5 patarimai kaip išsirinkti dienines užuolaidas svetainei? (0)

uzuolaidos-1-dekoria_lt-nuotr

www.dekoria.lt nuotr.

Svetainė yra svarbiausia kiekvienų namų erdvė, dažnai tai daugiafunkcinė vieta su atvira erdve, kuri sujungta su virtuve, valgomuoju ar prieškambariu. Būtent čia susitinkame su šeima ar draugais, kad praleistume laiką drauge ir pailsėtume po sunkios darbo dienos, todėl svetainės interjeras turėtų mus veikti teigiamai ir būtų estetiškas.

Vienas iš dažniausių svetainės interjero elementų – dideli vitrininiai langai. Būtent per juos į mūsų namus patenka daug saulės spindulių, o kartais ir ne visai pageidaujami praeivių žvilgsniai. Todėl norint jaustis patogiai, svarbu pasirinkti derančias svetainės užuolaidas.

Pirmiausia, dienos metu, privatumo namams suteikia dieninės užuolaidos, jas ir aptarsime plačiau, kokios svetainės dieninės užuolaidos turėtų būti. Klausimų kyla daugybę – romantiškos, o gal modernios, su spalvotų audinių intarpais, o gal vienspalvės?

Svetainės užuolaidos yra svarbus viso interjero papildymas ir užbaigimas. Jų pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo interjero stiliaus, taip pat nuo svetainės dydžio, baldų bei sienų spalvų, ir saulės spindulių kiekio.

Užuolaidų pasirinkimas išties yra didžiulis, todėl galite jaustis sutrikę, pateiksime keletą patarimų, kaip nesuklysti ir išsirinkti tinkamiausią variantą greitai ir lengvai.

1. Kambario dydis

Jei svetainės erdvė yra nedidelė, tamsi, su mažais langais, rinkitės šviesias užuolaidas, pagamintas iš lengvų audinių, kurios apšvies kambarį ir tokiu būdu optiškai jas padidins. Dideliems langams rinkitės lengviau valdomas užuolaidas, ypač jei tie langai yra kartu su durimis, kad patektumėte į terasą.

2. Spalva

Dažniausiai svetainės kambario užuolaidos yra baltos arba dramblio kaulo spalvos. Tai universalios spalvos, kurios puikiai tiks daugeliui interjerų. Galite rinktis dienines užuolaidas su intensyvesnėmis spalvomis, tačiau tokiu atveju jūsų namų interjeras įgaus atspalvį, kurį suteiks užuolaidų spalva, taip pat reikėtų įvertinti ar tokio tipo užuolaidos netamsins patalpos.

3. Interjero stilius

Priklausomai nuo svetainės kambario interjero stiliaus, reikėtų pasirinkti ir tinkamas užuolaidas. Klasikiniame interjere puikiai tiks ilgos, subtilios, į vualį panašios užuolaidos, jos gali turėti tradicinio stiliaus gėlių raštą. Jei pageidaujate daugiau puošnumo, rinkitės elegantiškas, surišamas užuolaidas,  uždengiančias pusę lango.

Moderniam stiliui puikiai tiktų žiedinio klostavimo užuolaidos, kurių tvarkingos, griežtesnių linijų klostės, puikiai papildys modernaus ar minimalistinio interjero erdvę. Kita puiki alternatyva tradicinėms dieninėms užuolaidoms yra dieninės romanetės, kurios vis dažnesnis pasirinkimas šiuolaikiškuose interjeruose.

uzuolaidos-2-dekoria_lt-nuotr

www.dekoria.lt nuotr.

4. Funkcionalumas

Kai jau turime savitą svetainės stilių, belieka patikslinti funkcijas, kokias turi atlikti užuolaidos. Ar tai tik grynai dekoratyvinė funkcija, o gal norime apriboti šviesos kiekį svetainės kambaryje.

Jei pagrindinė funkcija yra tik dekoratyvinė,  gyvenate vietovėje, kur nėra kaimynų, arba pro jūsų namų langus atsiveria nuostabūs vaizdai, tokiu atveju langų uždanga neprivalo dengti viso lango ir gali būti uždengiama tik dalis lango arba užuolaidas kabinti tik langų šonuose, kad suteiktų jaukumo interjerui.

Tačiau dažniausiai dieninės užuolaidos yra pasirenkamos  dėl apsaugos nuo saulės spindulių bei suteikti namams daugiau privatumo. Šiuo atveju geriausias sprendimas bus stilingas duetas – dieninės ir  naktinės užuolaidos kartu.

5. Audinys

Pasirinktas audinys, iš kurio pagamintos užuolaidos, turės įtakos svetainės interjero stiliui. Šiuolaikinės užuolaidos yra pagamintos iš aukštos kokybės subtilių poliesterio ir medvilnės su poliesteriu audinių, todėl jos tinka visuose interjeruose.

Dažniausiai užuolaidoms yra pasirenkamas vualis, pagamintas iš aukštos kokybės poliesterio, jis yra plonas, patvarus, jo tankumas yra idealus, nes viduje matote kas vyksta lauke, tačiau dienos metu iš lauko pusės turite visišką privatumą.

Rinkitės savo namams audinius atsakingai, kad jų gamyboje nebūtų naudojama kenksmingų medžiagų. Pasidomėkite ar jūsų pasirinkti audiniai gaminami Europoje, yra sertifikuoti ir atitinka saugios gamybos standartus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: