugebėjo apkaltinti Azerbaidžaną bandymu užimti savo postą įprastu „uaziku“ dienos metu.

Azerbaidžano reakcija į įvykius buvo žaibiška ir galinga: ryte šalies gynybos ministerija paskelbė smūgio ir Armėnijos posto sunaikinimo vaizdo įrašą. Be to, Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas sukvietė šalies Saugumo tarybos posėdį.

Didesnė posėdžio dalis, be abejo, vyko uždarytu nuo spaudos formatu. Savo kalboje, atidarydamas Saugumo tarybos posėdį, Azerbaidžano valstybės vadovas pabrėžė, kad tai nėra pirmas kartas, kai Armėnija rengia tokias provokacijas būtent valstybės sienoje. Ilhamas Alijevas atkreipė dėmesį į pastarųjų mėnesių įvykius: „Dėl šių karinių provokacijų mirė mūsų kariškiai ir civiliai žmonės. Vakar dieną keli mūsų kariškiai mirė dėl sekančios jų provokacijos. Mūsų karinis postas buvo apšaudytas artilerijos sviediniais ir dėl šios purvinos veikos mūsų kariai buvo nužudyti ir sužeisti“.

Azerbaidžano vadovas pabrėžė, kad už nužudytus karius buvo atkeršyta, o armėnų kariams nepavyko prasiskverbti į Azerbaidžano žemę nei centimetru. Azerbaidžano prezidentas visą atsakomybę už tai, kas vyksta priskyrė Armėnijos vadovybei, kaltindamas Armėnijos valdžią dviveidiškumu. „Viena vertus, ji kreipiasi į tarptautinę bendruomenę ir prašo padėti sustiprinti ugnies nutraukimo režimą Armėnijos ir Azerbaidžano kariuomenių kontaktinėje linijoje, kita vertus, vykdydama karines provokacijas, siekia pulti Azerbaidžano teritoriją, užimti mūsų pozicijas, apšaudo civilius gyventojus, mūsų kaimus“, –  pareiškė Alijevas.

Azerbaidžano vadovas pabrėžė, kad Baku nusiuntė atitinkamą kreipimąsi į tarptautines organizacijas. Maža to, Alijevas teigė, kad į teritoriją, kurioje viskas įvyko, bus pakviesti užsienio šalių kariniai atstovai. „Tam, kad jie pamatytų, kas įvykdė šią karinę provokaciją. Pamatytų, kas nutiko dėl šios karinės provokacijos ir kas yra atsakingas už situacijos paaštrėjimą“, –  teigė Ilhamas Alijevas ir pažymėjo, kad užsienio atstovai bus pakviesti, kai tik leis operacinės aplinkybės.

Azerbaidžano prezidentas taip pat sustojo ties motyvais, kurie, jo žodžiais, pastūmėjo Armėnijos valdžią pažeisti ugnies nutraukimo režimą. Pasak Azerbaidžano vadovo, priežastis yra šiuo metu Armėnijoje vyraujantis chaosas ir situacijos artėjimas prie krizės ženklo. „Visi jau supranta, kad pažadėtasis „klestėjimas“ yra svajonė, melas. Žinoma, Armėnijos valdžios pranešimas, susijęs su vakarykščiu įvykiu, yra dar vienas melas. Šiuo pranešimu jie bando suversti atsakomybę Azerbaidžanui, kai tam nėra jokio pagrindo, ir, dar kartą noriu pasakyti – visi nepriklausomi ekspertai gali tai patvirtinti – artilerijos smūgis be jokios priežasties buvo nukreiptas į mūsų karinį postą“, – pabrėžė Alijevas.

Jis pažymėjo, kad priešas ir toliau gaus tinkamus atsakymus į visus tokius provokuojančius veiksmus, pažadėdamas išnaudoti visas turimas galimybes. Jei Azerbaidžano pozicijos ir Azerbaidžano kaimai bus apšaudyti iš Armėnijos teritorijos, tada, žinoma, mes duosime ir pateiksime tinkamą atsakymą, sakė Azerbaidžano vadovas.

„Mūsų reikalas – teisingas. Azerbaidžanas nei per žingsnį nepasitrauks nuo principinės pozicijos“, – pabrėžė Ilhamas Alijevas.

 

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: