Į Dubingius kviečia Giedriaus Kazimierėno paroda! (5)

Giedrius Kazimierenas | alkas.lt nuotr.

Giedrius Kazimierenas | alkas.lt nuotr.

Liepos 3 d., penktadienį, 17 val., Dubingiuose, Asvejos regioninio parko centre bus atidaryta vieno iš žymiausių istorinės tapybos atstovo, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laimėtojo Giedriaus Kazimierėno darbų paroda.

Simboliška, kad istoriniai paveikslai „Dubingių altorėlis“, „Barboros Radvilaitės laidotuvės I“ ir „Barboros Radvilaitės laidotuvės II“ pristatomi Dubingiuose.

Dubingių pilyje savo ilgus laukimo mėnesius Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė Barbora Radvilaitė praleido nuo1547 m. lapkričio 19 d. iki kitų metų balandžio pradžios. Tų pačių metų liepą ji slapta ištekėjo už Žygimanto Augusto.

Renginyje dalyvaus parodos autorius G. Kazimierėnas su žmona dailininke Tatjana. Menotyrininkas, nepaprastai įdomios televizijos laidos „Daiktų istorijos“ autorius Saulius Pilinkus tikriausiai bus pasirengęs papasakoti kažką ypatingo. Žymi menotyrininkė dr. Nijolė Tumėnienė padės suvokti tapytojo profesoriaus G. Kazimierėno savitą tapybos pasaulį, jo simbolių ir metaforų kalbą. Dubingių bažnyčios fundatorė ir statytoja, menotyrininkė, dr. Aurelija Rusteikienė vėl džiaugsis „aukštos prabos“ kultūros renginiu Dubingiuose.

Tikroji šio renginio „kaltininkė“ istorikė Vaida Navickaitė, turinti prigimtines dubingietiškas šaknis, kuri domisi savo krašto istorijos interpretacijomis mene, sugebėjo prisikviesti į Dubingius šią ypatingą parodą ir ypatingus žmones.

Barboros Radvilaitės laidotuvės. Kazimiereno piešinys | rengėjų nuotr.

Barboros Radvilaitės laidotuvės. G. Kazimiereno paveikslo dalis| rengėjų nuotr.

Anot V. Navickaitės, „Dubingių altorėlis“ – tai kūrinys, inspiravęs šią parodą, kurią papildo dar du įstabūs paveikslai: „Barboros Radvilaitės laidotuvės I“ ir „Barboros Radvilaitės laidotuvės II“. Būtina buvo išnaudoti tokią unikalią galimybę – Dubingiuose pristatyti išskirtinį meno kūrinį, pasak dailininko, meilės altorių legendomis apipintai Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto istorijai, jautriais laiškų žodžiais nusėdusiai ir Dubingių pilies mūruose. Monumentalūs paveikslai „Barboros Radvilaitės laidotuvės I“ ir „Barboros Radvilaitės laidotuvės II“ – užburia ir panardina savo dramatizmu, itin įtaigiai perteikia skausmą bei legendinės dviejų žmonių meilės grožį.

Dubingių altorėlis. G. Kazimierėno piešinys

Dubingių altorėlis. G. Kazimierėno paveikslas 

Parodos rengėjai: VŠĮ „Idėjų fondas“; Asvejos regioninis parkas; Dubingių seniūnija.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: